Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 minutes ago, JOHN_ONLY said:

Πήγαμε σήμερα σε ένα κατάστημα Γερμανός για να διακόψουμε το καρτοσυμβολαιο cosmote ( σήμερα λήγει) αλλά το μόνο που μπορούν να κάνουν είπαν είναι να στείλουν αίτημα στο τμήμα διακοπών να μας καλέσουν για την διακοπή και ότι μπορεί να μην μας καλέσουν σήμερα....και επίσης θα χρεωθουμε και ολόκληρο πάγιο με τιμή χωρίς έκπτωση έστω και για μια μέρα!

Σε τσατ μετά που βρήκα να επικοινωνήσω μου είπαν θα με πάρουν σε 2-3 μέρες και ότι διακοπή δεν θα γίνει σήμερα!

Αν κάνω αίτημα φορητότητας σε cu θα πιαστεί σαν αίτημα διακοπής η σημερινή μέρα για να μην μου εκδώσουν ολόκληρο σε αρχική τιμή χωρίς έκπτωση πάγιο για μια μέρα;  Υπάρχει κόστος μεταφοράς σε άλλον πάροχο και πόσες μέρες παίρνει; Ευχαριστώ 

Μην κάνεις διακοπή γιατί θα χάσεις το νούμερο. 

Πάγιο χωρίς εκπτώσεις θα χρεωθείς αναλογικά για τις μέρες που έκατσες ενώ έχει λήξει το συμβόλαιο. Αν κάτσεις μία μέρα δε θα χρεωθείς ολόκληρο μήνα. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, JOHN_ONLY said:

Πήγαμε σήμερα σε ένα κατάστημα Γερμανός για να διακόψουμε το καρτοσυμβολαιο cosmote ( σήμερα λήγει) αλλά το μόνο που μπορούν να κάνουν είπαν είναι να στείλουν αίτημα στο τμήμα διακοπών να μας καλέσουν για την διακοπή και ότι μπορεί να μην μας καλέσουν σήμερα....και επίσης θα χρεωθουμε και ολόκληρο πάγιο με τιμή χωρίς έκπτωση έστω και για μια μέρα!

Σε τσατ μετά που βρήκα να επικοινωνήσω μου είπαν θα με πάρουν σε 2-3 μέρες και ότι διακοπή δεν θα γίνει σήμερα!

Αν κάνω αίτημα φορητότητας σε cu θα πιαστεί σαν αίτημα διακοπής η σημερινή μέρα για να μην μου εκδώσουν ολόκληρο σε αρχική τιμή χωρίς έκπτωση πάγιο για μια μέρα;  Υπάρχει κόστος μεταφοράς σε άλλον πάροχο και πόσες μέρες παίρνει; Ευχαριστώ 

Ημερα διακοπης θεωρείται η ημερα που θα ενεργοποιηθεις στο cu. Θα εκδοθεί αυριο λογαριασμός με ολόκληρο το παγιο,δεν τον πληρωνεις,περιμενεις τον εκκαθαριστικο. Θα πληρωσεις αναλογικα τις ημερες ως την διακοπη. Αν κανεις σήμερα αίτηση στο cu,λογικα Τεταρτη-Πεμπτη λόγω των αργιων θα γίνει αφού θα εχεις παραλάβει πρωτα την sim.

Link to comment
Share on other sites

Αν αντί για 30 ημέρες βάζαν 45 ή και παραπάνω θα είχε ακομα

μεγαλυτερη αξία .

IMG_3531.png

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, JOHN_ONLY said:

Αν κάνω αίτημα φορητότητας σε cu θα πιαστεί σαν αίτημα διακοπής η σημερινή μέρα για να μην μου εκδώσουν ολόκληρο σε αρχική τιμή χωρίς έκπτωση πάγιο για μια μέρα;  Υπάρχει κόστος μεταφοράς σε άλλον πάροχο και πόσες μέρες παίρνει; Ευχαριστώ 

Δυστυχώς ούτε έτσι θα γίνει. Όσο είσαι στο δίκτυο μετράει κανονικά. Και σε βλέπω να φεύγεις σε καμία βδομάδα με τις αργίες, μεταφορά πρωτομαγιάς κλπ

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, JOHN_ONLY said:

Διακοπή συμβολαίου και μεταφορά σε whatsup θέλουμε, όχι να χαθεί ο αριθμός; Άρα μεταφορά πρέπει να ζητήσω 

Για cu έγραψες πριν. Για αλλαγή σε καρτοκινητό της κοσμοτε,σου δίνουν ημερομηνία αλλαγής,αλλα θα παρει αρκετα,μαλλον δεν θα γλυτωσεις πολλά απο το παγιο. Πιο συντομα θα εισαι cu. Κι οταν φας τα πρωτα € τοτε αν θες γυρνας σε cu.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, νόμιζα ήταν απλό η ίδια η κοσμοτε από ένα καρτοσυμβολαιο της να το κάνει whatsup. Έκανα λάθος 

6 minutes ago, kmpatra said:

Για cu έγραψες πριν. Για αλλαγή σε καρτοκινητό της κοσμοτε,σου δίνουν ημερομηνία αλλαγής,αλλα θα παρει αρκετα,μαλλον δεν θα γλυτωσεις πολλά απο το παγιο. Πιο συντομα θα εισαι cu. Κι οταν φας τα πρωτα € τοτε αν θες γυρνας σε cu.

Συγγνώμη αν σας μπέρδεψα. Αυτή τη στιγμή είναι καρτοσυμβολαιο κοσμοτε το οποίο λήγει σήμερα. Δεν θέλουμε να χρεωθουμε κάτι επιπλέον και ζητήσαμε σε κατάστημα διακοπή και να γίνει whatsup αλλά μόνο αίτημα για να μας καλέσουν μπορούν να κάνουν μας είπανε. Και σκέφτομαι αν με αίτημα μεταφοράς σε άλλη εταιρεία θα γίνει αυτόματα διακοπή στο συμβόλαιο και να μην πληρώσουμε 30€ έστω και για μια μέρα όπως ακριβώς μας είπε ο υπάλληλος.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, JOHN_ONLY said:

και να μην πληρώσουμε 30€ έστω και για μια μέρα όπως ακριβώς μας είπε ο υπάλληλος.

Αυτό σίγουρα δε θα γίνει. Θα πάει ανάλογα με τις μέρες που έκατσες εκτός δέσμευσης. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Το είπε με απόλυτη βεβαιότητα και χαρακτηριστικά είπε έστω και για μια μέρα θα πληρώσετε ολόκληρο πάγιο.

Το αρχικό χωρίς εκπτώσεις του λέω; Ναι απάντησε.

Γενικά έχω αρνητική εντύπωση μάλλον θα κάνω αίτημα σε cu αν δεν λάβω κλήση την επόμενη ώρα.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, JOHN_ONLY said:

Τι να πω, νόμιζα ήταν απλό η ίδια η κοσμοτε από ένα καρτοσυμβολαιο της να το κάνει whatsup. Έκανα λάθος 

Συγγνώμη αν σας μπέρδεψα. Αυτή τη στιγμή είναι καρτοσυμβολαιο κοσμοτε το οποίο λήγει σήμερα. Δεν θέλουμε να χρεωθουμε κάτι επιπλέον και ζητήσαμε σε κατάστημα διακοπή και να γίνει whatsup αλλά μόνο αίτημα για να μας καλέσουν μπορούν να κάνουν μας είπανε. Και σκέφτομαι αν με αίτημα μεταφοράς σε άλλη εταιρεία θα γίνει αυτόματα διακοπή στο συμβόλαιο και να μην πληρώσουμε 30€ έστω και για μια μέρα όπως ακριβώς μας είπε ο υπάλληλος.

Φίλε,αποκλείεται να μην πληρώσεις τίποτα. Αν κάνεις σήμερα αίτημα για CU θα πληρώσεις σε πάγιο όσες μέρες έκατσες μέχρι να σε τραβήξει η Vodafone. Προτείνω να πας CU για να μην πληρώσεις πολλές μέρες πάγιο και μόλις φαγωθεί το υπόλοιπο αν θέλεις γυρνάς σε What's Up

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, JOHN_ONLY said:

Το είπε με απόλυτη βεβαιότητα και χαρακτηριστικά είπε έστω και για μια μέρα θα πληρώσετε ολόκληρο πάγιο.

Το αρχικό χωρίς εκπτώσεις του λέω; Ναι απάντησε.

Γενικά έχω αρνητική εντύπωση μάλλον θα κάνω αίτημα σε cu αν δεν λάβω κλήση την επόμενη ώρα.

Όταν θα κάνεις αίτημα φορητότητας για cu θα σε πάρουν για να σου κάνουν καλύτερη προσφορά (δεν ξέρουν ότι πας σε καρτοκινητό). Ζήτα να σε πάνε σε whatsup. Μπορεί να σου δώσουν και τα παρακάτω από τα οποία επιλέγεις ένα από τα τρία:

1) 10 ευρώ και 1000 λεπτά

2) 10 ευρώ και 3GB

3) 1000 λεπτά και 3GB

Αυτά στα δίνουν κάθε μήνα για 2 χρόνια. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dasnowy said:

Όταν θα κάνεις αίτημα φορητότητας για cu θα σε πάρουν για να σου κάνουν καλύτερη προσφορά (δεν ξέρουν ότι πας σε καρτοκινητό). Ζήτα να σε πάνε σε whatsup. Μπορεί να σου δώσουν και τα παρακάτω από τα οποία επιλέγεις ένα από τα τρία:

1) 10 ευρώ και 1000 λεπτά

2) 10 ευρώ και 3GB

3) 1000 λεπτά και 3GB

Αυτά στα δίνουν κάθε μήνα για 2 χρόνια. 

Είσαι σίγουρος ότι τα δίνουν σε κάποιον που ζητάει να φύγει από καρτοσυμβόλαιο Cosmote;;

Εμένα μου τα δώσανε αλλά ζήτησα να φύγω από καρτοκινητό.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, JOHN_ONLY said:

Τι να πω, νόμιζα ήταν απλό η ίδια η κοσμοτε από ένα καρτοσυμβολαιο της να το κάνει whatsup. Έκανα λάθος 

Συγγνώμη αν σας μπέρδεψα. Αυτή τη στιγμή είναι καρτοσυμβολαιο κοσμοτε το οποίο λήγει σήμερα. Δεν θέλουμε να χρεωθουμε κάτι επιπλέον και ζητήσαμε σε κατάστημα διακοπή και να γίνει whatsup αλλά μόνο αίτημα για να μας καλέσουν μπορούν να κάνουν μας είπανε. Και σκέφτομαι αν με αίτημα μεταφοράς σε άλλη εταιρεία θα γίνει αυτόματα διακοπή στο συμβόλαιο και να μην πληρώσουμε 30€ έστω και για μια μέρα όπως ακριβώς μας είπε ο υπάλληλος.

Η φορτητότητα έχει προθεσμίες από ΕΕΤΤ που πρέπει να τηρούν. Για αλλαγή εντός παρόχου σου λένε "έως μήνα". Κατά τα άλλα, ακόμη και φορητότητα να κάνεις σήμερα, ένα μικρό πάγιο από τον επόμενο μήνα θα το πληρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολύ όλους. Μόλις έκανα αίτημα στην cu. Αν τυχόν με πάρουν από την κοσμοτε (που δεν το βλέπω) και κάνουν όντως κάποια προσφορά με το αίτημα στο cu τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, JOHN_ONLY said:

Σας ευχαριστω πολύ όλους. Μόλις έκανα αίτημα στην cu. Αν τυχόν με πάρουν από την κοσμοτε (που δεν το βλέπω) και κάνουν όντως κάποια προσφορά με το αίτημα στο cu τι γίνεται;

Ακυρώνεις την αίτηση φορητότητας. Αυτός που θα σου κάνει την προσφορά θα σου πει πού να καλέσεις (είναι ένα πενταψήφιο της Vodafone) και θα ακυρώσεις τη φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, JOHN_ONLY said:

Σας ευχαριστω πολύ όλους. Μόλις έκανα αίτημα στην cu. Αν τυχόν με πάρουν από την κοσμοτε (που δεν το βλέπω) και κάνουν όντως κάποια προσφορά με το αίτημα στο cu τι γίνεται;

Εγω προτείνω να μην την ακυρώσεις. Να την αφήσεις μέχρι να εξαντληθεί το υπόλοιπο και μετά βλέπεις αν επιστρέφεις σε What's Up. Ακόμα και να σε πάρουν κάνεις δεν σου εγγυάται ότι δεν θα εξαντλήσουν όλο το χρονικό διάστημα των 30 ημερών για μετατροπή από καρτοσυμβόλαιο σε καρτοκινητή εντος της ίδιας εταιρείας

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αυτή η προσφορά. Είναι συνηθισμένη η cosmote σε αυτά ή έτυχε; Screenshot_2024-05-02-12-09-22-173_com.google.android_apps.messaging-edit.thumb.jpg.44970c9e83976a6944c04b674f837bfb.jpg

 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Μια χαρά.

Πάει πολύς καιρός?

Τον Νοέμβριο φίλε. Πήγαινα για την προσφορά που είχε τότε το forum στην black Friday. Παρέμεινα τελικά και πήρα και την προσφορά του forum, στην δεύτερη sim που μου έστειλε η voda .

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Μια χαρά.

Πάει πολύς καιρός?

Εγώ πήρα αντίστοιχη προσφορά τον Φεβρουάριο. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dasnowy said:

Μου ήρθε αυτή η προσφορά. Είναι συνηθισμένη η cosmote σε αυτά ή έτυχε; Screenshot_2024-05-02-12-09-22-173_com.google.android_apps.messaging-edit.thumb.jpg.44970c9e83976a6944c04b674f837bfb.jpg

 

μου ήρθε και σε μένα σε cosmokarta, αλλά ανανέωση είναι να κάνω σε 7 μέρες αργότερα. 

Edited by advantix

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.  Έχω έναν αριθμό wu και κάνω ανανέωση μέσα από κατάστημα 8€. Μετά κάνω αλλαγή πακέτου 3€ να το κάνω frog. Τα 5€ που μένουν πάνε στο frog η χάνεται το υπόλοιπο?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, kostas123464 said:

Καλημέρα.  Έχω έναν αριθμό wu και κάνω ανανέωση μέσα από κατάστημα 8€. Μετά κάνω αλλαγή πακέτου 3€ να το κάνω frog. Τα 5€ που μένουν πάνε στο frog η χάνεται το υπόλοιπο?

7,27€ καθαρά - 3€ = 4,27€ καθαρά είναι διαθέσιμα για κατανάλωση στο φρογκ. Δεν χάνεται το υπόλοιπο. 

ΥΓ: στείλε ΑΛΠΑΚ στο 1314 και θα σου έρθει σμσ που θα λέει πόσο θα χρεωθείς. 

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, VIPdriver said:

7,27€ καθαρά - 3€ = 4,27€ καθαρά είναι διαθέσιμα για κατανάλωση στο φρογκ. Δεν χάνεται το υπόλοιπο. 

ΥΓ: στείλε ΑΛΠΑΚ στο 1314 και θα σου έρθει σμσ που θα λέει πόσο θα χρεωθείς. 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...