Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, Lyricmyth19 said:

Καλησπέρα, έκανα online φορητότητα σε whats up και τη Δευτέρα έλαβα τη sim. Μέχρι σήμερα δεν μου έχει έρθει κάποιο sms ότι κατατέθηκε αίτημα φορητότητας. Έστειλα στο messenger και μου είπαν ότι η διαδικασία θέλει 14 ημέρες και υλοποιείται την πρώτη εργάσιμη μετά τη 14η μέρα. Έχει άλλη πολιτική η cosmote; Στις άλλες δύο, δύο μέρες αφότου λάμβανα την σιμ, ενεργοποιούνταν ο αριθμός στο νέο δίκτυο.

Αν την Δευτέρα έστειλες την ταυτότητα σου μαζί με το έντυπο της φορητότητας πίσω στα κεντρικά, λογικά αύριο-μεθαύριο θα αρχίσει η διαδικασία μεταφοράς.

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα αναβαθμίσει τα πακέτα της η πράσινη;Είναι πολύ υποδεέστερα από αυτά του ανταγωνισμού. Δίνει μόνο 800 λεπτά το βασικό πακέτο,όταν ο κόκκινος ανταγωνισμός δίνει απεριόριστα λεπτά ομιλίας και η μαύρη 1000 λεπτά 

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε τα πάλι. Το μικρότερο σε όλους 400'. Υπάρχουν και πακετα απεριόριστα σε ολους και της νοβα ειναι το ακριβότερο. Για το ποτε θα αλλάξουν τα πακέτα μάλλον τζαμπα ρωτάς εδω,σε βλέπω και λίγο αγχωμενο - βιαστικό 😁

Επίσης να θυμίσω ότι οποιαδήποτε αλλαγή ανακοινώνεται, εφαρμόζεται ένα μήνα μετά. Ειδικά όταν έχει να κάνει με αύξηση τιμολογίων. Αν είναι μείωση μπορεί να ισχύει επιτόπου. Οπότε ότι και να ανακοινωθεί θα έχει ημερομηνία εφαρμογής όχι άμεση.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, kmpatra said:

Κοιταξε τα πάλι. Το μικρότερο σε όλους 400'. Υπάρχουν και πακετα απεριόριστα σε ολους και της νοβα ειναι το ακριβότερο. Για το ποτε θα αλλάξουν τα πακέτα μάλλον τζαμπα ρωτάς εδω,σε βλέπω και λίγο αγχωμενο - βιαστικό 😁

Επίσης να θυμίσω ότι οποιαδήποτε αλλαγή ανακοινώνεται, εφαρμόζεται ένα μήνα μετά. Ειδικά όταν έχει να κάνει με αύξηση τιμολογίων. Αν είναι μείωση μπορεί να ισχύει επιτόπου. Οπότε ότι και να ανακοινωθεί θα έχει ημερομηνία εφαρμογής όχι άμεση.

Δεν είμαι βιαστικός απλά το μεσαίο πακέτο είναι απλά γελοίο με 800 λεπτά και τρίλεπτη χρέωση όταν η vf έχει απεριόριστα και η Nova έχει 1000 λεπτά με χρέωση ανα δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο. Μην μιλήσω για τα 512 MB που έχει η πράσινη στο μεσαίο πακέτο όταν ο ανταγωνισμός προσφέρει πάνω από 1GB. Δεν με ενδιαφέρει πότε θα τεθούν σε ισχύ,αλλά αυτήν την χρονική στιγμή είναι η πιο ακριβή καρτοκινητή στην Ελλάδα. Το μικρότερο πακέτο δεν με ενδιαφέρει αν θα αλλάξει ή οτιδήποτε θα γίνει πάνω σε αυτό. Το θέμα είναι να υπάρχει ένα καλό μεσαίο πακέτο

Link to comment
Share on other sites

Πάντα ηταν λίγο πιο ακριβή σε επίπεδο τιμών,ή σε επίπεδο αναλογίας παροχών. Προσωπικά δεν περιμένω ν'αλλάξει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Δεν είμαι βιαστικός απλά το μεσαίο πακέτο είναι απλά γελοίο με 800 λεπτά και τρίλεπτη χρέωση όταν η vf έχει απεριόριστα και η Nova έχει 1000 λεπτά με χρέωση ανα δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο. Μην μιλήσω για τα 512 MB που έχει η πράσινη στο μεσαίο πακέτο όταν ο ανταγωνισμός προσφέρει πάνω από 1GB. Δεν με ενδιαφέρει πότε θα τεθούν σε ισχύ,αλλά αυτήν την χρονική στιγμή είναι η πιο ακριβή καρτοκινητή στην Ελλάδα. Το μικρότερο πακέτο δεν με ενδιαφέρει αν θα αλλάξει ή οτιδήποτε θα γίνει πάνω σε αυτό. Το θέμα είναι να υπάρχει ένα καλό μεσαίο πακέτο

Υπαρχει και η εναλλακτικη του whatsup το frog που το γυρνας εκει γραφοντας ΑΛΠΑΚ στο 1314 τιμες πιο ισορροπημενες με πακετα που ειναι σε καλυτερο επιπεδο αναλογικα απο αποψη παροχων συν τα εξτρα bundles που βρισκεις σε συγκεκριμενη ιστοσελιδα η αμα περασεις απο καποιο μαγαζι της φρογκ νομιζω Θεσ/νικη και Αθηνα Κεντρο εχει αλλα δεν το εχω ψαξει περαιτερω.Βεβαια κατα την αλλαγη χρεωνεσαι 3 ευρω. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, CamuCamu said:

Υπαρχει και η εναλλακτικη του whatsup το frog που το γυρνας εκει γραφοντας ΑΛΠΑΚ στο 1314 τιμες πιο ισορροπημενες με πακετα που ειναι σε καλυτερο επιπεδο αναλογικα απο αποψη παροχων συν τα εξτρα bundles που βρισκεις σε συγκεκριμενη ιστοσελιδα η αμα περασεις απο καποιο μαγαζι της φρογκ νομιζω Θεσ/νικη και Αθηνα Κεντρο εχει αλλα δεν το εχω ψαξει περαιτερω.Βεβαια κατα την αλλαγη χρεωνεσαι 3 ευρω. 

Δεν έχω θέμα εγώ,έχω συμβόλαιο. Το θέμα είναι ότι το ψάξαμε για την ανιψιά μου και συνειδητοποίησα ότι είναι πανάκριβη. 

 

7 ώρες πριν, kmpatra said:

Πάντα ηταν λίγο πιο ακριβή σε επίπεδο τιμών,ή σε επίπεδο αναλογίας παροχών. Προσωπικά δεν περιμένω ν'αλλάξει αυτό.

Δεν λέω ότι θα γίνει πιο φτηνή,αλλά να προσφέρει ότι και ο ανταγωνισμός 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, CaptainNickGR said:

Αν την Δευτέρα έστειλες την ταυτότητα σου μαζί με το έντυπο της φορητότητας πίσω στα κεντρικά, λογικά αύριο-μεθαύριο θα αρχίσει η διαδικασία μεταφοράς.

Ακριβώς όπως είπες έγινε. Σήμερα έλαβα sms από την cosmote ότι κατατέθηκε αίτημα φορητότητας. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, karib said:

Τελικα, καλουν πλεον ή δεν καλουν, οταν κανεις αιτηση φορητοτητας, για αντιπροσφορα;

Εγώ επειδή το έπαιξα φέτος το καλοκαίρι δύο φορές τουρίστας, την πρώτη φορά που είχα φοιτητικό δε με κάλεσαν (ήμουν κοσμοτε 17 χρόνια), πήγα βονταφον αλλά λόγω δικτύου ξαναπήγα κοσμοτε άμεσα. Είπα όμως να ξαναδοκιμάσω βονταφον μετά από 3 μήνες στην κοσμοτε μπας και βολευτώ με το wificalling. Ε την δεύτερη φορά που ήμουν μόνο 3 μήνες στην κοσμοτε, με κάλεσε για αντιπροσφορα η κοσμοτε ώστε να μη φύγω. Τους είπα ότι θα ήθελα φοιτητικό πακέτο, μου είπαν ότι αυτό δε γίνεται, αλλά μου πρότειναν 1000 λεπτά προς όλους και 3 GB κάθε μήνα για ένα χρόνο δωρεάν χωρίς ανανέωση. Είπα ναι. Η φορητοτητα όμως πλέον δεν ακυρώνεται, έτσι μόλις πήγα στην βονταφον, κάλεσα πάλι στο ίδιο νούμερο των προσφορών της κοσμοτε και έχουμε κάνει την διαδικασία να γυρίσω και να λάβω και την προσφορά. Χτες υπέγραψα τα έγγραφα με τον κουριερ και περιμένω. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν έπαιξε ρόλο ότι σε γενικές γραμμές εβαλα κακούς βαθμους.
IMG_1346.thumb.png.e7b80ead590ffac8467f0aaff67ebf48.png
Τι ακριβώς είναι αυτό; Στέλνουν τυχαία σε συνδρομητές ερωτηματολόγιο και επιβραβεύουν μετά;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 14/9/2023 at 8:00 ΠΜ, aektzhs 1 said:

Δεν έχω θέμα εγώ,έχω συμβόλαιο. Το θέμα είναι ότι το ψάξαμε για την ανιψιά μου και συνειδητοποίησα ότι είναι πανάκριβη. 

 

Δεν λέω ότι θα γίνει πιο φτηνή,αλλά να προσφέρει ότι και ο ανταγωνισμός 

H Cosmote είναι ο ηγέτης στην Κινητή τηλεφωνία. 

Ότι και να προσφέρει , οι ανταγωνιστές θα προσφέρουν περισσότερα αλλιώς δεν μπορούν να επιβιώσουν. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, johnny_htc said:

Τι ακριβώς είναι αυτό; Στέλνουν τυχαία σε συνδρομητές ερωτηματολόγιο και επιβραβεύουν μετά; emoji848.png

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εμφανίζεται στην ενότητα "ανακάλυψε" του cosmote app κατά διαστήματα. Συνήθως δίνει 500mb για 5 μέρες. Είναι άγνωστο γιατί έδωσε τόσα στην περίπτωση του φίλου.

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζεται στην ενότητα "ανακάλυψε" του cosmote app κατά διαστήματα. Συνήθως δίνει 500mb για 5 μέρες. Είναι άγνωστο γιατί έδωσε τόσα στην περίπτωση του φίλου.
Ίσως άλλαξαν πολιτική ή τυχαίος αλγόριθμος, τυχερός συνδρομητής

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Vasileios said:

H Cosmote είναι ο ηγέτης στην Κινητή τηλεφωνία. 

Ότι και να προσφέρει , οι ανταγωνιστές θα προσφέρουν περισσότερα αλλιώς δεν μπορούν να επιβιώσουν. 

Παρόλα αυτά πρέπει άμεσα να εκσυγχρονίσει τα πακέτα της

Link to comment
Share on other sites

Παρόλα αυτά πρέπει άμεσα να εκσυγχρονίσει τα πακέτα της
Στη σύγχρονη εποχή, με τις ταχύτητες που φέρνουν και τα νέα δίκτυα, πρέπει άμεσα να διπλασιάσουν μη σου πω και τα mbs πιυ δίνει κάθε πακέτο. Αντε για να είμαι υπερβολικός, μιάμιση φορά πάνω, με προοπτικές στην διετία για διπλασιασμό. Κατ άλλα, "μίνι" συμβόλαια προωθεί σιγά σιγά η αγορά, τουλάχιστον οι άλλες δύο εταιρείες, αλλά και δω κάμποσες φορές τηλεφωνικώς (εννοώ με χαμηλή τιμή, όχι τα εμπορικά διαθέσιμα)

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Εμφανίζεται στην ενότητα "ανακάλυψε" του cosmote app κατά διαστήματα. Συνήθως δίνει 500mb για 5 μέρες. Είναι άγνωστο γιατί έδωσε τόσα στην περίπτωση του φίλου.

εμενα παντως δεν μου τα εδωσαν! στο τσατ μου ειπαν δεν τα δικαουμαι κ οτι ειχα παρει τον Αυγουστο κατ'εξαιρεση!! ξερε κανεις τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, στο πακέτο diy, γράφει σε ένα μεγάλο πλαίσιο:δωρο +2gb,αυτα τα παίρνεις έξτρα όποιο σχήμα και να επιλέξεις; ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stratismtln said:

Παιδιά μια ερώτηση, στο πακέτο diy, γράφει σε ένα μεγάλο πλαίσιο:δωρο +2gb,αυτα τα παίρνεις έξτρα όποιο σχήμα και να επιλέξεις; ευχαριστώ. 

 

1 hour ago, stratismtln said:

Παιδιά μια ερώτηση, στο πακέτο diy, γράφει σε ένα μεγάλο πλαίσιο:δωρο +2gb,αυτα τα παίρνεις έξτρα όποιο σχήμα και να επιλέξεις; ευχαριστώ. 

Σωστά,Είναι όμως προωθητική ενέργεια που τυπικά έληξε 31 Αυγούστου. Όμως στην εξυπηρέτηση ενόψει μάλλον αλλαγών μου είπαν ότι προς το παρόν δεν θα ανανεωθεί η προσφορά αυτή. Τώρα όμως γιατί δεν την έχουν κατεβάσει ακόμα δεν ξέρω 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, kmpatra said:

Σου ειχαν δωσει 1500' και 15 γιγα τον Αύγουστο?

οχι.μονο τα 500μβ για 5 μερεσ

Link to comment
Share on other sites

On 15/9/2023 at 5:27 ΜΜ, kmpatra said:

Εμφανίζεται στην ενότητα "ανακάλυψε" του cosmote app κατά διαστήματα. Συνήθως δίνει 500mb για 5 μέρες. Είναι άγνωστο γιατί έδωσε τόσα στην περίπτωση του φίλου.

Τωρα θυμηθηκα ότι έλαβα μέρος και σε τηλεφωνική έρευνα (εκτος από της εφαρμογής) σχετικά με το ποσο ευχαριστημένος είμαι από την τεχνική υποστήριξη σταθερής. Λογικα τα 15 GB δωθηκαν απο αυτην.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ λέει για τους νέους όρους που δεν έχει περιορισμό στις ανανεώσεις των απεριόριστων GB.

https://newsme.gr/cosmote-tinazei-ti-mpanka-i-nea-prosfora-deite-ti-dinei-stoys-pelates-tis/

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Ipokratis said:

Εδώ λέει για τους νέους όρους που δεν έχει περιορισμό στις ανανεώσεις των απεριόριστων GB.

https://newsme.gr/cosmote-tinazei-ti-mpanka-i-nea-prosfora-deite-ti-dinei-stoys-pelates-tis/

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Εάν δεν κάνω λάθος, ουτε η βόνταφον έχει περιορισμο στο αντίστοιχο εβδομαδιαίο πακετο με 6 ευρώ. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...