Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έστειλα το μήνυμα στο 1256, μου ήρθε απάντηση ότι ενεργοποιείται το δώρο των 3gb για 7 μέρες, όμως αμέσως μετά ήρθε το εξής:

 

"ΣYNΔEΘHKATE ΓIA ΠPΩTH ΦOPA ΣTO INTERNET MEΣΩ TOY ΠAKETOY MOBILE INTERNET DAY PASS. ΓIA THN ΠPΩTH ΣAΣ ΣYNΔEΣH EΩΣ TIΣ 11/04/2017 17:57 ΔEN ΘA XPEΩΘEITE. ΓIA KAΘE EΠOMENH ΣAΣ ΣYNΔEΣH H XPEΩΣH ΘA EINAI 1,01E ΓIA 24 ΩPEΣ. H ΣYNΔEΣH ΣAΣ IΣΩΣ OΦEIΛETAI ΣE EΦAPMOΓEΣ(KAIPOΣ-NEA-E-MAIL) ΠOY KANOYN AYTOMATH ANANEΩΣH. ΓIA AΠENEPΓOΠOIHΣH TOY ΠAKETOY ΣTEIΛTE END DAY ΣTO 1333. ΓIA ΠEPIΣΣOTEPEΣ ΠΛHPOΦOPIEΣ ΠAPAKAΛOYME KAΛEΣTE THN EΞYΠ.ΠEΛATΩN (IΔIΩTEΣ 13888, EΠAΓΓEΛMATIEΣ 13818)"

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Πολύ βολικό αυτό με το πάρε δώσε που το έκαναν 1 μηνα και ανανεώνονται κιόλας. Είχα 300mb έστειλα ακόμα 300 και ανανεώθηκαν όλα για 1 μηνα ακόμα. Πάνε τα 5ευρα για τα 500mb πιστεύω να μην το αλλάξουν όπως πριν που ήταν 3 μέρες μόνο.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα το μήνυμα στο 1256, μου ήρθε απάντηση ότι ενεργοποιείται το δώρο των 3gb για 7 μέρες, όμως αμέσως μετά ήρθε το εξής:

 

"ΣYNΔEΘHKATE ΓIA ΠPΩTH ΦOPA ΣTO INTERNET MEΣΩ TOY ΠAKETOY MOBILE INTERNET DAY PASS. ΓIA THN ΠPΩTH ΣAΣ ΣYNΔEΣH EΩΣ TIΣ 11/04/2017 17:57 ΔEN ΘA XPEΩΘEITE. ΓIA KAΘE EΠOMENH ΣAΣ ΣYNΔEΣH H XPEΩΣH ΘA EINAI 1,01E ΓIA 24 ΩPEΣ. H ΣYNΔEΣH ΣAΣ IΣΩΣ OΦEIΛETAI ΣE EΦAPMOΓEΣ(KAIPOΣ-NEA-E-MAIL) ΠOY KANOYN AYTOMATH ANANEΩΣH. ΓIA AΠENEPΓOΠOIHΣH TOY ΠAKETOY ΣTEIΛTE END DAY ΣTO 1333. ΓIA ΠEPIΣΣOTEPEΣ ΠΛHPOΦOPIEΣ ΠAPAKAΛOYME KAΛEΣTE THN EΞYΠ.ΠEΛATΩN (IΔIΩTEΣ 13888, EΠAΓΓEΛMATIEΣ 13818)"

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

MI στο 1333 ή μπαίνεις απο το κινητό στο myinternet.cosmote.gr και ενεργοποιείς την υπηρεσία ώστε να μην σε χρεώνει το 1€.Και αν σου βγάζει σύνδεση μέχρι 3g στέλνεις και τη λέξη 4G στο 1333 για να ενεργοποιηθεί και αυτό

Link to comment
Share on other sites

Πολύ βολικό αυτό με το πάρε δώσε που το έκαναν 1 μηνα και ανανεώνονται κιόλας.....

Στην εφαρμογή πάντως λέει οτι λεπτά sms,mb, ισχύουν για 2 μέρες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή πάντως λέει οτι λεπτά sms,mb, ισχύουν για 2 μέρες!!!!

1 μηνα γράφει σε μενα.

 

Στάλθηκε από το HT7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λέτε και οι δύο..

Το πάρε δώσε δύο μέρες και το πάρε μοίρασε ένα μήνα. :cool:

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λέτε και οι δύο..

Το πάρε δώσε δύο μέρες και το πάρε μοίρασε ένα μήνα. :cool:

Για το πάρε μοίρασε λέω το πάρε δώσε είναι 3 μέρες

 

Στάλθηκε από το HT7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έγραψες "πάρε δώσε" και τον μπέρδεψες τον άνθρωπο.. :o

Όσο για τις μέρες είναι 2.

c164c6e5ff9203bf64c55fc8701a5368.jpg

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

χαιρεται εχω το galaxy grand neo plus . Εδω και 2 μερες δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ απο δεδομενα . (δωρο wats up 3 GB ). ειχε ερθει μηνυμα στην αλλη καρτα cosmote η απατεωνια οτι χρεωθηκα 1 ευρω και πειραξα κατι για να μην χρεωνομαι και δεν μπορω να μπω τωρα καθολου. απο WI FI ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να μην εχω προβλημα και να μπαινω κανονικα;Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Το σημείο πρόσβασης (apn) πρέπει να είναι : internet . Οσον αφορά την αποφυγή χρεωσεων στέλνεις MI στο 1330. Ετσι αν δεν έχεις mb θα μπαίνει φραγή.
Link to comment
Share on other sites

@kmpatra πως; πηγαινω στο σημείο πρόσβασης (apn) που πρέπει να είναι : internet ;Για αποφυγή χρεωσεων MI στο 1330 ελληνικοι ή λατινικοι χαρακτηρες;
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις για τα δικτυα κινητης τηλεφωνιας θα πας και θα βρεις τα ονόματα σημειων προσβασης. Το ΜΙ δοκιμασε το με λατινικά.
Link to comment
Share on other sites

Στελνω MI με λατινικους χαρακτηρες στο 1330 γραφει η υπηρεσια δεν βρεθηκε . ιντερνετ δεν εχω παλι

 

Στο 1333 το στελνεις,οχι στο 1330.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά συγγνωμη λάθος μου στο 1333 πρέπει να στείλει

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στελνω MI με λατινικους χαρακτηρες στο 1330 γραφει η υπηρεσια δεν βρεθηκε . ιντερνετ δεν εχω παλι

Το οτι δεν έχεις ίντερνετ πιθανόν οφείλεται σε ελλειπή ή λάθος ρύθμιση του apn. Το μήνυμα είναι για να μην χρεώνεται 1 ευρώ για ιντερνέτ αν δεν έχεις πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδιά συγγνωμη λάθος μου στο 1333 πρέπει να στείλει

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το οτι δεν έχεις ίντερνετ πιθανόν οφείλεται σε ελλειπή ή λάθος ρύθμιση του apn. Το μήνυμα είναι για να μην χρεώνεται 1 ευρώ για ιντερνέτ αν δεν έχεις πακέτο.

 

Ρε παιδιά πως γίνεται να μην έχει Internet κάποιος σε Android Windows Phone iPhone αφού υποτίθεται ότι το apn με το που βάζεις την sim ενεργοποίτε αυτόματα σε όσες συσκευές έχω 3 έχω 2 Android Phone 1 Windows Phone ποτέ δεν έκανα τίποτα οποία κάρτα και εάν έβαλα μέσα wind και cosmote δουλεύει το Internet μετην μια πως μπορεί να είναι λάθος ένα apn ο μόνος τρόπος να το έχει πειράξει κάποιος και να έχει κάνει το θαύμα του...

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως γίνεται να μην έχει Internet κάποιος σε Android Windows Phone iPhone αφού υποτίθεται ότι το apn με το που βάζεις την sim ενεργοποίτε αυτόματα σε όσες συσκευές έχω 3 έχω 2 Android Phone 1 Windows Phone ποτέ δεν έκανα τίποτα οποία κάρτα και εάν έβαλα μέσα wind και cosmote δουλεύει το Internet μετην μια πως μπορεί να είναι λάθος ένα apn ο μόνος τρόπος να το έχει πειράξει κάποιος και να έχει κάνει το θαύμα του...

αφου το γράφει

χαιρεται εχω το galaxy grand neo plus . Εδω και 2 μερες δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ απο δεδομενα . (δωρο wats up 3 GB ). ειχε ερθει μηνυμα στην αλλη καρτα cosmote η απατεωνια οτι χρεωθηκα 1 ευρω και πειραξα κατι για να μην χρεωνομαι και δεν μπορω να μπω τωρα καθολου. απο WI FI ΜΠΑΙΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να μην εχω προβλημα και να μπαινω κανονικα;Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ενεργοποιήσει 2 After Dark μαζί ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς ενεργοποιήσει 2 After Dark μαζί ;

Και να μπορείς, υπάρχει λόγος? Απλά ενεργοποίησε το όταν τελειώσει το 1ο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και να μπορείς, υπάρχει λόγος? Απλά ενεργοποίησε το όταν τελειώσει το 1ο.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Αν το έχεις σε mifi δεν είναι ζόρι να το κάνεις 2 φορές ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου, πως κάνω απενεργοποίηση της αυτόματης ενεργοποίηση ς πακέτου σε κοσμοκαρτα? Για την ακρίβεια με τί που βάζω 10€ ενεργοποιήτε το πακέτο των 6€ που δίνει 250 λεπτά ομιλίας προς όλους

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπέρα μου, πως κάνω απενεργοποίηση της αυτόματης ενεργοποίηση ς πακέτου σε κοσμοκαρτα? Για την ακρίβεια με τί που βάζω 10€ ενεργοποιήτε το πακέτο των 6€ που δίνει 250 λεπτά ομιλίας προς όλους

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάλεσε στο 1330 κ άκου προσεκτικά (πριν πατήσεις οποιοδήποτε αριθμό) που λέει αυτό που ζητάς

Και

ΠΑΑΑΑΑΤΤΤΑΑΑΑΑ ΤΟ.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...