Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πετυχε καποιος αλλος; Σε εμενα δεν υπαρχει
Σε μένα εμφανίζεται . Αλλά το έχει σαν προσφορά "μόνο για σένα" . Άρα είναι πιθανό να μην εμφανίζεται σε όλους.
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα εμφανίζεται κανονικά η προσφορά των 5gb

Με των 10 ευρώ όχι,δε θα στα μεταφερει
Το δοκίμασες; Το πιο πιθανό είναι να τα μεταφέρει όπως άλλωστε μεταφέρθηκαν όλα τα λεπτά και τα mb απο το πακέτο των 7.5€ όταν υπήρχε.. επίσης ο νόμος των πιθανοτήτων λέει οτι μέχρι τέλος του χρόνου το πακέτο των 8.5€ θα μας χαιρετήσει και θα έχουμε 10 και 13€.. μακάρι να βγω ψεύτης βέβαια για τις νέες αυξήσεις

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα εμφανίζεται κανονικά η προσφορά των 5gb

Το δοκίμασες; Το πιο πιθανό είναι να τα μεταφέρει όπως άλλωστε μεταφέρθηκαν όλα τα λεπτά και τα mb απο το πακέτο των 7.5€ όταν υπήρχε.. επίσης ο νόμος των πιθανοτήτων λέει οτι μέχρι τέλος του χρόνου το πακέτο των 8.5€ θα μας χαιρετήσει και θα έχουμε 10 και 13€.. μακάρι να βγω ψεύτης βέβαια για τις νέες αυξήσεις

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η cosmote είναι μανούλα στο να βγάζει από τη μύγα ξυγκι οπότε γιατί να δώσει rollover των υπολοίπων πακέτων με εκείνο των 10 ευρώ? Δεν το ρισκάρω να το δοκιμάσω γιατί ξέρω ότι δεν κάνει rollover αλλά όποιος θέλει το δοκιμάζει και μας λεει

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote είναι μανούλα στο να βγάζει από τη μύγα ξυγκι οπότε γιατί να δώσει rollover των υπολοίπων πακέτων με εκείνο των 10 ευρώ? Δεν το ρισκάρω να το δοκιμάσω γιατί ξέρω ότι δεν κάνει rollover αλλά όποιος θέλει το δοκιμάζει και μας λεει

 

Ναι να την πατήσει άλλος δηλ. Καλός είσαι και του λόγου σου. :lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή είμαι νέος στο WU... αν κάνω τώρα την αυτόματη ανανέωση, θα πιάνεται απο σήμερα ή απο όταν τελειώσει ο ήδη υπάρχον μήνας μου??

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Ναι να την πατήσει άλλος δηλ. Καλός είσαι και του λόγου σου. :lol:

 

Επιλογή του θα είναι εφόσον έχουμε πει ότι δεν κάνει rollover και παρόλα αυτά το δοκιμάσει :)

 

Και εγώ άκουσα κάποιον που έλεγε ότι αν έχεις το play now σου καταναλώνει από εκεί αν κατεβάζεις εφαρμογές από το play store και είπα να το δοκιμάσω και επιβεβαίωσα αυτό που ήξερα, ότι καταναλώνει από τα mb τα κανονικά, καλός είμαι και του λόγου μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Έχει κάποιος εμπειρία πόσες μέρες χρειάζεται για φορητότητα σε Whats'up. Γιατί έχουν έλλειψη σε κάρτες....... Ευχαριστώ

Edited by gf768
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Έχει κάποιος εμπειρία πόσες μέρες χρειάζεται για φορητότητα σε Whats'up. Γιατί έχουν έλλειψη σε κάρτες....... Ευχαριστώ

 

Εαν "βρεθεί" σιμ, το πολύ 2 μέρες εργάσιμες (μου είπαν όταν είχα ρωτήσει). Απλά φαίνεται εδω και καιρο να ειναι και οι 3 εταιρίες συννενοημενες να μη δινουν φορητοτητες σε καρτοκινητη. Οι σιμ φορητοτητας ειναι ακριβως οι ιδιες ειτε για καρτοκινητο ειτε για συμβολαιο, απλά λενε ψεμματα οτι δεν εχουν. Σε αλλο μαγαζι που ρωτησα, μου ειπαν οτι δε θα ξαναφερουν για καρτοκινητο, φαντασου δουλεμα που πεφτει

Link to comment
Share on other sites

Εαν "βρεθεί" σιμ, το πολύ 2 μέρες εργάσιμες (μου είπαν όταν είχα ρωτήσει). Απλά φαίνεται εδω και καιρο να ειναι και οι 3 εταιρίες συννενοημενες να μη δινουν φορητοτητες σε καρτοκινητη. Οι σιμ φορητοτητας ειναι ακριβως οι ιδιες ειτε για καρτοκινητο ειτε για συμβολαιο, απλά λενε ψεμματα οτι δεν εχουν. Σε αλλο μαγαζι που ρωτησα, μου ειπαν οτι δε θα ξαναφερουν για καρτοκινητο, φαντασου δουλεμα που πεφτει
Μισό λεπτό γιατί κάτι βρωμάει εδώ.χθες πήγα να ρωτήσω για να διακόψω το συμβόλαιο από κοσμοτε και να το κάνω wu .μου είπαν κάτι περίεργα θα εξηγήσω αν χρειαστεί. Η ερώτηση μου είναι η εξής: αν από σύνδεση το κάνω κάρτα με το ίδιο νούμερο πρέπει να αλλάξω και σιμ;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, γιατί εσύ δεν αλλάζεις εταιρεία.

Εγώ ρώτησα για φορητότητα. Έκανα αίτηση και περιμένω να τελειώσει ο μήνας της αίτησης, για να δω τι θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Για να ξεκαθαρισουμε τα ψέματα τους....

1ον. Υποστηρίζουν ότι δεν έχουν σιμ για καρτοκινητα ...(εδώ και ένα χρόνο περίπου που είμαι σε wu ... Τα ίδια μου έλεγαν και τότε)

2ον. Υποστηρίζουν ότι είναι άλλη η σιμ για συμβόλαιο και άλλη για καρτοκινητο.

3ον. Οποίος γυρίζει από συμβόλαιο σε κάρτα δεν αλλάζει σιμ. (Άρα πως είναι διαφορετική??)

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρυσι που πήγα δύο νούμερα από συμβόλαιο σε καρτοκινητό δεν άλλαξα κάρτες σιμ
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν αλλάζει η κάρτα ρε παιδιά. Απλά δεν θέλουν να βάλουν άλλα άτομα σε κάρτα. Θέλουν το σίγουρο συμβόλαιο. Για αυτό τα κάνουν όλα αυτά. Από ότι φαίνετε το roaming που άνοιξε τους έφαγε πολλά λεφτά και θέλουν να τα πάρουν από τον κόσμο που δεν φταίει.
Link to comment
Share on other sites

Όντως ισχύει το «παραμύθι» με την δήθεν έλλειψη καρτών σιμ. Κάνω συχνά φορητότητες σε όλα τα δίκτυα και το γνωρίζω πολύ καλά το θέμα. Η πρώτη που το ξεκίνησε πρίν 2-3 χρόνια ήταν η κόκκινη. Αργότερα ακολούθησε η πράσινη και πρόσφατα η μπλε. Η δικαιολογία είναι η ίδια παντού. Τη λύση τη βρήκα μέσω γραπτής επικοινωνίας μου με τις εταιρείες οι οποίες ή με έστελναν σε συγκεκριμένο κατάστημα που είχε απόθεμα ή μου έστελναν με κούριερ την κάρτα σιμ μαζί με τα έγγραφα τα οποία υπέγραφα και επέστρεφαν στην εταιρεία η οποία μετά από 3-4 ημέρες έκαναν τη φορητότητα επιτέλους.
Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν θέλουν να βάλουν άλλα άτομα σε κάρτα.

Γιαυτο καθε μερα σε Αθήνα-Θεσσαλονίκη σε διάφορα κεντρικά σημεία πουλάνε κάρτες με το κιλό? Και με διάφορες προσφορές μέσα.. Μέχρι 20 δικαιούστε στο κάθε δίκτυο μου είπαν προσωπικά. Οκ μπορεί να είναι εξωτερικοί συνεργάτες αλλά και πάλι στο δίκτυο της cosmote συνδέονται

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο καθε μερα σε Αθήνα-Θεσσαλονίκη σε διάφορα κεντρικά σημεία πουλάνε κάρτες με το κιλό? Και με διάφορες προσφορές μέσα.. Μέχρι 20 δικαιούστε στο κάθε δίκτυο μου είπαν προσωπικά. Οκ μπορεί να είναι εξωτερικοί συνεργάτες αλλά και πάλι στο δίκτυο της cosmote συνδέονται

Τι συμβαίνει με την φορητοτητα όμως? Γίνετε να μοιράζουν κάρτες εξωτερικοι συνεργάτες και να μην έχουν τα ίδια τα καταστήματα? Κάτι δεν πάει καλά εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται οτι έχουν κάνει ανακωχή μεταξύ τους και συμφώνησαν να μην 'κλεβουν' πελάτες η μία εταιρία από την άλλη. Στο δρόμο αυτά που δίνουν και οι 3 είναι νέα νούμερα, οχι φορητοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Αν τους πείτε ότι θέλετε να κάνετε φορητοτητα και συμβόλαιο θα δείτε σε πόσα δευτερόλεπτα θα σας βρουν sim. Το καρτέλ κυριαρχεί.
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο καθε μερα σε Αθήνα-Θεσσαλονίκη σε διάφορα κεντρικά σημεία πουλάνε κάρτες με το κιλό? Και με διάφορες προσφορές μέσα.. Μέχρι 20 δικαιούστε στο κάθε δίκτυο μου είπαν προσωπικά. Οκ μπορεί να είναι εξωτερικοί συνεργάτες αλλά και πάλι στο δίκτυο της cosmote συνδέονται
Εδώ πατάει το ψέμα τους ότι οι κάρτες με έτοιμο νούμερο είναι διαφορετικές από τις άλλες.
Αν τους πείτε ότι θέλετε να κάνετε φορητοτητα και συμβόλαιο θα δείτε σε πόσα δευτερόλεπτα θα σας βρουν sim. Το καρτέλ κυριαρχεί.
Εδώ πατάει το ψέμα ότι είναι διαφορετικές οι κάρτες συμβολαίου από καρτοκινητου.

Τι ψάχνετε να βρείτε.....

 

Μήπως πρέπει να ψάξουμε κάποιον τρόπο να τους τρελάνουμε?

Πχ. Δεν έχετε κάρτες για καρτοκινητο αλλά θέλετε να με εξυπηρετήσετε? Βαλτε με σε συμβόλαιο για ένα 24ωρο (που θα έχω υπογράψει ότι θα το χρεωθω μόνο για 24 ώρες) και μετά με γυρνάτε σε κάρτα!!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζονται θεωρίες συνωμοσίας, προφανώς και οι πάροχοι το κάνουν συνειδητά, αλλά οι υπάλληλοι δεν λένε ψέματα.

Τεχνικά οι SIM συμβολαίου και καρτοκινητής δεν έχουν καμία διαφορά, γι' αυτό και σε μετατροπή συμβολαίου σε κάρτα κρατάμε την ίδια SIM.

Από την άλλη, σε περίπτωση φορητότητας σε κάρτα, θα μπορούσαν να δίνουν μία κενή SIM (πάντα έχουν) και αμέσως μετά να ενεργοποιηθεί η κάρτα σε αυτήν. Αυτό δεν το κάνουν, και περιμένουν να έχουν ένα "κενό" πακέτο καρτοκινητής όπως αυτά που πουλάνε με νέους αριθμούς καρτοκινητής - απλά χωρίς νέο νούμερο. Αυτά είναι μόνιμα σε τεχνητή έλλειψη...

 

Για προφανείς λόγους δεν δίνουν ούτε τη δυνατότητα φορητότητας σε συμβόλαιο και άμεσης μετατροπής σε κάρτα χωρίς πρόστιμο. Αυτό που έχει βοηθήσει στο παρελθόν, είναι επώνυμη καταγγελία στην ΕΕΤΤ, αλλά παίρνει τουλάχιστον έναν μήνα μέχρι να επικοινωνήσουν μαζί σου.

Edited by minast
Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό γιατί κάτι βρωμάει εδώ.χθες πήγα να ρωτήσω για να διακόψω το συμβόλαιο από κοσμοτε και να το κάνω wu .μου είπαν κάτι περίεργα θα εξηγήσω αν χρειαστεί. Η ερώτηση μου είναι η εξής: αν από σύνδεση το κάνω κάρτα με το ίδιο νούμερο πρέπει να αλλάξω και σιμ;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι δεν αλλάζεις.

 

Στάλθηκε από το JSN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από σημερινή ενημέρωση του What's Up App, έχει τροποποιηθεί το widget της εφαρμογής.
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Και η cosmote είχε βγάλει 5gb με 5 ευρώ για 15 μερες για το Πάσχα αλλά τώρα δεν το βρίσκω στην εφαρμογή. Το έβγαλαν για να το αλλάξουν??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...