Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει γενικό πρόβλημα η Visa σαν οργανισμός που πιθανόν να επηρεάζει όλες τις κάρτες. Αυτό από εχθές, δεν ξέρω αν επιλύθηκε.

 

Sent from my XT1580

Link to comment
Share on other sites

Ήταν 60 μέρες. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τελευταία.

 

Πράγματι 60 ημέρες είναι.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Τα δώρα μπορείς να τα μοιράσεις για 60 ημέρες από την τελευταία ανανέωση

χρόνου ομιλίας https://www.whatsup.gr/pare_moirase

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Τελικά μετέτρεψα την σύνδεση μου σε what’s up και έχω το τις εξής απορίες.

 

Μέσα στο portal my Cosmote που συνδέεσαι από την κεντρική σελίδα της Cosmote Μπορείς να προσθέσεις το νούμερο που έχει γίνει πλέον καρτοκινητό; Πριν που ήτανε σύνδεση υπήρχε..

Επίσης μέσα από το site του my Cosmote υπάρχει ένα Φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο το οποίο έχει

υπόλοιπο 11€. Επιλέγω μέσα από το site μεταφορά 6€ με easy transfer στο what’s up και μου «λέει» η παραγγελία έχει καταχωρηθεί και έχει ολοκληρωθεί αλλά δεν εμφανίζονται τα 6€ στο καρτοκινητό και συγκεκριμένα μέσα στην εφαρμογή του what’s up….

Ιδέες;

Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά υπολοίπου μέσω myaccount δεν δουλεύει πάνω από 9 μήνες τώρα....

Μόνο με μήνυμα στο 1219 γράφοντας 2 ή 5 ή 10 στο 69χχχχχχχχ

Το myaccount δείχνει όλους τους αριθμούς που είναι στο όνομα σου.

Link to comment
Share on other sites

Το καρτοκινητο είναι στο ίδιο αφμ στο όνομα μου αλλά δεν το περιλάμβανει το ερώτημα είναι εάν τα καρτοκινητο και συγκεκριμένα τα what's up φαίνονται στ my cosmote
Link to comment
Share on other sites

Στο mycosmote φαίνονται όλοι οι αριθμοί που είναι στην ταυτότητα μου , στο διαβατήριο, και το σταθερό 30 καρτοκινητά συνολικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Διαβασα πως η wind εκανε δινηνο την αναμεωση αλλιως χανονται τα χρηματα και ψαχνομαι να φυγω.

 

Στην κοσμο ειναι ακομα 3μηνο?

 

Και κατι ακομα... Αν ξεχαστω και μεινω χωρις μοναδες, δεχομαι κληση? Γιατι στημ wind μπλοκαρουν τις εισερχομενες και μονο sms λαμβανω.

 

Μενω εξωτερικο και δεν με νοιαζει το κινητο, απλα το θελω μονο για καλοκαιρι...

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το καρτοκινητο είναι στο ίδιο αφμ στο όνομα μου αλλά δεν το περιλάμβανει το ερώτημα είναι εάν τα καρτοκινητο και συγκεκριμένα τα what's up φαίνονται στ my cosmote

Τελικά σήμερα μπορώ να δω και το καρτοκινητό μέσα στο My Cosmote.

Επίσης υπάρχει κάποια λίστα με τα promo codes Και το τι προσφέρει το κάθε ένα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Διαβασα πως η wind εκανε δινηνο την αναμεωση αλλιως χανονται τα χρηματα και ψαχνομαι να φυγω.

 

Στην κοσμο ειναι ακομα 3μηνο?

 

Και κατι ακομα... Αν ξεχαστω και μεινω χωρις μοναδες, δεχομαι κληση? Γιατι στημ wind μπλοκαρουν τις εισερχομενες και μονο sms λαμβανω.

 

Μενω εξωτερικο και δεν με νοιαζει το κινητο, απλα το θελω μονο για καλοκαιρι...

 

Ευχαριστώ!

 

Μόνο η Cosmote είναι ακόμα στο τρίμηνο αλλά η εκτίμηση μου είναι ότι δεν θα αργήσει να κάνει ακριβώς το ίδιο.

Εξάλου με κόστος φορητότητας 30 ευρώ δεν νομίζω ότι συμφέρει.

Αν μείνεις χωρίς μονάδες στο δίμηνο ή τρίμηνο , θα δέχεσαι κλήσεις μέχρι να συμπληρωθούν 4 μήνες από την τελευταία ανανέωση. Το τετράμηνο ισχύει πλέον σε όλες τις εταιρείες.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Διαβασα πως η wind εκανε δινηνο την αναμεωση αλλιως χανονται τα χρηματα και ψαχνομαι να φυγω.

 

Στην κοσμο ειναι ακομα 3μηνο?

 

Και κατι ακομα... Αν ξεχαστω και μεινω χωρις μοναδες, δεχομαι κληση? Γιατι στημ wind μπλοκαρουν τις εισερχομενες και μονο sms λαμβανω.

 

Μενω εξωτερικο και δεν με νοιαζει το κινητο, απλα το θελω μονο για καλοκαιρι...

 

Ευχαριστώ!

 

Ειναι 3 μηνο αλλα να ξερεις,αν περασουν οι 120 μερες ο αριθμος νεκρωνει τελειως.Δηλαδη δεν δεχεσαι ουτε μηνυμα,ουτε κληση,ουτε δεδομενα δεν εχεις.Ειναι σαν απενεργοποιημενο το κινητο σου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και τους δυο για την απαντηση!

 

30€ κοστος φορητοτητας?

 

Ε γμτ δε το ξερα αυτο..

Τωρα στους δυο μηνες δεν μπορω να δεχτω κλησεις με τη wind. Εδω που ειμαι δεν ληγουν τα νουμερα ουτε οι μοναδες αρκει να δεχεσαι η να κανεις τουλαχιστον μια κληση το ετος....

 

Δραμα!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω ανανεωση στο καρτοκινητο μου 5 ευρω και μεσω της εφαρμογης απο το κινητο και μεσω web browser απο το λαπτοπ και δεν με αφηνει ουτε με ελληνικη χρεωστικη visa ουτε με πιστωτικη εξωτερικου.

 

Ειμαι κι εγω εξωτερικο. Παιζει ρολο αυτο, το οτι θελω να ανανεωσω μονο 5 ευρω (και οχι 10 πχ) η τα εχει παιξει γενικα το συστημα ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν Παίζει ρόλο. ( Κάρτες εξωτερικού δεν παίζουν )

Εγώ από εξωτερικό ανανεώνω κανονικά.

Δοκίμασε με paypal αν έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Στο εξωτερικό πχ Ισπανία σε περιαγωγή το myinternet λειτουργεί όταν τελειώσουν τα mb, ώστε να μην υπάρχουν επιπλέον χρεώσεις;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω ένα wu που έληξε και απόσυνδέθηκε...

μέχρι πριν ενα μηνα δούλευε (απλα συνδεόταν ατο δίκτυο) , τωρα οχι...

είπα να του βάλω 5 ευρώ αλλα ειναι νεκρό...

 

για να το επασυνδεσω υπάρχει επιλογή η το έχασα τελείως;;;;

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Στο εξωτερικό πχ Ισπανία σε περιαγωγή το myinternet λειτουργεί όταν τελειώσουν τα mb, ώστε να μην υπάρχουν επιπλέον χρεώσεις;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ισχυει σε περιαγωγη,δυστυχως.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αν τελειώσουν τα mb και τα χρήματα, στο 0.facebook.com μπορείς να μπεις ή κόβει τελείως την όποια σύνδεση;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω ένα wu που έληξε και απόσυνδέθηκε...

μέχρι πριν ενα μηνα δούλευε (απλα συνδεόταν ατο δίκτυο) , τωρα οχι...

είπα να του βάλω 5 ευρώ αλλα ειναι νεκρό...

 

για να το επασυνδεσω υπάρχει επιλογή η το έχασα τελείως;;;;

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Εννοείς οτι κόπηκε λόγω 13 μηνών που δεν ανανέωσες? Υπάρχει επιλογη βαση του κανονισμού της εεττ να ζητήσεις το νούμερο παλι εντος 6 μηνών απο τη διακοπή. Λογικά θα εκδοθει νέα σιμ και πιθανόν θα χρεωθείς το κοστος νεας συνδεσης.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς οτι κόπηκε λόγω 13 μηνών που δεν ανανέωσες? Υπάρχει επιλογη βαση του κανονισμού της εεττ να ζητήσεις το νούμερο παλι εντος 6 μηνών απο τη διακοπή. Λογικά θα εκδοθει νέα σιμ και πιθανόν θα χρεωθείς το κοστος νεας συνδεσης.
ναι, λογω 13μηνου...

αν είναι και αλλα έξοδα δεν αξιζει...

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω κωδικό από το deals for you για πόσες μέρες ισχύει?

 

Αν δεν κάνω λάθος, 15 ημέρες.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

ναι, λογω 13μηνου...

αν είναι και αλλα έξοδα δεν αξιζει...

 

Sent from my L200 using Tapatalk

 

Θα καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατων , θα σου ζητήσουν τον αριθμό σου και τον αριθμό της κάρτας σου (τα 20 ψηφία πίσω από την κάρτα ) Την επόμενη ημέρα θα είναι έτοιμο και θα συνδέεται στο δίκτυο. Θα χρειαστείς μία κλήση στο 1314 για να ενεργοποιηθεί. Δεν θα πληρώσεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...