Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πειράζει που δε κατάλαβα τίποτα;

για κανε εντιτ και βάλε σημεια στιξης στο κείμενο. σε 4μιση σειρες εβαλες μια τελεια και αυτη στο τέλος! :lol:

 

παντως μπορει να δει το νουμερό σου

Link to comment
Share on other sites

Ω ρε σπάσιμο...

Πρέπει να τρέχω δηλαδή για αιτήσεις? Αύριο φεύγω στρατό...

 

ναι πρέπει να πας. Στρατό; Ωχ παναγία μου.( και εγώ που σκέφτομαι ότι θα παω φρικαρω με όλα αυτα που γίνονται!) . Στην θέση σου δεν θα το άφηνα τελευταία στιγμη! Με όλα τα πράγματα για το στρατό θα το κοίταγα πρώτο. Κάτι άκυρο, στο στρατό από ότι μου έχουνε πει δεν είναι εύκολο να φορτίσεις το κινητό σου , δεν ξέρω εάν αληθεύει. Σκέφτομαι να πάρω και ένα ηλιακό φορτίστη από τώρα να τον εχω διότι πότε δεν ξέρεις. Μου φαίνεται ότι είναι αρκετά χρήσιμος έχει ένα το πλαίσιο οικονομικό.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση κ εγω.αν καποιος εχει κλειστη την συκευη του και του εχουν στειλει μηνυμα..οταν ανοιξει την συσκευη η ωρα που θα δειξει θα ειναι η ωρα που ελαβε το μηνυμα ή η ωρα που ανοιξε την συσκευη??παιζει ρολο η συσκευη?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση κ εγω.αν καποιος εχει κλειστη την συκευη του και του εχουν στειλει μηνυμα..οταν ανοιξει την συσκευη η ωρα που θα δειξει θα ειναι η ωρα που ελαβε το μηνυμα ή η ωρα που ανοιξε την συσκευη??παιζει ρολο η συσκευη?

 

Εμένα στο δικό μου (Nokia N8) δείχνει την ώρα που πήρα το μήνυμα, άλλα αν μπω στις λεπτομέρειες του μηνύματος, μου λέει τι ώρα το έστειλε ο αποστολέας. Λογικά πρέπει να παίζει ρόλο και η συσκευή ή/και το λειτουργικό σύστημά της. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Η φάση δείχνει που πάει, πέρυσι με 5 ευρό ανανέωση σου έδιναν δώρο ένα πακετάκι 1500' και 1500sms μετά το κατάργησαν και το αγόραζες με 5 ευρώ, μετά καταργήθηκε το πακετάκι με τα 1500+1500 και βγάλανε το 1200'+1200' με 7 ευρώ και τώρα φτάσαμε στα 600'+600sms με 7 ευρώ, όπως πάνε θα τα καταργήσουν είναι σίγουρο, αυτό που λένε οι πολίτες δεν είναι ψέμα, θυμάστε με τις επιδοτήσεις που χρόνια τώρα λέγανε θα τις καταργήσουν; Είδατε που φτάσαμε, και το πρόβλημα στην Ελλάδα είναι πως Κλεφτοτέ, κλέφταφον και γουήντ έχουν εναρμονισμένες πολιτικές ο ανταγωνισμός δεν λειτουργεί σε καμία των περιπτώσεων, δείτε στην Αγγλία πχ τι τιμές έχουν και τι πακέτα προσφέρουν και θα καταλάβετε τι συμβαίνει στην Ελλάδα.

 

Δεν βλέπω να χαρακτηρίζεις κάπως αντίστοιχα και τη wind, όπως τις δυο άλλες...! Η οποία δεν διαφέρει και πολύ, τουλάχιστον στην παρούσα φάση. Ή λοιπόν τα βάζεις με όλους ή ο καθένας μπορεί να πει ότι βρίζεις/υποστηρίζεις από συμφέρον.

 

Πάντως μετά την πρόσφατη προσφορά με τα 100 λεπτά, δεν φαίνεται καμία τάση κατάργησης των καρτοκινητών, ίσα ίσα. Και τέλος πάντων, ας μην κάνουμε μαντεψιές όταν δεν είμαστε σίγουροι για κάτι. Μοιάζει γελοίο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ειχα σημερα ενα προβλημα καλεσα το 11831 της Cosmote (πληροφοριες καταλογου) και μιλησα με μια κυρια και ειχα αποκρυψη μπορει να το δει απο κει το νουμερο μου η υπαληλλος η οποιοδηποτε υπάλληλος δεν εδωσα στοιχεια μου απλα εψαχνα τηλεφωνο για φιλαρακι μου και την ωρα που ρωτησα την υπαλληλο στραβωσε κιολας επειδη δεν ηθελα να με συνδεσει γιατι να χρεωθω διπλασια :shock: τι να πω αυτο που με ενδιαφερει αμα με αποκρυψη που πηρα αν μπορει να το δει ποιος ειμαι παντως με τρομοκράτησε απο κει στο υπολογιστη της με καποιο μηχανημα :confused: :what: τι ακριβως παιζει :!: μιλησα ευγενικα κιολας στην υπαλληλο. :what:

 

ναι μπορει να δει το νουμερο του κινητου σου.

 

Κάτι άκυρο, στο στρατό από ότι μου έχουνε πει δεν είναι εύκολο να φορτίσεις το κινητό σου , δεν ξέρω εάν αληθεύει. Σκέφτομαι να πάρω και ένα ηλιακό φορτίστη από τώρα να τον εχω διότι πότε δεν ξέρεις. Μου φαίνεται ότι είναι αρκετά χρήσιμος έχει ένα το πλαίσιο οικονομικό.

 

να πάρεις μαζί σου ενα πολυμπριζο και να φορτιζουν πολλα κινητά μαζί απο μια μπριζα για να μην γίνετε χαμος ποιος θα προλάθει να φορτισει το κινητο του.

.
Link to comment
Share on other sites

Οκ αυτό θα κάνω όταν παω . Σε ευχαριστώ. Αν και ακόμα εχω χρόνο αλλά καλό είναι να μαθαίνουμε σιγά σιγά. Να ρωτήσω κάτι άλλο της ρυθμίσεις wap της κόσμοτε πως μπορούμε να της περάσουμε; από μου είπανε ότι ρυθμίσεις ίντερνετ εάν μπεις με αυτές στο facebook zero σε χρεώνει ένα ευρώ. Ενώ εάν μπεις με wap όχι. Αληθεύει;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Οκ αυτό θα κάνω όταν παω . Σε ευχαριστώ. Αν και ακόμα εχω χρόνο αλλά καλό είναι να μαθαίνουμε σιγά σιγά. Να ρωτήσω κάτι άλλο της ρυθμίσεις wap της κόσμοτε πως μπορούμε να της περάσουμε; από μου είπανε ότι ρυθμίσεις ίντερνετ εάν μπεις με αυτές στο facebook zero σε χρεώνει ένα ευρώ. Ενώ εάν μπεις με wap όχι. Αληθεύει;

Εγώ ξέρω ότι το fecebook zero είναι δωρεάν με ότι ρυθμίσεις και να μπεις αλλά αν μπεις στο κανονικό fecebook τότε υπάρχει χρέωση. Τώρα το wap ενεργοποιείται είτε με κλίση στο 13838 που είναι εξηπηρέτηση πελατών είτε νομίζω με το μήνυμα wap στο 1333 αλλά η υπηρεσία wap σε όλους τους αριθμούς από εδώ και πέρα είναι ενεργοποιημένη αλλά εάν δεν έχει ρυθμίσεις ακολούθησε την πιο πανω διαδικασία.

Edited by lord1982
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις πως μπορω να βαλω διαφορετικα calling tunes αναλογα με το πιος :) με καλει?

 

Γιατί δε ρωτάς στην ενότητα της συσκευής σου;;

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Φορητότητα σε καρτοκινητό cosmote μπορεί να γίνει και σε καταστήματα Γερμανός εκτός από cosmote;

Μπορεί να γίνει και ηλεκτρονικά από το site;Είδα να έχει επιλογή φορητότητα μόνο σε περίπτωση συμβολαίου.

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι αυτη η ενοτητα ξερεις?γιατι δεν μπορω να την βρω

 

Ποια συσκευή έχεις?

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν βρισκομαι στο μετρο (σε ολους τους σταθμους) οχι εν κινησει δεν μπορω να βγαλω γραμμη.εχει κανενας αλλος καποιο παρομοιο προβλημα?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

"Μοναδικο δωρο! Ενεργοποιησε ενα πακετο call them all στο 1330 & καθε πεμπτη εως το τελος του ετους θα προστιθενται 100' στα διαθεσιμα λεπτα του πακετου σου." μου ηρθε πριν απο λιγο. Θυμηθεικα τις πεμπτες που εδεινε το cu κατι δωρακια πριν δεκα χρονια +, χαχα! Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν βρισκομαι στο μετρο (σε ολους τους σταθμους) οχι εν κινησει δεν μπορω να βγαλω γραμμη.εχει κανενας αλλος καποιο παρομοιο προβλημα?

 

λογικό είναι αφού οι σταθμοί βάσης είναι σχεδόν σε όλους τους σταθμούς οπότε για αυτό δεν έχεις σήμα φεύγοντας από το σταθμό και μόλις φτάσεις στον επόμενο σταθμό έχεις κανονικά. Οπότε είναι λογικό να μην μπορείς να βγάλεις γραμμή μου έχει τύχει και εμένα με την βοντα αντίστοιχα και μου το είχε πει και μια φιλη μου ότι μην περιμένεις να βγάλεις κλήση όταν κινείται το μετρό! Και εγώ δεν το πίστευα διότι τότε ήτανε η πρώτη φορά που χρησιμοποιούσα μετρό , μέχρι που το δοκίμασα και εγώ και το είδα!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ισχυει ακομα το πακετο με τα 600 μηνυματα και 100 mb?

 

από όσο ξέρω ναι!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

λογικό είναι αφού οι σταθμοί βάσης είναι σχεδόν σε όλους τους σταθμούς οπότε για αυτό δεν έχεις σήμα φεύγοντας από το σταθμό και μόλις φτάσεις στον επόμενο σταθμό έχεις κανονικά. Οπότε είναι λογικό να μην μπορείς να βγάλεις γραμμή μου έχει τύχει και εμένα με την βοντα αντίστοιχα και μου το είχε πει και μια φιλη μου ότι μην περιμένεις να βγάλεις κλήση όταν κινείται το μετρό! Και εγώ δεν το πίστευα διότι τότε ήτανε η πρώτη φορά που χρησιμοποιούσα μετρό , μέχρι που το δοκίμασα και εγώ και το είδα!.

 

εγω λεω στους σταθμους ναι μεν εχω φουλ σημα αλλα δεν βγαινει ουτε γραμμη ουτε μηνυμα :wacko:

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

desire hd εχω ξερεις πως γινεται?

 

Εδω ειναι η ενοτητα σου :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, πήρα μια κάρτα να βάλω στο τηλ. και σβήστηκαν κάποιοι αριθμοί και δεν μπορώ να κάνω ανανέωση. Πήρα την εξυπηρέτηση και αυτοί έχουν αλλάξει το σύστημα και δεν μπορώ να μιλήσω με κάποιον. Τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

^ δηλαδή, καλεσες το 13838 πατησες 9 κ δεν συνδέθηκες με εκπροσωπο; Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, πήρα μια κάρτα να βάλω στο τηλ. και σβήστηκαν κάποιοι αριθμοί και δεν μπορώ να κάνω ανανέωση. Πήρα την εξυπηρέτηση και αυτοί έχουν αλλάξει το σύστημα και δεν μπορώ να μιλήσω με κάποιον. Τι να κάνω?

 

παιρνεις στην εξυπηρετηση πελατων, δινεις τον σειριακο αριθμο της καρτας και σου προσθετουν αυτοι την αξια της καρτας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...