Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπράβο στην cosmote. Αυτά ειναι τα σωστά απεριόριστα έστω και αν ειναι για μια εβδομάδα..

https://www.speedtest.net/my-result/a/5741085838

Και μια τωρινή μέτρηση με τα απεριόριστα

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι!!247ee79f6ea660531ba0fddd0d3d5802.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

η καλύτερη απάντηση στην "προσφορά" της κόκκινης :lol:

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η καλύτερη απάντηση στην "προσφορά" της κόκκινης :lol:

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Είναι μόνο για καρτοκινητά ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

H easy transfer απο 5€. Εγώ είχα easy transfer 10/2 και κανονική ανανέωση από Οκτωβριο η τελευταία και το δέχθηκε

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H easy transfer απο 5€. Εγώ είχα easy transfer 10/2 και κανονική ανανέωση από Οκτωβριο η τελευταία και το δέχθηκε

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ καλό αυτό. Ωραία νέα.
Link to comment
Share on other sites

η καλύτερη απάντηση στην "προσφορά" της κόκκινης :lol:

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Απάντηση και προς αυτούς που έλεγαν ότι η κοσμοτε δινει απεριόριστα μονο Πάσχα και Χριστούγεννα.

Η κοσμοτε πρεπει να παρουσιάσει ενα μόνιμο πακετο απεριοριστου ιντερνετ (ημερησιο οριο 3 γιγα) με 10-15 ευρω. Ολοι θα το παρουν + θα παρουν και ενα πακετο ομιλιας, οπότε σιγουρα λεφτα 19-24 ευρω κάθε μήνα. Και ολα προπληρωμενα.

Link to comment
Share on other sites

Απάντηση και προς αυτούς που έλεγαν ότι η κοσμοτε δινει απεριόριστα μονο Πάσχα και Χριστούγεννα.

 

Η κοσμοτε πρεπει να παρουσιάσει ενα μόνιμο πακετο απεριοριστου ιντερνετ (ημερησιο οριο 3 γιγα) με 10-15 ευρω. Ολοι θα το παρουν + θα παρουν και ενα πακετο ομιλιας, οπότε σιγουρα λεφτα 19-24 ευρω κάθε μήνα. Και ολα προπληρωμενα.

 

 

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Αλλά που τέτοιες ιδέες να είχαν εκεί.. Τουλάχιστον με αυτά που μου δίνουν καλύπτομαι και με το παραπάνω για την ώρα..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασική προϋπόθεση. Ανανέωση μετά της 1-1-2020

Αυτό με σταμάτησε απ'το να ενεργοποιήσω την προσφορά. Ίσως μέχρι τις 17/2 να βάλω κάρτα διότι ούτως ή άλλως τα ευρώ μου λήγουν στις 25/2.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με σταμάτησε απ'το να ενεργοποιήσω την προσφορά. Ίσως μέχρι τις 17/2 να βάλω κάρτα διότι ούτως ή άλλως τα ευρώ μου λήγουν στις 25/2.

 

Δε χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις και ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα. Είναι πλέον ξεκάθαρο ότι δοκιμάζουν το δίκτυο ώστε να ανοίξει ο δρόμος για τα πληρωμένα απεριόριστα. Ίσως να έχουμε κάποιο καλό μόνιμο πρόγραμμα για unlimited data ως το καλοκαίρι. Άντε να δούμε...

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχει ημερήσιο όριο 3giga τότε δεν θεωρείται απεριόριστο έτσι έκαναν στην Vodafone καταγγελία και το άλλαξε σε data xxxl!

 

 

 

Δεν φαντάζομαι να το ονομάσεις απεριόριστο αυτό.. Ή στην τελική θα το διευκρινίζει εξ αρχής..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις και ετσι.

 

Με σταμάτησε αυτό διότι το δοκίμασα χαχα

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα. Είναι πλέον ξεκάθαρο ότι δοκιμάζουν το δίκτυο ώστε να ανοίξει ο δρόμος για τα πληρωμένα απεριόριστα. Ίσως να έχουμε κάποιο καλό μόνιμο πρόγραμμα για unlimited data ως το καλοκαίρι. Άντε να δούμε...

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ελπίζω μόνο ΑΝ τελικά δώσουν τα απεριόριστα πληρωμένα που λες να φτιάχνουν και τις προβληματικές κεραίες σε σύντομο χρονικό διάστημα και όχι όπως τώρα που η κεραία στην περιοχή μου είναι εκτός λειτουργίας 3G/4G εδώ και δύο μήνες σχεδόν...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι είναι μονόδρομος η εμπορική διάθεση πακέτων απεριορίστων δεδομένων, ιδίως με την επικείμενη λειτουργία των δικτύων 5G τους επόμενους μήνες. Δε γίνεται να έχεις πολύ γρήγορο δίκτυο και να παλεύεις με 8.5€/2GB στα καρτοκινητά. Θα ήταν απλά εκτός πραγματικότητας κάτι τέτοιο. Τουλάχιστον ας το κάνει η Cosmote που έχει την υποδομή δικτύου να το κάνει.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι είναι μονόδρομος η εμπορική διάθεση πακέτων απεριορίστων δεδομένων
Συμφωνώ, αλλά όχι απόλυτα. Η Ελλάδα έχει αποδείξει ότι μπορεί να κάνει τα πάντα με τόσο προτότυπο τρόπο. Απεριόριστα data υπάρχουν ήδη αλλά με κόστος πάνω από 100 ευρώ.. Αν διατεθεί ένα τέτοιο πακέτο, ποιος θα το πάρει? Ϊσως απλά πέσουν οι τιμές, αλλά τουλάχιστον μέχρι να βγάλουν τα χρήματα του δικτύου ( η επένδυση 5g δεν θα είναι αμελητέα) δεν νομίζω να γίνει κάτι θεαματικό. Επίσης, δεν νομίζω να γίνει κ τόσο άμεσα που αναφέρεις, ο διαγωνισμός για τις συχνότητες πάει τέλος έτους, άρα μέχρι να υλοποιηθούν κτλ... το βλέπω για 22 μεριά.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, αλλά όχι απόλυτα. Η Ελλάδα έχει αποδείξει ότι μπορεί να κάνει τα πάντα με τόσο προτότυπο τρόπο. Απεριόριστα data υπάρχουν ήδη αλλά με κόστος πάνω από 100 ευρώ.. Αν διατεθεί ένα τέτοιο πακέτο, ποιος θα το πάρει? Ϊσως απλά πέσουν οι τιμές, αλλά τουλάχιστον μέχρι να βγάλουν τα χρήματα του δικτύου ( η επένδυση 5g δεν θα είναι αμελητέα) δεν νομίζω να γίνει κάτι θεαματικό. Επίσης, δεν νομίζω να γίνει κ τόσο άμεσα που αναφέρεις, ο διαγωνισμός για τις συχνότητες πάει τέλος έτους, άρα μέχρι να υλοποιηθούν κτλ... το βλέπω για 22 μεριά.

Προφανώς και κάπου στη μέση είναι η ιδανική λύση, δηλαδή όχι τόσο υψηλές τιμές όπως αυτή που αναφέρεις, αλλά ούτε και αβέρτα απεριόριστα για όλους δωρεάν, καθότι πάλι βλέπουμε τι συμβαίνει που έβαλε πάλι δωρεάν απεριόριστα. Πάλι στα τάρταρα οι ταχύτητες, τουλάχιστο όσο δοκίμασα εγώ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Λογικό να λυγίζει το δίκτυο όταν πέφτουμε όλοι σαν τα κοράκια από το πρώτο δευτερόλεπτο που εμφανίζεται η προσφορά με τα δωρεάν απεριόριστα λες και δεν έχουμε ξαναδεί ίντερνετ στη ζωή μας!!! Πρέπει να μάθουμε να κάνουμε σωστή χρήση για να πάει καλά η φάση και να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι. Προσωπικά λέω να το ενεργοποιήσω μια μέρα πριν τη λήξη της προσφοράς. ( Μπείτε όλοι και γονατίστε το μέχρι τότε :p )

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω και τα Χριστούγεννα αλλά και τωρα δεν εχω κανενα θέμα ταχύτητας. Η Κοσμοτε φαινεται ετοιμη να κανει την μεγαλη αλλαγη και να δωσει μονιμο πακετο απεριοριστου ιντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

καλό θα ήταν να δώσει απεριόριστα με 10 ευρώ .

Αλλά :

α) Κάποιοι θα καταργησουν το σταθερό.

β) Τα συμβόλαια θα γίνουν όλα καρτοκινητά.

Και Επειδή δεν θέλουν να χάσουν έσοδα, πολύ απλά δεν θα το κάνουν. Όχι τουλάχιστον τόσο φτηνά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...