Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο whatsup απευθείας σε frog είναι οντως 10. Αν το πας πρώτα απο wu σε cosmokarta δωρεάν, μετά σε frog με f όπως σωστά αναφέρεις, χρεώνει 3€
Link to comment
Share on other sites

Απο whatsup απευθείας σε frog είναι οντως 10. Αν το πας πρώτα απο wu σε cosmokarta δωρεάν, μετά σε frog με f όπως σωστά αναφέρεις, χρεώνει 3€

 

Το έχεις τσεκαρισμενο αυτό; Το έχεις κάνει δηλαδή; Διότι κάλεσα στο 13888 και μου είπαν ότι για μετατροπή από WU σε Frog στέλνεις 2 μηνύματα: πρώτα ΑΛΠΑΚ στο 1314 και μετα F στο 1314. Το συνολικό κόστος μεταφοράς είναι 10ε.

 

Υ.Γ.: Για κλήση στο 13888 με χρέωση κλήσης σταθερού πάρτε το 2106513888 (σε περίπτωση που δε το γνωρίζει κάποιος). Γλιτώνετε τα 0,19ε.

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη αλλαγή (ειδικά προς φρογκ) είναι 10 ευρώ οι επόμενες είναι 3 ευρώ. Επομένως αν το κάνεις πρώτα π.χ. κοσμοκάρτα από what's up (δωρεάν) και στη συνέχεια θέλεις να κάνεις frog θα πληρώσεις 3 ευρώ. Το πρώτο μήνυμα που σου έρχεται όταν στέλνεις ΑΛΠΑΚ είναι πληροφοριακό για το κόστος και τον τρόπο αλλαγής. Η αλλαγή γίνεται μετά με το δεύτερο μήνυμα Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Το έχεις τσεκαρισμενο αυτό; Το έχεις κάνει δηλαδή; Διότι κάλεσα στο 13888 και μου είπαν ότι για μετατροπή από WU σε Frog στέλνεις 2 μηνύματα: πρώτα ΑΛΠΑΚ στο 1314 και μετα F στο 1314. Το συνολικό κόστος μεταφοράς είναι 10ε.

 

 

 

Υ.Γ.: Για κλήση στο 13888 με χρέωση κλήσης σταθερού πάρτε το 2106513888 (σε περίπτωση που δε το γνωρίζει κάποιος). Γλιτώνετε τα 0,19ε.

Τσεκαρισμένο από μένα δύο φορές. Το έκανα σε δύο φίλους μου. Θα κάνεις την πρώτη δωρεάν αλλαγή και μετά αντί για 10 θα σε χρεώσει 3 ευρώ. Έχει αναφερθεί πολλάκις στο νήμα για frog Edited by pn1fon1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ευχαριστώ πολύ για τις κατατοπιστικες απαντήσεις! <3

 

Απλά για να σιγουρευτώ ότι το κατάλαβα:

1. Στέλνω ΑΛΠΑΚ στο 1314. Μου έρχεται απαντητικό μήνυμα που με ενημερώνει σχετικά με το τι πρέπει να στείλω στο 1314, αναλόγως του τι πακέτο θέλω ( Cosmokarta/Frog).

2. Στέλνω το κατάλληλο μήνυμα στο 1314 για να μετατρέψω το WU σε Cosmokarta. Λόγω του ότι είναι η πρώτη μετατροπή, είναι δωρεάν.

3. Στέλνω το κατάλληλο μήνυμα στο 1314 για να μετατρέψω την Cosmokarta σε Frog. Το κόστος θα είναι 3ε.

 

Υποθέτω ότι τα παραπάνω βήματα μπορούν να γίνουν στο καπάκι, δηλαδή χωρίς να χρειαστεί να περιμένω για να περάσω από το ένα βήμα στο άλλο

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Παίζει να κλείδωσε η cosmote το wifi tethering σε κινητά με android 9? Εχει δοκιμάσει κανείς τώρα τελευταία σε κινητό με android 9 (και branded rom cosmote ή μη) αν στο wifi hotspot οι συνδεδεμένες συσκευές, παίρνουν κανονικά ιντερνετ?
Όλα οκ εδώ.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! σορρυ παιδια επειδή ελειπα με αδεια και τωρα γυρισα και γινεται χαμος στα ποστς, καπου είχαμε πει νομιζω για το πακετο στο W.U με τα 120MB που πλεον δεν είναι στην εφαρμογή, υπαρχει τροπος να το βαλω ή πρεπει να βαζω με τα 8,5 ευρω τον μηνα?

γιατι αυτό με τα 120 ειχε καπου 3 ευρω κατι και προστιθονται με τα αλλα αν ανανεωσουμε πριν την ληξη, θυμαται κανεις αν γινεται πλεον με SMS?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το supershare που μπορω να δωσω 60' απο το combo call them all, εχει κανενα περιορισμο; π.χ. σε ποσους αριθμους ή ποσες φορες να στειλω;
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, το κόστος των 120 mb είναι 3 ευρώ;

Διαβάζω καλά;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιον συμφέρει τέτοιο πακέτο;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιον συμφέρει τέτοιο πακέτο;

 

Προφανώς αυτούς που έχουν μεγάλο απόθεμα δεδομένων.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους συχωρέστε με αν έχει απαντηθεί το ερώτημα μου, έχω ένα καρτοκινητό cosmote το οποίο το έχω κόψει λόγω μη χρήσης και το υπόλοιπο έχει μηδενιστεί, άλλα το νούμερο δεν έχει καταργηθεί.

Θέλω να το χρησιμοποιήσω για 1 μήνα, αν βάλω 10€ πόσο καθαρό υπόλοιπο μπαίνει στον λογαριασμό μου και αν αυτό με φτάνει να αγοράσω κάποια λεφτά χρόνο ομιλίας, η πρέπει να βάλω 12€?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Πίστευε και μη ερεύνα. 60 θα γράψεις 120 θα πάρεις.

 

καλησπέρα, ωραιος, ευχαριστω! εχω μερικες μερες ακομα θα το δοκιμασω!

Link to comment
Share on other sites

Είχα 8GB από το Giga Month και 11GB πάρε μοίρασε, έβαλα πακέτο μεταφέρθηκαν αλλά δεν πρόσεξα ότι τα πακέτα των 8,5 και 10€ είναι για 31 μέρες με αποτέλεσμα να μου τρώει πρώτα τα Reload It που ήθελα να μαζέψω. Κανένα tip ώστε να τα τρώει ανάποδα για να το κάνω τον επόμενο μήνα;
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις ανανέωση σε 6 ημέρες και θα πάρεις ένα νέο reload it για 30 ημέρες που θα λήγει μετά από τα άλλα.

Αργότερα με τα χρήματα που έχεις μέσα θα αγοράσεις πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δεν με ενοχλεί, για την επόμενη φορά που θα βάλω κάρτα ψάχνω τι μπορώ να κάνω για να μην γίνεται αυτό..
Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις κάρτα 6 ημέρες πριν αγοράσεις πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα δεν με ενοχλεί, για την επόμενη φορά που θα βάλω κάρτα ψάχνω τι μπορώ να κάνω για να μην γίνεται αυτό..
Θα ενεργοποιείς πρώτο αυτό που θες αρχικά να καταναλώσεις.

 

π.χ.: έστω ότι θες να καταναλώσεις με σειρά

1. reloadit

2. Πάρε μοίρασε

3. Mb πακέτου

 

Θα τα ενεργοποιείς με αυτή τη σειρά και διάφορα ενός λεπτού μεταξύ τους και με αυτή τη σειρά θα καταναλώνονται.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τα αγορασμένα mb που έχω λήγουν στις 23/09. Αν αγοράσω σήμερα την καλοκαιρινή προσφορά με τα 8,5 giga, θα έχουν ξεχωριστή ημερομηνία λήξης (27/09 - άρα αργότερα από τα αγορασμένα) ή θα προστεθούν στα ήδη αγορασμένα και θα μεταφέρουν την ημερομηνία λήξης τους λίγο παρακάτω;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...