Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, VIPdriver said:

Εαν κανω το what's up μου σε Neo, θα χρησιμοποιώ την ίδια σιμ; Έψαξα στις ερωτήσεις του σάιτ και δεν έχει αυτήν την ερώτηση. 

Ναι.. γενικώς όσο μένεις στο ίδιο δίκτυο χρησιμοποιείς την ίδια σιμ. Ακόμα και από συμβόλαιο σε καρτοκινητή.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, andreas545 said:

🤧

Screenshot_20240115_150409_Messages.jpg

Έπρεπε να ζούμε σε εποχές LimeWire και eMule και να δούμε αν θα κάνανε τέτοια δώρα.. 😉😂😂

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, kalitexnis_g said:

Έπρεπε να ζούμε σε εποχές LimeWire και eMule και να δούμε αν θα κάνανε τέτοια δώρα.. 😉😂😂

Limewire, η χαρά των ιών... 

Link to comment
Share on other sites

Κοντεύω 6μηνο σε φραγή και μαζί με το σημερινό Token, κανένα δεν είναι BOX και όλα χωρίς λήξη. Κάποια από αυτά τα Tokens στο 3μηνο διάρκειας κάρτας που θα βάλω αυτό το καλοκαίρι και όσα περισσεύουν το επόμενο καλοκαίρι 2025 στο 13μηνο κλπ κλπ:

 

Screenshot_20240115_160408_gr.cosmote.whatsup.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πόσα τοκεν μπορώ να έχω; Γιατί δεν γράφει για τα silver token τι ισχύει π.χ.

 

Έχω 12 τοκεν, 5 mystery token και αλλά 7 silver και θέλω να μαζέψω κι άλλα για να έχω καβαντζα

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, black3539 said:

Πόσα τοκεν μπορώ να έχω; Γιατί δεν γράφει για τα silver token τι ισχύει π.χ.

 

Έχω 12 τοκεν, 5 mystery token και αλλά 7 silver και θέλω να μαζέψω κι άλλα για να έχω καβαντζα

12 silver 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, GREGORYMO said:

12 silver 

Οπότε μπορείς να έχεις 12 silver, 12 mystery, και 12 gold π.χ.?

Καλή φάση, σε περιπτώσεις που θες κάποια συγκεκριμένη στιγμή πολλά δεδομένα 

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο και σε μένα ήρθε ένα ακόμα το καν, αυτό που ειπώθηκε !

IMG_2122.png

IMG_2123.png

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 15/1/2024 at 6:25 ΠΜ, GREGORYMO said:

Easy transfer.

Η προϋπόθεση των 35€ στο εξάμηνο, εφαρμόζεται?

Είχα κάνει 4 ανανεώσεις: 8, 10, 11, 12.

 

Αξία ανανεώσεων είναι αυτή ή ο μήνας που έγινε η ανανέωση;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να μην υπάρχει τρόπος αφαίρεσης αποθηκευμένης χρεωστικής από το app της cosmote;

Δεν μπορώ να βρω την επιλογή πουθενά

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Από το προφίλ σου > πιστωτικές κάρτες 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ, το έψαχνα στο App

Από τον υπολογιστή, επιβεβαιώνω ότι υπάρχει η επιλογή 👍

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Λόγω cosmote one έχω πάρει 2G για 7 ημέρες στο κινητό.

Σε 2 ημέρες συμπληρώνονται οι 60 ημέρες χωρίς ανανέωση και θα χάσω το υπόλοιπο.

Τι θα συμβεί με τα ΜΒ του cosmote one? Θα διακοπούν?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, user_one said:

Σ' ευχαριστώ, το έψαχνα στο App

Από τον υπολογιστή, επιβεβαιώνω ότι υπάρχει η επιλογή 👍

Mέσω κινητού δε γίνεται; 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν δεν ποσταρω στο σωστο θεμα , αλλα για να βαλω παγια εντολή σε σταθερο cosmote ποια ειναι η διαδικασια ;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς μόνο με χρέωση σε λογαριασμό τράπεζας, όχι με κάρτα. 
Απο το e-banking της τράπεζας σου θα ρυθμίσεις πάγια εντολή στην Cosmote σταθερή, με τον RF του τελευταίου λογαριασμού. 

10 ώρες πριν, user_one said:

Σ' ευχαριστώ, το έψαχνα στο App

Από τον υπολογιστή, επιβεβαιώνω ότι υπάρχει η επιλογή 👍

Και μέσω κινητού υπάρχει.. 

IMG_5060.jpeg

10 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Λόγω cosmote one έχω πάρει 2G για 7 ημέρες στο κινητό.

Σε 2 ημέρες συμπληρώνονται οι 60 ημέρες χωρίς ανανέωση και θα χάσω το υπόλοιπο.

Τι θα συμβεί με τα ΜΒ του cosmote one? Θα διακοπούν?

Τα GB, λεπτά ομιλίας κλπ που έχεις από πακέτα θα μείνουν μέχρι την λήξη τους ή μέχρι να έρθει το 90ημερο από την ανανέωση (όποιο έρθει πρώτο). Δηλαδή θα μείνουν κανονικά 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ταιριάζει ακριβώς στο θέμα, αλλά ψάχνω μία καλή λύση επικοινωνίας για ηλικωμένο συγγενή με "χαζό" τηλέφωνο, που θα βρεθεί μόνος στο νοσοκομείο για περίπου έναν μήνα. Ο τρέχων αριθμός του είναι What's up.

Έχω καταλήξει να του πάρουμε ένα νέο What's up και smartphone και να εγκαταστήσουμε εφαρμογές επικοινωνίας. Πρέπει υποχρεωτικά να έχει το feature phone γιατί ξέρει να το χρησιμοποιεί, και απέρριψα λύσεις τύπου Twin SIM, γιατί μπορεί να τα μπλέξει και να χάσει εντελώς επικοινωνία. Επίσης χωρίς συμβόλαιο δεν παίζει κάποια extra SIM για data, και μάλλον είναι πιο πρακτικό να πάρει μία πλήρη SIM παρά ένα πρόγραμμα μόνο με δεδομένα.

Έχετε κάποια άλλη πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, minast said:

Δεν ταιριάζει ακριβώς στο θέμα, αλλά ψάχνω μία καλή λύση επικοινωνίας για ηλικωμένο συγγενή με "χαζό" τηλέφωνο, που θα βρεθεί μόνος στο νοσοκομείο για περίπου έναν μήνα. Ο τρέχων αριθμός του είναι What's up.

Έχω καταλήξει να του πάρουμε ένα νέο What's up και smartphone και να εγκαταστήσουμε εφαρμογές επικοινωνίας. Πρέπει υποχρεωτικά να έχει το feature phone γιατί ξέρει να το χρησιμοποιεί, και απέρριψα λύσεις τύπου Twin SIM, γιατί μπορεί να τα μπλέξει και να χάσει εντελώς επικοινωνία. Επίσης χωρίς συμβόλαιο δεν παίζει κάποια extra SIM για data, και μάλλον είναι πιο πρακτικό να πάρει μία πλήρη SIM παρά ένα πρόγραμμα μόνο με δεδομένα.

Έχετε κάποια άλλη πρόταση;

Vodafone CU όπου με 13 ευρώ θα του δώσει απεριόριστη ομιλία και 2500 MB και για κάθε ανανέωση(1 ανανέωση κάθε μήνα για 6 μήνες)θα παίρνει 17 GB

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, minast said:

Δεν ταιριάζει ακριβώς στο θέμα, αλλά ψάχνω μία καλή λύση επικοινωνίας για ηλικωμένο συγγενή με "χαζό" τηλέφωνο, που θα βρεθεί μόνος στο νοσοκομείο για περίπου έναν μήνα. Ο τρέχων αριθμός του είναι What's up.

Έχω καταλήξει να του πάρουμε ένα νέο What's up και smartphone και να εγκαταστήσουμε εφαρμογές επικοινωνίας. Πρέπει υποχρεωτικά να έχει το feature phone γιατί ξέρει να το χρησιμοποιεί, και απέρριψα λύσεις τύπου Twin SIM, γιατί μπορεί να τα μπλέξει και να χάσει εντελώς επικοινωνία. Επίσης χωρίς συμβόλαιο δεν παίζει κάποια extra SIM για data, και μάλλον είναι πιο πρακτικό να πάρει μία πλήρη SIM παρά ένα πρόγραμμα μόνο με δεδομένα.

Έχετε κάποια άλλη πρόταση;

Εσύ τελικά θα του φορτώσεις smartphone ή θα τον αφήσεις με το χαζό;; Κι αν τον αφήσεις με το χαζό, τι το θες το ίντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, minast said:

Δεν ταιριάζει ακριβώς στο θέμα, αλλά ψάχνω μία καλή λύση επικοινωνίας για ηλικωμένο συγγενή με "χαζό" τηλέφωνο, που θα βρεθεί μόνος στο νοσοκομείο για περίπου έναν μήνα. Ο τρέχων αριθμός του είναι What's up.

Έχω καταλήξει να του πάρουμε ένα νέο What's up και smartphone και να εγκαταστήσουμε εφαρμογές επικοινωνίας. Πρέπει υποχρεωτικά να έχει το feature phone γιατί ξέρει να το χρησιμοποιεί, και απέρριψα λύσεις τύπου Twin SIM, γιατί μπορεί να τα μπλέξει και να χάσει εντελώς επικοινωνία. Επίσης χωρίς συμβόλαιο δεν παίζει κάποια extra SIM για data, και μάλλον είναι πιο πρακτικό να πάρει μία πλήρη SIM παρά ένα πρόγραμμα μόνο με δεδομένα.

Έχετε κάποια άλλη πρόταση;

Βασικα βαλε τον αριθμο του στο mycosmote app του δικού σου σμαρτφον ωστε να μπορεις να εχεις τον ελεγχο σε ολα (ανανεωσεις, υπολοιπα, ενεργοποιησεις πακετων). 

Μετά βαλε του το πακετο των 1000 λεπτων ή των απεριοριστων λεπτων.

Link to comment
Share on other sites

Just now, VIPdriver said:

Βασικα βαλε τον αριθμο του στο mycosmote app του δικού σου σμαρτφον ωστε να μπορεις να εχεις τον ελεγχο σε ολα (ανανεωσεις, υπολοιπα, ενεργοποιησεις πακετων). 

Μετά βαλε του το πακετο των 1000 λεπτων ή των απεριοριστων λεπτων.

Α, το πρόβλημα είναι ο έλεγχος του λογαριασμού;; Άμα έχει χαζό τηλέφωνο ο συγγενής, ας βάλει κατευθείαν την εφαρμογή του What's up ο @minast

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...