Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατάλαβα. Ότι να ναι. Αντί να γράφουν και τα δευτερόλεπτα να τα βλέπει ο κόσμος να ξέρει τι του γίνεται, τα κρατάει η μνήμη του συστήματος.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω φοιτητικό, οπότε μεταφέρονται κάθε μήνα από μόνα τους. Δε τα χάνω ποτέ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδη εχω κι εγω φοιτητικο και τα mb μου εχουν ημερομηνια ληξης,πως τα δικα σου μεταφερονται χωρις καποια ανανεωση;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Ότι να ναι. Αντί να γράφουν και τα δευτερόλεπτα να τα βλέπει ο κόσμος να ξέρει τι του γίνεται, τα κρατάει η μνήμη του συστήματος.

Αυτό είναι θέμα όταν έχεις πχ 1 λεπτό και δεν ξέρεις πόσα ακριβώς δευτερόλεπτα ακόμα ώστε να μην φας κάρτα αν και νομίζω σε προειδοποιεί. Σε άλλη περίπτωση δεν υπάρχει πρόβλημα πιστεύω

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Με έχει βολέψει αρκετά αυτό το promo 4 που δίνει 600 προς what's up και 200 προς όλους. Νόμιζα ότι ενεργοποιητε μια φορά κάθε φορά που έρχεται μήνυμα. Αλλά έληξε σήμερα και στο καπάκι το ξανά ενεργοποίησα για 1 μηνα με 4 ευρώ. Οπότε μπράβο στην cosmote που επιβραβεύει αυτούς που δεν βάζουν πολύ συχνά κάρτα και δίνει τέτοια πακέτα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι θέμα όταν έχεις πχ 1 λεπτό και δεν ξέρεις πόσα ακριβώς δευτερόλεπτα ακόμα ώστε να μην φας κάρτα αν και νομίζω σε προειδοποιεί. Σε άλλη περίπτωση δεν υπάρχει πρόβλημα πιστεύω

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Προσωπικά θεωρώ πολύ πιο πρακτικό το σύστημα της Q (Wind).

 

Sent from my Microsoft Surface Pro 3

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Με έχει βολέψει αρκετά αυτό το promo 4 που δίνει 600 προς what's up και 200 προς όλους. Νόμιζα ότι ενεργοποιητε μια φορά κάθε φορά που έρχεται μήνυμα. Αλλά έληξε σήμερα και στο καπάκι το ξανά ενεργοποίησα για 1 μηνα με 4 ευρώ. Οπότε μπράβο στην cosmote που επιβραβεύει αυτούς που δεν βάζουν πολύ συχνά κάρτα και δίνει τέτοια πακέτα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Φίλε το έχω καιρό. Όπως και ο ξάδερφος μου, για 1μισι χρόνο +. Πάντως δεν ξέρω με τι κριτήρια το στέλνουν. Εγώ ανανεώνω κάθε μήνα και παρόλα αυτά μου το δίνουν.

 

Επίσης και εγώ πίστευα πως ισχύει μόνο όταν έρχεται μήνυμα, αλλά όπως είχε πει και ένας στο φόρουμ τις προάλλες, είναι μόνιμο.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζοντας τους κωδικούς φαίνεται οτι υπάρχουν και promo 5,6 και 8 με το ανάλογο κόστος υποθέτω. Ξέρει κανείς τι δίνει σε όσους έρθουν τα ανάλογα μηνύματα?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το έχω καιρό. Όπως και ο ξάδερφος μου, για 1μισι χρόνο +. Πάντως δεν ξέρω με τι κριτήρια το στέλνουν. Εγώ ανανεώνω κάθε μήνα και παρόλα αυτά μου το δίνουν.

 

Επίσης και εγώ πίστευα πως ισχύει μόνο όταν έρχεται μήνυμα, αλλά όπως είχε πει και ένας στο φόρουμ τις προάλλες, είναι μόνιμο.

 

Επειδη προπερυσι το καλοκαιρι ειχα παρει μια φορα το sms νομιζα οτι ηταν για μια φορα.Τελικα ειναι μονιμο το πακετο.Αφου μεταφερει και τα λεπτα πλεον,πιο φτηνο και απο cu βγαινει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ πολύ πιο πρακτικό το σύστημα της Q (Wind).

 

Sent from my Microsoft Surface Pro 3

Είναι αλλα και η cosmote έχει τα καλά της. Το τρίλεπτο είναι το κακό σημείο.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε το έχω καιρό. Όπως και ο ξάδερφος μου, για 1μισι χρόνο +. Πάντως δεν ξέρω με τι κριτήρια το στέλνουν. Εγώ ανανεώνω κάθε μήνα και παρόλα αυτά μου το δίνουν.

 

Επίσης και εγώ πίστευα πως ισχύει μόνο όταν έρχεται μήνυμα, αλλά όπως είχε πει και ένας στο φόρουμ τις προάλλες, είναι μόνιμο.

Άρα το στέλνουν τυχαία? Τι να πω όπως και να έχει εξαιρετικο πακέτο με 4 το μήνα είσαι καλυμμένος για όλο το μήνα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκιμάζοντας τους κωδικούς φαίνεται οτι υπάρχουν και promo 5,6 και 8 με το ανάλογο κόστος υποθέτω. Ξέρει κανείς τι δίνει σε όσους έρθουν τα ανάλογα μηνύματα?

Πρώτη φορά τα ακούω αυτά τα πακέτα. Μόνο το 4 έχει έρθει όλα αυτά τα χρόνια.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδη προπερυσι το καλοκαιρι ειχα παρει μια φορα το sms νομιζα οτι ηταν για μια φορα.Τελικα ειναι μονιμο το πακετο.Αφου μεταφερει και τα λεπτα πλεον,πιο φτηνο και απο cu βγαινει.

Σίγουρα τα μεταφέρει και στο promo 4? Αν ισχύει μαζεύεις αρκετα λεπτά κάθε μήνα από το περίσσευμα με 4 ευρώ. Και έχεις και λεπτά προς όλους και τα MB από το πάρε μοίρασε και reload it με μια ανανέωση 2 5ευρων το μήνα. Not bad.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

King2009 για το συγκεκριμένο αναφέρθηκα, όχι συνολικά. :)

Υπάρχει χρόνια το συγκεκριμένο τρίλεπτο. Περισσότερο ενοχλεί όσους κάνουν κλήσεις 10 δευτερόλεπτων. Σκέψου να κάνεις τη μετά 20 τηλέφωνα για να πεις μια κουβέντα. 60 λεπτά πάνε ακλαφτα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω το τηλ για να μιλάω πολύ. Οι κλήσεις μου είναι από 30" έως 2 λεπτά μαξ.

Για μένα πιο δίκαιο θα ήταν η ελάχιστη του 1 λεπτού.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω το τηλ για να μιλάω πολύ. Οι κλήσεις μου είναι από 30" έως 2 λεπτά μαξ.

Για μένα πιο δίκαιο θα ήταν η ελάχιστη του 1 λεπτού.

Ειναι θέμα έχεις απόλυτο δίκιο αλλά έτσι το έχουν. Σου λέει αν θες αν δεν θες πάνε σε συμβόλαιο με χρέωση δευτερόλεπτου και τιμή 20 25 το μήνα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω το τηλ για να μιλάω πολύ. Οι κλήσεις μου είναι από 30" έως 2 λεπτά μαξ.

Για μένα πιο δίκαιο θα ήταν η ελάχιστη του 1 λεπτού.

 

Κανένας δε μιλάει 3λεπτα, αλλιώς οι εταιρίες θα το έκαναν 5λεπτα. Ο μέσος όρος είναι 45 δευτερόλεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι θέμα έχεις απόλυτο δίκιο αλλά έτσι το έχουν. Σου λέει αν θες αν δεν θες πάνε σε συμβόλαιο με χρέωση δευτερόλεπτου και τιμή 20 25 το μήνα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Το παραβλέπω για το άριστο σήμα 4G της και την ποικιλία στα πακέτα της.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Το παραβλέπω για το άριστο σήμα 4G της και την ποικιλία στα πακέτα της.

Μπορείς να πας καρτοκινητό Φρογκ με χρέωση ανα δευτερολεπτο και το 4G της Κοσμοτε

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλλα και η cosmote έχει τα καλά της. Το τρίλεπτο είναι το κακό σημείο.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άρα το στέλνουν τυχαία? Τι να πω όπως και να έχει εξαιρετικο πακέτο με 4 το μήνα είσαι καλυμμένος για όλο το μήνα.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρώτη φορά τα ακούω αυτά τα πακέτα. Μόνο το 4 έχει έρθει όλα αυτά τα χρόνια.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σίγουρα τα μεταφέρει και στο promo 4? Αν ισχύει μαζεύεις αρκετα λεπτά κάθε μήνα από το περίσσευμα με 4 ευρώ. Και έχεις και λεπτά προς όλους και τα MB από το πάρε μοίρασε και reload it με μια ανανέωση 2 5ευρων το μήνα. Not bad.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Εγω αν συννενοηθω με φιλους στο παρε μοιρασε,θα βγαζω 400Mb τζαμπα.Χωρια το παρε μοιρασε με λεπτα απο whats up(αφου απο τα 600',να μιλησω τα 100.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγω αν συννενοηθω με φιλους στο παρε μοιρασε,θα βγαζω 400Mb τζαμπα.Χωρια το παρε μοιρασε με λεπτα απο whats up(αφου απο τα 600',να μιλησω τα 100.

Μπορείς και με το πάρε δώσε να δώσεις 180 λεπτά προς what's up και να πάρεις 600mb για 9 μέρες. Not bad επιλογές υπάρχουν. Για το πάρε μοίρασε εγώ βάζω στανταρ κάθε μήνα 20 5ευρες σε φίλους και συγγενείς και έτσι περνω 6GB απο το πουθενά. Και είναι και όλοι ευχαριστημενοι μιας και τους βάζω εγώ κάρτα μέσω χρεωστικης και περνουν τον διπλασιασμό στο reload it και το πακέτο που θέλουν ανάλογα που μιλάνε περισσότερο.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το παραβλέπω για το άριστο σήμα 4G της και την ποικιλία στα πακέτα της.

Έχει καλά πακέτα κακά τα ψέμματα. Και αν βάλεις και τα

Reload it

Πάρε μοιρασε

Πάρε Καβατζα

Παρε δώσε

Promo 4 σε κάποιους

My internet που και να τελειώσουν τα MB δεν τρώει 1 ευρώ όπως παλιότερα ενώ οι άλλες εταιρείες ακόμα το έχουν οπότε δεν κλείνεις ποτέ δεδομένα

After dark με 10GB το βράδυ με 5 ευρώ

 

Γενικα αυτή τη στιγμή δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάτι καλύτερο και vfm εφόσον κάποιος τα εκμεταλλευετε όλα τα παραπάνω. Αν κάποιος δεν ξέρει και βάζει 600mb με 6 ευρώ δεν κάνει reload it πάρε μοίρασε κτλ τότε ναι είναι πανάκριβη και δυστυχώς υπάρχει πάρα πολύς τέτοιος κόσμος.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο που αυτό γίνεται επειδή μπορείς να εκμεταλλευτείς τους άλλους, κανονικά για κάθε 5άρα που βάζεις δικαιούσαι 100+300. Αν σου βγαίνουν παραπάνω σημαίνει ότι κάποιος άλλος χάνει.
Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο που αυτό γίνεται επειδή μπορείς να εκμεταλλευτείς τους άλλους, κανονικά για κάθε 5άρα που βάζεις δικαιούσαι 100+300. Αν σου βγαίνουν παραπάνω σημαίνει ότι κάποιος άλλος χάνει.

Μα δεν τα χάνει κανείς τα 300mb δεν είναι ότι μπορούν να τα πάρουν και τους τα περνω. Κάτι έχεις καταλάβει λάθος νομίζω.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Επειδη προπερυσι το καλοκαιρι ειχα παρει μια φορα το sms νομιζα οτι ηταν για μια φορα.Τελικα ειναι μονιμο το πακετο.Αφου μεταφερει και τα λεπτα πλεον,πιο φτηνο και απο cu βγαινει.

 

Νικόλα, λες η μεταφορά λεπτών να ισχύει και στο promo; Θα το δοκιμάσω βέβαια τον άλλο μήνα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Νικόλα, λες η μεταφορά λεπτών να ισχύει και στο promo; Θα το δοκιμάσω βέβαια τον άλλο μήνα.

 

Δεν ξερω,αλλα αναφερθηκε οτι γενικοτερα μεταφερονται τα λεπτα απο τα πακετα ομιλιας.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα λέει ο king2009, κανείς δε χάνει τίποτα, απλώς δίνεται σαν επιβράβευση αν φορτώσεις την κάρτα με €

 

MI 5 Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν τα χάνει κανείς τα 300mb δεν είναι ότι μπορούν να τα πάρουν και τους τα περνω. Κάτι έχεις καταλάβει λάθος νομίζω.

 

Εσύ έχεις καταλάβει κάτι λάθος.

Όταν σου στέλνει κάποιος τα 300mb του, τότε αντίστοιχα θα πρέπει να του στείλεις και συ τα δικά σου όταν βάλεις την 5αρα σου. Αν λοιπόν βάλεις 2 5αρες, θα στείλεις σε 2 από 300 & αντίστοιχα θα πάρεις 2x300 απ'αυτους. Έτσι, αν βάλεις 2 5αρες έχεις συνολικά 800mb από το πάρε μοίρασε, αν έχεις παράπανω τότε κάποιος έχει λιγότερα και προφανώς τον έχεις εκμεταλλευτεί.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε κατι στο 450λεπτο των παλαιων συνδρομητων με την 10αρα ανανεωση;

Ενω μου ηρθε μηνυμα οτι εληξαν τα λεπτα, οταν ηταν ακριβως 1 μηνας απο την τελευταια ανανεωση,

οταν περασα νεα 10αρα καρτα(αλλα δυστυχως αναγκαστικα να ανανεωσω την ιδια μερα που εληξαν τα λεπτα της προηγουμενης καρτας....συνηθως το καθυστερω καμια βδομαδα),

και μου ηρθε μηνυμα οτι εχω 610 λεπτα δωρεαν χρονου ομιλιας προς ολα τα δικτυα.

Τι εγινε ρε παιδια;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...