Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, CamuCamu said:

Οχι δεν χανονται ειχα και γω 10 ευρω πριν την μεταφορα και μου εμειναν 7 ακριβως. Σε αλλη περιπτωση προβληματος δηλαδη επικοινωνησε με την εταιρια. 

Δηλαδή βάζω 15€ υπόλοιπο στο wu και μετά τον φόρο 13,63€ μένει μέσα. Κάνω αλλαγή σε frog -3€ και μένουν μέσα 10,63 και είμαι πλέον frog και με αυτά τα λεφτά βάζω το πακέτο στο frog με τα 8,9€ σωστά?

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, kostas123464 said:

Δηλαδή βάζω 15€ υπόλοιπο στο wu και μετά τον φόρο 13,63€ μένει μέσα. Κάνω αλλαγή σε frog -3€ και μένουν μέσα 10,63 και είμαι πλέον frog και με αυτά τα λεφτά βάζω το πακέτο στο frog με τα 8,9€ σωστά?

Σωστά. 13,63+όποιο υπόλοιπο ήδη έχεις.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Σωστά. 13,63+όποιο υπόλοιπο ήδη έχεις.

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια σας

Link to comment
Share on other sites

Απο το νήμα του frog που ρωτησα το ιδιο...

 

 by @gag :

Εάν έχεις μεγάλο χρηματικό υπόλοιπο και θες να το εξασφαλίσεις ίσως είναι καλύτερα να εκμεταλλευτείς τις αλλαγές τώρα και να κάνεις φορητότητα σε οποιαδήποτε άλλη εταιρία για να πάρεις τα χρήματα σου πίσω. Και μετά επιστρέφεις η πηγαίνεις σε WU ή ότι αποφασίσεις!

Ναι, εχω.Όντως αυτο ειναι το καλυτερο. Μήπως γνωριζει κανεις την ακριβη διαδικασια;

Link to comment
Share on other sites

On 30/10/2023 at 9:42 ΜΜ, saviano said:

Απο το νήμα του frog που ρωτησα το ιδιο...

 

 by @gag :

Εάν έχεις μεγάλο χρηματικό υπόλοιπο και θες να το εξασφαλίσεις ίσως είναι καλύτερα να εκμεταλλευτείς τις αλλαγές τώρα και να κάνεις φορητότητα σε οποιαδήποτε άλλη εταιρία για να πάρεις τα χρήματα σου πίσω. Και μετά επιστρέφεις η πηγαίνεις σε WU ή ότι αποφασίσεις!

Ναι, εχω.Όντως αυτο ειναι το καλυτερο. Μήπως γνωριζει κανεις την ακριβη διαδικασια;

Ενημέρωση: Tο "έλυσα" πολυ πιο απλά.Το έκανα WU και μεταφερω τα €.Τέλος.

Edited by saviano
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εβαλα χθες 15€ στο what’s up και ξεχασα να βαλω πακέτο όποτε εκανα 3 κλησεις και σήμερα το υπόλοιπο έφτασε 8€. Γινετια κάπως να τα πάρω πισω; Από ότι θυμαμαι στο f2g αν είχες υπόλοιπο και όχι λεπτα και εκανες κληση δεν σου αφαιρούσε χρηματα

update: πηρα 13888 και με ύφος και μετα από παρακάλια μου ειπαν ότι θα γινει πίστωση αλλά την επόμενη φορα δεν θα μου κανουν. Λέω οκ και μου λενε εγινε η πίστωση και το κλείνουν. Έχουν περάσει 2-3 λεπτα και ακόμα να γινει ομως. Τι κάνω τωρα;

Edited by panos43
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, panos43 said:

Καλησπερα. Εβαλα χθες 15€ στο what’s up και ξεχασα να βαλω πακέτο όποτε εκανα 3 κλησεις και σήμερα το υπόλοιπο έφτασε 8€. Γινετια κάπως να τα πάρω πισω; Από ότι θυμαμαι στο f2g αν είχες υπόλοιπο και όχι λεπτα και εκανες κληση δεν σου αφαιρούσε χρηματα

update: πηρα 13888 και με ύφος και μετα από παρακάλια μου ειπαν ότι θα γινει πίστωση αλλά την επόμενη φορα δεν θα μου κανουν. Λέω οκ και μου λενε εγινε η πίστωση και το κλείνουν. Έχουν περάσει 2-3 λεπτα και ακόμα να γινει ομως. Τι κάνω τωρα;

Περιμένεις 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panos43 said:

Από ότι θυμαμαι στο f2g αν είχες υπόλοιπο και όχι λεπτα και εκανες κληση δεν σου αφαιρούσε χρηματα

Πως γενεν αυτο;

2 ώρες πριν, panos43 said:

Από ότι θυμαμαι στο f2g αν είχες υπόλοιπο και όχι λεπτα και εκανες κληση δεν σου αφαιρούσε χρηματα

Πως γενεν αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει μέσω της σελίδας Whatup μια κάρτα σιμ για την γιαγιά.Έχω βάλει την διεύθυνση της τα στοιχεία της κανονικά εχω βάλει το δικο μου τηλέφωνο επικοινωνίας αλλα μέχρι τώρα κανεις δεν εχει επικοινωνήσει μαζί μου.
Ειναι χρονοβόρα διαδικασία;
Γράφει οτι θα ερθει η καρτα με κούριερ οπου δίνουμε 12 ευρώ αντικαταβολή και αντίγραφο της ταυτότητας για την ταυτοποίηση αλλα πως θα μάθουμε ποσο χρόνο χρειάζεται η αν καν θα ολοκληρωθεί;


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να λάβεις τηλεφώνημα πρώτα από το 13888 για επιβεβαίωση στοιχείων. Σε μένα την πρώτη φορά που είχα ζητήσει φορητότητα δεν με είχαν πάρει ποτέ, την δεύτερη έγινε. Από το τηλεφώνημα και μετά ζήτημα να πάρει 2-3 εργάσιμες αν πας γρήγορα στην κούριερ να παραλάβεις

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να λάβεις τηλεφώνημα πρώτα από το 13888 για επιβεβαίωση στοιχείων. Σε μένα την πρώτη φορά που είχα ζητήσει φορητότητα δεν με είχαν πάρει ποτέ, την δεύτερη έγινε. Από το τηλεφώνημα και μετά ζήτημα να πάρει 2-3 εργάσιμες αν πας γρήγορα στην κούριερ να παραλάβεις



Οκ την παραγγελία την έκανα 30/10 αλλά μέχρι τώρα δεν με κάλεσε κανείς. Θα περιμένω μέχρι την Κυριακή αν δεν γίνει τίποτα θα δοκιμάσω να παραγγείλω Vodafone online


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, panos43 said:

Καλησπερα. Εβαλα χθες 15€ στο what’s up και ξεχασα να βαλω πακέτο όποτε εκανα 3 κλησεις και σήμερα το υπόλοιπο έφτασε 8€. Γινετια κάπως να τα πάρω πισω; Από ότι θυμαμαι στο f2g αν είχες υπόλοιπο και όχι λεπτα και εκανες κληση δεν σου αφαιρούσε χρηματα

update: πηρα 13888 και με ύφος και μετα από παρακάλια μου ειπαν ότι θα γινει πίστωση αλλά την επόμενη φορα δεν θα μου κανουν. Λέω οκ και μου λενε εγινε η πίστωση και το κλείνουν. Έχουν περάσει 2-3 λεπτα και ακόμα να γινει ομως. Τι κάνω τωρα;

Να λες και ευχαριστώ που το δέχτηκαν.

Δεν ξέρω πουθενά να έχεις υπόλοιπο σε € αλλά όχι πακέτο να κάνεις κλήσεις και να μην σου αφαιρούν από το υπόλοιπο. Αν ήταν έτσι θα μιλούσαμε όλοι τσάμπα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, zerokill said:


Οκ την παραγγελία την έκανα 30/10 αλλά μέχρι τώρα δεν με κάλεσε κανείς. Θα περιμένω μέχρι την Κυριακή αν δεν γίνει τίποτα θα δοκιμάσω να παραγγείλω Vodafone online
 

Εγώ έκανα ηλεκτρονικά την παραγγελία (με φορητότητα) στις 26/10 και με πήραν τηλέφωνο χθες 31/10. Δεν τους λες και... Flash!... 😜

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gpapas640 said:

Να λες και ευχαριστώ που το δέχτηκαν.

Δεν ξέρω πουθενά να έχεις υπόλοιπο σε € αλλά όχι πακέτο να κάνεις κλήσεις και να μην σου αφαιρούν από το υπόλοιπο. Αν ήταν έτσι θα μιλούσαμε όλοι τσάμπα.

Εννοώ ότι δεν γινεται καθολου η κληση όταν δεν εχεις λεπτά και δεν πέρνει από το χρηματικό υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, panos43 said:

Εννοώ ότι δεν γινεται καθολου η κληση όταν δεν εχεις λεπτά και δεν πέρνει από το χρηματικό υπόλοιπο.

Δεν ισχύει και δεν στέκει αυτό 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, johndouk said:

Εγώ έκανα ηλεκτρονικά την παραγγελία (με φορητότητα) στις 26/10 και με πήραν τηλέφωνο χθες 31/10. Δεν τους λες και... Flash!... 😜

Ο πιο γρήγορος τρόπος για φορητότητα ή νέο καρτοκινητο είναι το Cosmote neo. Κανεις την αίτηση μέσω της εφαρμογής, παίρνεις την κάρτα μέσω κούριερ σε 2-3 μέρες και την ίδια μέρα ενεργοποιείται. Παρακολουθείς την πορεία της συνέχεια από την εφαρμογή. 
Ο πρώτος μήνας είναι δωρεάν και απλά λίγο πριν λήξει στέλνεις ΑΛΠΑΚ και το κανεις Whatsup ή όποιο πακέτο καρτοκινητής θες 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, paanos said:

Ο πιο γρήγορος τρόπος για φορητότητα ή νέο καρτοκινητο είναι το Cosmote neo. Κανεις την αίτηση μέσω της εφαρμογής, παίρνεις την κάρτα μέσω κούριερ σε 2-3 μέρες και την ίδια μέρα ενεργοποιείται. Παρακολουθείς την πορεία της συνέχεια από την εφαρμογή. 
Ο πρώτος μήνας είναι δωρεάν και απλά λίγο πριν λήξει στέλνεις ΑΛΠΑΚ και το κανεις Whatsup ή όποιο πακέτο καρτοκινητής θες 

Το αλπακ απο neo σε wu έχει χρέωση;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω την προσφορα της cosmote που μου δινει σε 2 καρτοκονητα καθε 1η του μηνα 10€ και στο ενα 3gb data και στο αλλο 1000' προς ολους, απλα ενω ειχα ρωτησει για το αν μεταφερεται ο,τι περισευει και μου ειχαν πει ναι, αυτο δεν γινεται....

Ειναι και εσας ετσι ή μεταφερονται;

Edited by Titos301
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Το αλπακ απο neo σε wu έχει χρέωση;

Όχι, η πρώτη αλλαγή είναι δωρεάν 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, paanos said:

Ο πιο γρήγορος τρόπος για φορητότητα ή νέο καρτοκινητο είναι το Cosmote neo. Κανεις την αίτηση μέσω της εφαρμογής, παίρνεις την κάρτα μέσω κούριερ σε 2-3 μέρες και την ίδια μέρα ενεργοποιείται. Παρακολουθείς την πορεία της συνέχεια από την εφαρμογή. 
Ο πρώτος μήνας είναι δωρεάν και απλά λίγο πριν λήξει στέλνεις ΑΛΠΑΚ και το κανεις Whatsup ή όποιο πακέτο καρτοκινητής θες 

Τι είπες βρε σατανά; Πως το ανακάλυψες αυτό; 🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι, αν πας από Neo σε What’s Up, παίρνεις τα δώρα που δίνει το What’s Up τους πρώτους τρεις μήνες; Αυτή είναι η ερώτηση μου. Απλά με τα δώρα γίνεται ένα σεβαστό rollover των πακέτων και τον 4ο μήνα ξεκινάς με αρκετά mb. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Titos301 said:

Καλημερα εχω την προσφορα της cosmote που μου δινει σε 2 καρτοκονητα καθε 1η του μηνα 10€ και στο ενα 3gb data και στο αλλο 1000' προς ολους, απλα ενω ειχα ρωτησει για το αν μεταφερεται ο,τι περισευει και μου ειχαν πει ναι, αυτο δεν γινεται....

Ειναι και εσας ετσι ή μεταφερονται;

Δηλαδή χάνεται υπόλοιπο χρημάτων, λεπτών και μεγκαμπαιτς?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mol said:

Δηλαδή χάνεται υπόλοιπο χρημάτων, λεπτών και μεγκαμπαιτς?

Ναι χανεται το υπολοιπο των λεπτων στο ενα κινητο και το υπολοιπο των gb στο αλλο, τι να πω...θα παρω αυριο στο 13888

Link to comment
Share on other sites

"Λογικο" μου ακουγεται να χανονται γιατι ειναι "δωρο" εκτος και αν σου ειχαν πει με σιγουρια οτι θα κανουν roll-over τα αχρησιμοποιητα τον αλλο μηνα.

Ειναι σαν το 10ευρω που δινει καθε μηνα το CU για 12 μηνες υπο την αιρεση οτι κανεις μηνιαια ανανεωση.

Ειναι 10 ευρω δωρο το μηνα, αν δεν φαγωθουν μεσα στο μηνα ή οτι δεν φαγωθει, χανεται.

Για αυτα που προερχονται απο την τσεπη σου ητοι ανανεωσεις, αγορες πακετων κτλ ειναι πιο "λογικο" να τα μεταφερει απο μηνα σε μηνα εφοσον σε βαζει στη φακα να ανανεωνεις λεφτα καθε μηνα για να μην χασεις οτι παροχες εχεις αθροισει μεχρι τοτε.

Το κριτηριο δηλαδη μαλλον ειναι τι προερχεται απο λεφτα σου και τι προερχεται απο δικο τους δωρο στο οποιο δεν εχεις συμβαλλει εσυ χρηματικα.

18 ώρες πριν, paanos said:

Ο πιο γρήγορος τρόπος για φορητότητα ή νέο καρτοκινητο είναι το Cosmote neo. Κανεις την αίτηση μέσω της εφαρμογής, παίρνεις την κάρτα μέσω κούριερ σε 2-3 μέρες και την ίδια μέρα ενεργοποιείται. Παρακολουθείς την πορεία της συνέχεια από την εφαρμογή. 
Ο πρώτος μήνας είναι δωρεάν και απλά λίγο πριν λήξει στέλνεις ΑΛΠΑΚ και το κανεις Whatsup ή όποιο πακέτο καρτοκινητής θες 

Τα 100GB δωρο του Neo τα κρατας/μεταφερονται στο Whatsup οταν κανεις μετατροπη εκει? Λογικα χανονται αλλα ποτέ δεν ξερεις εισαι ο ανθρωπος μας να μας το επιβεβαιωσεις 😎

Γιατι οι τιμες που ειδα (στα video του site) για τους "συνδυασμους" πακετων του Neo δεν τους λες και ελκυστικους. 10gb το μηνα, 400 λεπτα και 60 sms 26 ευρω??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...