Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απαντώντας και στο βασίλειο από πάνω ο οποίος λέει ότι σου παρέχει εισερχόμενες και δωρεάν και λοιπά, αυτά στα παρέχει είτε έχεις υπόλοιπο χρηματικό μέσα είτε όχι.

Ναι αλλά είτε έχεις είτε όχι δεν στα παρέχει αν δεν κανεις ανανέωση.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι αλλά είτε έχεις είτε όχι δεν στα παρέχει αν δεν κανεις ανανέωση.
Αυτό λέω Βασίλειος.

Βάζεις λεφτά - αγοράζεις πακέτο και φροντίζεις να μη μένει υπόλοιπο χρημάτων.

Δεν χρειάζεται να έχεις χρηματικό υπόλοιπο για να σου δίνει εισερχόμενες και δώρα και έτσι δεν σε κρατάει και στο χέρι.

Αυτή είναι η έννοια του καρτοκινητού.

Τι σου φαίνεται περίεργο?

Link to comment
Share on other sites

Σου είπα ότι δεν διαφωνώ σε αυτό. Μόνο στο ότι αν δεν έχεις τι να τα κάνεις, ότι είσαι δίπλα χαμένος αν τα χρησιμοποιείς για να πληρώσεις κάτι μέσω sms.

Επίσης, παίζει μεγάλο ρόλο το πώς έχει μαζευτεί αυτό το υπόλοιπο. Επειδή δεν είναι και πολύ λογικό να βάζει κάποιος χρήματα για κάτι που δε χρειάζεται, υπάρχουν και άλλα ενδεχόμενα. Πχ να έχεις κερδίσει κωδικό σε reload (μου είχε συμβεί παλαιότερα) που οποιαδήποτε ανανέωση έκανες στην διπλασιάζει. Αλλάζει κάπως το πράγμα αν είναι έτσι.

 

Sent from my Mi A3

 

Με 10 ευρώ πχ ελάχιστη ανανέωση σε frog για κάποιον που χρησιμοποιεί μόνο ένα πακέτο πχ τον 60 ή 120 λεπτών τα υπόλοιπα από αυτά τα χρήματα τι να τα κάνει? Με τους μήνες μαζεύονται και θα πρέπει να συνεχίσεις να βάζεις αφού μετά τους δύο μήνες τα χάνεις. Και επειδή δεν έχει μεταφορά θα συνεχίσουν να μαζεύονται

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το cosmote one δινει δωρο 2gb στα whats up.στην cosmokarta δινει κατι για δωρο?

τα 2gb στο whats up τα δινει καθε μηνα ή μια φορα μονο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το cosmote one δινει δωρο 2gb στα whats up.στην cosmokarta δινει κατι για δωρο?

 

τα 2gb στο whats up τα δινει καθε μηνα ή μια φορα μονο?

 

ευχαριστω

Σε συμβόλαια δίνει mb. Σε κάρτα δίνει 1000 λ στο καθενα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πόσες φορές μπορούμε να κάνουμε reload το μήνα?

Μου έστειλε δώρο το what's up ένα reload λόγω γενεθλίων. Έχω σκοπό να βάλω δύο δεκάρες. Θα μου δώσει άλλα δύο reload?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πόσες φορές μπορούμε να κάνουμε reload το μήνα?

Μου έστειλε δώρο το what's up ένα reload λόγω γενεθλίων. Έχω σκοπό να βάλω δύο δεκάρες. Θα μου δώσει άλλα δύο reload?

Εννοείται. Μην ξεχνάς ότι τα 2 γιγα συμψηφίζονται με το 1200/600mb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτηση αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. Έχω 2 what's up , το δεύτερο απλώς θέλω να το συντηρώ. Πώς μπορώ να το κάνω αυτο κερδίζοντας όσο μπορώ στο 1ο βασικό μου what's up? Δηλαδή τι με συμφέρει να ανανεώνω στο 2ο what's up, και να τα στέλνω μετά στο 1ο? Έχει σκεφτεί κάποιος την καλύτερη λύση?

Μb με ενδιαφέρουν μόνο στο 1ο. Για το 2ο δεν με ενδιαφέρει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς κάθε 2 μήνες να στέλνεις 5 ευρώ στο δεύτερο.

Μόλις μαζέψεις πολλά χρήματα ανανεωνεις 20 ευρώ και αρχίζεις τις μεταφορές .

Αν κάνεις την ανανέωση 2 του μήνα μπορεις να κάνεις μεταφορες σε 3 ημεολογιακους μήνες δηλαδή μέχρι 120 ευρώ 3Χ4Χ10

Link to comment
Share on other sites

το μόνο θέμα με το easy transfer απο wu σε wu ακομη και το 10αρικο δεν δινει κωδικο reloadit, οποτε αν μαζεύεις mb απο εκει στο κανονικο σου νουμερο, θα χρειαστει κάποιον μήνα να βάλεις κάρτα και στο 2o για να μεταφέρεις τα χρήματα και στο 1ο για να παρεις το bonus και να μεταφέρεις το reloadit
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω σε νεες συνδεσεις κοσμοκαρτα πιο πακετο ενεργοποιειται αυτοματα και οταν βαζεις καρτα σου ενεργοποιει ενα πακετο χρονου ομιλιας και mb internet ; πχ στον ξαδελφο μου βλεπω οτι εχει υπολοιπο 500 λεπτα και 690mb internet! .

Αυτην την κοσμοκαρτα του την ειχανε δωσει και του εβαζαν 120 λεπτα προς ολους απο το κοσμοτε double play κατι αλλο δεν ξερει.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω σε νεες συνδεσεις κοσμοκαρτα πιο πακετο ενεργοποιειται αυτοματα και οταν βαζεις καρτα σου ενεργοποιει ενα πακετο χρονου ομιλιας και mb internet ; πχ στον ξαδελφο μου βλεπω οτι εχει υπολοιπο 500 λεπτα και 690mb internet! .

Αυτην την κοσμοκαρτα του την ειχανε δωσει και του εβαζαν 120 λεπτα προς ολους απο το κοσμοτε double play κατι αλλο δεν ξερει.

 

Το πακέτο με τα 10 ευρω, 300' 600mb και 50sms

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποίησα τον κωδικό reloadit από την εφαρμογή αλλά δε μου έδωσε το γίγα και ούτε sms μου ήρθε (δε θυμάμαι αν έρχεται κιόλας)

το έχει πάθει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο με τα 10 ευρω, 300' 600mb και 50sms

 

Υπαρχει καποιο μπονους ανανεωσης στην κοσμοκαρτα; ειτε για online bonus ειτε με οποιασδηποτε καρτα βαλεις πχ απο περιπτερο ή απο καταστημα;

πολυ καλες οι παροχες αλλα το whats up ειναι καλυτερο, και δινει μεσα απο το reload 1200 mb για ενα μηνα , και 3*100mb που μπορουμε να τα στειλουμε στον εαυτο μας! αρα 1500 mb internet εντελως τζαμπα!. Και μετα αμα θελει ενεργοποιει καποιο πακετο πχ το 8,50 ευρω που ακομα εχει κρατησει η κοσμοκαρτα .

 

Kατι ακυρο τωρα που ειναι στην κοσμοκαρτα και εχει αυτο το αυτοματο πακετο αμα βαλεις και 2η καρτα μεσα στον μηνα δεν ενεργοποιειται αυτοματα; μονο οταν τελειωσουνε τα λεπτα ομιλιας και οχι τα mb το γραφει μεσα στο site τους. Αλλα μεταφερονται τα λεπτα ομιλιας και τα mb ( τα sms δεν τα μεταφερε ποτε η κοσμοτε μονο η vodafone ) στον επομενο μηνα; δηλαδη αμα δεν γινει καταναλωση του πακετου , και εχουμε βαλει ηδη καρτα , αυτοματα το πακετο την ημερα που θα ληξει θα ενεργοποιηθει αυτοματα; και θα αθροισει τα λεπτα ομιλιας και τα mb στον επομενο μηνα ; . οπως γινεται στο αντιστοιχο πακετο της whats up ; αλλα στην whats up δινει και 100λεπτα προς ολους με αυτοματη ενεργοποιηση πακετου των 8,50 ευρω. Στην κοσμοκαρτα υπαρχει καποιο online bonus πχ με ενεργοποιηση καποιου αλλου πακετου; ή οχι; .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Το πάρε μοίρασε δεν μπορείς να το στείλεις στο ίδιο νούμερο και να πάρεις 300 MB. Στέλνεις σε τρία άλλα νούμερα ή τρεις φορές σε ένα νούμερο και εσύ παίρνεις 100 MB

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χρησιμοποίησα τον κωδικό reloadit από την εφαρμογή αλλά δε μου έδωσε το γίγα και ούτε sms μου ήρθε (δε θυμάμαι αν έρχεται κιόλας)

 

το έχει πάθει κανείς;

Προσωπικά δεν μου έχει τύχει. Επικοινώνησε με την εξυπηρέτηση πελατών

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Στο What's Up έχω υπόλοιπο 9€ και θέλω να αγοράσω το πακέτο με τα 8,5€. Η ερώτηση είναι τα λεπτά και τα Mb που έχω μαζέψει θα χαθούν επειδή δεν θα βάλω 10€ ανανέωση αυτόν το μήνα ή όχι;

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

 

 

Στο What's Up έχω υπόλοιπο 9€ και θέλω να αγοράσω το πακέτο με τα 8,5€. Η ερώτηση είναι τα λεπτά και τα Mb που έχω μαζέψει θα χαθούν επειδή δεν θα βάλω 10€ ανανέωση αυτόν το μήνα ή όχι;

Τα λεπτά ομιλίας και τα mb που είναι από το πακέτο θα μεταφερθούν. Όσα mb είχες από reloadit και πάρε μοίρασε θα χαθούν. Κωδικό reloadit παίρνεις μόνο με την ανανέωση και το πάρε μοίρασε ανοίγει μετά από κάθε ανανέωση. Για τα πάρε μοίρασε όμως μπορείς να σου στείλει κάποιος γνωστός 100mb για να μεταφερθούν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Στο What's Up έχω υπόλοιπο 9€ και θέλω να αγοράσω το πακέτο με τα 8,5€. Η ερώτηση είναι τα λεπτά και τα Mb που έχω μαζέψει θα χαθούν επειδή δεν θα βάλω 10€ ανανέωση αυτόν το μήνα ή όχι;

 

Η ερώτηση σου δεν ειναι σαφής. Οταν λες "δε θα βαλω 10ε ανανεωση αυτο τον μηνα" τι θελεις να πεις; Εννοεις οτι θα ενεργοποιήσεις το πακέτο των 8,5ε και στη συνέχεια (πχ σε καποιες ημερες) θα ληξει το διμηνο απο την τελευταία ανανεωση; Σε αυτη την περίπτωση, το υπόλοιπο της καρτας σου (εν προκειμενω το 0,5ε που θα περισσεψει απο την ενεργοποίηση του πακετου) θα χαθεί, αλλα οι παροχές του πακετου θα συνεχίσουν μα ισχύουν εως την ημερομηνια λήξης τους.

 

Εαν εννοούσες κατι αλλο σε παρακαλω διευκρινησε το για να καταλάβουμε.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση σου δεν ειναι σαφής. Οταν λες "δε θα βαλω 10ε ανανεωση αυτο τον μηνα" τι θελεις να πεις; Εννοεις οτι θα ενεργοποιήσεις το πακέτο των 8,5ε και στη συνέχεια (πχ σε καποιες ημερες) θα ληξει το διμηνο απο την τελευταία ανανεωση; Σε αυτη την περίπτωση, το υπόλοιπο της καρτας σου (εν προκειμενω το 0,5ε που θα περισσεψει απο την ενεργοποίηση του πακετου) θα χαθεί, αλλα οι παροχές του πακετου θα συνεχίσουν μα ισχύουν εως την ημερομηνια λήξης τους.

 

Εαν εννοούσες κατι αλλο σε παρακαλω διευκρινησε το για να καταλάβουμε.

 

Τον προηγούμενο μήνα έκανα κανονικά ανανέωση. Απλά κάποιες φορές είχα βάλει και 12€ κάρτα και έτσι μάζεψα υπόλοιπο 9€ αφού τον μήνα αγοράζω πάντα το πακέτο των 8,5€ και περισσεύουν λεφτά. Ελπίζω να έγινα κατανοητός.

 

Ευχαριστώ και τον φίλο στο παραπάνω μήνυμα για την απάντηση.

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά και τα ΜΒ του πακέτου των 8,5€ θα μεταφερθούν.

Αν υπάρχουν, τα ΜΒ του reload it θα χαθούν, τα ΜΒ του πάρε μοίρασε θα μεταφερθούν μόνο αν σου στείλει άλλος πάρε μοίρασε πριν λήξουν.

Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά και τα ΜΒ του πακέτου των 8,5€ θα μεταφερθούν.

Αν υπάρχουν, τα ΜΒ του reload it θα χαθούν, τα ΜΒ του πάρε μοίρασε θα μεταφερθούν μόνο αν σου στείλει άλλος πάρε μοίρασε πριν λήξουν.

 

τα 1200 mb απο το reload ,αμα βαλουμε και 2η καρτα πριν ληξει το προηγουμενο reload δεν μεταφερονται στον επομενο μηνα; .

Και αμα ενεργοποιησουμε και το ιδιο πακετο πριν την ληξη του πρωτου δεν μεταφερονται μονο τα λεπτα ομιλιας και τα mb ;. ? .

Επισης τι ισχυει με την αυτοματη ανανεωση καρτας στο whats up ισχυει ; .

H αυτοματη ενεργοποιηση του πακετου των 8,50 ευρω εχει την ιδια πολιτικη με την κοσμοκαρτα με το αυτοματο πακετο( 300'+50sms+600mb ) ?. δηλαδη αμα βαλουμε καρτα και εχουμε χρονο ομιλιας προς ολους δεν ενεργοποιειται το πακετο αυτοματα αλλα μονο οταν καταναλωθουνε μονο τα λεπτα ομιλιας και οχι αμα καταναλωσουμε τα mb οπως γραφει εδω

ή αφορα μονο την κοσμοκαρτα αυτο ; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

τα 1200 mb απο το reload ,αμα βαλουμε και 2η καρτα πριν ληξει το προηγουμενο reload δεν μεταφερονται στον επομενο μηνα; .

Και αμα ενεργοποιησουμε και το ιδιο πακετο πριν την ληξη του πρωτου δεν μεταφερονται μονο τα λεπτα ομιλιας και τα mb ;. ? .

Επισης τι ισχυει με την αυτοματη ανανεωση καρτας στο whats up ισχυει ; .

H αυτοματη ενεργοποιηση του πακετου των 8,50 ευρω εχει την ιδια πολιτικη με την κοσμοκαρτα με το αυτοματο πακετο( 300'+50sms+600mb ) ?. δηλαδη αμα βαλουμε καρτα και εχουμε χρονο ομιλιας προς ολους δεν ενεργοποιειται το πακετο αυτοματα αλλα μονο οταν καταναλωθουνε μονο τα λεπτα ομιλιας και οχι αμα καταναλωσουμε τα mb οπως γραφει εδω

ή αφορα μονο την κοσμοκαρτα αυτο ; .

 

Σε what's up ενεργοποιείται μόνο με την λήξη του πακέτου, αν τελειώσουν τα λεπτά προς όλους πριν τη λήξη του πακέτου δεν ενεργοποιείται αυτόματα αλλά καταναλώνει από το χρηματικό υπόλοιπο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...