Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά η προσφορά των 400+100 λεπτών και 400+100 μηνυμάτων, είναι εποχιακή προσφορά; Δηλαδή υπάρχει περίπτωση μετά από λίγο καιρό να την καταργήσουν;

 

Δεν είναι εποχιακή προσφορά. Δεν έχει ημερομηνία λήξης. Απλά όλοι υποθέτουμε ότι κάποια στιγμή θα κοπεί, ίσως όχι αυτό με τα μηνύματα (7Ε) αλλά αυτό των 5Ε, γιατί έχει ήδη κάνει μεγάλη ζημιά στις συνδέσεις. Έχουμε δει και στο παρελθόν πακέτα να καταργούνται σε όλα τα καρτοκινητά όλων των εταιριών οπότε δεν θα είναι έκπληξη. Για μένα είναι έκπληξη που υπάρχει εδώ και τόσο καιρό. ;)

 

Γενικά, μετά και τις αυξήσεις στις χρεώσεις ομιλίας καρτοκινητής που έκαναν vodafone & cosmote φτάνοντας τη χρέωση σε 0,43Ε το λεπτό, φαίνεται ότι υπάρχει η τάση να κοπούν πολλά προνόμια στην καρτοκινητή ώστε να "φαίνονται" ελκυστικότερα τα πακέτα των συμβολαίων. Δεν θα μου έκανε εντύπωση αν κάποια εταιρία έκανε την αρχή και "τροποποιούσε" το πακέτο 200' προς όλους με 5Ε δίνοντας π.χ. 120' αντί 200 ή και πιο λίγα. Θα ακολουθούσε αμέσως και η κοσμοτέ, η οποία έχει χάσει πολύ κόσμο από συμβόλαια εξαιτίας αυτού του πακέτου στην κοσμοκάρτα. Ίσως κάνει την αρχή η κοσμοτέ. Who knows...

Link to comment
Share on other sites

Nα σαι καλά... την είχα κι εγώ αυτή την απορία...

 

Εγώ έχω συμβόλαιο και η γυναίκα και η κόρη μου cosmocarta.

Oπότε με βολεύει καλύτερα να τους κάνω μεταφορές ποσών και να μου έρχονται στο λογαριασμό μου παρά να τρέχω στα περίπτερα...

 

Aν σε βολευει γιατι οχι.Απλα δεν ξερω αν υπαρχει χρεωση για την υπηρεσια αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως αυτό το πακετάκι με τα 7 ευρώ, με τα 400 + 100 λεπτά, και τα 400 + 100 μηνύματα με έχει βολέψει. Παρότι έχουν και ελάχιστη διάρκεια κλήσεων τα 3 λεπτά, σε 2 μέρες λήγει το πακετάκι που αγόρασα και δεν κατάφερα να τα καταναλώσω.
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έληξε και το δικό μου πακετάκι των 7 ευρώ και είχαν περισσέψει 20 λεπτά προς όλους, καμιά 40ρια sms for all και πάνω από 100 λεπτά και 200 sms προς what's up. Μας έχει σώσει!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα για πρώτη φορά μου ήρθαν τσίμα τσίμα τα λεπτά προς wu. Λήγει μεθαύριο και έχω γύρω στα 50 αλλά έβαλα κάρτα και πήρα επιπλέον 60 από το reload. Βολικότατο πακέτο. Ας το χαρούμε για όσο θα υπάρχει!
Link to comment
Share on other sites

Τα ευρώ της κάρτας όχι μόνο τα λεπτά ομιλίας,sms και MB που έχεις από τα πακέτα χάνονται.

 

Αν δεν κάνω λάθος τα Mb απο πακέτο μένουν.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει account my cosmote στην σελιδα του whats up για να μπορω να κανω ονλαιν ανανεωση.Μου εχει ερθει κανονικα το mail για την ενεργοποιηση αλλα μετα το sms στο κινητο δεν εχει ερθει ακομα.(εχει περασει κανα 20λεπτο) αργει ως συνηθως η κατι εχει παει στραβα?

 

Εdit (μου ξαναηρθε mail οτι εντοπιστηκε λαθος στα προσωπικα σας στοιχεια.... πραγμα που αποκλειεται και να καλεσω το 13838.

Συμβαινει και σε αλλους?

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει account my cosmote στην σελιδα του whats up για να μπορω να κανω ονλαιν ανανεωση.Μου εχει ερθει κανονικα το mail για την ενεργοποιηση αλλα μετα το sms στο κινητο δεν εχει ερθει ακομα.(εχει περασει κανα 20λεπτο) αργει ως συνηθως η κατι εχει παει στραβα?

 

Εdit (μου ξαναηρθε mail οτι εντοπιστηκε λαθος στα προσωπικα σας στοιχεια.... πραγμα που αποκλειεται και να καλεσω το 13838.

Συμβαινει και σε αλλους?

 

Ναι. Εγώ είχα γράψει την νέα ταυτότητα μου και μου έβγαζε σφάλμα, γιατί η κοσμοτέ είχε την παλιά. Τώρα πρέπει να καλέσεις την κοσμοτέ και να ζητήσεις διαγραφή account και να ρωτήσεις μη και σου πουν που ήταν το λάθος. Εμένα απλά μου είπαν ότι έχω δηλώσει άλλη ταυτότητα. Εννοείτε θυμόμουν την παλιά και έγραψα την παλιά. Δε πήγα να την ανανεώσω.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημερα.απ οτι διάβασα η cosmokarta έχει προενεργοποιημενο το αυτόματο πακέτο με τα 5€-200' προς ολους με ανανέωση 10€.αυτό μπορω να το απενεργοποιησω;και τι γίνετε στην περιπτωση που μεσα στον μήνα βάλω δεύτερη δεκαευρη κάρτα;θα ξανα ενεργοποιησει αυτόματα κι άλλο πακέτο;
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιείτε με κλήση στο 1330.

 

Η αυτόματη ενεργοποίηση γίνεται όταν σου τελειώσουν τα 200 λεπτά ή όταν περάσουν οι 30 ημέρες.

Δεν χρειάζεται ανανέωση για να ενεργοποιηθεί το πακέτο μόνο να έχεις διαθέσιμο υπόλοιπο

Edited by dkat
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιείτε με κλήση στο 1330.

 

Η αυτόματη ενεργοποίηση γίνεται όταν σου τελειώσουν τα 200 λεπτά ή όταν περάσουν οι 30 ημέρες.

Δεν χρειάζεται ανανέωση για να ενεργοποιηθεί το πακέτο μόνο να έχεις διαθέσιμο υπόλοιπο

 

σ ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία προσφορά αν βάλεις συγκεκριμένο ποσό σε Whatsup να πάρεις τόσα MB για internet; Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι παίρνεις 600MB αν βάλεις €10.

 

Επίσης, για να βάλει κάποιος τα 500MB που κοστίζουν €5, μπορεί να βάλει κάρτα των €5 ή θέλει των €10; Γιατί με τον φόρο αν δεν κάνω λάθος βάζει €4,46 και όχι €5 ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Στο φοιτητικό της cosmote μπορείς να τα ανανεώσεις τα 1000 λεπτα παραπάνω απο μια φορά τον μήνα?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα ότι ίσως να έχει βελτιωθεί το πρόγραμμά τους με τον καιρό και δοκίμασα να βάλω ένα καρτοκινητό που έχω στο mycosmote.

Αφού λοιπόν δήλωσα την αριθμό μου έβγαλε ένα μύνημα:

 

Για λόγους ασφαλείας παρακαλείστε να ακολουθήσετε τη διαδικασία επιβεβαίωσης...

Κωδικός Επιβεβαίωσης

[Πατήστε εδώ για να λάβετε τον κωδικό επιβεβαίωσης]

 

Κάνοντας κλικ εκεί μου πετάει ένα κόκκινο μύνημα

"Σφάλμα

Προέκυψε κάποιο σφάλμα σχετικά με τον αριθμό σύνδεσης."

 

Μπλόκαρε το συμπαν...

Δεν μπορώ να κάνω τίποτε... Ουτε μπρος, ούτε πίσω, ούτε να δω τα υπόλοιπα νούμερα που έχω στο MyCosmote.

Kάνω logoff-logon και αντι για την αρχική οθόνη με πηγαίνει κατευθείαν εκει:

"Σφάλμα

Προέκυψε κάποιο σφάλμα σχετικά με τον αριθμό σύνδεσης."

 

H εξυπηρέτηση πελατών δε βλέπει κανένα πρόβλημα και όλα είναι καλά...

Οπως είπα και 1-2 σελίδες πίσω... το πρόγραμμά τους είναι αισχρό... πρέπει να κλεισω και να ανοίξω τώρα για 3η φορά το account μου από την αρχή...

('Η να πάω σε άλλο πάροχο που έχει ξεπεράσει τις "παιδικές ασθένειες")

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Αν για κάποιο λόγο αλλαξω το φοιτητικό What's up σε frog,όταν θελήσω να το κάνω ξανά What's up θα ειναι φοιτητικό η θέλει ξανά όλες τις διαδικασιες(πάσο κλπ)?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Αν για κάποιο λόγο αλλαξω το φοιτητικό What's up σε frog,όταν θελήσω να το κάνω ξανά What's up θα ειναι φοιτητικό η θέλει ξανά όλες τις διαδικασιες(πάσο κλπ)?

 

για ποιο λογο μπορει να θελεις να αλλαξεις το φοιτητικο whats up?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορα με την ευρωπαικη καρτα νεων σε οσους το καναν υσχιει ακομα ?

 

Ποια προσφορα? Με την Ευρωπαικη καρτα νεων υπαρχει καποια προσφορα συγκεκριμενη?

Link to comment
Share on other sites

Ποια προσφορα? Με την Ευρωπαικη καρτα νεων υπαρχει καποια προσφορα συγκεκριμενη?

 

ναι υπάρχει και δίνει τα φοιτητικά πακέτα

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ναι υπάρχει και δίνει τα φοιτητικά πακέτα

 

Yπαρχει πουθενα καποιο αρθρο ή ανακοινωση να μαθουμε ακριβως τα προνομοια που δινει με την ΕΚ νεων?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...