Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μου χάρησαν το καλοκαίρι είναι nokia 3410, γιατί τελευταία έχω την τάση να μαζεύω παλιά κινητά. Υπάρχει τρόπος να μπω στο wap με αυτό να δω-θυμηθώ πως ήταν?? Πέρασα καποιες ρυθμίσεις χειροκίνητα αλλα δεν έβγαλα άκρη..

 

χαχαχαχα ωραιος!!! Αμα θελεις να σου δωσω και εγω το 3410 μου!!! Το εχω απο το 2002 και σε αριστη κατασταση και με πολλες γνησιες προσοψεις!!! Νομιζω οτι για να δουλεψει το wap εκανε κληση σε εναν αριθμο και συνδεοταν, πανακριβο το wap του, το ειχα φτιαξει να κατεβαζω κανενα εικονομηνυμα και παιχνιδια σα το munkiki αν το γραφω σωστα, α ρε αθανατες ωραιες εποχες!!!

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου χάρησαν το καλοκαίρι είναι nokia 3410, γιατί τελευταία έχω την τάση να μαζεύω παλιά κινητά. Υπάρχει τρόπος να μπω στο wap με αυτό να δω-θυμηθώ πως ήταν?? Πέρασα καποιες ρυθμίσεις χειροκίνητα αλλα δεν έβγαλα άκρη..

Αν το κινητό αυτό έχει τις ίδιες δυνατότητες με το 3330 που εχω τότε δε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις διότι η σύνδεση στο ίντερνετ βασίζεται σε παλαιότερο πρότυπο με κλήση σε κάποιον αριθμό του στυλ pstn στα σταθερά. Τσέκαρε αν έχει ρυθμίσεις για apn αλλιώς ξέχασέ το.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι εκεί είχα καταλήξει κ' εγω, στο ότι δεν γίνεται πλέον! Παιδιά δεν το θέλω εννοείται για κάτι σοβαρό! Απλά τις εποχές εκείνες ήμουν μικρός και είχε μείνει σαν απωθημένο καθώς το τότε wap δεν ήταν διαδεδομένο! Ήθελα να νοιώσω την εμπειρία! :P

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λήγει το πακέτο για Ιντερνετ. Δεν πρόκειται να το ανανεώσω. Πρέπει να στείλω και το end day στο 1333 ή δεν χρειάζεται? Δεν σκοπεύω να ξαναμπώ στο Ιντερνετ από αυτό το νουμερο.

 

To mycosmote είναι συμβατό με whats up/κοσμοκαρτα ή είναι μόνο για συμβόλαια? Έκανα εγγραφή και περιμένω το sms με το password

Edited by vega2003
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λήγει το πακέτο για Ιντερνετ. Δεν πρόκειται να το ανανεώσω. Πρέπει να στείλω και το end day στο 1333 ή δεν χρειάζεται? Δεν σκοπεύω να ξαναμπώ στο Ιντερνετ από αυτό το νουμερο.

 

To mycosmote είναι συμβατό με whats up/κοσμοκαρτα ή είναι μόνο για συμβόλαια? Έκανα εγγραφή και περιμένω το sms με το password

 

Aν φροντίσεις να έχεις πάντα τα δεδομένα απενεργοποιημένα δεν χρειάζεται να στείλεις end day. Aλλά αν καταλάθος τα ενεργοποιήσεις, θα χρεωθείς!

Link to comment
Share on other sites

Aγαπάμε Cosmote!!! :D :D

Μπορεί τόσο καιρό να ήθελα να αλλάξω.. Αλλά μέχρι το καλοκαίρι με έφτιαξε.. :lol:

Αφού είχα προσπαθήσει πολλές φορές να κάνω την ανανέωση online, είτε με πάσο, είτε με βεβαίωση σπουδών, μου έλεγε ότι δεν είναι σωστά τα στοιχεία μου.. Και θεώρησα επειδή φαίνεται από τις ημερομηνίες ότι δεν είμαι στα βασικά χρόνια φοίτησης, πως δεν θα με δεχόντουσαν για αυτό το λόγο.. Και με το που μπήκε ο Ιανουάριος, βγήκαν τα φοιτητικά πακέτα από τα διαθέσιμα στην εφαρμογή του what's up στο κινητό μου...

Τελικά, όμως, σήμερα με πήραν τηλέφωνο και παρ' όλο που τους είπα ότι είμαι μεγάλο έτος, μου έκαναν την ανανέωση τηλεφωνικά!!! :happy: Και μόλις επανήλθαν τα φοιτητικά πακέτα στην εφαρμογή!! :p

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Aγαπάμε Cosmote!!! :D :D

Μπορεί τόσο καιρό να ήθελα να αλλάξω.. Αλλά μέχρι το καλοκαίρι με έφτιαξε.. :lol:

Αφού είχα προσπαθήσει πολλές φορές να κάνω την ανανέωση online, είτε με πάσο, είτε με βεβαίωση σπουδών, μου έλεγε ότι δεν είναι σωστά τα στοιχεία μου.. Και θεώρησα επειδή φαίνεται από τις ημερομηνίες ότι δεν είμαι στα βασικά χρόνια φοίτησης, πως δεν θα με δεχόντουσαν για αυτό το λόγο.. Και με το που μπήκε ο Ιανουάριος, βγήκαν τα φοιτητικά πακέτα από τα διαθέσιμα στην εφαρμογή του what's up στο κινητό μου...

Τελικά, όμως, σήμερα με πήραν τηλέφωνο και παρ' όλο που τους είπα ότι είμαι μεγάλο έτος, μου έκαναν την ανανέωση τηλεφωνικά!!! :happy: Και μόλις επανήλθαν τα φοιτητικά πακέτα στην εφαρμογή!! :p

Και τι τους έδωσες τηλεφωνικά;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

2-3 ερωτησούλες (έχω διαβάσει τις τελευταίες 30 σελίδες του θέματος ....) για Cosmoκάρτα

 

 

1. Τα 200' με 5 ευρώ ενεργοποιούνται αυτόματα μόλις λήξουν, σωστά; Υπάρχει τρόπος απενεργοποίησης της αυτόματης επαν-ενεργοποίησης;

 

2. Το ίδιο συμβαίνει και για άλλα πακέτα π.χ. το SMS 100 Plus 250MB ;

 

3. Σε όλα τα πακέτα σου έρχεται sms 1 μέρα πριν λήξουν;;

 

4. Πώς ενεργοποιείται το 4G σε Cosmoκάρτα;

 

Thnx

111s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

2-3 ερωτησούλες (έχω διαβάσει τις τελευταίες 30 σελίδες του θέματος ....) για Cosmoκάρτα

 

 

1. Τα 200' με 5 ευρώ ενεργοποιούνται αυτόματα μόλις λήξουν, σωστά; Υπάρχει τρόπος απενεργοποίησης της αυτόματης επαν-ενεργοποίησης;

 

2. Το ίδιο συμβαίνει και για άλλα πακέτα π.χ. το SMS 100 Plus 250MB ;

 

3. Σε όλα τα πακέτα σου έρχεται sms 1 μέρα πριν λήξουν;;

 

4. Πώς ενεργοποιείται το 4G σε Cosmoκάρτα;

 

Thnx

 

1. κλήση στο 1330 και πατάμε 12

2 Όχι δεν υπάρχει αυτόματη ανανέωση σε άλλα πακέτα.

3 . Ναί έρχεται πάντα ειδοποίηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

4. Πώς ενεργοποιείται το 4G σε Cosmoκάρτα;

 

Thnx

 

στέλνοντας την εντολή 4G στο 1333.

Link to comment
Share on other sites

Και τι τους έδωσες τηλεφωνικά;

Ουσιαστικά τίποτα.. Επιβεβαίωσα τα ήδη καταχωρημένα στοιχεία μου, δηλαδή όνομα, επώνυμο, σχολή, τμήμα... :)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση για την επέκταση υπολοίπου:Σου δίνει 3 ευρώ και αφαιρεί από την επόμενη κάρτα το ιδιο ποσό ή χρεώνει και κάτι παραπάνω? Και αν δεν ξοδέψω και και τα 3 ευρω πόσα αφαιρεί? Σόρρυ αλλά με μπερδεύει λίγο το πράγμα.
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση για την επέκταση υπολοίπου:Σου δίνει 3 ευρώ και αφαιρεί από την επόμενη κάρτα το ιδιο ποσό ή χρεώνει και κάτι παραπάνω? Και αν δεν ξοδέψω και και τα 3 ευρω πόσα αφαιρεί? Σόρρυ αλλά με μπερδεύει λίγο το πράγμα.

 

Αφαιρεί 3,40 ευρώ από την επόμενη ανανέωση .

Και αν δεν τα ξοδέψεις πάλι 3,40 θα σου πάρει , Θα σου μείνουν όμως και αυτά που δεν ξόδεψες.

Προσοχή . Επέκταση γίνεται μόνο αν το υπόλοιπο σου είναι κάτω από 2 ευρώ. Έτσι όμως δεν μπορείς να αγοράσεις πακέτο ομιλίας (1.99+3 = 4.99 στην καλύτερη περίπτωση).

Link to comment
Share on other sites

Η φοιτητικη προσφορα ισχυει και για αυτους με κατατακτηριες???
Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Η φοιτητικη προσφορα ισχυει και για αυτους με κατατακτηριες???

Ναι, αλλά θα χρειαστείς βεβαίωση σπουδών.

Link to comment
Share on other sites

Με πήρε σήμερα ένας τύπος από έναν αριθμό κινητού και μου είπε ότι με κάλεσε για μια προσφορά της κοσμοτέ... Επειδή δεν μπορούσα να μιλήσω εκείνη την στιγμή του είπα αν μπορεί να με πάρει πάλι πίσω σε μία ώρα και κάτι μου είπε εντάξει και το έκλεισε... Δεν με πήρε ποτέ, το περίεργο είναι όμως ότι ο αριθμός από τον οποίο με κάλεσε δεν ήταν το κλασικό 131 αλλά ένας κοινός αριθμός κινητού που ξεκίναγε από 697... Πριν από δύο μέρες επίσης με είχε πάρει ένας παρόμοιος αριθμός που ήταν διαφορετικός μόνο στα 4 τελευταία ψηφεία... Ξέρει κανείς περί τίνος πρόκειται;;
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Με πήρε σήμερα ένας τύπος από έναν αριθμό κινητού και μου είπε ότι με κάλεσε για μια προσφορά της κοσμοτέ... Επειδή δεν μπορούσα να μιλήσω εκείνη την στιγμή του είπα αν μπορεί να με πάρει πάλι πίσω σε μία ώρα και κάτι μου είπε εντάξει και το έκλεισε... Δεν με πήρε ποτέ, το περίεργο είναι όμως ότι ο αριθμός από τον οποίο με κάλεσε δεν ήταν το κλασικό 131 αλλά ένας κοινός αριθμός κινητού που ξεκίναγε από 697... Πριν από δύο μέρες επίσης με είχε πάρει ένας παρόμοιος αριθμός που ήταν διαφορετικός μόνο στα 4 τελευταία ψηφεία... Ξέρει κανείς περί τίνος πρόκειται;;

 

τπτ περίεργο. Προσφορά έκανε. Χρησιμοποιούν αριθμούς καοσμοτε γιατι δεν υπάρχει χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

στέλνοντας την εντολή 4G στο 1333.

 

Να ρωτήσω κι εγώ πόσες μέρες κάνει να το ενεργοποιήσει το 4G, μετά που θα σταλθεί η εντολή??

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ πόσες μέρες κάνει να το ενεργοποιήσει το 4G, μετά που θα σταλθεί η εντολή??

 

Μετά από λίγη ώρα, αναλόγως το φόρτος του δικτύου, θα σου έρθει και η απάντηση ότι το 4G ενεργοποιήθηκε, αλλά μπορείς κι εσύ, χωρίς να λάβει κάποιο μήνυμα, μετά από λίγη ώρα να το ελέγξεις αλλάζοντας τις ρυθμίσεις δικτύου στη συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγη ώρα, αναλόγως το φόρτος του δικτύου, θα σου έρθει και η απάντηση ότι το 4G ενεργοποιήθηκε, αλλά μπορείς κι εσύ, χωρίς να λάβει κάποιο μήνυμα, μετά από λίγη ώρα να το ελέγξεις αλλάζοντας τις ρυθμίσεις δικτύου στη συσκευή σου.

 

Οκ! Απλώς έχω στείλει αλλά δεν μου έχει έρθει κάποιο μήνυμα εδώ και δυο μέρες...

Link to comment
Share on other sites

Οκ! Απλώς έχω στείλει αλλά δεν μου έχει έρθει κάποιο μήνυμα εδώ και δυο μέρες...

 

 

Και εγώ το ίδιο...

111s
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά θέλω αδέκαστη απάντηση και χωρίς συναισθηματισμούς...

Αποφάσισα να φύγω από το f2g ορμώμενος από το γράψιμο που μας κάνουν σαν πελάτες και εξηγώ:

Την προηγούμενη Δευτέρα παράγγειλα δύο νέα φοιτητικά μέσω της ιστοσελίδας τους. Εννοείται πως πλέον έχω χάσει την υπομονή μου μιας και αφού χάλασε περίπου 5€ να τους παίρνω τηλέφωνο, αφου του κατέβασα και καντήλια μέσω του φατσοβιβλίου, αυτοί ως γνήσιοι καραγκιόζηδες και παπαγάλοι μου λένε πάντα το ίδιο τροπάριο του "σημειώνουμε το αίτημα σας και θα το δούμε" για το πότε θα στείλουν τα νούμερα και να πάρουν τα απαραίτητα δικαιολογητικά (είμαι επαρχία).

Αυτή τη στιγμή διατηρώ στην οικογένεια τρία νούμερα f2g με το μπόνους των 300 λεπτών σε κάθε ανανέωση και να πω την αλήθεια με 10€ περνάει περίπου 1,5 μήνα η κάθε γραμμή.

Όμως αυτή την απάθειά τους την βαρέθηκα πλέον ειλικρινά και έτσι αποφάσισα το απενοημένο ατόπημα.

Προκειμένου να "εκβιάσω" είτε την άμεση αποστολή των νέων γραμμών είτε ακόμα περισσότερο μήπως πετύχω ενεργοποίηση φοιτητικού στις υπάρχοντες (προκειμένου να μην τους φύγω) αύριο πρωί πρωί θα κάνω φορητότητα και τις τρεις γραμμές. Όμως προς που;

Να πάω κοτέ; Να πάω βόντα; Να πάω σε κοσμοκάρτα ή σε whats up? σε cu ή σε απλή καρτοκινητή βόντα; Εννοείται πως μιλάμε μεταξύ μας και εννοείται πως θέλουμε και data. SMS δεν μας ενδιαφέρουν.

Λοιπόν θα ήθελα την συμβουλή σας προκειμένου αν στην περίπτωση δεν λήξει θετικά η κίνηση αυτή με την wind και ακολουθήσω τον δρόμο που προείπα, τουλάχιστον να πω "μη χείριστον βέλτιστον"

Link to comment
Share on other sites

με παίρνουν τηλέφωνο για ανανέωση της φοιτητικής προσφοράς τηλεφωνικά κι επειδή με παίρνουν άτνατ ώρες που δεν μπορώ να απαντήσω, γνωρίζετε αν μπορώ να πραγματοποιήσω την ανανέωση αν καλέσω εγώ στην εξυπηρέτηση πελατών;;
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά για τα 300 λεπτά από την κοσμοκάρτα θα τελειώσει στις 15/1?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...