Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκεί που έβαζα με 5€ 120' προς όλους και με αλλα 5€ 600 λεπτά προς what's up τώρα θα βαζω 2 πακέτα και σύνολο 800 για what's up και 200' λεπτά για όλους.Δεν είναι και ασχημο αν και θα μπορούσαν να δώσουν κατι καλύτερο συγκριτικά με τις υπόλοιπες εταιρίες!!Φυσικά και το πακέτο των 7€ κάπως καλύτερο με τα λεπτά και τα sms.Ευχαριστούμε για την ενημέρωση φιλε Vasileie!Αν θες κάνε το και ένα tip στο myphone για να βγει ως είδηση!! :)

 

Μωρε εμεις που εχουμε ΚαρτοΣυμβολαιο δε την κανουμε ξανα για WhatsUp σιγα σιγα;

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκέφτηκα και εγώ που έχω 1500 comsote και 15 προς τους άλλους.... με 16,5 ευρώ - 5 φοιτητικό = 11,50 , Λέω να γυρίσω whats up
Link to comment
Share on other sites

Τα νέα πακέτα του wu είναι είδηση...σε σχέση πάντα με τα δεδομένα του! Δεν περίμενα ότι θα έβγαζαν άλλο πακέτο προς όλα τα δίκτυα πέραν του 120'-5Ε. Ελπίζω να μείνουν μόνιμα και να μην τα...ψάχνουμε και να μην τα βρίσκουμε στη σελίδα τους, όπως συνέβη με παρόμοιο πακέτο πριν μερικούς μήνες! Βέβαια αν αποδειχτεί ότι πολλές συνδέσεις το γυρίσουν σε wu (γιατί όλοι ψάχνονται για ομιλία προς όλα τα δίκτυα και όλοι-οι περισσότεροι- που είναι σε κοσμοτέ συμβόλαια έχουν πολλές επαφές wu), τότε αυτόματα θα υπάρξουν δεύτερες σκέψεις.
Link to comment
Share on other sites

Στην Αμερική αν δεν βάλεις λεφτά κάθε μήνα, χάνεις αυτόματα τον αριθμό. Κάτι ξέρουν.

 

δεν ισχυει αυτο που γραφεις

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο καιρο εκοψαν το 'bonus εισερχομενων-εξερχομενων κλησεων'....

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ειμαι παλιος χρηστης, κι ετσι με καθε 10αρα ανανεωση, παιρνω (ακομη) το 300αρι δωρεαν λεπτα ομιλιας.

Αν ομως το κοψουν, μπορει να με δυσκολεψουν λιγακι, αλλα λεφτα απο εμενα για αγορα πακετου, δεν προκειται να δουν.

Ειτε θα τηλεφωνω για μη επειγουσες κλησεις με το σταθερο μου που εχει απεριοριστες αστικες-υπεραστικες και 1 ωρα προς κινητα, είτε θα το 'γυρίσω' στο skype, την εφαρμογη την εχουν ολοι οι φιλοι μου ειτε στο κινητο ειτε σε υπολογιστη, κι ενα wifi καπου παιζει κοντα.

Και θα εχω το κινητο μονο για με καλουν, ή αν πότε βρεθω σε αναγκη και ειναι επειγον καπου να τηλεφωνησω.

Θα βαζω μια 10αρα το 3μηνο. (τωρα με τα δωρεαν λεπτα που εχω ακομη με καθε ανανεωση, δεν το κρυβω οτι εχω ενα μικρο κινητρο να βαζω συχνοτερα.)

Ευτυχως η εποχη μας, μας δινει εναλλακτικες επίλογες.

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικό της cosmote εχει ημερομηνία λήξεως?Εκανε σήμερα ενας γνωστός μου φοιτητικό (το πάσο του λήγει το 2017) το καλοκαίρι θα μπορεί να το χρησιμοποιεί?Ανανεώνεται κάθε χρόνο μόνο του ή θα πρέπει να κάνεις πάλι την ιδια διαδικασία με την cosmote?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω ανανέωση online με prepaid κάρτα στο wu; και αν ναι κάνοντας ανανέωση online έχω κάποιο bonus όπως γίνεται στην wind?
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω ανανέωση online με prepaid κάρτα στο wu; και αν ναι κάνοντας ανανέωση online έχω κάποιο bonus όπως γίνεται στην wind?

 

Δεν υπάρχει μπόνους. Όχι, δεν μπορείς με prepaid. Μόνο με κάρτα τραπέζης (πιστωτική ή χρεωστική). Θεωρητικά υποστηρίζει όλες τις κάρτες, ακόμα και τις maestro της εθνικής. Πρακτικά, εγώ προσπάθησα με maestro και μου έβγαλε ότι η πληρωμή δεν μπορεί να γίνει. Επίσης και στη visa της πειραιώς το ίδιο μου έβγαλε. Μόνο με mastercard της eurobank κατάφερα να κάνω ανανέωση. Ας είναι καλά το e-banking της πειραιώς γιατί αν περιμέναμε τα "πειράματα" της κοσμοτε....

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μπόνους. Όχι, δεν μπορείς με prepaid. Μόνο με κάρτα τραπέζης (πιστωτική ή χρεωστική). Θεωρητικά υποστηρίζει όλες τις κάρτες, ακόμα και τις maestro της εθνικής. Πρακτικά, εγώ προσπάθησα με maestro και μου έβγαλε ότι η πληρωμή δεν μπορεί να γίνει. Επίσης και στη visa της πειραιώς το ίδιο μου έβγαλε. Μόνο με mastercard της eurobank κατάφερα να κάνω ανανέωση. Ας είναι καλά το e-banking της πειραιώς γιατί αν περιμέναμε τα "πειράματα" της κοσμοτε....

Υπαρχει και το viva.gr που σε συνδυασμό με την εφαρμογη viva wallet ειναι ότι καλύτερο. Φυσικά μηδενιζεις το tip που σε βάζει να πληρώσεις ως δώρο. Μέχρι στιγμής το ποιο αξιόπιστο.

Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικό της cosmote εχει ημερομηνία λήξεως?Εκανε σήμερα ενας γνωστός μου φοιτητικό (το πάσο του λήγει το 2017) το καλοκαίρι θα μπορεί να το χρησιμοποιεί?Ανανεώνεται κάθε χρόνο μόνο του ή θα πρέπει να κάνεις πάλι την ιδια διαδικασία με την cosmote?

 

το φοιτητικό του θα λήξει τον Αύγουστο του 17 και θα'χει και το καλοκαίρι τα φοιτητικά πακέτα. τώρα για το θέμα της ανανέωσης, φέτος ζήτησαν ανανέωση των φοιτητικών στοιχείων με το νέο πάσο, μέχρι του χρόνου κανείς δεν ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πήγα χθες στο Γερμανό για να δω κάτι περίεργες χρεώσεις στο what's up κ μου παν 3,5 € χρέωση !!! Ισχύει κάτι τέτοιο;;;
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πήγα χθες στο Γερμανό για να δω κάτι περίεργες χρεώσεις στο what's up κ μου παν 3,5 € χρέωση !!! Ισχύει κάτι τέτοιο;;;

 

Για αναλυτική κατάσταση κλήσεων μιλάς; Δεν γράφει να υπάρχει χρέωση πάντως.

http://www.whatsup.gr/el/ypiresia-analytikis-katastasis-kliseon

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!Εχω ενεργοποιήσει ήδη 3 πακέτα Call them all 600' απο τα 4 που δικαιούμαι και ήθελα να ρωτήσω το εξής:Η Cosmote αναφερει ανα ημερολογιακό μήνα.Αν τώρα βαλω το 4ο Call them all σημαίνει ότι μπορώ να ξαναβάλω ακριβώς ένα μήνα απο τότε που έβαλα το 1ο η στην 1η Μαρτίου εχω ξανά αλλα 4 διαθέσιμα?Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα..!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!Εχω ενεργοποιήσει ήδη 3 πακέτα Call them all 600' απο τα 4 που δικαιούμαι και ήθελα να ρωτήσω το εξής:Η Cosmote αναφερει ανα ημερολογιακό μήνα.Αν τώρα βαλω το 4ο Call them all σημαίνει ότι μπορώ να ξαναβάλω ακριβώς ένα μήνα απο τότε που έβαλα το 1ο η στην 1η Μαρτίου εχω ξανά αλλα 4 διαθέσιμα?Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα..!

 

Εμένα με μπέρδεψες! :cool: Ημερολογιακός μήνας είναι από 1 του μήνα μέχρι τέλος του μήνα. Σε κάθε τέτοιο διάστημα μπορείς να κάνεις 4 ενεργοποιήσεις. Πχ. έστω ότι έκανες 4 ενεργοποιήσεις σήμερα στις 10 Φλεβάρη. Η επόμενη ενεργοποίηση που δικαιούσαι είναι από 1η Μάρτη(νέος ημερολογιακός μήνας) όπου την 1η του Μάρτη μπορεις να ξανακάνεις 4 ενεργοποιήσεις. Όμως η επόμενη φορά που θα ξαναδικαιούσαι θα είναι τον επόμενο ημερολογιακό μήνα, δηλαδή μόλις μπει Απρίλιος

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με μπέρδεψες! :cool: Ημερολογιακός μήνας είναι από 1 του μήνα μέχρι τέλος του μήνα. Σε κάθε τέτοιο διάστημα μπορείς να κάνεις 4 ενεργοποιήσεις. Πχ. έστω ότι έκανες 4 ενεργοποιήσεις σήμερα στις 10 Φλεβάρη. Η επόμενη ενεργοποίηση που δικαιούσαι είναι από 1η Μάρτη(νέος ημερολογιακός μήνας) όπου την 1η του Μάρτη μπορεις να ξανακάνεις 4 ενεργοποιήσεις. Όμως η επόμενη φορά που θα ξαναδικαιούσαι θα είναι τον επόμενο ημερολογιακό μήνα, δηλαδή μόλις μπει Απρίλιος

 

Ωραία ευχαριστώ!!Αυτο ήθελα να μάθω!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πήγα χθες στο Γερμανό για να δω κάτι περίεργες χρεώσεις στο what's up κ μου παν 3,5 € χρέωση !!! Ισχύει κάτι τέτοιο;;;

 

μπορεί να παίρνει 3,5 ευρώ ο γερμανός για να την βγάλει,αν μιλήσεις με την εξυπηρέτηση στην στέλνουν δωρεάν. Θέλει φαξ με ταυτότητα και ενυπόγραφο αίτημα.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να παίρνει 3,5 ευρώ ο γερμανός για να την βγάλει,αν μιλήσεις με την εξυπηρέτηση στην στέλνουν δωρεάν. Θέλει φαξ με ταυτότητα και ενυπόγραφο αίτημα.

 

Σήμερα πήγα σε άλλο κατάστημα κ μου παν 2,70€ ότι ναναι

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Μεταβίβαση γραμμής σε whats up γίνεται? Και αν ναι, τι ακριβώς απαιτείται? Μια υπεύθυνη δήλωση?
Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν το διατύπωσα σωστά.. Εννοώ να μεταβιβάσω τα στοιχεία της γραμμής. Δηλαδή αν είναι στα στοιχεία μου ένα καρτοκινητό.. να πάει στα στοιχεία κάποιου τρίτου.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν το διατύπωσα σωστά.. Εννοώ να μεταβιβάσω τα στοιχεία της γραμμής. Δηλαδή αν είναι στα στοιχεία μου ένα καρτοκινητό.. να πάει στα στοιχεία κάποιου τρίτου.

 

Προσωπικά για να το κάνω στα στοιχεία μου απο τα στοιχεία του Πατέρα μου,μου ζήτησαν μόνο την Ταυτότητα του.Κανονικα απο όσο ξέρω χρειάζεται και ο ίδιος ο κάτοχος της γραμμής αλλα ανάλογα στον υπάλληλο που θα πέσεις.

Link to comment
Share on other sites

ανάλογα στον υπάλληλο που θα πέσεις.

 

αυτό ισχύει. Κανονικά θα πρέπει να παρουσιαστούν και οι 2 με τις ταυτότητες τους.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως απενεργοποιείται η αυτόματη αγορά των 200 λεπτών με 5 ευρώ όταν τα δωρεάν λεπτά που έχεις τελειώσουν;; Με κάποιο τρόπο ενεργοποιήθηκε και κάθε φορά με χρεώνει ενώ δεν το θέλω. Επίσης με ποιο τρόπο μπορώ να ελέγξω σε ένα άλλο καρτοκινητό Cosmote αν είναι ενεργοποιημένο;
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

αυτό ισχύει. Κανονικά θα πρέπει να παρουσιαστούν και οι 2 με τις ταυτότητες τους.

 

η να παρουσιαστεί ο ένας και να έχει εξουσιοδοτηση του δευτερου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...