Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημαντικό ότι για τώρα τουλάχιστον διατηρεί τα πακέτα των 8.5€
Πλέον είναι κοροϊδία η καρτοκινητή ακόμα και αν έχεις καρτοκινητό προνομιακό. Από ότι βλέπω όλες το πάνε για 15 ευρώ ελάχιστη ανανέωση και τα πακέτα των 8.5 ευρώ μην περιμένουμε να παραμείνουν για πολύ καιρό στην πιάτσα. Αυτό που βλέπω είναι ότι οι άλλες δύο εταιρίες από 15 με 30 ευρώ δίνουν μια χαρά καρτοσυμβόλαια και συμβόλαια σε καλύτερη τιμή αν το διαπραγματεύτεις σωστά.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ρε! Μειώσαν τα MB στο All in one από 600 σε 400MB!!!

 

YrKez2v.png

 

 

Με το στανιό να ταίζεις κάρτα η να πας σε συμβόλαιο το πάνε.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Eκοψαν μεν 200mb αλλά δίνουν για πρώτη φορά 300 προς cosmote και 300 προς όλους τους άλλους. Αν μη τι άλλο, θετικό κατά την γνώμη μου. Για τα sms οκ δε ξέρω πόσοι θα στείλουν 200 sms..
Link to comment
Share on other sites

Τα sms στην πλειοψηφία των συνδρομητών έχουν πεθάνει. Οι εταιρίες απλά τα προσθέτουν για να δικαιολογούν το υψηλό κόστος στα πακέτα.
Link to comment
Share on other sites

Τα sms στην πλειοψηφία των συνδρομητών έχουν πεθάνει. Οι εταιρίες απλά τα προσθέτουν για να δικαιολογούν το υψηλό κόστος στα πακέτα.
Διαφωνώ κάθετα. Τα sms παραμένουν πολύ χρήσιμα ακόμα. Μην κοιτάμε οι καρτοκινητοί δεν τα χρησιμοποιούν επειδή δεν θέλουν να βάζουν έξτρα πακέτο προς όλους. Οι περισσότεροι με τα συμβόλαια τα δουλεύουν .

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μα ίσα ίσα που οι καρτοκινητοί έχουν αρκετά που τους τα δίνουν θέλουν δεν θέλουν. Δεν υπάρχει έξτρα πακέτο. Εγώ με το πακέτο που βάζω των 8,5 ευρώ μου δίνει με το ζόρι 400 sms προς whatsup και 200 sms προς όλους και μιλάμε ότι το 8,5άρι είναι το φτηνότερο πακέτο.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ κάθετα. Τα sms παραμένουν πολύ χρήσιμα ακόμα. Μην κοιτάμε οι καρτοκινητοί δεν τα χρησιμοποιούν επειδή δεν θέλουν να βάζουν έξτρα πακέτο προς όλους. Οι περισσότεροι με τα συμβόλαια τα δουλεύουν .

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

+1 στο πακέτο των 8.5 έχει και τα free sms που μέχρι και η κόρη τα χρησιμοποιεί :)

Link to comment
Share on other sites

Κάποια λίγα sms σαφώς είναι χρήσιμο να υπάρχουν και μην ξεχνάμε επίσης ότι μέχρι 3 φορες το μήνα μπορεις να κάνεις παρε-δώσε και δίνοντας απο τα sms, να πάρεις mb ή λεπτά ομιλίας..
Link to comment
Share on other sites

Επίσης οι περισσότερες συσκευές πλέον υποστηρίζουν RCS, και αν το υποστηρίζει και ο πάροχος τότε δεν υπάρχει χρέωση αν και ο παραλήπτης το υποστηρίζει. Η Cosmote σίγουρα και νομίζω και η Vodafone, η εφαρμογή μηνυμάτων των Samsung, Huawei επίσης το υποστηρίζουν όπως και το messages της Google
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε αυτό

ENHMEPΩΣOY ΣTO http://WWW.COSMOTE.GR ΓIA TIΣ TPOΠOΠOIHΣEIΣ AΠO 30/04/20 ΣTO ΠAKETO COMBO CALL THEM ALL EXTRAi, ME ΣHMANTIKOTEPH AΛΛAΓH THN ΠAPOXH ΠEPIΣΣOTEPΩN ΛEΠTΩN OMIΛIAΣ ΠPOΣ OΛOYΣ ΣTHN IΔIA TIMH TΩN 10€

Και κόλλησα. Αφού 300' έδινε και πριν, 300' δίνει και τώρα. Η μόνη διαφορά είναι ότι πλέον δεν θα δίνει 400 SMS προς whatsup και θα δίνει 100' λιγότερα προς whatsup. Που είδαν τα περισσότερα λεπτά προς όλους;

Link to comment
Share on other sites

200 δίνει κανονικά. Τα +100 είναι με online bonus ενεργοποίησης. Το ίδιο περίπου γίνεται και με το πακέτο των 8,5 ευρω, 200 δίνει κανονικά και +100 με αυτοματη ενεργοποίηση του πακέτου
Link to comment
Share on other sites

Σημαντικό ότι για τώρα τουλάχιστον διατηρεί τα πακέτα των 8.5€

Η επόμενη ανακοίνωση σχεδόν σίγουρα θα αφορά στην κατάργησή τους.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω για να εχω 1-2 τηλεφωνα την μερα, ποιο πακετο με συνφερει σε whats up ;

λογω καραμπινας παραγγελνω delivery και χρεωνομαι 0,75ε την κληση. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μην το συζητάς. Αν έχεις τέτοια διλήμματα άλλαξε το σε frog με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και τελείωσε το άγχος σου. Για πάντα..

 

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο, δεν μου χει ξανατυχει...

 

Σημερα, δεν μπαινει 4g, ok, μικρο το κακο,

παλευει να συνδεθει 3g, βλεπω το εικονιδιο πανω στην μπαριτσα της οθονης ομως, γκριζαρισμενο!

Και τελικα, ουτε 3g συνδεση.

Τελικα, καθολου internet.

 

Βεβαια, μετα απο μια επανεκκινηση, συνδεθηκε.

Αλλα μετα απο καμια ωρα, παλι το ιδιο σκηνικο.

Δεν νομιζω να φταιει το κινητο μου, διετιας....

Ετυχε σε κανενα αλλον;

Τι εγινε; Ξεμειναμε απο 4g, 3g και mobile internet?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω για να εχω 1-2 τηλεφωνα την μερα, ποιο πακετο με συνφερει σε whats up ;

λογω καραμπινας παραγγελνω delivery και χρεωνομαι 0,75ε την κληση. ευχαριστω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7997085#post7997085

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω για να εχω 1-2 τηλεφωνα την μερα, ποιο πακετο με συνφερει σε whats up ;

λογω καραμπινας παραγγελνω delivery και χρεωνομαι 0,75ε την κληση. ευχαριστω

Αν εχεις πάνω από 3 ευρώ βαλε τα 100 λεπτά για 7 ημέρες με 3 ευρώ.

Αλλιώς ένα πακέτο των 8,5 ευρώ για ένα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω για να εχω 1-2 τηλεφωνα την μερα, ποιο πακετο με συνφερει σε whats up ;

λογω καραμπινας παραγγελνω delivery και χρεωνομαι 0,75ε την κληση. ευχαριστω

 

Καραμπίνας; Κυνηγάς; :lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο, δεν μου χει ξανατυχει...

 

Σημερα, δεν μπαινει 4g, ok, μικρο το κακο,

παλευει να συνδεθει 3g, βλεπω το εικονιδιο πανω στην μπαριτσα της οθονης ομως, γκριζαρισμενο!

Και τελικα, ουτε 3g συνδεση.

Τελικα, καθολου internet.

 

Βεβαια, μετα απο μια επανεκκινηση, συνδεθηκε.

Αλλα μετα απο καμια ωρα, παλι το ιδιο σκηνικο.

Δεν νομιζω να φταιει το κινητο μου, διετιας....

Ετυχε σε κανενα αλλον;

Τι εγινε; Ξεμειναμε απο 4g, 3g και mobile internet?

 

Παιδια, το Internet αυτη τη στιγμη στην Ελλαδα περναει δυσκολα απο οτι εχω καταλαβει. Ολοι το χρησιμοποιουμε. Μα ολοι! Καποιες στιγμες θα κρασαρει ειναι φυσιολογικο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά πάει σε What's Up και CU. Αυτό δεν σημαίνει οτι παντού το ίδιο είναι. Το ιδιο ισχύει και αντίθετα. Οταν καπου πέφτει δεν σημαίνει οτι παντού πέφτει.
Link to comment
Share on other sites

Ώρες ώρες όλες μπουκώνουν για λιγο.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καραμπίνας; Κυνηγάς; :lol:

 

ναι τις μυγες :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν εχεις πάνω από 3 ευρώ βαλε τα 100 λεπτά για 7 ημέρες με 3 ευρώ.

Αλλιώς ένα πακέτο των 8,5 ευρώ για ένα μήνα.

σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...