Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είπα και εγώ νωρίτερα. Αυτό το αβαντάρισμα της Cosmote στους νέους πελάτες και το γείωμα στους παλιούς είναι λόγος να σηκωθείς να φύγεις. Δεν μπορεί να σε πληρώνει ο πελάτης σου τόσα χρόνια και να κάνει τις ανανεώσεις του κλπ και να μην του δίνεις "κάτι" και να δίνεις τις προσφορές και τα προνομιακά ΜΟΝΟ σε νέους πελάτες. Δεν ξέρω αν με αίτηση φορητότητας "σφιχτούν" λίγο και δώσουν κάτι καλύτερο αν και σε σχετικό νήμα διάβασα πως απλά σε αφήνουν και φεύγεις και δεν ιδρώνει το αυτί τους.

 

ΔΕΝ ισχύει αυτό που γράφεις αρχικά.

>15 χρόνια Ckarta στο όνομά μου. Τα τελευταία 6-7 κατάλαβα που "πηγαίνει" η κατάσταση και το έχω διαρκώς με ληγμένο 3μηνο (4μηνα κλπ)

Και κάρτες πιο πριν μόνο με Easy Transfer φόρτισμα 5€υρες απλά να λειτουργεί.

Με αίτημα φορητότητας σε άλλη εταιρία από πέρσι, έχω ακόμα 200΄όλους κάθε μήνα για 13 μήνες χωρίς καμιά κάρτα (τελευταίος μήνας αυτός: ο Δεκέμβρης 2017).

Διαρκώς προσφορές:

α) Βάλε 10€υρη κ θα έχεις 450΄όλους χωρίς καμιά αφαίρεση €.

β) Βάλε 10€υρη και θα έχεις δωρεάν 500΄όλους +500ΜΒ

κλπ.

 

Υ.Γ.> Παλιοί χρήστες είναι λογικό να επιβιώνουν ακόμα αφού "Λεφτά υπάρχουν" (ακόμα, έστω) για αυτούς......:)

Γιατί να τους κάνει προσφορές η Cote αφού της τα χώνουν κανονικότατα τα € βρέξει-χιονίσει.

Και δεν απαιτεί όσα κάνω εδώ και 6 χρόνια να τα κάνει κανείς απλά φέτος (2018): Πρέπει:

α) Ο συνδρομητής πχ Ckartaς να έχει καταλάβει τι παίζει πολλά χρόνια πιο πριν

και

β) Να κάνει όσα πχ κι εγώ για πολλά χρόνια:

ΚΑΙ ΜΕΤΑ.

 

ΜΗ διαμαρτύρεστε: Λεφτά υπάρχουν; εεεεε χώστε τους τα. Τί διαμαρτύρεστε;

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Με αίτημα φορητότητας σε άλλη εταιρία από πέρσι, έχω ακόμα 200΄όλους κάθε μήνα για 13 μήνες χωρίς καμιά κάρτα (τελευταίος μήνας αυτός: ο Δεκέμβρης 2017).

 

Τα είπες όλα μόνος σου. This, last year. Φέτος σου αν πεις ότι θα φύγεις σου δίνουν τσάμπα και μαντήλι να τους το κουνήσεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω τα 500 λεπτά δώρο των Χριστουγέννων το Σάββατο 23/12 στις 12.30 το μεσημέρι, ως πότε (ημερομηνία και ώρα) θα έχω τη δυνατότητα να τα καταναλώσω;
Link to comment
Share on other sites

Τα είπες όλα μόνος σου. This, last year. Φέτος σου αν πεις ότι θα φύγεις σου δίνουν τσάμπα και μαντήλι να τους το κουνήσεις :lol:

 

Ο "κατέων" βρίσκει πάντα τον τρόπο (υπό οποιεσδήποτε συνθήκες).

Οι υπόλοιποι αλίμονο.

 

No prob 4 me (under every circumstances).

For you> ? As usual....Continue...Και το υποτιθέμενο κορόϊδεμα: No prob 4 me...For you: ΣΙΓΟΥΡΑ.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο "κατέων" βρίσκει πάντα τον τρόπο (υπό οποιεσδήποτε συνθήκες).

Οι υπόλοιποι αλίμονο.

 

No prob 4 me (under every circumstances).

For you> ? As usual....Continue...Και το υποτιθέμενο κορόϊδεμα: No prob 4 me...For you: ΣΙΓΟΥΡΑ.:lol:

 

Συμφωνώ. Δες σε προηγούμενες σελίδες πως τσακωνόμουν επί ένα μήνα μαζί τους και τα διέκοψα όλα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Δες σε προηγούμενες σελίδες πως τσακωνόμουν επί ένα μήνα μαζί τους και τα διέκοψα όλα.

 

Προφανώς κ ΔΕ το λέω για Σενα: Και μπράβο σου.

 

Σημασία :

ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΙ "ΠΑΙΖΕΙ" και να το "σταματήσουμε".

 

Αδύνατο; ΟΚ...Ως τότε συνεχίζω "μόνος" μου.:)

Edited by XP130TD
Εκτός ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

εχω κατι ρεστα mb σε wu απο το προηγούμενο πακετο ποιο πακετο μπορω να παρω ωστε να πανε για αλλο ενα μηνα τα ρεστα???αυτα τα 1,2,3 ευρω πακετα κανουν δουλεια η θελει το 600 αρι οπωσδήποτε η καποιο με χρονο ομιλιας και Mb??

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειχες πριν? Με το ιδιο θα μπορεις να τα μεταφέρεις. Ισως και με των 3€/120mb για 1 μήνα. Με αυτα που εχουν διάρκεια λιγοτερο απο μηνα δεν κανεις τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειχες πριν? Με το ιδιο θα μπορεις να τα μεταφέρεις. Ισως και με των 3€/120mb για 1 μήνα. Με αυτα που εχουν διάρκεια λιγοτερο απο μηνα δεν κανεις τιποτα.

 

αααα ειχα πολλά δεν ξερω ποιο απο ηταν πάντως έστειλα Mb με το παρε μοίρασε σε ένα φίλο πήρα τα δικά μου και ανανεώθηκαν ολα για ενα μήνα αρα λογικά αυτό ηταν το ρέστο πακέτο...μια χαρα με μια κάρτα 10 ευρη στον γερμανο πήρα πάλι το 400-200+100 δώρο ανανεώθηκαν ολα τα λεπτά που είχα ρέστα και εχω τωρα 930 προς whats up 667 προς όλους 1,5 γιγα από reload ρέστα και διάφορα αλλα και το κλασσικό 5γιγα του the voice !!και έφαγα μόνο 7 ευρώ για το πακέτο!!!αν το κανω και με την χρεωστικη ακομα καλυτερα!!!οπως και να χει whats up και παλι wu μαγκιες εχω δωσει τοσααααααααα λεφτα στα συμβολαια που πλεον νιωθω κατοικος Ταϊλάνδης με ευρωπαικο μισθο!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Mb απο το πάρε μοίρασε ή το πάρε-δώσε μπορούν να ανανεωθούν μόνο αν βάλεις από τις ίδιες υπηρεσίες.
Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω τα 500 λεπτά δώρο των Χριστουγέννων το Σάββατο 23/12 στις 12.30 το μεσημέρι, ως πότε (ημερομηνία και ώρα) θα έχω τη δυνατότητα να τα καταναλώσω;

 

Γνωρίζει κανείς, παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαίνουν. Απλά συνήθεια είναι όποιος ρωτάει να απαντάμε κάνε το whatsup χωρίς να έχουμε καταλάβει καν τι ρωτάει.

 

Διαβασα τι θελει.Με Whats Up καλυπτεται.

15€ ανανεωση τον μηνα

400' προς WU,300' προς ολους 7€

100sms προς ολους με 4€

Reload It με 1.200Mb

200Mb εξτρα αν βαλει σε καταστημα

Και 100mb απο το παρε μοιρασε.

Και 2€ στην καρτα.

Ολα ισχυουν για ενα μηνα εκτος απο τα 200mb στο καταστημα.Απο Μαρτιο 15 μερες το Reload it

Κοσμοκαρτα με τα ιδια χρηματα παιρνει

300' προς ολους και 500Mb 8,5€.

100sms προς ολους 4€

Παιρνει 200Mb αν παει σε καταστημα.

Αν εχει επαφες με whats up ακομα καλυτερα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο που μιλάμε για ενα πακέτο που έχει ήδη ανακοινωθεί ότι καταργείται σε 3 μήνες και απο 16/1/18 θα υπάρχουν τα νέα πακέτα.Και το ελάχιστο πλέον δεν θα ειναι 7.06 αλλά 7.5€

https://www.whatsup.gr/el/anakoinoseis

ενώ για κάποιον που στέλνει sms αντι για έξτρα 4€ γιαυτά θα μπορει να αγοράζει το COMBO CALL THEM ALL PLUS i που με 8.5€ θα δινει και 200sms προς όλους και 400 προς wu

Βέβαια δεν ξέρω αν με ενεργοποίηση μέσω της εφαρμογής θα δίνει στα λεπτά προς όλους +100 ώστε να έχουμε πάλι 300' προς όλους αλλά πρακτικά το πακέτο που τώρα προτείνεις,έχει σύντομη ημερομηνία λήξης..

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα τι θελει.Με Whats Up καλυπτεται.

15€ ανανεωση τον μηνα

400' προς WU,300' προς ολους 7€

100sms προς ολους με 4€

Reload It με 1.200Mb

200Mb εξτρα αν βαλει σε καταστημα

Και 100mb απο το παρε μοιρασε.

Και 2€ στην καρτα.

Ολα ισχυουν για ενα μηνα εκτος απο τα 200mb στο καταστημα.Απο Μαρτιο 15 μερες το Reload it

Κοσμοκαρτα με τα ιδια χρηματα παιρνει

300' προς ολους και 500Mb 8,5€.

100sms προς ολους 4€

Παιρνει 200Mb αν παει σε καταστημα.

Αν εχει επαφες με whats up ακομα καλυτερα.

εγω εκανα τον υπολογισμο με βαση τις παροχες του συμβολαιου του,που μας ειπε αρχικα οτι ηθελε 180 λεπτα και 180 μηνυματα προς ολους και ειχε και 1500' προς όλη την κοσμοτε. Τα 1500' και τα 180 μηνυματα με τον υπολογισμο σου δεν εβγαιναν. Ε,μετα μας ειπε οτι θελει λιγοτερα. Αν τον βολευει αυτο που λες,ας το κανει wu.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αυτό από Cosmote. Αν είχε και ελάχιστα sms προς όλους θα ήταν τέλειο 003f78a21ac7cdbf1cf0fd02762120cc.jpg

Εμένα μου ήρθε κάτι άλλο, για αυτό το πρόγραμμα:

AΠOKTHΣE ΔΩPEAN TO 4G SMARTPHONE XIAOMI REDMI 4X DUAL 32GB GOLD, AΛΛAZONTAΣ TO KAPTOKINHTO ΣOY ΣE COSMOTE KAPTOΣYMBOΛAIO 23. AΠOΛAYΣE 700MB, 900' ΠPOΣ COSMOTE, 60' ΠPOΣ OΛOYΣ & 4€ ΔΩPEAN YΠOΛOIΠO, ME 23,18€/MHNA. IΣXYEI ΩΣ 31/12. ΠEPIΣΣOTEPA ΣTO https://www.cosmote.gr/offerXIAOMI (ΠΛOHΓHΣH XΩPIΣ XPEΩΣH)

Δεν ξέρω τι πίνουν εκεί στην Κοσμοτέ, αλλά αυτό δεν είναι προσφορά για μένα, που με κοσμοκάρτα έχω τα 450" προς όλους με 4€, βάζοντας 10€ το μήνα...

 

ΔΕΝ ισχύει αυτό που γράφεις αρχικά.

>15 χρόνια Ckarta στο όνομά μου. Τα τελευταία 6-7 κατάλαβα που "πηγαίνει" η κατάσταση και το έχω διαρκώς με ληγμένο 3μηνο (4μηνα κλπ)

Και κάρτες πιο πριν μόνο με Easy Transfer φόρτισμα 5€υρες απλά να λειτουργεί.

Με αίτημα φορητότητας σε άλλη εταιρία από πέρσι, έχω ακόμα 200΄όλους κάθε μήνα για 13 μήνες χωρίς καμιά κάρτα (τελευταίος μήνας αυτός: ο Δεκέμβρης 2017).

Διαρκώς προσφορές:

α) Βάλε 10€υρη κ θα έχεις 450΄όλους χωρίς καμιά αφαίρεση €.

β) Βάλε 10€υρη και θα έχεις δωρεάν 500΄όλους +500ΜΒ

κλπ.

 

Υ.Γ.> Παλιοί χρήστες είναι λογικό να επιβιώνουν ακόμα αφού "Λεφτά υπάρχουν" (ακόμα, έστω) για αυτούς......:)

Γιατί να τους κάνει προσφορές η Cote αφού της τα χώνουν κανονικότατα τα € βρέξει-χιονίσει.

Και δεν απαιτεί όσα κάνω εδώ και 6 χρόνια να τα κάνει κανείς απλά φέτος (2018): Πρέπει:

α) Ο συνδρομητής πχ Ckartaς να έχει καταλάβει τι παίζει πολλά χρόνια πιο πριν

και

β) Να κάνει όσα πχ κι εγώ για πολλά χρόνια:

ΚΑΙ ΜΕΤΑ.

 

ΜΗ διαμαρτύρεστε: Λεφτά υπάρχουν; εεεεε χώστε τους τα. Τί διαμαρτύρεστε;

Άρα, ξοδεύεις 5€/αριθμό κάθε 3 μήνες, εδώ και χρόνια, μόνο για να διατηρείς νούμερα και χρησιμοποιείς κάθε φορά όποιον σου φαίνεται πιο συμφέρων. Αλλά θεωρείς ότι δεν τα "χώνεις" στην κοσμοτέ τα € εσύ και ότι οι άλλοι είναι τα κορόιδα. ΟΚ...

Edited by anonimos_
Link to comment
Share on other sites

 

Άρα, ξοδεύεις 5€/αριθμό κάθε 3 μήνες, εδώ και χρόνια, μόνο για να διατηρείς νούμερα και χρησιμοποιείς κάθε φορά όποιον σου φαίνεται πιο συμφέρων. Αλλά θεωρείς ότι δεν τα "χώνεις" στην κοσμοτέ τα € εσύ και ότι οι άλλοι είναι τα κορόιδα. ΟΚ...

 

ΌΧΙ: Κι εγώ τα "χώνω", με βάση όσα ακριβώς προείπα.

Και ό,τι κατάλαβε καθείς.

 

Λεφτά υπάρχουν (ακόμα);

Τα "χώνετε" κ δε σας κάνει προσφορές; {ΝΑ το θέσω γενικότερα κ ό,ποιος κατάλαβε, κατάλαβε: "Παίζετε" [με κεφαλαίο το Π: Και όποιος....]}

Με την κατάσταση που όλο κ θα οδεύει στο χειρότερο;

 

Εεεεε: "Εγώ" σας φταίω με ούτε 5€ στην Ckarta όλο το 2017 (Αφού δεν κατάλαβες τι έγραψα πριν)....

 

No prob 4 me κ να μου τα "κόψει" ΟΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΌΧΙ: Κι εγώ τα "χώνω", με βάση όσα ακριβώς προείπα.

Και ό,τι κατάλαβε καθείς.

 

Λεφτά υπάρχουν (ακόμα);

Τα "χώνετε" κ δε σας κάνει προσφορές; {ΝΑ το θέσω γενικότερα κ ό,ποιος κατάλαβε, κατάλαβε: "Παίζετε" [με κεφαλαίο το Π: Και όποιος....]}

Με την κατάσταση που όλο κ θα οδεύει στο χειρότερο;

 

Εεεεε: "Εγώ" σας φταίω με ούτε 5€ στην Ckarta όλο το 2017 (Αφού δεν κατάλαβες τι έγραψα πριν)....

 

No prob 4 me κ να μου τα "κόψει" ΟΛΑ.

Τα πράγματα είναι απλά και ακριβώς όπως σου τα έγραψα:

Άρα, ξοδεύεις 5€/αριθμό κάθε 3 μήνες, εδώ και χρόνια, μόνο για να διατηρείς νούμερα και χρησιμοποιείς κάθε φορά όποιον σου φαίνεται πιο συμφέρων. Αλλά θεωρείς ότι δεν τα "χώνεις" στην κοσμοτέ τα € εσύ και ότι οι άλλοι είναι τα κορόιδα. ΟΚ...

Link to comment
Share on other sites

Γινετε και απο σταθερο κοσμοτε να παρεις κωδικο για να στειλεις τα δώρα;δεν ξερω αν ειμαι off topic επειδη ρωταω για το σταθερο... Edited by johnnis
Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι απλά και ακριβώς όπως σου τα έγραψα:

Άρα, ξοδεύεις 5€/αριθμό κάθε 3 μήνες, εδώ και χρόνια, μόνο για να διατηρείς νούμερα και χρησιμοποιείς κάθε φορά όποιον σου φαίνεται πιο συμφέρων. Αλλά θεωρείς ότι δεν τα "χώνεις" στην κοσμοτέ τα € εσύ και ότι οι άλλοι είναι τα κορόιδα. ΟΚ...

 

Όπως "βολεύεται" (να πιστεύει) καθείς, παθαίνοντας κ μαθαίνοντας.

Επίθετα ποτέ δε χρησιμοποιώ στο λόγο μου , ούτε για άλλους.:)

Link to comment
Share on other sites

Γινετε και απο σταθερο κοσμοτε να παρεις κωδικο για να στειλεις τα δώρα;δεν ξερω αν ειμαι off topic επειδη ρωταω για το σταθερο...

 

Μέσω της εφαρμογής της Cosmote, σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω της εφαρμογής της Cosmote, σίγουρα.

Αν το εχει συνδεσει φυσικα.Ακομα και deals 4 you κωδικους μπορει να παρει για τα 1+1.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Γινετε και απο σταθερο κοσμοτε να παρεις κωδικο για να στειλεις τα δώρα;δεν ξερω αν ειμαι off topic επειδη ρωταω για το σταθερο...

 

Με κλήση απ' το σταθερό σου στο 13019

One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω επειδη δεν εχω καταλαβει,αν στειλω σμσ εγω απο ελλαδα σε καποιον που ειναι ταξιδι σε χωρα εκτος ευρωπαικης ενωσης αλλα εχει το κοσμοτε νουμερο του κανονικα θα χρεωθω εγω που το στελνω κατι παραπανω? και μια δευτερη ερωτηση γινεται να κρατησεις το κοσμοτε νουμερο σου αν πας στο εξωτερικο εκτος ευρωζωνης? δηλαδη λειτουργει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...