Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τα προς όλους.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Και πλέον ότι sms περισσεύει μεταφέρεται στον επόμενο μήνα

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με 2 10αρες reload it κάνεις μια χαρά καβατζα. Στέλνεις και 5 ευρώ σε άλλον σου στέλνει πάρε μοίρασε και είσαι κομπλέ.

 

2gb συν 1700mb από την δεύτερη κάρτα πας 3700. Βάλε και τα 500mb από πάρε μοίρασε. 200 συν 300 που θα σε στείλει ο άλλος πας 4200 που κρατάνε μήνα και με κάρτα ανανεωνονται όλα. Από όταν έγινε το πάρε μοίρασε μηνιαίο έτσι δουλεύω με δεδομένα και έχω πάντα 6 7gb χωρίς να αγοράζω ποτέ πακέτο. Συν το πάρε δώσε που περνεις ακόμα 600mb για 6 μέρες συν το 1 gb της καβατζας. Τα 15gb με 10 ευρώ δεν πρέπει να ανανεώνονται με άλλο πακέτο αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος. Επίσης αν έχεις λογαριασμό τηλεφώνου δινουν 1gb δώρο από 500 που έδιναν αν τον πληρώσεις μέσω του my cosmote.

Μια μικρή διόρθωση όμως.

Τα 10 € δεν δίνουν 1700 στο reload it αλλά 1200.

Άρα για να γίνει ακριβώς όπως το λες θα πρέπει με την πρώτη 10αρα να πάρει 2gb και μετά να βάλει 12 για να πάρει 1700mb

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος για να μιλησεις με εκπροσωπο σε whatsup ?

πηρα 2 φορες στο 13838 και την μια φορά με περάσε σε μια αλλη κοπελα οπου και επεσε η γραμμη και στην δευτερη μου λεει οτι ολοι ειναι κατειλημμένοι και επεσε και παλι η γραμμη

 

Υπαρχει κανα τσατ κανα αλλος τροπος να μιλησεις με ανθρωπο ?

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος για να μιλησεις με εκπροσωπο σε whatsup ?

πηρα 2 φορες στο 13838 και την μια φορά με περάσε σε μια αλλη κοπελα οπου και επεσε η γραμμη και στην δευτερη μου λεει οτι ολοι ειναι κατειλημμένοι και επεσε και παλι η γραμμη

 

Υπαρχει κανα τσατ κανα αλλος τροπος να μιλησεις με ανθρωπο ?

 

Επικοινώνησε μέσω messenger ή στο 2106513888.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή διόρθωση όμως.

Τα 10 € δεν δίνουν 1700 στο reload it αλλά 1200.

Άρα για να γίνει ακριβώς όπως το λες θα πρέπει με την πρώτη 10αρα να πάρει 2gb και μετά να βάλει 12 για να πάρει 1700mb

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολυ σωστος το ξεχασα τελειως αυτο οποτε καλα εκανες και το ανεφερες.

Link to comment
Share on other sites

Σημερινός στο whatsup από cu.

Θα ενεργοποιω το πακέτο combo 10euro.

Τι άλλο πρέπει να ξέρω;;

Τι είναι το reload

Στο cu όταν έκανα ανανέωση έδινε 100mb σε άλλα 3 νούμερα. Στο whatsup??

Θα βαζω το πακέτο και του πάτησα αυτόματη ενεργοποίηση και θα του επιλέξω να παίρνει και αυτοματα τα χρήματα από την χρεωστική

 

Στάλθηκε από το Nova 5t μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στο whats Up έχεις 60 ημέρες μετά από κάθε φόρτιση ή και μεταφορά για να κάνεις το πάρε μοίρασε

Επίσης 3 φορές κάθε μήνα με το πάρε-δώσε δίνεις ότι σου περισεύει και πέρνεις ότι χρειάζεσαι.

Το reload πρέπει να το κάνεις μέχρι και 7 ημέρες μετά την χρηματική ανανέωση.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχουν παει στα 10 ευρω τα προγραμματα απο 20 Ιουλιου. Θελει 12αρα καρτα για να μπει το προγραμμα. Σαν συμβολαιο με λιγα λογια γιατι κρατανε και τον φορο

 

αποτι καταλαβα θα τα ακριβαινουν συνεχεια ωστε να ερθουν κοντα με τα συμβολαια και μην εχεις επιλογη,γιατι αποτι εχω καταλαβει αν δεν εισαι επαγγελματιας οι περισοτεροι στρεφονται στα καρτοκινητα με τα προγραμματα που εχουν προς ολους.το καρτελ ομως θα δυσκολεψει τα πραγματα για εμας.

 

Για να μην γίνει φραγή πέρασα 15€ πριν μια εβδομάδα,αφαίρεσε τον φόρο,αφαίρεσε και τα 3€ απο το τότε πακέτο και ενεργοποίησα το πακέτο ειδικής προσφοράς με τα 8,5€.

 

τι ειδους προσφορα ειναι αυτη? αφου ειπαμε οτι τελειωσε το πακετο με τα 8,5 που ηξερα και εγω και εγινε 10 ευρω.

 

Επικοινώνησε μέσω messenger ή στο 2106513888.

 

τι χρεωση εχει το 2106513888 απο σταθερο double play cosmote? χρεωνεται δλδ. εκτος προγραμματος η' δεν εχει χρεωση και λογιζεται σαν κληση προς εθνικα δικτυα εντος προγραμματος?

 

στο whats Up έχεις 60 ημέρες μετά από κάθε φόρτιση ή και μεταφορά για να κάνεις το πάρε μοίρασε

Επίσης 3 φορές κάθε μήνα με το πάρε-δώσε δίνεις ότι σου περισεύει και πέρνεις ότι χρειάζεσαι.

Το reload πρέπει να το κάνεις μέχρι και 7 ημέρες μετά την χρηματική ανανέωση.

 

το παρε - δωσε λεει μεσα στην σελιδα τους .... οτι παρεις ισχυει μονο για 2 μερες,ετσι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

 

τι χρεωση εχει το 2106513888 απο σταθερο double play cosmote?

 

δεν απανταει κανεις πουθενα , μην κανεις καν τον κοπο

Link to comment
Share on other sites

το παρε - δωσε λεει μεσα στην σελιδα τους .... οτι παρεις ισχυει μονο για 2 μερες,ετσι ειναι?

Ναι για 2 ημέρες μέχρι 3 φορές ανα μήνα

Link to comment
Share on other sites

Αστικη ειναι η χρεωση σε αυτο το νουμερο παντα εκει περνω και ποτε δεν χρεωθηκα. Τωρα με τις αδειες με λιγους υπαλληλους δεν γινεται δουλεια. Συνηθως ομως το σηκωνουν γρηγορα.
Link to comment
Share on other sites

Από σταθερό ΟΤΕ το 13888 είναι δωρεάν.

 

Ναι απο κινητο περνουμε στο πιο πανω νουμερο η απο αλλες εταιριες σταθετης. Απο σταθερο οτε περνουμε 13888.

Link to comment
Share on other sites

Με τα 8,5€ είναι παλιό πακέτο προσφοράςτρια χρόνια πριν;. Δεν έχει αλλάξει τιμή.c971f99bdf361d23ee2157f79617cd4b.jpg

 

Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk

 

Αυτο δεν ειναι προνομιακο?

Link to comment
Share on other sites

Πες το και έτσι.Ούτε που θυμάμαι πως το έλεγε τότε.

 

Αυτο κρατησε το 8.5 ευρω πακετο. Στα απλα πηγε ελαχιστο μηνιαιο πακετο 10 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο κινητο περνουμε στο πιο πανω νουμερο η απο αλλες εταιριες σταθετης. Απο σταθερο οτε περνουμε 13888.

 

εγω οταν θελω να μιλησω με εξυπηρετηση πελατων για το καρτοκινητο μου καλω εξαρχης το 13888,αλλα με βαζουν στην αναμονη και μου ενε μισο λεπτο να σας συνδεσω με την υπηρεσια κινητης.αφου με συνδεουν μετα χρεωνομαι η΄ειμαι παλι σε περιβαλλον 13888 χωρις χρεωση? ρωταω γιατι πολυ παλια (15 χρονια) μετα χρεωνομουν.

 

Πες το και έτσι.Ούτε που θυμάμαι πως το έλεγε τότε.

 

πες το ντε και με τρελλανες πανω που ειχα ενημερωθει για τις νεες αλλαγες:lol:

 

 

στο παρε δωσε εχει μια προσφορα που τρεχει για αυτον τον μηνα

 

http://whatsapp.cosmotemyview.gr/xchange/details

Edited by dreamer12
Link to comment
Share on other sites

εγω οταν θελω να μιλησω με εξυπηρετηση πελατων για το καρτοκινητο μου καλω εξαρχης το 13888,αλλα με βαζουν στην αναμονη και μου ενε μισο λεπτο να σας συνδεσω με την υπηρεσια κινητης.αφου με συνδεουν μετα χρεωνομαι η΄ειμαι παλι σε περιβαλλον 13888 χωρις χρεωση? ρωταω γιατι πολυ παλια (15 χρονια) μετα χρεωνομουν.

 

 

 

πες το ντε και με τρελλανες πανω που ειχα ενημερωθει για τις νεες αλλαγες:lol:

 

 

στο παρε δωσε εχει μια προσφορα που τρεχει για αυτον τον μηνα

 

http://whatsapp.cosmotemyview.gr/xchange/details

 

Ναι το 13888 παντα χρεωνει. Παντα να περνετε απο το 210.. νουμερο εφοσον εχετε χρονο ομιλιας προς ολους στο κινητο η απο αλλα δικτυα σταθερης εκτος οτε.

Link to comment
Share on other sites

Το παρε δώσε έχει αυτή τη προσφορά διπλασιασμού πάνω από 2 χρόνια. Κάθε μήνα παίρνει παράταση για τον επόμενο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Φίλος πήρε πρόσφατα νέα συσκευή (Huawei, με gms). Έχει 2 αριθμούς cosmote και έχει twin sim και στους 2.

 

Σε άλλη συσκευή είναι ενεργές οι κάρτες, οι 2ες στη νέα συσκευή, σε προφίλ πτήσης. Μόνο το wifi ενεργό.

 

Μέχρι και πριν λίγο και χωρίς να κάνει κάτι βαρύ με τη συσκευή του, ανέβαζε θερμοκρασία (η συσκευή του έχει το 980 soc). Δοκιμάσαμε και βγάλαμε τις κάρτες από τη συσκευή για 5 περίπου λεπτά και τις τοποθετήσαμε πάλι πίσω. Μέχρι και τώρα η συσκευή είναι κρύα.

 

Είναι περίοδος δοκιμών του δικτύου για την cosmote;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο συμπτωματικό θα είναι, εφόσον το βάζει σε λειτουργία πτήσης.

 

Edit: Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ, είναι το εξής. Αν έχει wifi calling ενεργοποιημένο στη μια ή και στις 2 γραμμές, το οποίο λειτουργεί κανονικά σε flight mode αν ανοίξεις το wifi, αλλά επειδή στην περίπτωσή του οι κάρτες έχουν ανοίξει και στην άλλη συσκευή ταυτόχρονα, προκαλεί κάποιο μπέρδεμα που έχει αυτό το αποτέλεσμα.

 

Sent from my Galaxy S10e

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο συμπτωματικό θα είναι, εφόσον το βάζει σε λειτουργία πτήσης.

 

Edit: Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ, είναι το εξής. Αν έχει wifi calling ενεργοποιημένο στη μια ή και στις 2 γραμμές, το οποίο λειτουργεί κανονικά σε flight mode αν ανοίξεις το wifi, αλλά επειδή στην περίπτωσή του οι κάρτες έχουν ανοίξει και στην άλλη συσκευή ταυτόχρονα, προκαλεί κάποιο μπέρδεμα που έχει αυτό το αποτέλεσμα.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Ακριβώς έτσι λειτουργεί τις κάρτες του.

 

Ελπίζω να είναι αυτό, γιατί αυτός δεν είναι και τόσο της τεχνολογίας και θα τρέχω εγώ να το "μαζεύω" αν γίνει κάτι.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στις γρήγορες ρυθμίσεις, αν έχει διακόπτη για το wifi calling. Αν το κλείσεις και σταματήσει, μάλλον αυτό είναι. Αν συνεχίζει, τότε κάτι άλλο και θέλει ψάξιμο.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...