Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, Hliasat said:

Έχω whatsup αριθμό.μπορει να το κάνω φορητότητα στην nova η όχι;αν ναι πόσο στοιχίζει η φορητότητα;

Φορητοτητα ονλαιν με 8€ τα οποία μπαίνουν στο υπόλοιπο σου και ενεργοποιείται αυτόματα μηνιαιο πακέτο. Μπορεις να το ρυθμισεις να μην ενεργοποιείται αυτοματα πακετο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , με 12 ευρώ / ανά μήνα για 23GB και 400' λεπτά ομιλίας προς ολους , είναι καλό deal για τις τιμές που έχει η Cosmote; 

Το είδα στο κατάστημα στο Περιστερι και σκέφτομαι για δεύτερο αριθμό ενα What's Up να υπάρχει ιδιαίτερα για τα δεδομένα.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Brainmorf said:

Καλημερα , με 12 ευρώ / ανά μήνα για 23GB και 400' λεπτά ομιλίας προς ολους , είναι καλό deal για τις τιμές που έχει η Cosmote; 

Το είδα στο κατάστημα στο Περιστερι και σκέφτομαι για δεύτερο αριθμό ενα What's Up να υπάρχει ιδιαίτερα για τα δεδομένα.

Καλημέρα καρτοσυμβολαιο ή συμβόλαιο είναι;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Brainmorf said:

Καλημερα , με 12 ευρώ / ανά μήνα για 23GB και 400' λεπτά ομιλίας προς ολους , είναι καλό deal για τις τιμές που έχει η Cosmote; 

Το είδα στο κατάστημα στο Περιστερι και σκέφτομαι για δεύτερο αριθμό ενα What's Up να υπάρχει ιδιαίτερα για τα δεδομένα.

Για τους πρώτους 3 μήνες θα είναι. Όταν πας στο What’s Up σου δίνει τους πρώτους μήνες από 15gb δώρο αρκεί να κάνεις ανανέωση. Μετά σου υπολογίζει τα 4 gb του reload με Payzy συν το πακέτο. Γι αυτό βγαίνει αυτό που λέει. Σιγά με του δώσει η cosmote με 12 ευρώ 23 gb. Μετά το 3μηνο δε θα έχεις τα 15 gb άρα θα παίρνεις ότι λέει το πακέτο. 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Για τους πρώτους 3 μήνες θα είναι. Όταν πας στο What’s Up σου δίνει τους πρώτους μήνες από 15gb δώρο αρκεί να κάνεις ανανέωση. Μετά σου υπολογίζει τα 4 gb του reload με Payzy συν το πακέτο. Γι αυτό βγαίνει αυτό που λέει. Σιγά με του δώσει η cosmote με 12 ευρώ 23 gb. Μετά το 3μηνο δε θα έχεις τα 15 gb άρα θα παίρνεις ότι λέει το πακέτο. 

Μάλιστα...

Νόμιζα οτι είναι κάθε μήνα χωρίς χρονικό περιορισμό , δεν ρώτησα χθες γιατί είχε κόσμο στο κατάστημα και ηταν μια υπαλληλος ( εκανε οτι καλύτερο μπορουσε σε φάση multitasking ) στο ταμείο να εξυπηρετεί.

Ευχαριστώ για την απαντηση.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρεις τα 15gb δώρο για τους 3 πρώτους μήνες (+400' ομιλία), πρέπει ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ να ενεργοποιείς ένα πακέτο από κάποια επιλεγμένα, το φτηνότερο από τα οποία είναι €8,5 (νομίζω είναι αυτό με τα 4 giga).

Παθών εδώ 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Γράφει σ αυτήν την προσφορά ότι με το reload it δίνει απεριόριστα data με κάθε ανανέωση των 12€. Αλλά δεν γράφει την χρονική ισχύ μέχρι πότε.

Link to comment
Share on other sites

Ποία προσφορά και που το γράφει; 
https://www.whatsup.gr/ela-sto-whatsup

Μάλλον είναι τους τρεις πρώτους μήνες. 8e115aac509d35cf7d24f886fb86ff81.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Στην εποχη που ζουμε η λεξη "Δωρο" εχει χασει την κανονικη της σημασια, οπως και η λεξη πχ "αυτονομια" σε τηλεοπτικη διαφημιση παροχου ρευματος.

10,90Ε κανονικα κοστιζει με αφαιρεση ολης της καρτας 12Ε ως και 31/8/2023.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, katsiletra said:

https://www.whatsup.gr/ela-sto-whatsup

Μάλλον είναι τους τρεις πρώτους μήνες. 8e115aac509d35cf7d24f886fb86ff81.jpg



Εμένα στο desktop αυτό μου βγάζει το Link Που παρέθεσες.  
Το οποίο είναι η γνωστή καλοκαιρινή προσφορά unlimited data με 10,90 / μήνα που ισχύει για όλους.
image.thumb.png.ab611c0f9feecfb61b56bfbd7d69be5c.png
.
 

Edited by trinoo
Link to comment
Share on other sites

Η χαζομάρα που θα κάνει με το easy transfer θα της κοστίσει. Το δεύτερο μου νουμερο αναγκαστικά θα το κάνω φορητότητα σε f2g ή cu για να το συντηρώ με 1€ ή cash back. Άλλοι απλά θα τα αφήσουν να λήξουν, αφου κανένας δεν θα κάνει 2πλασια ανανέωση. 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση αυτή την στιγμή η γυναίκα μου έχει f2go και με 15 ευρώ τον μηνα έχει απεριόριστα data , 1500 προς wind και έχει και τα log and wind κάθε εβδομάδα. Συμφέρει καλύτερα να κάνει φορητότητα σε watch up?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ababapanos said:

Μια ερωτηση αυτή την στιγμή η γυναίκα μου έχει f2go και με 15 ευρώ τον μηνα έχει απεριόριστα data , 1500 προς wind και έχει και τα log and wind κάθε εβδομάδα. Συμφέρει καλύτερα να κάνει φορητότητα σε watch up?

Εξαρτάται τι κατανάλωση κάνει. Για ποιον λόγο θέλει να φυγει προς what's up;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτηκα ότι το watch up έχει καλύτερο δεκτοί και ίσως οι προσφορές με το reloaded είναι καλύτερες απο της wind

Και κάτι ακόμα τα unlimited data με 10,90 είναι μόνο για τώρα το καλοκαίρι η μπορεί να ενεργοποιηθεί όλο το χρόνο;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, ababapanos said:

Εγώ σκέφτηκα ότι το watch up έχει καλύτερο δεκτοί και ίσως οι προσφορές με το reloaded είναι καλύτερες απο της wind

Και κάτι ακόμα τα unlimited data με 10,90 είναι μόνο για τώρα το καλοκαίρι η μπορεί να ενεργοποιηθεί όλο το χρόνο;

Την πρωτη παραγραφο που έγραψες δεν την κατάλαβα. 

Η προσφορα των 10.90 είναι μόνο για το καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, έχω ένα νούμερο Vodafone cu αλλά στο σπίτι που μετακόμισα έχω μια γραμμή σήμα (ξήλωσαν πρόσφατα στην γειτονιά την κεραια της Vodafone) ενώ με την cosmote το σήμα είναι full. Επισκέφθηκα το συγκεκριμένο λινκ: https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/whats_up_portability_form.html

και αναγράφει ότι θα μου στείλουν την κάρτα σιμ και τη κάρτα ανανέωσης που θα επιλέξω πχ 12€ και θα πληρώσω στον κούριερ το αντίτιμο. Είχα ακούσει παλαιότερα ότι υπήρχε χρέωση 30€ αλλά στο παραπάνω λινκ δεν αναγράφει κάτι για αυτή την χρέωση. Οποίος γνωρίζει μπορεί να με ενημερώσει έτσι ώστε αν είναι να προχωρήσω σε online αίτηση.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Θα σε πάρουν και τηλέφωνο λογικά. Από ότι έχει αναφερθεί πληρώνεις ότι γράφει εκεί, την κάρτα ανανέωσης και μόνο. Τα 30 δεν τα θυμάμαι, μπορεί να ήταν σε κατάστημα ή σε μετατροπή από συμβόλαιο. Από 12 ευρώ είναι αν την κάνεις online, ότι ποσό επιλέξεις όπως φαίνεται στη φόρμα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panos43 said:

Αν κανω φορητότητα σε what’s up σε κατάστημα θα πάρω αυτην την προσφορά ή μόνο online ισχύει;

IMG_9360.png

Θα έλεγα να πάρεις τηλέφωνο σε κάποιο κατάστημα να στο διευκρινίσουν αλλά θεωρώ ότι μάλλον για online αιτήσεις δίνονται αυτά.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, kmpatra said:

Θα έλεγα να πάρεις τηλέφωνο σε κάποιο κατάστημα να στο διευκρινίσουν αλλά θεωρώ ότι μάλλον για online αιτήσεις δίνονται αυτά.

Πήρα τηλεφωνο και μου ειπανε ότι ισχυει και από κατάστημα. Τωρα θα δειξει. Επίσης επειδή θελω Esim μου ειπαν ότι πρέπει να κανω φορητότητα σε κανονικη sim και μετα μετατροπή σε Esim. Λετε να πρέπει να περιμενω να ενεργοποιηθεί η συνδεση και να πρέπει να ξαναπάω στο κατάστημα ή θα γινει κατευθειαν ; Παντως κοστιζει 5€ η Esim ενώ εγω είχα την εντύπωση ότι κοστίζει 10€. 

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αίτηση φορητότητας σε κατάστημα από CU σε what’s up. Αρχικα ρωτησα την υπάλληλο αν θα λάβω την προσφορά 15,5 GΒ δωρο για 3 μηνες-η οποία δίνεται ον-λάιν αλλά από ότι μου ειπαν στο 13888 δίνεται και σε κατάστημα- και απάντηση δεν ελαβα. Μου έδωσε ενα χαρτι αίτησης φορητότητας και καμία καρτα σιμ. Μου ειπε να ξαναπεράσω σε 2 μερες να την πάρω. Ακόμα, στο χαρτι που μου έδωσε, είχε σημειώσει ότι το νουμερο μου που πρόκειται να μεταφερθεί, είναι συμβόλαιο αυτη τη στιγμή, ενώ είναι cu. Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα; Επίσης ποτε θα πρέπει να περάσω από το κατάστημα; Όταν χαθει το σημα της Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, panos43 said:

Εκανα αίτηση φορητότητας σε κατάστημα από CU σε what’s up. Αρχικα ρωτησα την υπάλληλο αν θα λάβω την προσφορά 15,5 GΒ δωρο για 3 μηνες-η οποία δίνεται ον-λάιν αλλά από ότι μου ειπαν στο 13888 δίνεται και σε κατάστημα- και απάντηση δεν ελαβα. Μου έδωσε ενα χαρτι αίτησης φορητότητας και καμία καρτα σιμ. Μου ειπε να ξαναπεράσω σε 2 μερες να την πάρω. Ακόμα, στο χαρτι που μου έδωσε, είχε σημειώσει ότι το νουμερο μου που πρόκειται να μεταφερθεί, είναι συμβόλαιο αυτη τη στιγμή, ενώ είναι cu. Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα; Επίσης ποτε θα πρέπει να περάσω από το κατάστημα; Όταν χαθει το σημα της Vodafone?

Δεν έχει σημασία που λεει ότι είσαι σε συμβόλαιο στον προηγούμενο πάροχο, επίσης το σήμα θα χαθεί όταν πας στο κατάστημα και πάει να σου εκδόσει την sim. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, CaptainNickGR said:

Δεν έχει σημασία που λεει ότι είσαι σε συμβόλαιο στον προηγούμενο πάροχο, επίσης το σήμα θα χαθεί όταν πας στο κατάστημα και πάει να σου εκδόσει την sim. 

Παντως δεν έχω λάβει το γνωστό sms ότι έγινε η αίτηση. Παίζει ρόλο που την εκανα 20:50 το βραδυ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...