Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσφορά για το τριήμερο της 28ης Οκτωβρίου

 

https://www.whatsup.gr/paketa/paketa-internet/gigasoukou

 

Σιγά την προσφορά, η κόκκινη μας τα προσέφερε μπέχο και για 7 ημέρες!!!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, μου έστειλε η cosmote sms ότι το υπόλοιπο μου θα μηδενιστεί σε 7 ημέρες.

Λέτε να μου στείλει κάποιο δωράκι και καλά για να ανανεώσω ? Έχει τύχει σε κανένα πρόσφατα ?

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση...

Μολις γυρισα της γυναικας μου απο κοσμοκαρτα σε whats up. Της εδωσεε 2Gb για 7 μερες . Ενεργοποιησαμε πακετο των 8.5 € με την ιδια καρτα που ειχα ενεργοποιησει εγω το δικο μου χθες.

Ολα μια χαρα

 

Και μετα απο 30 λεπτα σκαει "ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΕΣ 4 GB για 15 μερες.

 

τρεχει καποιο δωρο??? Χρεωση δεν υπηρχε πουθενα...τι εγινε?

 

ο λογος που ρωταω φυσικα ειναι επειδη δεν το πηρα εγω το δωρο στο δικο μου..μηπως επειδη μεσα σε 2 μερες εγιναν 2 ενεργοποιησεις απο την ιδια χρεωστικη?

4gb νομίζω δίνει αν κάνεις εγκατάσταση την εφαρμογή my cosmote.

Έκανες κάτι τέτοιο?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος. Ένα νούμερο όταν μπαίνει σε φραγή μετά το τρίμηνο τυχών υπολοιπόμενα mb που δεν έχουν λήξει χάνονται; Επίσης αν όχι ένα νούμερο σε φραγή μπορεί να δεχτεί mb από πάρε μοίρασε; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος. Ένα νούμερο όταν μπαίνει σε φραγή μετά το τρίμηνο τυχών υπολοιπόμενα mb που δεν έχουν λήξει χάνονται; Επίσης αν όχι ένα νούμερο σε φραγή μπορεί να δεχτεί mb από πάρε μοίρασε; Ευχαριστώ

Νομίζω, ΝΑΙ.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το δίμηνο χάνονται τα €, και μετά τον 3ο μήνα τυχόν υπόλοιπο από πακέτα μηδενίζεται. Μετά τον τρίτο μήνα δεν μπορείς να λάβεις ούτε πάρε μοίρασε.
Link to comment
Share on other sites

Μετά το δίμηνο χάνονται τα €, και μετά τον 3ο μήνα τυχόν υπόλοιπο από πακέτα μηδενίζεται. Μετά τον τρίτο μήνα δεν μπορείς να λάβεις ούτε πάρε μοίρασε.

 

Επιβεβαιώνω.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να κανω reload απο την wu εφαρμογη αλλα μου εφυγε το κιν απο το χερι και στον πανικο να μη σκασει κατω οπως το αρπαξα πατησα ακυρωση ή κατι τετοιο.

 

Τωρα μου γραφει οτι δεν εχω διαθεσιμο κωδικο παρολο που δεν πηρα τα mb. Μπορω να κανω κατι;

Εχω 3 gb μαζεμενα κριμα να τα χασω :cry:

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να κανω reload απο την wu εφαρμογη αλλα μου εφυγε το κιν απο το χερι και στον πανικο να μη σκασει κατω οπως το αρπαξα πατησα ακυρωση ή κατι τετοιο.

 

 

 

Τωρα μου γραφει οτι δεν εχω διαθεσιμο κωδικο παρολο που δεν πηρα τα mb. Μπορω να κανω κατι;

 

Εχω 3 gb μαζεμενα κριμα να τα χασω :cry:

Αν πατήσεις άκυρο την ώρα που διαλέγεις τα δώρα θα διαλέξει κάποιο δώρο το σύστημα μόνο του. Κάποιο δώρο πήρες από τα τρία.
Link to comment
Share on other sites

τελικα πακετο για να εχει καποιος και data και χρονο ομιλιας (κατα προτιμηση περισσοτερο προς cosmote) δεν υπαρχει;

ο βατραχος δινει το πρωτο, αλλα τα λεπτα δεν επαρκουν, παρα την καλη τους τιμη,

το πακετο του whatsup με τα 8,5ευρω δινει κατι καλυτερο στο χρονο ομιλιας,

αλλα τα data του ειναι λιγα,

κατι που να δινει π.χ. κανα 2gb data και 400-500 λεπτα προς cosmote και 200 προς ολους;

υπαρχει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτό που θες ακόμη και αν βάζεις 20€ καρτα.. Δυστυχως τα λεπτα προς cosmote στα καρτοκινητα της cosmote, αφαιρούνται απο τα προς ολους.

Με ενα 20αρικο το μηνα θα παιρνεις 2 reloadit σύνολο 3,2gb και με 2 ενεργοποιήσεις του combo call them all παίρνεις άλλα 400mb και 400 λεπτα προς ολους (για οσους δεν ειναι whatsup) και 800 προς wu..

H λύση που έχουμε κάνει αρκετοί ειναι βασικό πακέτο/μια καρτα ανα μήνα για το bonus για να παίρνουμε το net και μετά φθηνό voip. Βέβαια υπάρχει και η λύση με αλλαγή αριθμού να βρεις προνομοιακό σε (προνομοιακή) τιμή..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Με το diy 10€ παίρνεις 200' προς όλους, 400' προς whatsup, 400MB και διαλέγεις 2GB Social ή 5GB Play Now ή 1GB νυχτερινό.
Link to comment
Share on other sites

4gb νομίζω δίνει αν κάνεις εγκατάσταση την εφαρμογή my cosmote.

Έκανες κάτι τέτοιο?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Οχι φιλε μου...απο κοσμοκαρτα πηε whatsup κατεβασε εφαρμογη whatsup και πηρε 2 gb. Κανουμε ανανεωση και καπακι της δινει αλλα 4 gb δωρο για ενα μηνα!

Link to comment
Share on other sites

Δώρο καλωσορισματος είναι. Άλλοι παίρνουν λεπτά προς όλους, εσύ πήρες αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Δώρο καλωσορισματος είναι. Άλλοι παίρνουν λεπτά προς όλους, εσύ πήρες αυτό.

 

Μακαρι να το επαιρνα εγω...της γυναικας μου ειναο ...εγω που ενεργοποιησα μια μερα πριν πηρα μονο τα 2 gb του κατεβασματος whatsup...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα.

 

Σε λίγες μέρες που λήγει το vodafone συμβόλαιό μου θα κάνω φορητότητα σε cosmocarta.

Από τα λίγα που έχω καταλάβει διαβάζοντας πρώτα πάω εκεί και αμέσως μπορώ να το μετατρέψω σε what's up.

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω καταλάβει γιατί να μην μείνω στην cosmocarta αλλά οι περισσότεροι αυτό προτείνουν.

 

Επίσης από ότι έχω καταλάβει βάζω ένα βασικό πακέτο που με καλύπτει για αρχή και μετά μπορώ να προσθέσω ότι άλλο θέλω.

Η ερώτησή μου είναι ότι προσθέτω όποιο πακέτο θέλω από τα διαθέσιμα? Μπορώ δηλαδή να έχω 2 φορές το ίδιο πακέτο για να έχω αντίστοιχα διπλάσιο χρόνο ομιλίας και data? Ίσως για σας που το χρησιμοποιείται να φαίνεται απλό αλλά για κάποιον που μπαίνει να διαβάσει στο site της cosmote πιστέψτε με δεν είναι και δεν θεωρώ τον εαυτό μου άσχετο γιατί είμαι στον χώρο της τεχνολογίας και επαγγελματικά.

 

Για παράδειγμα θέλω από day 1 να έχω το πακέτο DIY με 200' λεπτά, 1GB και να πάρω και το δώρο 2gb social και 600sms στα 13€.

Γίνεται αυτό?

Στη συνέχεια μόλις δω ότι δεν μου φτάνουν να προσθέσω άλλο ένα DIY ή κάποιο άλλο από τα διαθέσιμα πακέτα από πάνω στο υπάρχον.

Γίνεται αυτό?

Κάθε φορά που ανανεώνω τον επόμενο μήνα το ίδιο πακέτο παίρνω και τα υπόλοιπα του προηγούμενου μήνα που δεν έχω καταναλώσει. Σωστά?

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα.

 

 

 

Σε λίγες μέρες που λήγει το vodafone συμβόλαιό μου θα κάνω φορητότητα σε cosmocarta.

 

Από τα λίγα που έχω καταλάβει διαβάζοντας πρώτα πάω εκεί και αμέσως μπορώ να το μετατρέψω σε what's up.

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω καταλάβει γιατί να μην μείνω στην cosmocarta αλλά οι περισσότεροι αυτό προτείνουν.

 

 

 

Επίσης από ότι έχω καταλάβει βάζω ένα βασικό πακέτο που με καλύπτει για αρχή και μετά μπορώ να προσθέσω ότι άλλο θέλω.

 

Η ερώτησή μου είναι ότι προσθέτω όποιο πακέτο θέλω από τα διαθέσιμα? Μπορώ δηλαδή να έχω 2 φορές το ίδιο πακέτο για να έχω αντίστοιχα διπλάσιο χρόνο ομιλίας και data? Ίσως για σας που το χρησιμοποιείται να φαίνεται απλό αλλά για κάποιον που μπαίνει να διαβάσει στο site της cosmote πιστέψτε με δεν είναι και δεν θεωρώ τον εαυτό μου άσχετο γιατί είμαι στον χώρο της τεχνολογίας και επαγγελματικά.

 

 

 

Για παράδειγμα θέλω από day 1 να έχω το πακέτο DIY με 200' λεπτά, 1GB και να πάρω και το δώρο 2gb social και 600sms στα 13€.

 

Γίνεται αυτό?

 

Στη συνέχεια μόλις δω ότι δεν μου φτάνουν να προσθέσω άλλο ένα DIY ή κάποιο άλλο από τα διαθέσιμα πακέτα από πάνω στο υπάρχον.

 

Γίνεται αυτό?

 

Κάθε φορά που ανανεώνω τον επόμενο μήνα το ίδιο πακέτο παίρνω και τα υπόλοιπα του προηγούμενου μήνα που δεν έχω καταναλώσει. Σωστά?

 

 

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Στο whatsup μπορείς να ενεργοποιήσεις όσα πακέτα θες εκτος αν αναφέρεται στους όρους χρήσης όπως π.χ. το after dark που σου επιτρέπει μέχρι 2 φορές το μήνα. Το diy δεν έχει τέτοιο περιορισμό. Αν θες μπορείς να κατεβάσεις την εφαρμογή whatsup και ας μην έχεις whatsup ακόμα, και να κάνεις περιήγηση σε όλα τα πακέτα και υπηρεσίες. Μην μπλέκεις με το site. Ότι υπόλοιπο σου μένει αν ενεργοποιήσεις έγκαιρα ίδιο νέο πακέτο μεταφέρετε στον επόμενο μήνα εκτός από sms. Να έχεις υπόψιν σου ότι στο whatsup με κάθε ανανέωση από 10 ευρώ και πάνω θα σου δίνει και ένα κωδικό reloadit και θα έχεις αλλά 1200 mb για ένα μήνα Edited by pn1fon1
Link to comment
Share on other sites

10GB με 2 ευρω αντι για 5GΒ για το ΠΣΚ. Λογικα ειδαν τα 5gb που δινει η vodafone με 90 λεπτα και σου λεει ας δωσουμε διπλασια αφου ειναι διπλασια και η τιμη. Αυτο με τα 2.90 δεν βρισκω με τα απεριοριστα.
Link to comment
Share on other sites

Ελλαδα: cosmote Wu

Τουρκία: ελληνικό νούμερο Vodafone συμβόλαιο, cosmote wu

 

Αν καλέσω απ' το Wu και στα 2 θα χρεωθω κάτι παραπάνω?

Επίσης στα νούμερα που θα καλέσω θα πληρώσουν κάτι εξτρα?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...