Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Βασική κάρτα έχω Vodafone αλλά επειδή έχω πρόβλημα με το σήμα στο νησί μου θέλω να έχω και μια Cosmocarta για ώρα ανάγκης. Ποιο είναι το λιγοτερο που πρεπει να πληρώνω είτε σε what's up είτε σε cosmocarta απλά για να διατηρω τον αριθμό και να μπορώ να κάνω μια δύο κλήσεις σε περίπτωση που δεν πιάνει η Vodafone?
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Η διάρκεια χρόνου ομιλίας στην Cosmote είναι ακόμα 3 μήνες .Επιπλέον στους 4 μήνες μπαίνει φραγή και στις εισερχόμενες κλήσεις.

Έτσι χρειάζεσαι 5 ευρώ το τρίμηνο για να μπορείς να κάνεις κλήσεις.

Εκεί όμως που έχει φτάσει η τιμή του λεπτού ομιλίας χωρίς αγορασμένο πακέτο θα μπορείς να κάνεις 5-6 λεπτά το τρίμηνο....

Για την χρήση που το θέλεις θα μπορούσες να πάρεις FROG το οποίο έχει πακέτο με 3 ευρώ τον μήνα για 60 ή 120 λεπτά ομιλίας τον μήνα ανάλογα με την εβδομάδα προσφοράς.

Link to comment
Share on other sites

Η διάρκεια χρόνου ομιλίας στην Cosmote είναι ακόμα 3 μήνες .Επιπλέον στους 4 μήνες μπαίνει φραγή και στις εισερχόμενες κλήσεις.

Έτσι χρειάζεσαι 5 ευρώ το τρίμηνο για να μπορείς να κάνεις κλήσεις.

Εκεί όμως που έχει φτάσει η τιμη του λεπτού ομιλίας χωρίς αγορασμένο πακέτο θα μπορείς να κάνεις 5-6 λεπτά το τρίμηνο....

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Οπότε θα πρέπει να έχω κάποιο πακέτο που υποθέτω θα θέλει κάθε μήνα ανανέωση σωστα?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλά η ιδέα μου ή οντως τα mb από το "πάρε-δώσε" φεύγουν νεράκι; :confused:

 

Και σε μενα μου εφυγαν γρήγορα ποου δεν δικαιολογείται αλλα νομιζα ηταν η ιδεα μου.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Βασική κάρτα έχω Vodafone αλλά επειδή έχω πρόβλημα με το σήμα στο νησί μου θέλω να έχω και μια Cosmocarta για ώρα ανάγκης. Ποιο είναι το λιγοτερο που πρεπει να πληρώνω είτε σε what's up είτε σε cosmocarta απλά για να διατηρω τον αριθμό και να μπορώ να κάνω μια δύο κλήσεις σε περίπτωση που δεν πιάνει η Vodafone?

Αλλαξε εταιρεια και πανε Whats Up.Αλλα εχει 30€.

Εγω θα σου προτεινα και την μπλε για το νησι σου αν πιανει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε εταιρεια και πανε Whats Up.Αλλα εχει 30€.

Εγω θα σου προτεινα και την μπλε για το νησι σου αν πιανει.

 

Για να την κρατάω υπάρχει λόγος. Εκεί που είναι το σπίτι μου δεν πιάνει COSMOTE

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! για 10 μερες θα ειμαι σε αλβανια,μαυροβουνιο,βοσνια, κροατια.

στο what's up εχω δει οτι στο roaming απο τα mb που εχω μονο αυτα του παρε μοιρασε ισχυουν. οχι του reload it και του προνομιακου πακετου 1500'&1500mb.

και απο αυτες τις χωρες μονο στην κροατια μπορω να εχω "δωρεαν" roaming.

ξερετε αν υπαρχει κανενα πακετο ιντερνετ που να με καλυπτει για τις υπολοιπες χωρες ή εστω για καποιες απο αυτες?

η λυση που εχω στο μυαλο μου ειναι να αγορασω τοπικες σιμ για μαυροβουνιο και βοσνια μιας και αλβανια θα ειναι μονο διελευση...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Οπότε θα πρέπει να έχω κάποιο πακέτο που υποθέτω θα θέλει κάθε μήνα ανανέωση σωστα?

Ναι ακριβώς. Μπορείς να βάζεις κάθε μήνα 5 ευρώ μόνο από online ανανέωση . θα σου περισσεύει ένα μικρό υπόλοιπο (1,44) που θα σου επιτρέπσει τον 4ο μήνα να μην βάζεις κάρτα και μετά χοντρικά κάθε 3.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα μου εφυγαν γρήγορα ποου δεν δικαιολογείται αλλα νομιζα ηταν η ιδεα μου.

 

Ε δεν νομίζω και οι 2 μας να έχουμε την ίδια υποψία τυχαία....... κάτι παίζει....

Link to comment
Share on other sites

Τα νεφελίμ και τα ελοχίμ. :lol:

 

Ελα ρε παιδιά. Χαρείτε τα ΔΩΡΕΑΝ data σας και μην γίνεστε ψυχαναγκαστικοί.:rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Τα νεφελίμ και τα ελοχίμ. :lol:

 

Ελα ρε παιδιά. Χαρείτε τα ΔΩΡΕΑΝ data σας και μην γίνεστε ψυχαναγκαστικοί.:rolleyes:

 

Περιμέναμε εσένα να μας το πεις βρε. Σε ευχαριστούμε και για την διάγνωση, προφανώς γνωρίζεις καλά τα σημάδια, αλλά να μας πεις και τον τρόπο να το ξεπεράσουμε , μη κάνεις μισές δουλειές :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν αποκλείετε καθόλου να χρσιμοποιούν άλλη κωδικοποίηση ανάλογα το πακέτο .
Link to comment
Share on other sites

Τα νεφελίμ και τα ελοχίμ. :lol:

 

Ελα ρε παιδιά. Χαρείτε τα ΔΩΡΕΑΝ data σας και μην γίνεστε ψυχαναγκαστικοί.:rolleyes:

 

Μπα εσείς έχετε τις μαντικές ικανότητες ΤΑΡΩ. Καταναλώνονται πιο γρήγορα τα ΜΒs.

 

Easy με τον σαρκασμο sunshine, αναφερθηκε κατι απο δυο ατομα ως απορια, μπορεις απλα να δηλωσεις αγνοια, δεν ειναι κακο :p

 

@Vasileios, πολυ πιθανο να παιζει κατι τετοιο, αλλωστε με καποιον τροπο θα πρεπει να ελεγχονται ποσα ΜΒ ειναι του πακετου Χ και ποσα του πακετου Ψ και δεν νομιζω να γινεται με βαση τη χρονικη καταναλωση. Thanks

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μπα εσείς έχετε τις μαντικές ικανότητες ΤΑΡΩ. Καταναλώνονται πιο γρήγορα τα ΜΒs.

 

Και μετά λές εμάς ψυχαναγκαστικούς χαχαχαχ. Βαριέμαι να το συνεχίσω άλλο, παίξε μόνος σου :D

Link to comment
Share on other sites

Nαι πήγαινε να κοιτάξεις το γάϊδαρο που σου χαρίζουν στα δόντια. Μας εξαπατά η Cote. Διαδώστε.

Δεν λέω σουπερ το whats up αλλά να περιμένω 45 μέρες για ανάλυση λογαριασμού είναι κάπως..

Για φαντάσου να τσιμπάνε 3-4 ευρω σε κάθε συνδρομητή που κάνει ένα ταξιδάκι.

για 4 μέρες Ελβετία/ιταλία έφυγαν 25 ευρω .. τα 19 ήταν πλήρως δικαιλογημένα τα υπόλοιπα ακόμα τα ψάχνω , και βλακεία να έκανα είναι διακαίωμα μου να το ξέρω.

45 μέρες για ενα export σε pdf !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Βασική κάρτα έχω Vodafone αλλά επειδή έχω πρόβλημα με το σήμα στο νησί μου θέλω να έχω και μια Cosmocarta για ώρα ανάγκης. Ποιο είναι το λιγοτερο που πρεπει να πληρώνω είτε σε what's up είτε σε cosmocarta απλά για να διατηρω τον αριθμό και να μπορώ να κάνω μια δύο κλήσεις σε περίπτωση που δεν πιάνει η Vodafone?

 

για την περίπτωση αυτή ίσως βολεύει και το frog

Link to comment
Share on other sites

Κανενα sms οτι σε μια μερα τελειωνει ο μηνες και πρεπει να ανανεωσω για να μην χασω ΜΒ και λεπτα ομιλιας. Ευτυχως που η ανανεωση ηταν για το μεσημερι και το θυμηθηκα το πρωι οτι ληγουν ολα. Μαλλον τιμωρια γιατι (Κατοχος Cosmocarta) με πηραν τηλεφωνο ονομαστικα μετα απο 19 συνεχομενα χρονια καρτοκινητου στο ιδιο νουμερο (και με μηνιαιες ανανεωσεις για πολλα χρονια 10 ευρω και τα τελευταια με τις αυξησεις 15) για να μου προσφερουν την βλακεια αυτη το Καρτοσυμβολαιο με 22 ευρω κατι τετοιο και με σαφως λιγοτερα απο οτι παιρνω τωρα με 15 ευρω. Και τολμησα να τους πω οχι...
Link to comment
Share on other sites

Κανενα sms οτι σε μια μερα τελειωνει ο μηνες και πρεπει να ανανεωσω για να μην χασω ΜΒ και λεπτα ομιλιας. Ευτυχως που η ανανεωση ηταν για το μεσημερι και το θυμηθηκα το πρωι οτι ληγουν ολα. Μαλλον τιμωρια γιατι (Κατοχος Cosmocarta) με πηραν τηλεφωνο ονομαστικα μετα απο 19 συνεχομενα χρονια καρτοκινητου στο ιδιο νουμερο (και με μηνιαιες ανανεωσεις για πολλα χρονια 10 ευρω και τα τελευταια με τις αυξησεις 15) για να μου προσφερουν την βλακεια αυτη το Καρτοσυμβολαιο με 22 ευρω κατι τετοιο και με σαφως λιγοτερα απο οτι παιρνω τωρα με 15 ευρω. Και τολμησα να τους πω οχι...

 

Αντίθετα, εμένα αντίθετα ήρθε την προηγούμενη ημέρα SMS, το ξέχασα γιατί έτρεχα και την ώρα της λήξης μου ήρθε μήνυμα ότι έληξαν (δεδομένα και λεπτά). Έβαλα εκείνη τη στιγμή με paypal και κράτησα και τα προηγούμενα...

Link to comment
Share on other sites

Κανενα sms οτι σε μια μερα τελειωνει ο μηνες και πρεπει να ανανεωσω για να μην χασω ΜΒ και λεπτα ομιλιας. Ευτυχως που η ανανεωση ηταν για το μεσημερι και το θυμηθηκα το πρωι οτι ληγουν ολα. Μαλλον τιμωρια γιατι (Κατοχος Cosmocarta) με πηραν τηλεφωνο ονομαστικα μετα απο 19 συνεχομενα χρονια καρτοκινητου στο ιδιο νουμερο (και με μηνιαιες ανανεωσεις για πολλα χρονια 10 ευρω και τα τελευταια με τις αυξησεις 15) για να μου προσφερουν την βλακεια αυτη το Καρτοσυμβολαιο με 22 ευρω κατι τετοιο και με σαφως λιγοτερα απο οτι παιρνω τωρα με 15 ευρω. Και τολμησα να τους πω οχι...

 

Γυρνα σε whats up...αυριο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα. Μια ερώτηση. Αυτός που έχει σε wu ενεργοποιημένη την αυτόματη ανανέωση του πακέτου call them all i δλδ 300 προς όλους 400 προς wu k 100 Mb με 7,50€ αν δεν καταναλωθούν τα λεπτά στον μήνα προστίθενται με τα επόμενα;
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το πιο καλό πακέτο προς όλους?

Αν βάλω 5 ευρώ παίρνω δώρα η πρέπει να βάζω 10?

Σε wu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...