Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16 minutes ago, kalitexnis_g said:

Εισερχόμενα μηνύματα μπορείς να δέχεσαι για ένα χρόνο από την τελευταία ανανέωση. Δεν χρειάζεται να ανανεώνεις μόνο και μόνο για τα μηνύματα των τραπεζών. Η φραγή δεν αφορά τα εισερχόμενα μηνύματα.

Αυτό που λέω δεν το αναφέρει πουθενά επίσημα. Το έχουν αναφέρει στο φόρουμ άλλοι. Θα μπορούσαν να το επιβεβαιώσουν ίσως;

σε επικοινωνία που είχαμε την nova ο εκπρόσωπός τους μου είπε ότι ισχύει για τα sms τραπεζών ότι ισχύει και για τα άλλα μηνύματα πως μπορούμε να τσεκάρουμε ότι δεν θα μου μπλοκάρουν τα sms τραπεζών 

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Στη vodafone σίγουρα βάζουν φραγή και στα εισερχόμενα sms μετά το 3μηνο χωρίς ανανέωση. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, varajohn said:

σε επικοινωνία που είχαμε την nova ο εκπρόσωπός τους μου είπε ότι ισχύει για τα sms τραπεζών ότι ισχύει και για τα άλλα μηνύματα πως μπορούμε να τσεκάρουμε ότι δεν θα μου μπλοκάρουν τα sms τραπεζών 

Να σου πω.. για τη Nova συζητάμε ή για την Cosmote;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kmpatra said:

Κοσμοτε κανονικότατα παίζουν τα sms με φραγη

Άρα μόνο η βονταφονάρα δεν επιτρέπει εισερχόμενα SMS μετά το 3μηνο.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον τουλάχιστον από προσωπική εμπειρία δουλεύουν όλα κι εκει. Τα δεδομένα συγχρονίζουν σε edge μόνο,με προσβαση στο ιντερνετ αν υπάρχει κάποια προσφορά δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kmpatra said:

Πλέον τουλάχιστον από προσωπική εμπειρία δουλεύουν όλα κι εκει. Τα δεδομένα συγχρονίζουν σε edge μόνο,με προσβαση στο ιντερνετ αν υπάρχει κάποια προσφορά δωρεάν.

Έχω ένα cu που δεν το έχω ανανεώσει ποτέ από πέρυσι τον Μάρτιο που το πήρα. Εισερχόμενες κλήσεις και sms δεν έχω. Στα δωρεάν νούμερα της vodafone μπορώ να καλέσω. 5G έχει κανονικά και αν πάρω data δωρεάν από προσφορά δουλεύουν κανονικά. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Εγω το 2ο που ειχα πάρει μαζί με τη φορητότητα τον Ιούλιο ειναι στην κατάσταση που περιέγραψα από μεσα Δεκεμβρίου που έπρεπε να μπει φραγή. Ανανεώσεις είχα κάνει ομως,με cashback.

Link to comment
Share on other sites

 

12 ώρες πριν, varajohn said:

σε επικοινωνία που είχαμε την nova ο εκπρόσωπός τους μου είπε ότι ισχύει για τα sms τραπεζών ότι ισχύει και για τα άλλα μηνύματα πως μπορούμε να τσεκάρουμε ότι δεν θα μου μπλοκάρουν τα sms τραπεζών 

Τι sms στέλνει η τράπεζα; 🤔

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, hercoulis said:

 

Τι sms στέλνει η τράπεζα; 🤔

Ίσως για ταυτοποίηση κτλ

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, hercoulis said:

 

Τι sms στέλνει η τράπεζα; 🤔

για επιβεβαίωση πληρωμών

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, varajohn said:

για επιβεβαίωση πληρωμών

Και ενημερώσεις κινήσεων (εάν έχεις ενεργοποιημενη την υπηρεσία). 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω μαζέψει κάποια mb και λεπτά ομιλίας από τα combo. Ερώτηση, αν αγοράσω DIY τα λεπτά και τα mb ενσωματωνονται ή θεωρούνται άλλα πακέτα νέα άρα κάνουν δικό τους κύκλο; 

Link to comment
Share on other sites

Κωδικός deals for you, έχει χρησιμοποιηθεί μόνο στο Box και λήγει στις 28, 365415641

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο 

Edited by MIKU

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

On 25/2/2024 at 11:36 ΜΜ, _NikitaS_ said:

Καλησπέρα. Έχω μαζέψει κάποια mb και λεπτά ομιλίας από τα combo. Ερώτηση, αν αγοράσω DIY τα λεπτά και τα mb ενσωματωνονται ή θεωρούνται άλλα πακέτα νέα άρα κάνουν δικό τους κύκλο; 

Πρεπει να παρει και τον χρονο ομιλιας και τα gb για να μεταφερθουν ολα

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, bagasas said:

Πρεπει να παρει και τον χρονο ομιλιας και τα gb για να μεταφερθουν ολα

Ναι, έλεγα για το πακέτο με τα 13 ευρώ. Έχω μαζέψει λεπτά ομιλίας με τα άλλα combo και ήθελα να πάρω τα 7 GB χωρίς να χάσω τα λεπτά ομιλίας. Άρα έτσι θα το κάνω. Ευχαριστώ! 

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κάποιος αν το φοιτητικο wu cosmote μπορεί να χρησιμοποιήσει στο εξωτερικό(Σκόπια) τα 1500 λεπτα και sms+1.5 gb απο \Την φοιτητική προσφορά του?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, lefkaditis said:

Ξερει κάποιος αν το φοιτητικο wu cosmote μπορεί να χρησιμοποιήσει στο εξωτερικό(Σκόπια) τα 1500 λεπτα και sms+1.5 gb απο \Την φοιτητική προσφορά του?

Όχι δεν γίνεται 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aektzhs 1 said:

Όχι δεν γίνεται 

Ευχαριστω πολυ

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, lefkaditis said:

Ξερει κάποιος αν το φοιτητικο wu cosmote μπορεί να χρησιμοποιήσει στο εξωτερικό(Σκόπια) τα 1500 λεπτα και sms+1.5 gb απο \Την φοιτητική προσφορά του?

Για εκτός ΕΕ, μπορείς να πάρεις 1gb με 8,90 για 1 εβδομάδα και αν θες και ομιλία, παίρνεις 100 λεπτά και 100 sms με 7,90 για 1 εβδομάδα. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καποιος τροπος να βαλω 10 ευρω σε ενα καρτοκινητο κοσμοτε χωρις να παω σε καταστημα? Απο το κινητο επιτρεπει απο οτι ειδα απο 13 ευρω και πανω ποσα. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, james9t said:

Υπάρχει καποιος τροπος να βαλω 10 ευρω σε ενα καρτοκινητο κοσμοτε χωρις να παω σε καταστημα? Απο το κινητο επιτρεπει απο οτι ειδα απο 13 ευρω και πανω ποσα. 

Όχι,στο κατάστημα μπορείς να βάλεις 8 ευρώ κάρτα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, james9t said:

Υπάρχει καποιος τροπος να βαλω 10 ευρω σε ενα καρτοκινητο κοσμοτε χωρις να παω σε καταστημα? Απο το κινητο επιτρεπει απο οτι ειδα απο 13 ευρω και πανω ποσα. 

Μόνο μεταφορά υπολοίπου απο what's up σε what's up ξερω, αλλά δεν ανανεώνει την ημερομηνία λήξης. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, james9t said:

Υπάρχει καποιος τροπος να βαλω 10 ευρω σε ενα καρτοκινητο κοσμοτε χωρις να παω σε καταστημα? Απο το κινητο επιτρεπει απο οτι ειδα απο 13 ευρω και πανω ποσα. 

Να πάει κάποιος άλλος σε κατάστημα αντί για εσένα.. 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...