Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς? εγώ το πόσταρα αυτό γιατί είχε περάσει η ημερομηνία μηδενισμού του υπολοίπου και ακόμα τα πέντε λεπτά ήταν μέσα. Τώρα πλέον έχουν μηδενιστεί.
Link to comment
Share on other sites

"...και θα λαμβάνεις τα μοναδικά Reloadit δώρα."

Αλλιώς; Όχι;

 

Έτσι το λέει, δεν έχει αλλάξει κάτι. Ανανέωση είναι και το ένα και το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Στο easy transfer που έχει προϋπόθεση 20€ τουλάχιστον τους τελευταίους 4 μήνες δεν μετράει και τις μεταφορές από easy transfer; Πάω να στείλω 10€ σε ένα νούμερο και ενώ έχω βάλει το τελευταίο τετράμηνο 10€ κάρτα και 10€ μεταφοράς δεν με αφηνει.
Link to comment
Share on other sites

Στο easy transfer που έχει προϋπόθεση 20€ τουλάχιστον τους τελευταίους 4 μήνες δεν μετράει και τις μεταφορές από easy transfer; Πάω να στείλω 10€ σε ένα νούμερο και ενώ έχω βάλει το τελευταίο τετράμηνο 10€ κάρτα και 10€ μεταφοράς δεν με αφηνει.

 

Υπάρχει επιπλέον και ο όρος αν δέχθηκε easy transfer να πρέπει να κάνει κανονική ανανέωση μετά πριν να μπορεί να στείλει.

 

https://www.cosmote.gr/pdf/TermsConditions/oroi-proypothesis-COSMOTE-Mobile-Easy-Transfer.pdf

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε εκτός από τη μηνιαία αυτόματη ανανέωση να έχουν βάλει και 2μηνιαία αυτόματη ανανέωση για αυτούς που θέλουν να κρατήσουν το υπόλοιπο και να μην έχουν συνέχεια στο μυαλό τους την ανανέωση ή να χρειάζεται να βάλουν υπενθύμιση στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για να κάνω φορητότητα αριθμού από μια εταιρία στην Cosmote μέσω της ιστοσελίδας, υπάρχει χρέωση; Αν ναι, πόσο;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για να κάνω φορητότητα αριθμού από μια εταιρία στην Cosmote μέσω της ιστοσελίδας, υπάρχει χρέωση; Αν ναι, πόσο;

 

Το κόστος είναι στα 5ε. Το θέμα είναι ότι σε πολλά καταστήματα υπάρχει υποτίθεται έλλειψη σιμ. Εναλλακτικά, μπορείς να καλεσεις δωρεαν στο 13897 από αριθμό που δεν ειναι Cosmote για να κανεις τηλεφωνικά τη φορητότητα κ να σου στείλουν τη σιμ μεσω κούριερ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους!

 

Υπάρχει η δυνατότητα "απομακρυσμένης" ενεργοποίησης των προσφορών του reload it;

 

Το συγκεκριμένο νούμερο το έχω σε έναν συναγερμό, οπότε δεν λαμβάνω το sms με τον κωδικό reload it και δεν έχω άμεση επαφή με τη sim για ενεργοποίηση μέσω της εφαρμογής του what's up.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους!

 

Υπάρχει η δυνατότητα "απομακρυσμένης" ενεργοποίησης των προσφορών του reload it;

 

Το συγκεκριμένο νούμερο το έχω σε έναν συναγερμό, οπότε δεν λαμβάνω το sms με τον κωδικό reload it και δεν έχω άμεση επαφή με τη sim για ενεργοποίηση μέσω της εφαρμογής του what's up.

Η μόνη λύση στην περίπτωση σου είναι να το κάνεις twin SIM.Την μια SIM θα την έχεις στο συναγερμό και την άλλη σε ένα παλιό κινητό και θα το ανοίγεις μόνο όταν θες να ενεργοποιείς το reloadit ή κάποια υπηρεσία. Απλώς να θυμάσαι να το κλείνεις μετά γιατί κανονικά μόνο μια πρέπει να είναι κάθε φορά ενεργοποιημένη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους!

 

Υπάρχει η δυνατότητα "απομακρυσμένης" ενεργοποίησης των προσφορών του reload it;

 

Το συγκεκριμένο νούμερο το έχω σε έναν συναγερμό, οπότε δεν λαμβάνω το sms με τον κωδικό reload it και δεν έχω άμεση επαφή με τη sim για ενεργοποίηση μέσω της εφαρμογής του what's up.

 

Κατέβασε κάποια εφαρμογή από το playstore που σου επιτρέπει να έχεις δύο ιδες εφαρμογες στο κινητό σου με διαφορετικές ρυθμίσεις. Πχ 2 viber με διαφορετικούς αριθμούς.

Έτσι θα έχεις 2 what's up και θα ενεργοποιήσεις στο ένα τον αριθμό που έχεις στο συναγερμό οπότε και θα μπορείς να του κάνεις τα reload it και γενικά να το διαχειρίζεσαι από εκεί.

Εγώ έχω αυτήν:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.excelliance.multiaccounts

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά τον μήνα όμως θα χρειάζεται να βάζεις τον κωδικό που έρχεται με μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Μια φορά τον μήνα όμως θα χρειάζεται να βάζεις τον κωδικό που έρχεται με μήνυμα.

 

Μου έχει κρατήσει και πάνω από μήνα για να μου ζητήσει κωδικό επιβεβαίωσης

Link to comment
Share on other sites

Το κόστος είναι στα 5ε. Το θέμα είναι ότι σε πολλά καταστήματα υπάρχει υποτίθεται έλλειψη σιμ. Εναλλακτικά, μπορείς να καλεσεις δωρεαν στο 13897 από αριθμό που δεν ειναι Cosmote για να κανεις τηλεφωνικά τη φορητότητα κ να σου στείλουν τη σιμ μεσω κούριερ.

 

 

 

Πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν γινεται φορητοτητα σε καρτοκινητο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν γινεται φορητοτητα σε καρτοκινητο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Κάνουν αλλά τώρα με την απεργία λένε ότι θέλουν.

Περιμένω σε κατάστημα Γερμανού να έρθει σιμ για φορητοτιτα σε καρτοκινητο αλλά δεν στέλνουν λόγω απεργίας

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να δω την ημερομηνία τελευταίας ανανέωσης σε what's up που εχει φραγή λόγω μη ανανέωσης γύρω στους 5-6 μήνες;

Θέλω να το ανανεώσω για να μην χαθεί ο αριθμός (πρόκειται για κινητό φίλου που βρίσκεται εξωτερικό. Η sim είναι στα χέρια μου).

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε κάποια εφαρμογή από το playstore που σου επιτρέπει να έχεις δύο ιδες εφαρμογες στο κινητό σου με διαφορετικές ρυθμίσεις. Πχ 2 viber με διαφορετικούς αριθμούς.

Έτσι θα έχεις 2 what's up και θα ενεργοποιήσεις στο ένα τον αριθμό που έχεις στο συναγερμό οπότε και θα μπορείς να του κάνεις τα reload it και γενικά να το διαχειρίζεσαι από εκεί.

Εγώ έχω αυτήν:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.excelliance.multiaccounts

Με την προϋπόθεση να έχω διπλή sim πάντα, σωστά;
Η μόνη λύση στην περίπτωση σου είναι να το κάνεις twin SIM.Την μια SIM θα την έχεις στο συναγερμό και την άλλη σε ένα παλιό κινητό και θα το ανοίγεις μόνο όταν θες να ενεργοποιείς το reloadit ή κάποια υπηρεσία. Απλώς να θυμάσαι να το κλείνεις μετά γιατί κανονικά μόνο μια πρέπει να είναι κάθε φορά ενεργοποιημένη.
Για τη δημιουργία twin sim μου δίνουν δύο καινούριες sim, ή υπάρχει δυνατότητα να κρατήσω την υπάρχουσα και να προστεθεί και η δεύτερη με τον ίδιο αριθμό;
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει προϋπόθεση να έχεις δύο κάρτες για να έχεις και 2 φορές την εφαρμογή.

Θα πάρεις δύο καινούριες κάρτες με τον ίδιο αριθμό sim, για αυτό δεν γίνεται να παίζουν και οι 2 ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Ως νέος στο what's up σήμερα, μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να συνδέσω το cosmote id μου στην εφαρμογή του what's up στο κινητό, ώστε να μπορέσω να βάλω να γίνεται αυτόματη επαναφόρτιση υπολοίπου μέσω κάρτας; Πατάω να γίνει σύνδεση στο popup που εμφανίζει, αλλά μου λέει πως η σύνδεση με το cosmote id απέτυχε (δεν μου ζητά πουθενά να βάλω το username/password του cosmote id)
Link to comment
Share on other sites

Μπες με τα δεδομένα σου στην εφαρμογή.

 

Εννοείται πως και αυτό το έχω κάνει :( τζίφος. Μήπως επειδή σήμερα έγινε το νούμερο whats'up από συμβόλαιο cosmote θέλει κάποιες ώρες να "περάσει" η αλλαγή στο σύστημά τους;

 

Επίσης, επειδή δεν γνωρίζω ακριβώς πως λειτουργούν οι μεταφορές υπολοίπων (λεπτών, mb κτλ) στον επόμενο μήνα (αν γίνει ανανέωση του ίδιου πακέτου μέσα σε 30 μέρες, θα ήθελα να σας ρωτήσω αν πχ μου μείνουν κάποια mb από το reload it της, θα τα μεταφέρει και αυτά στον επόμενο μήνα, ή τα δώρα του reload it πρέπει να καταναλωθούν εντός τις προθεσμίας που δίνει το κάθε δώρο; (πχ 30 μέρες τα 1200 mb)

Link to comment
Share on other sites

To reload it μεταφέρεται και στον άλλο μήνα.

 

Σε ευχαριστώ! Θα μιλήσω με το 13888 να μου πουν γιατί δεν μπορώ να συνδεθώ στο cosmote id μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...