Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς σε what's up αν τελειώσουν τα λεπτά προς όλους πριν τη λήξη του πακέτου ενεργοποιείται αυτόματα το πακέτο ή επειδή τα λεπτά προς what's up δεν έχουν τελειώσει δεν ενεργοποιείται?

Φυσικά έχω ενεργοποιήσει την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και ενεργοποιειται, εφόσον υπάρχει επαρκές υπόλοιπο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η αυτόματη ενεργοποίηση λειτουργεί με τα λεπτά προς ΟΛΟΥΣ!

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και ενεργοποιειται, εφόσον υπάρχει επαρκές υπόλοιπο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η αυτόματη ενεργοποίηση λειτουργεί με τα λεπτά προς ΟΛΟΥΣ!

 

Υπήρχε αλλά δεν ενεργοποιήθηκε. Από CC μου λένε ότι αν βρισκόμουν σε κλήση την ώρα που τελείωσαν τα λεπτά προς όλους δεν θα ενεργοποιούνταν τα πακέτο, οπότε έφαγε τα χρήματα από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.....

Κάτοχος WU... και πρόκειται τις επόμενες μέρες να ταξιδέψω στο Ισραήλ. Δεν είναι Ευρωπαική Ένωση οπότε ξέρω οτι δεν έχω το γνωστό "δωρεάν" roaming.

Τι επιλογές έχουμε για να μπορώ να έχω ιντερνετ και ομιλία και εκεί; (εννοώ προφανώς με τι χρέωση και τι πρέπει να ενεργοποιήσω)

Ευχαριστώ.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.....

Κάτοχος WU... και πρόκειται τις επόμενες μέρες να ταξιδέψω στο Ισραήλ. Δεν είναι Ευρωπαική Ένωση οπότε ξέρω οτι δεν έχω το γνωστό "δωρεάν" roaming.

Τι επιλογές έχουμε για να μπορώ να έχω ιντερνετ και ομιλία και εκεί; (εννοώ προφανώς με τι χρέωση και τι πρέπει να ενεργοποιήσω)

Ευχαριστώ.

 

Wi-fi ή καρτοκινητο της χώρας που θα είσαι

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε αλλά δεν ενεργοποιήθηκε. Από CC μου λένε ότι αν βρισκόμουν σε κλήση την ώρα που τελείωσαν τα λεπτά προς όλους δεν θα ενεργοποιούνταν τα πακέτο, οπότε έφαγε τα χρήματα από εκεί.
Αυτό που λένε είναι σχήμα οξύμωρο. Για να τελειώσουν τα λεπτά θα πρέπει να είσαι σε κλήση. Αλλιώς πως θα τελειώσουν. Σου επιστρέψανε τα χρήματα τουλάχιστον;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.....

Κάτοχος WU... και πρόκειται τις επόμενες μέρες να ταξιδέψω στο Ισραήλ. Δεν είναι Ευρωπαική Ένωση οπότε ξέρω οτι δεν έχω το γνωστό "δωρεάν" roaming.

Τι επιλογές έχουμε για να μπορώ να έχω ιντερνετ και ομιλία και εκεί; (εννοώ προφανώς με τι χρέωση και τι πρέπει να ενεργοποιήσω)

Ευχαριστώ.

 

Υπάρχει το πακέτο travel and talk, με 11,99 έχεις 30' για εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις και 30 sms για 7 μέρες. Για ίντερνετ δεν υπάρχει πακέτο που μπορείς να ενεργοποιήσεις,μόνο με ογκοχρεωση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάτοχος WU.Μπορει να μου θυμίσει κάποιος πως κάνουμε φραγή στα πενταψηφια νουμερα;Μόλις έφαγαν του συζύγου 14 €στέλνοντας του μηνύματα από κάποιο πενταψηφια.

Ευχαριστώ εκ των προτερων

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε το 2106513888 και ζήτησε να μην χρεωνεσαι τα εισερχόμενα 5ψηφια.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ,να σαι καλα

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λένε είναι σχήμα οξύμωρο. Για να τελειώσουν τα λεπτά θα πρέπει να είσαι σε κλήση. Αλλιώς πως θα τελειώσουν. Σου επιστρέψανε τα χρήματα τουλάχιστον;

 

Ναι, δεν στέκει και αν το υπόλοιπο μειώθηκε για αυτό τον λόγο, πρέπει να σου επιστρέψουν τα χρήματα στο υπόλοιπο!

 

Δεν τα επέστρεψαν.

Δεν μειώθηκε απλά, από 12,χχ ευρώ έμειναν 0.17. ο αριθμός είναι του πατέρα μου και δεν κατάλαβε τι έγινε.

Δεν έχω δει το κινητό ακόμη, υπάρχει περίπτωση να ήρθαν μηνύματα από 5ψηφια ενώ είχα ζητήσει φραγή από 2017?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα και έκανα φορητότητα...

Έστειλα email στο site του Γερμανού και ζήτησα να μου στείλουν μια λίστα καταστημάτων που έχουν διαθέσιμες sim. Από τα 10 που μου έστειλαν, βρήκα σε ένα. Παρασκευή απόγευμα έκανα την αίτηση, σήμερα το βράδυ ενεργοποιήθηκα. Μάλιστα ο υπάλληλος που μου έκανε την αίτηση, μου είπε "είσαι από τους τυχερούς, η κατάσταση είναι όποιος πρόλαβε, πρόλαβε!"

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε εαν θα δωσει κανα δωρο η κοσμοτε λογω Βαλεντινου;

Πριν από λίγο, σε νέο νούμερο από φορητότητα από Wind (F2G) σε Cosmokarta μου ήρθε μήνυμα Δώρο από την COSMOKARTA :1GB και 200 λεπτά προς όλους για 3 ημέρες. Ισχύει έως 14/02/2019

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο, σε νέο νούμερο από φορητότητα από Wind (F2G) σε Cosmokarta μου ήρθε μήνυμα Δώρο από την COSMOKARTA :1GB και 200 λεπτά προς όλους για 3 ημέρες. Ισχύει έως 14/02/2019

Πώς ενεργοποιείτε;
Link to comment
Share on other sites

Πώς ενεργοποιείτε;

Μέσω της εφαρμογής, πάτησα για την προσφορά και μου ήρθε μετά από λίγο μήνυμα ότι εγκρίθηκε. Μπήκα και στην εφαρμογή πάλι και το είδα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο, σε νέο νούμερο από φορητότητα από Wind (F2G) σε Cosmokarta μου ήρθε μήνυμα Δώρο από την COSMOKARTA :1GB και 200 λεπτά προς όλους για 3 ημέρες. Ισχύει έως 14/02/2019

 

Μαλλον ειναι δωρο επειδη εισαι νεος πελατης

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειναι δωρο επειδη εισαι νεος πελατης

Δεν έγινε σήμερα η φορητότητα για να θεωρηθεί προσφορά καλωσορίσματος, αλλά πριν μία εβδομάδα. Υποθέτω ότι επειδή ισχύει έως 14/2 και είναι για 3 ημέρες μήπως είναι επίκαιρη για του Αγίου Βαλεντίνου.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε

ΓIOPTAΣE THN HMEPA TΩN EPΩTEYMENΩN KAI ΔEIΞE AYTO ΠOY AIΣΘANEΣAI! EΠIΛEΞE AΠO TA "LOVE" CALLING TUNES EKEINO ΠOY ΣE EKΦPAZEI, ΓIA NA TO AKOYEI KAΘE ΦOPA ΠOY ΣE KAΛEI O AΓAΠHMENOΣ/H ΣOY! KAI MH ΞEXNAΣ ΠΩΣ EXEIΣ MIA EBΔOMAΔA ΔΩPEAN ΣTO COSMOTE CALLING TUNES UNLIMITED!

https://callingtunes.cosmote.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγινε σήμερα η φορητότητα για να θεωρηθεί προσφορά καλωσορίσματος, αλλά πριν μία εβδομάδα. Υποθέτω ότι επειδή ισχύει έως 14/2 και είναι για 3 ημέρες μήπως είναι επίκαιρη για του Αγίου Βαλεντίνου.

 

Δε θα ερχόταν και στους υπόλοιπους whats up;

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να γνωρίζουν εκεί στην Cosmote ποιοι είναι αρκετά χρόνια παντρεμένοι και ποιοι στο πρώτο στάδιο του έρωτα;:) . Προφανώς σε μένα που είμαι κάποιους «αιώνες» παντρεμένος σου λέει τι να το κάνει το δώρο ενός love tune, ας του δώσουμε καλύτερα χρόνο ομιλίας!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

πιθανον να ειναι απλα προσωπικη προσφορα,ή να αφορά μόνο κοσμοκάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...πιο πακέτο είναι πιο καλώ το cosmocarta ή what's up?? Πιος στέλνει πιο πολύ ΠΡΟΣΦΟΡΈΣ ΜΌΝΟ ΓΙΑ ΣΈΝΑ??

Καλύτερο είναι το πακέτο εκείνο που ταιριάζει καλύτερα στις δικές σου ανάγκες,

Εσύ που τις γνωρίζεις , μπορείς να αποφασίσεις,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...