Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Έχω 2 νούμερα what's up με την υπηρεσία 2 in 1. Την Τρίτη πάω Ρουμανία. Υπάρχει καμία χρέωση στην υπηρεσία;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω 2 νούμερα what's up με την υπηρεσία 2 in 1. Την Τρίτη πάω Ρουμανία. Υπάρχει καμία χρέωση στην υπηρεσία;
Όχι, αν έχεις όμως προώθηση κλήσης από την 1 στην 2 και αντίστροφα, η προώθηση θα χρεώνεται σαν κλήση προς Ελλάδα (και θα καταναλώνει τα λεπτά της αντίστοιχης SIM ή θα χρεώνει τον λογαριασμό αν δεν έχει λεπτα).

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εκτός από τα 7gb με 7 ευρώ υπάρχει άλλο πακέτο με πιο πολλά mb?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Από όσο ξέρω όχι για καρτοκινητα... Μπορείς να δοκιμάσεις να το βάλεις 2 ταυτόχρονα τον 7GB εάν γίνεται και να έχεις 14GB

 

 

ΠΡΟΣΟΧΉ μέχρι 2 φορές το μήνα μπορείς να βάλεις το πακέτο τον 7GB

 

 

Εάν έχεις FROG

 

Μπορείς να βάλεις

 

2 X 5GB- 17€

 

2 Χ 2GB -8.88€

 

και εάν σε αφήνει ταυτόχρονα 2Χ 7GB

 

2X 7GB - 14€

 

Μέχρι 2 το μήνα για τα παραπάνω δεν ξέρω εάν τον 7GB μπορούν να μπουν 2 ταυτόχρονα τα άλλα μπορούν

 

 

συνολικα 28GB

 

συνολικο κόστος

 

8.50+8.50+4.44+4.44+7.00+7.00 = 39.88€

 

 

8.50€ τα πακέτα τον 5GB

4.44€ τα πακέτα το 2GB

7.00€ τα πακέτα τον 7GB

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το πακέτο της καλοκαιρινής προσφοράς, πώς μπορούμε να κάνουμε να μαζέψουμε 4x7GB=28GB σύνολο; Έχω βάλει ήδη 2 πακέτα τον Ιούλιο, και λήγουν 8 Αυγούστου. Αν πάω να βάλω τρίτο πακέτο των 7€ λίγο πριν λήξουν αυτά που έβαλα, θα με αφήσει, ή θα μου ενεργοποιήσει 700ΜΒ αντί για 7GB; Μήπως να βάλω το πακετάκι των 3.02€ με 120ΜΒ λίγο πριν λήξουν, και μόλις περάσει ο ημερολογιακός μήνας να βάλω ξανά πακέτο με 7€ ώστε να μου βάλει 7GΒ; :what: Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση. Ειχα βαλει μια πενταρα καρτα 23/06 και αλλη μια πενταρα 22/07. Πιανονται για μια των 10€ για να μου ερθει reload ή θα πρεπει να ειναι μεσα στον ιδιο μηνα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση. Ειχα βαλει μια πενταρα καρτα 23/06 και αλλη μια πενταρα 22/07. Πιανονται για μια των 10€ για να μου ερθει reload ή θα πρεπει να ειναι μεσα στον ιδιο μηνα;
Οι 2 5αρες θα πρέπει να είναι εντός λίγων ωρων.

 

Στάλθηκε από το HT7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@panosz75 Αν δεν σου φτάνουν τα ΜΒ μπορείς να ενεργοποιείς τα πακέτα 24 ωρών με 1 ευρώ για 1 GB.

Επίσης το πακέτο του Σαββατοκύριακου με 3 GB και μόνο 2 ευρώ που είναι η πιο οικονομική λύση.

Όσο αφορά τα πακέτα των 7 GB θα μπορέσεις να αγοράσεις ξανά την πρώτη Αυγούστου για να πάρεις παράταση .

Link to comment
Share on other sites

Αύριο με το πακέτο της καλοκαιρινής προσφοράς, πώς μπορούμε να κάνουμε να μαζέψουμε 4x7GB=28GB σύνολο; Έχω βάλει ήδη 2 πακέτα τον Ιούλιο, και λήγουν 8 Αυγούστου. Αν πάω να βάλω τρίτο πακέτο των 7€ λίγο πριν λήξουν αυτά που έβαλα, θα με αφήσει, ή θα μου ενεργοποιήσει 700ΜΒ αντί για 7GB; Μήπως να βάλω το πακετάκι των 3.02€ με 120ΜΒ λίγο πριν λήξουν, και μόλις περάσει ο ημερολογιακός μήνας να βάλω ξανά πακέτο με 7€ ώστε να μου βάλει 7GΒ; :what:
7 Αυγούστου βάλε ξανά 7GB και θα μεταφερθουν από τον προηγούμενο μήνα. Επίσης μπορείς να μεταφέρεις τα GB με το πακέτο 120MB. Από 2/9 δεν θα ισχύει η προσφορά άρα όσα GB μπορείς τα παίρνεις πριν λήξει η προσφορά.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αύριο με το πακέτο της καλοκαιρινής προσφοράς, πώς μπορούμε να κάνουμε να μαζέψουμε 4x7GB=28GB σύνολο; Έχω βάλει ήδη 2 πακέτα τον Ιούλιο, και λήγουν 8 Αυγούστου. Αν πάω να βάλω τρίτο πακέτο των 7€ λίγο πριν λήξουν αυτά που έβαλα, θα με αφήσει, ή θα μου ενεργοποιήσει 700ΜΒ αντί για 7GB; Μήπως να βάλω το πακετάκι των 3.02€ με 120ΜΒ λίγο πριν λήξουν, και μόλις περάσει ο ημερολογιακός μήνας να βάλω ξανά πακέτο με 7€ ώστε να μου βάλει 7GΒ; :what:

 

Την προσφορά μπορούμε να την ενεργοποιησουμε δύο φορές το μήνα. Δηλαδη 2x7=14 γίγα τον Ιούλιο και αλλα 14 την Αύγουστο. Δε ξέρω αν γίνεται να την ενεργοποίησουμε και άλλες δύο φορές 1η Σεπτεμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

@panosz75 Αν δεν σου φτάνουν τα ΜΒ μπορείς να ενεργοποιείς τα πακέτα 24 ωρών με 1 ευρώ για 1 GB.

Επίσης το πακέτο του Σαββατοκύριακου με 3 GB και μόνο 2 ευρώ που είναι η πιο οικονομική λύση.

Όσο αφορά τα πακέτα των 7 GB θα μπορέσεις να αγοράσεις ξανά την πρώτη Αυγούστου για να πάρεις παράταση .

 

7 Αυγούστου βάλε ξανά 7GB και θα μεταφερθουν από τον προηγούμενο μήνα. Επίσης μπορείς να μεταφέρεις τα GB με το πακέτο 120MB. Από 2/9 δεν θα ισχύει η προσφορά άρα όσα GB μπορείς τα παίρνεις πριν λήξει η προσφορά.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Την προσφορά μπορούμε να την ενεργοποιησουμε δύο φορές το μήνα. Δηλαδη 2x7=14 γίγα τον Ιούλιο και αλλα 14 την Αύγουστο. Δε ξέρω αν γίνεται να την ενεργοποίησουμε και άλλες δύο φορές 1η Σεπτεμβρίου.

 

Ρωτάω γιατί συνήθως βάζω πακέτο λίγο πριν λήξει το προηγούμενο. Τώρα όμως έχω ήδη βάλει δύο πακέτα των 7€ κι έχω πάρει 14GB. Αν βάλω πακέτο των 7€ λίγο πριν λήξουν 14GΒ, λογικά δε θα μου ενεργοποιήσει και τρίτο πακέτο μέσα σε ένα μήνα, αφού μόνο 2 ενεργοποιήσεις ανά μήνα επιτρέπονται στη συγκεκριμένη προσφορά.

 

Όταν λέει ανά ημερολογιακό μήνα εννοεί π.χ. 8 Ιουλίου με 8 Αυγούστου και 8 Αυγούστου με 8 Σεπτεμβρίου (που είναι το διάστημα της δικής μου ανανέωσης), ή κανονικά ολόκληρο τον Ιούλιο και ολόκληρο τον Αύγουστο; Αυτό είναι το μπέρδεμά μου.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί συνήθως βάζω πακέτο λίγο πριν λήξει το προηγούμενο. Τώρα όμως έχω ήδη βάλει δύο πακέτα των 7€ κι έχω πάρει 14GB. Αν βάλω πακέτο των 7€ λίγο πριν λήξουν 14GΒ, λογικά δε θα μου ενεργοποιήσει και τρίτο πακέτο μέσα σε ένα μήνα, αφού μόνο 2 ενεργοποιήσεις ανά μήνα επιτρέπονται στη συγκεκριμένη προσφορά.

 

Όταν λέει ανά ημερολογιακό μήνα εννοεί π.χ. 8 Ιουλίου με 8 Αυγούστου και 8 Αυγούστου με 8 Σεπτεμβρίου (που είναι το διάστημα της δικής μου ανανέωσης), ή κανονικά ολόκληρο τον Ιούλιο και ολόκληρο τον Αύγουστο; Αυτό είναι το μπέρδεμά μου.

 

Έχω την εντύπωση ότι ημερολογιακό μήνα λέει απλά να περάσει ο μήνας δηλαδή εάν εσύ έβαζες το πακέτο 29/30/7 θα μπορούσες 1/8 να βάλεις και άλλο πακέτο

 

 

Τουλάχιστον στο FROG με τα πακέτα τον 2GB και 5GB αυτό γίνεται (Δοκιμασμένο)

 

 

Περίμενε να πάρεις απάντηση και από άλλα άτομα...

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Έχω ένα νούμερο με promo4 στο οποίο έχει μπει φραγή. Ξέρει κανείς αν ανανεώσω αν το promo4 θα υπάρχει ακόμα; Ευχαριστώ

 

θα υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

ΓIA NA ENHMEPΩΘEIΣ ΓIA TIΣ TIMOΛOΓIAKEΣ AΛΛAΓEΣ ME IΣXY AΠO 3 ΣEΠTEMBPIOY 2018 MΠEΣ ΣTO http://WWW.COSMOTE.GR 'H EΠIΣKEΨOY ENA KATAΣTHMA COSMOTE / ΓEPMANOΣ.

 

Μου ήρθε αυτό το μήνυμα τώρα το πρωί. Έψαξα, τόσο στο site της cosmote όσο και στο what's up, αλλά δεν βρήκα κάτι.

Αντε να δούμε πάλι τι αυξήσεις θα σκαρφιστούν.

Link to comment
Share on other sites

ΓIA NA ENHMEPΩΘEIΣ ΓIA TIΣ TIMOΛOΓIAKEΣ AΛΛAΓEΣ ME IΣXY AΠO 3 ΣEΠTEMBPIOY 2018 MΠEΣ ΣTO http://WWW.COSMOTE.GR 'H EΠIΣKEΨOY ENA KATAΣTHMA COSMOTE / ΓEPMANOΣ.

 

Μου ήρθε αυτό το μήνυμα τώρα το πρωί. Έψαξα, τόσο στο site της cosmote όσο και στο what's up, αλλά δεν βρήκα κάτι.

Αντε να δούμε πάλι τι αυξήσεις θα σκαρφιστούν.

 

Βάλανε εδώ την ανακοίνωση

https://www.whatsup.gr/el/anakoinoseis

 

Ουσιαστικά για ανανεώσεις κάτω των 12€ το ποσό είναι διαθέσιμο για 2 μήνες από 3 που είναι μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Βάλανε εδώ την ανακοίνωση

https://www.whatsup.gr/el/anakoinoseis

 

Ουσιαστικά για ανανεώσεις κάτω των 12€ το ποσό είναι διαθέσιμο για 2 μήνες από 3 που είναι μέχρι τώρα.

 

Και η φραγή εισερχομένων, εξερχομένων κλήσεων κτλπ, θα ενεργοποιείται στο 3μηνο για όσους πραγματοποιήσουν ανανέωση μέχρι 10€.

 

Άρα για να μην πιάσουν κάποιον οι αλλαγές, πρέπει να βάζει 12€ αντί για 10€.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Άρα για να μην πιάσουν κάποιον οι αλλαγές, πρέπει να βάζει 12€ αντί για 10€.

 

5€ βάζαμε και θα συνεχίσουμε. :p

Link to comment
Share on other sites

Και η φραγή εισερχομένων, εξερχομένων κλήσεων κτλπ, θα ενεργοποιείται στο 3μηνο για όσους πραγματοποιήσουν ανανέωση μέχρι 10€.

 

Άρα για να μην πιάσουν κάποιον οι αλλαγές, πρέπει να βάζει 12€ αντί για 10€.

 

Που γραφει οτι αλλαξαν το 4μηνο φραγης εισερχομενων;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...