Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, VIPdriver said:

Και το what's up κάνει sharing. Και τα 2 έχουν προυποθεσεις και επίσης και τα 2 δεν ανανεώνουν την ημερομηνία λήξης σε αυτόν που στέλνουν. 

α σε frog δεν γινεται? Frog εχω..

Oυτε απο frog σε frog ουτε απο frog σε whats up?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, azuli said:

α σε frog δεν γινεται? Frog εχω..

Oυτε απο frog σε frog ουτε απο frog σε whats up?

Όχι άλλα μπορείς να αλλάξεις να πας σε whats up και μετά να κάνεις τη μεταφορά που θέλεις. Το υπόλοιπο δεν χάνεται.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, azuli said:

α σε frog δεν γινεται? Frog εχω..

Oυτε απο frog σε frog ουτε απο frog σε whats up?

Το φρογκ δεν έχει sharing. 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, sou_d said:

Και η comoscarta/what's up, αλλά σε χρεώνουν 50 σεντς

20 είναι, όχι 50

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω μία κάρτα whats up την οποία έχω πάνω από 3 μήνες να την ανανεώσω και τώρα βλέπω ότι έχει 2g. Αν κάνω ανανέωση θα έρθει αυτόματα το 4g;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, empeiros said:

Γεια σας έχω μία κάρτα whats up την οποία έχω πάνω από 3 μήνες να την ανανεώσω και τώρα βλέπω ότι έχει 2g. Αν κάνω ανανέωση θα έρθει αυτόματα το 4g;

Λοιπόν, επειδή αυτό που περιγράφεις το εχω δει στη Nova με F2G. Έμενε η καρτα σε 2G και σπάνια με πέταγε No service…τι φταίει έψαχνα, όχι η συσκευη όχι κάτι εργασίες αναβάθμισης. Τελικά με το που έβαλα καρτα( είχαν περάσει 3-4 μήνες) όλα έστρωσαν. Όποτε ναι, σε πετάει σε 2G κλειδωμένο για να μην επιβαρύνεις το δίκτυο ίσα ίσα να έχεις σήμα για κλήσεις έκτακτης ανάγκης και κανένα εισερχόμενο μήνυμα και αν. 

 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gpapas640 said:

Το ελάχιστο ποσό ανανέωσης στα καταστήματα παραμένει στα 8€;

Ναι. Σε καταστήματα Cosmote/Γερμανός

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, GREGORYMO said:

Έχω what up και έχω κάποια token.

Αν πάω cosmote NEO για τον 1 μήνα δώρο, θα τα χάσω ?

Αφού δεν θα είσαι πλέον what's up, λογικό το βρίσκω

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Έχω what up και έχω κάποια token.

Αν πάω cosmote NEO για τον 1 μήνα δώρο, θα τα χάσω ?

Ναι τα χάνεις. Επιβεβαιωμένο και από την εξυπηρέτηση πελατών

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας . Έχω νούμερο what’s up εδώ και κανα εξάμηνο καινούργιο νούμερο και έχει κάνα δίμηνο με έχουν τρελάνει σχεδόν κάθε πρωί τηλ από άγνωστα νούμερα που ψάχνουν κάποια συγκεκριμένη κυρία . Τους λέω επανειλλημένα ότι κάνουν λάθος και ότι ενοχλούν . Τι μπορώ να κάνω για να σταματήσουν ;; Υπάρχει περίπτωση το ίδιο νούμερο να είναι δηλωμένο λάθος σε δυο πρόσωπα ;; Να μιλήσω με εξυπηρέτηση ;

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, gtsia said:

Καλημερα σας . Έχω νούμερο what’s up εδώ και κανα εξάμηνο καινούργιο νούμερο και έχει κάνα δίμηνο με έχουν τρελάνει σχεδόν κάθε πρωί τηλ από άγνωστα νούμερα που ψάχνουν κάποια συγκεκριμένη κυρία . Τους λέω επανειλλημένα ότι κάνουν λάθος και ότι ενοχλούν . Τι μπορώ να κάνω για να σταματήσουν ;; Υπάρχει περίπτωση το ίδιο νούμερο να είναι δηλωμένο λάθος σε δυο πρόσωπα ;; Να μιλήσω με εξυπηρέτηση ;

Για να είναι λάθος δηλωμένο αποκλείεται. Κάνε φραγή τα νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, gtsia said:

Καλημερα σας . Έχω νούμερο what’s up εδώ και κανα εξάμηνο καινούργιο νούμερο και έχει κάνα δίμηνο με έχουν τρελάνει σχεδόν κάθε πρωί τηλ από άγνωστα νούμερα που ψάχνουν κάποια συγκεκριμένη κυρία . Τους λέω επανειλλημένα ότι κάνουν λάθος και ότι ενοχλούν . Τι μπορώ να κάνω για να σταματήσουν ;; Υπάρχει περίπτωση το ίδιο νούμερο να είναι δηλωμένο λάθος σε δυο πρόσωπα ;; Να μιλήσω με εξυπηρέτηση ;

Παίζει να το είχε κάποιος πιο πριν, να καταργήθηκε και να δόθηκε σε εσένα μετά το εύλογο χρονικό διάστημα;

18 minutes ago, aektzhs 1 said:

Κάνε φραγή τα νούμερα.

Και αυτό χαλαρά

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sou_d said:

Παίζει να το είχε κάποιος πιο πριν, να καταργήθηκε και να δόθηκε σε εσένα μετά το εύλογο χρονικό διάστημα;

 

αυτο λογικά συμβαίνει. Απλα θα πρεπει να εχει περάσει τουλαχιστον 6μηνο απο την διακοπη του αριθμου. Ειχα την εντυπωση οτι περναει περισσοτερος καιρος για να το βγαλουν στην αγορα. Ας κανει μια αναζητηση στο ιντερνετ ο φιλος μηπως εχει μεινει γραμμενο σε τιποτα καταλόγους (11888,χρυσός οδηγός κλπ) και το βρισκουν απο εκει....

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

και πριν 20 χρονια να ειχε δηλωσει τον αριθμο αυτο σε αυτους που την ψαχνουν αυτοι αυτον τον αριθμο εχουν απ αυτην,σε αυτον θα την ψαχνουν.Δεν υπαρχει τροπος ευκολος ετσι κι αλλιως να βρεις αριθμο καποιου που τον εχει αλλαξει,λογικα μονο η αστυνομια η κατι τετοιο θα μπορουσε να το κανει αυτο.

οποτε απλα μπλοκαρεις τους αριθμους,ενα κλικ ειναι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, azuli said:

και πριν 20 χρονια να ειχε δηλωσει τον αριθμο αυτο σε αυτους που την ψαχνουν αυτοι αυτον τον αριθμο εχουν απ αυτην,σε αυτον θα την ψαχνουν.Δεν υπαρχει τροπος ευκολος ετσι κι αλλιως να βρεις αριθμο καποιου που τον εχει αλλαξει,λογικα μονο η αστυνομια η κατι τετοιο θα μπορουσε να το κανει αυτο.

οποτε απλα μπλοκαρεις τους αριθμους,ενα κλικ ειναι.

Εγω θα ζητούσα αλλαγή αριθμού με μεταφορά του υπολοίπου στον νέο αριθμό. Δεν εχουν την υποχρέωση να το κάνουν, αλλά εάν το ζητήσει ευγενικά πιστεύω θα το κάνουν. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, azuli said:

και πριν 20 χρονια να ειχε δηλωσει τον αριθμο αυτο σε αυτους που την ψαχνουν αυτοι αυτον τον αριθμο εχουν απ αυτην,σε αυτον θα την ψαχνουν.Δεν υπαρχει τροπος ευκολος ετσι κι αλλιως να βρεις αριθμο καποιου που τον εχει αλλαξει,λογικα μονο η αστυνομια η κατι τετοιο θα μπορουσε να το κανει αυτο.

οποτε απλα μπλοκαρεις τους αριθμους,ενα κλικ ειναι.

Θεωρητικά ναι,αλλα για να έχει περάσει σε νεο κάτοχο σημαίνει οτι έχει μείνει με φραγή εισερχομένων 9-10 μήνες( η κοσμοτε το τηρεί και το ακούει όποιος καλεί), και άλλους 6 να ακούγεται οτι είναι εκτός δικτύου. Τωρα θυμήθηκαν όλοι την μαντάμ? Πιθανολογώ οτι αν δεν φαίνεται κάπου καταχωρημένο στο ίντερνετ το νούμερο, μπορεί να τυπωθηκε ή να γράφτηκε λαθος σε επαγγελματικό σημείωμα/κάρτα ο αριθμός της κυρίας και να παίρνουν τον φίλο. Μου έχει τύχει ευτυχώς πολυ περιορισμενα παλιότερα. Το χειρότερο, θα είναι λάθος εκτροπή. Ή επίτηδες στον ληγμένο αριθμό που αναστήθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής η ανανέωση στον όμιλο cosmote παραμένει στα 8€. Αν όλα πάνε καλά και δεν αλλάξει κάτι ποια φορητότητα θα προτιμούσατε what's up ή frog υπάρχει κάποια διαφορά μεταξύ τους;

Link to comment
Share on other sites

Πες μας τις αναγκες σου καλύτερα να δούμε τι σε συμφέρει. Το φρογκ εχει πιο φτηνά πακέτα με λιγότερες ομως παροχές αναλογικα με το wu. Δίνει ομως κάποια λεπτά ομιλίας δώρο (120') τον πρώτο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Για sms και internet ενδιαφέρομαι περισσότερο. Το deals for you ισχύει για όλα τα καρτοκινητα στην cosmote; Μήπως ξέρετε σε πόσες μέρες περίπου απαντούν από τη φόρμα επικοινωνίας της Vodafone;

Link to comment
Share on other sites

τα deals ισχυουν για ολα τα καρτοκινητα. Τωρα για το ιντερνετ και για sms, μαλλον φρογκ συμφερει, με 5,35 παιρνεις 6 γιγα για 25 μερες. Μηνύματα 100 για ενα μηνα με 4,3.

υ.γ. αν το θες για συναγερμο, μαλλον πρεπει να πας σε αλλη λυση

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sakis077 said:

Για sms και internet ενδιαφέρομαι περισσότερο. Το deals for you ισχύει για όλα τα καρτοκινητα στην cosmote; Μήπως ξέρετε σε πόσες μέρες περίπου απαντούν από τη φόρμα επικοινωνίας της Vodafone;

Μέσα σε 20 εργάσιμες ημέρες. Σύντομα αναμένεται κατάργηση της 8ευρης κάρτας και σε τούτο το μαγαζί 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kmpatra said:

Συμπληρώνω:

Και μπονους από 1,5 γιγα για 30 μερες με online ανανεωση.

 

 

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...