Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω μηδέν υπόλοιπο, μηδέν δεδομένα .πάω να αγοράσω πακέτο δεδομένων από την εφαρμογή what's up αλλά λέει δεν μπορούμε να επιβεβαιώσουμε τον αριθμό σου.πρέπει να βρω Wi-Fi για να προχωρήσει;

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

Πρέπει μέσω data να το επιβεβαιώσεις.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο πλέον

Πήρα από ανανέωση το 1GB και δεν μεταφέρθηκε το συσσωρευμένο υπόλοιπο των ΜΒ Μετά αγορασα καινούριο πακέτο μεταφέρθηκε το συσσωρευμένο αλλά δεν μεταφέρθηκε το 1GB ανανέωσης. Δυστυχώς.

 

Εντάξει λοιπόν... Απο εδώ και πέρα μόνο περίπτερο για ανανέωση.Εβαζα από κατάστημα για να προστίθενται με τα 600mb του φοιτητικού και να παίρνω 1.6 GB.Απο την στιγμή που δεν μπαίνω ίντερνετ με δεδομένα και έχω μαζέψει και ένα καλό υπόλοιπο,ώρα να με βλέπει πιο συχνά ο περιπτερας! Ευχαριστουμε για την ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει λοιπόν... Απο εδώ και πέρα μόνο περίπτερο για ανανέωση.Εβαζα από κατάστημα για να προστίθενται με τα 600mb του φοιτητικού και να παίρνω 1.6 GB.Απο την στιγμή που δεν μπαίνω ίντερνετ με δεδομένα και έχω μαζέψει και ένα καλό υπόλοιπο,ώρα να με βλέπει πιο συχνά ο περιπτερας! Ευχαριστουμε για την ενημέρωση

Ε ναι δεν αξίζει πλέον να πας για ανανέωση σε κατάστημα! Εκτός κ αν είναι πιο κοντά σου και σε βολεύει. Κ εγώ μόνο και μονο για το δώρο 1gb πήγαινα να ανανεωσω σε κατάστημα. Τώρα δεν υπάρχει λόγος αφού δεν θα τα προσθέτει και θα τα χάνω σε 15 μέρες που θα λήγουν.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί δεν αξίζει.

Παίρνεις λιγότερα από ότι μέχρι τώρα αλλά και πάλι περισσότερα από το να πας στο περίπτερο. :blink::worry:

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά. Μολις ενεργοποιήθηκε η cosmokarta μου απο φορητότητα.

Έβαλα 10€ υπόλοιπο μέσω χρεωστικής και μου έδωσε το 1gb δωρο με sms. Επίσης έστειλα και 4G στο 1333 και μου ενεργοποίησαν την πρόσβαση στο 4G. Παρ'ολα αυτά δεν βλέπω καθόλου data (ούτε 3G ούτε καν 2G). Το APN ειναι σωστό. Η συσκευη ειναι iPhone 6s. Έκανα και επανεκκίνηση μήπως κατι δεν έκατσε σωςτα αλλα τίποτε.

Μήπως για προσβαση σε data πρέπει ΕΚΤΟΣ του δώρου του 1gb να εχω αγορασμένο και πακέτο δεδομένων; Πχ τo πακέτο των 500mb με 5.04€;

 

Update: Μιλησα με εξυπηρέτηση πελατών. Υπαρχει τεχνικό πρόβλημα στην περιοχή μου. Θα αποκατασταθεί εντός των επόμενων ωρών...

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανένας που μπορώ να βρω προηγούμενη έκδοση της εφαρμογής what's up?

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξέρει κανένας που μπορώ να βρω προηγούμενη έκδοση της εφαρμογής what's up?

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

απαντάω μόνος μου, και με παλαιότερη έκδοση λέει δεν μπορεί να επιβεβαιώσει το νούμερο μου! τι είναι αυτά ρε φουστη μου; Αφού με τη εφαρμογή της κοσμοτε μια χαρά με βλέπει!

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κόψει την αποστολή sms σε πενταψήφια;

Όχι βέβαια......

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

 

 

για να ενεργοποιήσω αυτή τη προσφορά πόσα χρήματα πρέπει να βάλω; για να αφαιρεθούν και οι φόροι κλπ.

 

ανανέωση μόνο 5,10, κλπ ευρώ γίνεται;6,7,8κλπ όχι;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160811/1644c8a3ebf9e3a198e08239e499a878.jpg

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι πρώτη φορά, στείλε με sms 4G στο 1333.

 

Sent from Nexus 6

 

Αυτό ήταν φίλε μου αλλα δυστυχώς δε το είχα δεί νωρίτερα και ταλαιπωρήθηκα μέχρι να βρώ άκρη.

 

1. Στο Γερμανό δεν ήξεραν και με παρέπεμψαν στο 13888

 

2. Στο 13888 εξυπηρετήθηκα μετα απο αναμονή 20 λεπτών και χρέωση

 

Γιαυτο το απλό πράγμα έψαχνα τρείς ημέρες, διαδικασία ενός λεπτού και να μη ξέρουν ούτε στα καταστήματα έλεος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια βοήθεια παιδιά. Μολις ενεργοποιήθηκε η cosmokarta μου απο φορητότητα.

Έβαλα 10€ υπόλοιπο μέσω χρεωστικής και μου έδωσε το 1gb δωρο με sms. Επίσης έστειλα και 4G στο 1333 και μου ενεργοποίησαν την πρόσβαση στο 4G. Παρ'ολα αυτά δεν βλέπω καθόλου data (ούτε 3G ούτε καν 2G). Το APN ειναι σωστό. Η συσκευη ειναι iPhone 6s. Έκανα και επανεκκίνηση μήπως κατι δεν έκατσε σωςτα αλλα τίποτε.

Μήπως για προσβαση σε data πρέπει ΕΚΤΟΣ του δώρου του 1gb να εχω αγορασμένο και πακέτο δεδομένων; Πχ τo πακέτο των 500mb με 5.04€;

 

Update: Μιλησα με εξυπηρέτηση πελατών. Υπαρχει τεχνικό πρόβλημα στην περιοχή μου. Θα αποκατασταθεί εντός των επόμενων ωρών...

 

 

Τυχερός είσαι...

 

Να πω οτι και γω παρατηρώ προβλήματα στο Περιστέρι, Αττικής κατα τις 1 το μεσημέρι ενώ είχα φούλ σήμα 3G κόπηκε για ένα λεπτό το σήμα εντελώς και μετα επανήλθε αλλα με γύρισε σε 2G. Το είδα και εχτές κάποιες στιγμές κοβότανε το ίντερνετ μονο αλλα σήμερα είδα οτι χάθηκε το σήμα εντελώς για κάνα δίλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια......

 

Sent via Zopo Speed Plus 7

 

 

για να ενεργοποιήσω αυτή τη προσφορά πόσα χρήματα πρέπει να βάλω; για να αφαιρεθούν και οι φόροι κλπ.

 

ανανέωση μόνο 5,10, κλπ ευρώ γίνεται;6,7,8κλπ όχι;

μια ανανέωση 5,65 ευρω η οποία ναι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Αμα με καλεσουν ενω ειμαι στο εξωτερικο ποιος χρεωνεται ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Αμα με καλεσουν ενω ειμαι στο εξωτερικο ποιος χρεωνεται ?

 

Αν ο αλλος σε καλέσει χωρίς να βάλει μπροστά τον κωδικό της χώρας που βρίσκεσαι τότε αυτός πληρώνει την κλήση σαν να καλεί Ελλάδα και εσύ την περιαγωγή.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι ξενερωσατε που δε μεταφέρονται πακετα με νεα αγορα πακετου μη βιαστειτε να μεταφερθείτε στη Vodafone, ακριβώς τα ιδια ξεκίνησε να κάνει απο χθες, 3 μηνες νωρίτερα απο την ανακοίνωση της! Το επαθα εγω σημερα σε πακετο που εδω και 10 μηνες αγοραζα και μεταφερόταν ολο το υπόλοιπο κανονικα! Και ειχα ανανεωσει πριν 10 μερες!
Link to comment
Share on other sites

Μα στην cosmote δεν κόπηκε η μεταφορά . Απλά δεν μεταφέρονται με πακέτο που παρέχεται δωρεάν.

Μια χαρά μεταφέρθηκαν τα ΜΒ μου με αγορασμένο πακέτο.

Για ανέφερε και το πρόβλημα στου στο foroum της vodafone να μας πεις τι έγινε ...

Link to comment
Share on other sites

Μα στην cosmote δεν κόπηκε η μεταφορά . Απλά δεν μεταφέρονται με πακέτο που παρέχεται δωρεάν.

Μια χαρά μεταφέρθηκαν τα ΜΒ μου με αγορασμένο πακέτο.

Για ανέφερε και το πρόβλημα στου στο foroum της vodafone να μας πεις τι έγινε ...

 

Συμφωνώ απόλυτα. Όταν αγοράζεις πακέτο προστίθεται κανονικά στα αγορασμένα. Τα δωρεάν έχουν δική τους ημερομηνία λήξης.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Όταν αγοράζεις πακέτο προστίθεται κανονικά στα αγορασμένα. Τα δωρεάν έχουν δική τους ημερομηνία λήξης.

 

Σε φοιτητικο τα 600mb που δινει καθε 1η του μηνα επιδει εβαλες καρτα τον προηγουμενο μηνα θα συνεχισει να τα προσθετη; Αν οχι τη κατσαμε.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση σχετικα με φοιτητικο.

Τι πακετα πρόσφερει η cosmote σε μεταφορα φοιτητικου αριθμου;σε δεδομενα και κλησεις προς ολους;

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση σχετικα με φοιτητικο.

Τι πακετα πρόσφερει η cosmote σε μεταφορα φοιτητικου αριθμου;σε δεδομενα και κλησεις προς ολους;

Δηλαδή μπήκες στο site και δεν τα βρήκες?

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ενεργοποιήσει την πρόσφορα του what’s up το dadakalokairo. Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα 20 μέρες τώρα άλλα σήμερα, από το πρωί, πάω να την ενεργοποιήσω & βγάζει μια ειδοποίηση ότι δεν μπορεί να αναγνωρίσει την sim, δεν καταλαβαίνω γιατί μέχρι χθες δεν είχα κανένα πρόβλημα κ ξαφνικά τώρα να έχω. Έβγαλα την sim κ την ξαναέβαλα, έκανα επανεκκίνηση άλλα τίποτε μια από τα ίδια. Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το ίδιο θέμα; Καμία πρόταση πώς να το λύσω;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπήκες στο site και δεν τα βρήκες?

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Θα με περνας για ηλιθιο .εχω ψαχτει αλλα επειδη δεν εχω υπολογιστη τωρα και για να σερφαρω ειναι αρκετα δυσκολο ρώτησα.

Μπηκα εδω https://www.whatsup.gr/

Οπου εχει πακετο με 5€ για ενα μηνα.

Δεδομενα δεν εχω βρει περα απο το παρε σερφαρε που ειναι για 15μερες και μαλλον για το καλοκαιρι μονο.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Θα με περνας για ηλιθιο .εχω ψαχτει αλλα επειδη δεν εχω υπολογιστη τωρα και για να σερφαρω ειναι αρκετα δυσκολο ρώτησα.

Μπηκα εδω https://www.whatsup.gr/

Οπου εχει πακετο με 5€ για ενα μηνα.

Δεδομενα δεν εχω βρει περα απο το παρε σερφαρε που ειναι για 15μερες και μαλλον για το καλοκαιρι μονο.

 

Κατέβασε την εφαρμογή της what's up, από το playstore & θα βρεις όλα τα πακέτα αναλυτικά.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή της what's up, από το playstore & θα βρεις όλα τα πακέτα αναλυτικά.

 

Για εμας που εχουμε απλη cosmokarta, ποια εφαρμογη υπαρχει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...