Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η φάση είναι ότι επίτηδες το έχω βάλει σε 2 smartphone και διαφορετικά νούμερα και εμένα δεν μου το έχει δώσει πουθενά....
Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει..... :/
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε SMS '' TΩPA ZΩNTANH EΠIKOINΩNIA! MOΛIΣ ENEPΓOΠOIHΣEΣ TO MESSAGE+ & CALL+ & ΠHPEΣ ΔΩPO 500MB ΓIA 7 MEPEΣ." στο μεταξύ ούτε που έχω δει στο Google play πως είναι. Μόνοι τους τα ενεργοποιούν μόνοι τους δίνουν τα δώρεαν Mb.

 

Δεν μπορεί...μήπως έκανες κάτι στο app ? Από μόνοι τους να δώσουν .....χλωμό

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα το ίδιο μήνυμα το μεσημέρι , χωρίς να πειραξω-εγκαταστησω κάτι.

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μάλλον θα δώσουν σε όλους mb. Είναι κάτι σαν δώρο Χριστουγέννων μάλλον.

Ήρθε και σε μένα πριν λίγο το ιδιο μήνυμα και δεν εγκατέστησα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μάλλον θα δώσουν σε όλους mb. Είναι κάτι σαν δώρο Χριστουγέννων μάλλον.

Ήρθε και σε μένα πριν λίγο το ιδιο μήνυμα και δεν εγκατέστησα τίποτα

 

οπως καθε χρονο ετσι και φετος προφανως η κοσμοτε θα χαριζεις δωρα σε νουμερα κοσμοτε σταθερης και κινητης , ετσι προβλεπω να γινεται , παντως η vodafone εβγαλε προσφορα που επιλεγεις τι δωρο θελεις αναμεσα σε 3 και ισχυει απο 25-31/12 για να δουμε τελικα τι θα δωσει η κοσμοτε αν και πιστευω παλι αυτο θα ειναι με τα δωρα επικοινωνιας που ειχε εδω http://xmas.cosmote.gr/ αλλα δεν δουλευει η σελιδα αυτην την στιγμη.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Θέλω ενεργοποιήσω το roaming αλλά από κατάστημα κοσμοτε με παραπέμπουν στο 11888 όπου έχω φάει δύο μέρες και δεν κατάφερα να πιάσω γραμμή. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος; π.χ. Να στείλω κάποιο γραπτό μήνυμα;
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να χρειαζετε να κανεις κατι εσυ απλα ενεργοποιεις την περιαγωγη απο το τηλεφωνο σου,περιμενε να απαντησει και κανενας αλλος
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

λόγο των αυξήσεων αποφάσισα να κόψω δύο συμβόλαια cosmote που έχω και να τα γυρίσω σε κάρτα. από σήμα δεν έχω πρόβλημα οπότε σκέφτομαι να παραμείνω στην cosmote.

η ερώτηση μου είναι προς τα πού να πάω cosmocarta, whats up, frog?. οι απαιτήσεις μου είναι χρόνος ομιλίας και data. χρειάζομαι τουλάχιστον 600-700 λεπτά ομιλίας σύμφωνα με τα δεδομένα μου και απο data όσο περισσότερο γίνεται.

 

μπορεί κάποιος να μου πεί πως μπορώ να το επιτύχω και τι πακέτα παίζουν αυτή την στιγμή για να με βοηθήσει να επιλέξω?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που δε θες να αλλάξεις νούμερο αυτή την στιγμή στο wu μπορείς με 20€ κάρτα το μήνα αγοράζεις το combo call them all με 7.06€ που δίνει με αγορά μέσω της εφαρμογής wu 400 προς wu και 300 προς όλους (200 κανονικά και 100 online bonus) οπότε αν το πάρεις 2 φορές θα πας συνολικά πάνω από 1000' και τα εναπομείναντα μεταφέρονται στον επόμενο μήνα. Βάζοντας την 20αρα κάρτα σε 2 10αρες παίρνεις 2 reload it δηλαδή θα έχεις 2,4gb internet και κανεις 2 φορές πάρε-μοιρασε και παίρνεις αλλά 200mb internet . Και σου μένουν κοντα στα 3.5€ υπόλοιπο. Και αν κάποια στιγμή πχ χρειαστεις extra μηνύματα για 2-3 ημέρες μπορείς να κάνεις πάρε-δωσε από τα λεπτά του πακέτου combo call them all και έτσι δεν χρειάζεται να αγοράσεις πακέτο μηνυμάτων. Αυτά ισχύουν για τώρα. Γιατί από το Μάρτιο έχουν ανακοινωθεί κάποιες αλλαγές μέσα στις οποίες υπάρχει και η κατάργηση αυτού του πακέτου που αναφέρω τώρα

 

Στάλθηκε από το X5PROx32 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτό έκανα εγώ και με 20€ το μήνα (2 ανανεώσεις των 10) έχεις 2,6GB, 800 λεπτά προς wu και 600 προς όλους

προς το παρών βλέπω να "βγαίνω" έτσι

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

λόγο των αυξήσεων αποφάσισα να κόψω δύο συμβόλαια cosmote που έχω και να τα γυρίσω σε κάρτα. από σήμα δεν έχω πρόβλημα οπότε σκέφτομαι να παραμείνω στην cosmote.

η ερώτηση μου είναι προς τα πού να πάω cosmocarta, whats up, frog?. οι απαιτήσεις μου είναι χρόνος ομιλίας και data. χρειάζομαι τουλάχιστον 600-700 λεπτά ομιλίας σύμφωνα με τα δεδομένα μου και απο data όσο περισσότερο γίνεται.

 

μπορεί κάποιος να μου πεί πως μπορώ να το επιτύχω και τι πακέτα παίζουν αυτή την στιγμή για να με βοηθήσει να επιλέξω?

 

ευχαριστώ

 

Με Frog μπορείς να έχεις 600 λεπτά προς όλους με 15 Ευρώ με χρέωση ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη διάρκεια χρέωσης (το γνωστό τρίλεπτο). Για data υπάρχει το πακέτο 5GB με. 8.5 ευρώ που δίνει και 2GB δώρο αυτές τις ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή έρχονται αλλαγές.. (ειδικά για το Internet από το reload)

https://www.whatsup.gr/el/anakoinoseis

όπως και να έχει whatsup (+ δώρα,πάρε δώσε κτλπ) σε σύγκριση με συμβόλαιο έχεις σίγουρο κέρδος

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να χρειαζετε να κανεις κατι εσυ απλα ενεργοποιεις την περιαγωγη απο το τηλεφωνο σου,περιμενε να απαντησει και κανενας αλλος

 

Και εγώ έτσι νόμιζα αλλά το καλοκαίρι που ήμουν Ιταλία, μου έφαγε όλη την κάρτα χωρίς να καταναλώσει λεπτά του προγράμματός μου

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι νόμιζα αλλά το καλοκαίρι που ήμουν Ιταλία, μου έφαγε όλη την κάρτα χωρίς να καταναλώσει λεπτά του προγράμματός μου

 

Μόνο τα λεπτά προς όλους είναι διαθέσιμα στην περιαγωγή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Θέλω ενεργοποιήσω το roaming αλλά από κατάστημα κοσμοτε με παραπέμπουν στο 11888 όπου έχω φάει δύο μέρες και δεν κατάφερα να πιάσω γραμμή. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος; π.χ. Να στείλω κάποιο γραπτό μήνυμα;

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Ενεργό είναι το Roaming σε όλα τα καρτοκινητά . (Εκτός αν το έχεις κλείσει )

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα λεπτά προς όλους είναι διαθέσιμα στην περιαγωγή.

 

Λεπτά προς όλους έχω. Στην κοσμοτέ μου είπαν ότι δε γίνεται αυτόματα αλλά μόνο αν επικοινωνήσω με το 13888

Link to comment
Share on other sites

Λεπτά προς όλους έχω. Στην κοσμοτέ μου είπαν ότι δε γίνεται αυτόματα αλλά μόνο αν επικοινωνήσω με το 13888

 

Για "παίξε" με τα εκεί δίκτυα, μήπως αλλάξει κάτι στη χρέωση:

 

Screenshot_2017_08_18_03_57_38.png

 

Να επιλέξεις άλλο ξένο δίκτυο από αυτά που σε συνδέει αυτόματα: Να το κάνεις χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω ήσουν Ιταλία , άρα έχεις ανοικτό το Roaming. Προσοχή αν έχεις αγορασμένο φοιτητικό πακέτο αυτό δεν ισχύει στην περιαγωγή στην Ε.Ε. Θα πρέπει να αγοράσεις ένα οποιοδήποτε πακέτο του whats' up προς όλους.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω ήσουν Ιταλία , άρα έχεις ανοικτό το Roaming. Προσοχή αν έχεις αγορασμένο φοιτητικό πακέτο αυτό δεν ισχύει στην περιαγωγή στην Ε.Ε. Θα πρέπει να αγοράσεις ένα οποιοδήποτε πακέτο του whats' up προς όλους.

 

Κοσμοκάρτα απλό πρόγραμμα εχω .Έβρισκε δίκτυα, έβγαζε μάλιστα το R πάνω, αλλά με χρέωνε εκτός του προγράμματός μου

Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο . Ελπίζω όταν λες καλοκαίρι να εννοείς μετά τις 16/6 διότι τότε ξεκίνησε το δωρεάν roaming.
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο . Ελπίζω όταν λες καλοκαίρι να εννοείς μετά τις 16/6 διότι τότε ξεκίνησε το δωρεάν roaming.

 

Ναι, Αύγουστο. Δεν μπορώ να καταλάβω. Θα επιμείνω μήπως απαντήσουν εκεί στο 13888

Link to comment
Share on other sites

Ναι, Αύγουστο. Δεν μπορώ να καταλάβω. Θα επιμείνω μήπως απαντήσουν εκεί στο 13888
Ναι κάνε τον κόπο επειδή είναι περίεργο όλο αυτό πολλά άτομα θέλουμε να μάθουμε

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω ήσουν Ιταλία , άρα έχεις ανοικτό το Roaming. Προσοχή αν έχεις αγορασμένο φοιτητικό πακέτο αυτό δεν ισχύει στην περιαγωγή στην Ε.Ε. Θα πρέπει να αγοράσεις ένα οποιοδήποτε πακέτο του whats' up προς όλους.
Αυτό ισχύει 100%;

Κάποιος με φοιτητικό της Cosmote να μας πει;

 

Ρωτάω γιατί το φοιτητικό της Vodafone λειτουργεί μια χαρά στην Μ. Βρετανία, την ώρα και η Vodafone σού λέει πως δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει 100%;

Κάποιος με φοιτητικό της Cosmote να μας πει;

 

Ρωτάω γιατί το φοιτητικό της Vodafone λειτουργεί μια χαρά στην Μ. Βρετανία, την ώρα και η Vodafone σού λέει πως δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Κατά την περιαγωγή δεν καταναλώνεται ο δωρεάν χρόνος ομιλίας προς κινητά COSMOTE και σταθερά, ενδοεταιρικές κλήσεις ή τυχόν προσφορές,*τα φοιτητικά πακέτα για συνδρομητές καρτοκινητής WHAT’S UP που είναι εγγεγραμμένοι στην Φοιτητική Προσφορά, και τα πακέτα After Dark 5000’ προς WHAT’S UP, After Dark 10GB.

 

https://www.cosmote.gr/cs/Satellite?c=Page&cid=1486043978235&d=Touch&pagename=ote%2FPage%2FPageTemplate

 

 

Εάν θυμάμαι είχαν πει κάποια παιδιά ότι τους έτρωγε χρήματα το φοιτητικό WU

 

Το φοιτητικό της WIND (ειδική προσφορά) δοκιμασμένα λειτουργεί κανονικά στην Ρουμανία και προφανώς και στης άλλες χώρες της ΕΕ

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναγράψει στο topic για το φοιτητικό.

Ο χρόνος ομιλίας του φοιτητικού cosmote δεν ισχύει στο roaming

Τα sms ισχύουν κανονικότατα .

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι σε ένα θέμα που είχα γράψει σ' αυτό το νήμα.

Για συγκεκριμένο λόγο, ένας ξάδελφος, που έρχεται στην Ελλάδα 2 φορές το χρόνο, αγόρασε στις αρχές ΑΥΓ μια κάρτα Cosmote για να δώσει τον αριθμό σε τράπεζα και να επανεργοποιήσει το e-banking του.

 

Όταν έφυγε τον ΣΕΠ, μου άφησε την κάρτα με το υπόλοιπο που είχε και την ξέχασα σε ένα συρτάρι, χάνοντας, φυσικά, το υπόλοιπο στο τρίμηνο.

Μπήκα τώρα στο site και είδα ότι το υπόλοιπο είναι 0 και φυσικά δεν έχει χρόνο ομιλίας κλπ

 

Τι πρέπει να κάνω για να διατηρήσω τη sim, έστω για κανένα μήνυμα από την τράπεζα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...