Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση.

7,90 θα πληρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια μικρή περίπτωση να στην αλλάξουν δωρεάν αν είναι πολύ παλιά, αλλά συνήθως χρεώνεται.
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους! Υπαρχει τροπος να μου αλλαξουν την καρτα δωρεαν μιας και ειναι παλια ( σε λιγο καιρο συλλεκτικη:lol: ) και αν την κοψω με κοφτη που εχω παπαλα... Μια σκεψη να επικαλεστω την ελλειψη 4g ή ματαια; Η καρτα ειναι whats up

 

Χρόνια πολλά!!

Σε δύο αριθμούς φρογκ που έχω,μου άλλαξαν δωρεάν την κάρτα κάνοντας παράπονα για την ποιότητα του ίντερνετ ,αλλά πρώτα μίλησα με την εξυπηρέτηση κ το δήλωσα σαν πρόβλημα.απο την εξυπηρέτηση μου ζήτησαν ποιο κατάστημα είναι κοντά μου κ θα τους στέλνανε μειλ για δωρεάν αντικατάσταση.πηγα την επόμενη με ταυτότητα κ παραδίδοντας την παλια σιμ μου δωσαν τη νέα δωρεάν.λογικα το ίδιο θα ισχύει κ για τα άλλα πακέτα καρτοκινητης της κοσμοτε.δοκιμασε κ εσύ έτσι .

One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!!

Σε δύο αριθμούς φρογκ που έχω,μου άλλαξαν δωρεάν την κάρτα κάνοντας παράπονα για την ποιότητα του ίντερνετ ,αλλά πρώτα μίλησα με την εξυπηρέτηση κ το δήλωσα σαν πρόβλημα.απο την εξυπηρέτηση μου ζήτησαν ποιο κατάστημα είναι κοντά μου κ θα τους στέλνανε μειλ για δωρεάν αντικατάσταση.πηγα την επόμενη με ταυτότητα κ παραδίδοντας την παλια σιμ μου δωσαν τη νέα δωρεάν.λογικα το ίδιο θα ισχύει κ για τα άλλα πακέτα καρτοκινητης της κοσμοτε.δοκιμασε κ εσύ έτσι .

 

Κι εμένα μου έχουν αντικαταστήσει κάρτα (vodafone βέβαια) με παράπονα για το σήμα. Εν τω μεταξύ, ποτέ ξανά vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα!

 

Ρε παιδια, αυτο το χαρατσι των 0,25€ το SMS στην Cosmocarta δεν ειχαν πει θα το μειωσουν καποια στιγμη; Ή θυμαμαι λαθος;

Link to comment
Share on other sites

Ναι εδώ και αρκετές ημέρες και είμαστε πλέον στη διαδικασία που είδανε κι άλλοι δύο ότι τους παίρνει και σιγά σιγά δεν θα υπάρχει κινητή εταιρεία στην Ελλάδα που θα μπορείς να βάζεις 5 ευρώ κάρτα...

 

Στάλθηκε από το X52X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα!

 

Ρε παιδια, αυτο το χαρατσι των 0,25€ το SMS στην Cosmocarta δεν ειχαν πει θα το μειωσουν καποια στιγμη; Ή θυμαμαι λαθος;

 

δεν προβλεπεται καμια μειωση. αμα στελνεις μυνηματα υπαρχουνε πολυ παροχοι πχ dosms με 0.046ευρω το μυνημα και εδω φαινεται οτι το στελνεις εσυ το μυνημα απο το ιδιο το κινητο σου , αφου φαινεται κανονικα το νουμερο σου , μπορεις να αγορασεις με 1 ευρω με καρτα , υπαρχουνε και αλλοι παροχοι σιγουρα οπως και η services.yuboto.com που καθε μυνημα κοστιζει 0,07 ευρω και μπορεις πχ να αγορασεις ενα μυνημα δεν υπαρχει περιορισμος το 1 ευρω οπως το dosms . εδω ομως δεν υπαρχει εφαρμογη για κινητα και τα στελνεις μονο απο υπολογιστη , ενω στο dosms υπαρχει εφαρμογη για κινητό.και ως αποστολεα κανονικα μπορεις να βαλεις να φαινεται ο αριθμος τηλεφωνου αλλα με κενο αναμεσα διοτι τυπικα μπορει ο παροχεας να το κοψει διοτι υποτιθενται οτι επρεπεται μονο αποστολεας με γραμματα.

Edited by Vasileios
άλλη εταιρεία

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Viber τότε και να πάνε να λαλα.

 

Νομικά είναι οκ η κίνηση αυτή;

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

για το viber out λες ; ή για το do sms ;. ( δεν γνωριζω σε καθε περιπτωση ).

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί μάλλον αν είναι νομικά ok η κίνηση να αυξάνουν την ελάχιστη ανανέωση. Γιατί περί viber out,dosms κλπ.δεν υπάρχει κανένα θέμα.

Για την ελάχιστη ανανέωση είναι θέμα εμπορικής πολιτικής και δεν υπάρχει κάποιος κανονισμός που να ορίζει κάτι συγκεκριμένο στο σημείο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Απλά θα μπορούσε να πει κανείς ότι είναι λίγο ακομψο να εξαφανιστεί εν μία νυκτί η δυνατότητα ανανέωσης με 5 ευρώ ενώ οι ανταγωνιστές βγάζουν εμπορική ανακοίνωση σχεδόν 2μιση μήνες πριν και αν θέλει κάποιος να το τραβήξει λίγο παραπάνω ίσως είναι ενδεικτικό και του πώς αντιμετωπίζει τους συνδρομητές της τελευταία,για άγνωστη μέχρι στιγμής αιτία...
Link to comment
Share on other sites

στην αλλη εταιρια υπηρξα ευκαιριακος συνδρομητης,αλλα δεν μπορω να μην παραδεχτω οτι ειναι ξεκαθαροι ειδικα σε μια περιπτωση που χρειαστηκα μια ευθεια απαντηση σχετικα με μια υπηρεσια που μου παρειχαν δωρεαν για λιγους μηνες,οταν οι αλλοι 2 τα μασούσαν κατά το δοκουν. Και η ανακοινωση εκ των προτερων (και πολυ πριν απο την διορια του κανονισμου) τους δινει ποντους. Απο την αλλη η κοσμοτε συνηθιζει καποιες αλλαγές σε παροχες ή υπηρεσιες που θεωρεί δευτερεύουσες να μην κάνει τον κόπο να τις ανακοινώνει,αλλά τις διακινεί εσωτερικά στους υπαλλήλους. Θεωρεί οτι εχει μάλλον δεδομένο το πελατολόγιό της...
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε? Δεν τη θυμάμαι.

Edit για την εξυπηρέτηση εννοείς? Ναι δεν υπάρχει πλεον εδω και καιρό. Στο τσατ εξυπηρετουν κανονικά όμως και με προσωπικα στοιχεία αν χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Απλά θα μπορούσε να πει κανείς ότι είναι λίγο ακομψο να εξαφανιστεί εν μία νυκτί η δυνατότητα ανανέωσης με 5 ευρώ ενώ οι ανταγωνιστές βγάζουν εμπορική ανακοίνωση σχεδόν 2μιση μήνες πριν και αν θέλει κάποιος να το τραβήξει λίγο παραπάνω ίσως είναι ενδεικτικό και του πώς αντιμετωπίζει τους συνδρομητές της τελευταία,για άγνωστη μέχρι στιγμής αιτία...

 

εχεις δικιο, το αποφασιζουμε και διαταζουμε και οποιον παρει ο << χαρος>> ποτε δεν μου αρεσε λες και ειναι το μονοπωλειο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

δεν προβλεπεται καμια μειωση. αμα στελνεις μυνηματα υπαρχουνε πολυ παροχοι πχ dosms με 0.046ευρω το μυνημα και εδω φαινεται οτι το στελνεις εσυ το μυνημα απο το ιδιο το κινητο σου , αφου φαινεται κανονικα το νουμερο σου , μπορεις να αγορασεις με 1 ευρω με καρτα , υπαρχουνε και αλλοι παροχοι σιγουρα οπως και η services.yuboto.com που καθε μυνημα κοστιζει 0,07 ευρω και μπορεις πχ να αγορασεις ενα μυνημα δεν υπαρχει περιορισμος το 1 ευρω οπως το dosms . εδω ομως δεν υπαρχει εφαρμογη για κινητα και τα στελνεις μονο απο υπολογιστη , ενω στο dosms υπαρχει εφαρμογη για κινητό.και ως αποστολεα κανονικα μπορεις να βαλεις να φαινεται ο αριθμος τηλεφωνου αλλα με κενο αναμεσα διοτι τυπικα μπορει ο παροχεας να το κοψει διοτι υποτιθενται οτι επρεπεται μονο αποστολεας με γραμματα.

Εχεις χρησιμοποιήσει αυτή την εφαρμογή των SMS?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν προβλεπεται καμια μειωση. αμα στελνεις μυνηματα υπαρχουνε πολυ παροχοι πχ dosms με 0.046ευρω το μυνημα και εδω φαινεται οτι το στελνεις εσυ το μυνημα απο το ιδιο το κινητο σου , αφου φαινεται κανονικα το νουμερο σου , μπορεις να αγορασεις με 1 ευρω με καρτα , υπαρχουνε και αλλοι παροχοι σιγουρα οπως και η services.yuboto.com που καθε μυνημα κοστιζει 0,07 ευρω και μπορεις πχ να αγορασεις ενα μυνημα δεν υπαρχει περιορισμος το 1 ευρω οπως το dosms . εδω ομως δεν υπαρχει εφαρμογη για κινητα και τα στελνεις μονο απο υπολογιστη , ενω στο dosms υπαρχει εφαρμογη για κινητό.και ως αποστολεα κανονικα μπορεις να βαλεις να φαινεται ο αριθμος τηλεφωνου αλλα με κενο αναμεσα διοτι τυπικα μπορει ο παροχεας να το κοψει διοτι υποτιθενται οτι επρεπεται μονο αποστολεας με γραμματα.

 

Εχεις χρησιμοποιήσει αυτή την εφαρμογή των SMS (dosms)??

Edited by Vasileios
παρακαλώ να αποφευγετε τα κεφαλαία γράμματα
Link to comment
Share on other sites

SMS επίσης μπορούν να σταλούν από τις αγαπημένες μας υπηρεσίες Skype , και Viber επί πληρωμή φυσικά.
Link to comment
Share on other sites

offtopic

εχουν καταργηθεί οι εν λόγω εφαρμογες πλεον (του dosms εννοω),μονο απο pc στέλνεις αν θες.

Υπαρχει και το cloud.cosmote.gr για οποιον εχει κινητή ή και σταθερή που με ταυτοποίηση του αριθμου δίνουν το πακέτο με τα 100 websms. Αποστολεας φαινεται το websms ενω υπαρχει και εφαρμογη απο τριτο developer (web2sms GR) που βοηθαει να τα στειλεις απο android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα!

 

Ρε παιδια, αυτο το χαρατσι των 0,25€ το SMS στην Cosmocarta δεν ειχαν πει θα το μειωσουν καποια στιγμη; Ή θυμαμαι λαθος;

Αν στέλνεις αρκετά sms, μόνη αξιόπιστη λύση είναι η αγορά πακέτου sms. Ειδάλλως το κόστος αποστολής sms, όπως και κλήσης εξάλλου εκτός πακέτων, είναι πολύ υψηλό...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς ή δυστυχώς όλα τα νέα πακέτα θα έχουν και SMS .

Τα παλιά, όπως τα πακέτα των 7 ευρώ, θα καταργηθούν σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι που το πάνε οι παροχοι με τα πακέτα σε λίγο το φτηνότερο θα κοστίζει 8 ευρώ και θα αρχίσουν υπηρεσίες voip όπως το Viber και Skype να φαίνονται συμφέρουσες.
Link to comment
Share on other sites

Εχεις χρησιμοποιήσει αυτή την εφαρμογή των SMS?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εχεις χρησιμοποιήσει αυτή την εφαρμογή των SMS (dosms)??

 

βεβαίως και τα δυο έχω χρησιμοποιήσει. τώρα χρησιμοποιώ μόνο το do sms . την εφαρμογή δεν θυμάμαι που την είχα κατεβάσει πάντως στο Android market που έψαξα δεν υπάρχει. έχει κανονικά αναφορές παράδοσης. όσο για τα δωρεαν SMS και η Vodafone δίνει απεριόριστα μέσω του my Vodafone από υπολογιστή αλλά εκεί φαίνεται ένα 5 ψηφίο και από μεσα το νούμερο και το μυνημα . μακάρι να έδινε και ή wind κάποια SMS από κάπου.

 

 

SMS επίσης μπορούν να σταλούν από τις αγαπημένες μας υπηρεσίες Skype , και Viber επί πληρωμή φυσικά.

 

και με τι κόστος? δε το γνώριζα.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...