Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φυσικά και υπάρχει ο αριθμός 1333 στην Cosmote και στo Whats Up
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι μηνυμα στελνω για να ξανα σταλθουν οι ρυθμισεις internet για το πακετο των 3 ευρω ;

Αν έχεις τη δυνατότητα να ορίσεις μόνος σου APN, τότε βάζεις

APN: internet

Username: -κενό-

Password: -κενό-

 

19/5/2011 10:50

Από Cosmote:

"H COSMOTE ΣΑΣ ΧΑΡΙΖΕΙ 5€! ΑΠΛΑ ΑΝΑΝΕΩΣΤΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ΣΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΤΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ 5€ ΔΩΡΕΑΝ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ."

 

Εγώ έκανα ανανέωση την ημέρα εκείνη και απλά περιμένω την 1η Ιουνίου:D

Ακόμα δεν μου έχουν πιστωθεί τα 5€:worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ο επόμενος μήνας όπως σου γράψανε είναι από την 1η μέχρι την 30η , δεν σου είπαν πουθενά ότι θα το κάνουν την πρώτη μέρα του μήνα.
Link to comment
Share on other sites

το θεμα δεν ειναι το τι θα φουσκώσουν...

 

αλλα το οτι δεν εχεις και πολλες ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ επιλογες ....

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

γνωρίζει κάποιος να μου πει αν γίνεται ανάκτηση του κωδικού reload it

Έσβησα κατά λάθος το μύνημα..

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

γνωρίζει κάποιος να μου πει αν γίνεται ανάκτηση του κωδικού reload it

Έσβησα κατά λάθος το μύνημα..

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

 

Στείλε το λεκτικό codes στο 1313

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα τον κωδικό του reloaded και πήρα 100 MMS για μία εβδομάδα. Όμως δεν θυμάμαι ποια μέρα ενεργοποίησα τον κωδικό(και δεν έχω κρατήσει το μήνυμα που μου ήρθε) με αποτέλεσμα να μην ξέρω πότε συμπληρώνονται οι 7 μέρες! Υπάρχει τρόπος να το δω;

 

*με Υ στο 1313 δεν στέλνει τίποτα για τα mms!

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα τον κωδικό του reloaded και πήρα 100 MMS για μία εβδομάδα. Όμως δεν θυμάμαι ποια μέρα ενεργοποίησα τον κωδικό(και δεν έχω κρατήσει το μήνυμα που μου ήρθε) με αποτέλεσμα να μην ξέρω πότε συμπληρώνονται οι 7 μέρες! Υπάρχει τρόπος να το δω;

 

*με Υ στο 1313 δεν στέλνει τίποτα για τα mms!

στείλε mms yp στο 1313

Link to comment
Share on other sites

στείλε mms yp στο 1313

 

Σ' ευχαριστώ πολύ! Μου λέει ότι έχω 79 mms προς όλους αλλά δεν μου λέει μέχρι πότε!

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ! Μου λέει ότι έχω 79 mms προς όλους αλλά δεν μου λέει μέχρι πότε!

Ε,σίγουρα για την μέρα που σου κυλάει. Στέλνε το κάθε μέρα. Τσάμπα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Tα Δωρεάν λεπτά προς WHAT'S UP με ανανέωση έχουν διάρκεια λήξης ή ισχύουν μέχρι να εξαντληθούν; Έκανα ανανέωση 10Ε στο whatsup και πήρα 600 λεπτά. Έψαξα στο site της cosmote αλλά δεν είδα κάπου να αναφέρει ότι είναι για έναν μήνα...
Link to comment
Share on other sites

Tα Δωρεάν λεπτά προς WHAT'S UP με ανανέωση έχουν διάρκεια λήξης ή ισχύουν μέχρι να εξαντληθούν; Έκανα ανανέωση 10Ε στο whatsup και πήρα 600 λεπτά. Έψαξα στο site της cosmote αλλά δεν είδα κάπου να αναφέρει ότι είναι για έναν μήνα...

 

ισχύουν για έναν μήνα. Εάν στείλεις την λέξη υ στο 1313 σου λέει πότε λήγουνε.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εχω 3 whatsup αλλα το ενα μονο για να με καλουν τα δυο παιδια μου που εχουν κι αυτα whatsup και με πηραν απο cosmote και ειπαν οτι 30/6 τελος το whatsup και τα συναφη προγραμματα καρτοκινητης και των αλλων δυο εταιριων.Μου προτεινα καρτοσυμβολαιο με 20 ευρω που δινει 1500 λεπτα προς cosmote και τους 3 πρωτους μηνες 3+ ωρες προς αλλα δικτυα αλλα μετα μονο ξαπου 35 λεπτα.

Αληθευουν αυτα παιδια ???? Ειχα ησυχασει με δυο καρτες ανανεωσης whatsup αλλα αν ειναι ετσι ....

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει τύχει να σας βγάλει μήνυμα σφάλματος το κινητό «Έλεγχος ταυτότητας απέτυχε» στην προσπάθεια να συνδεθεί μέσω Cosmote internet (What's Up); Είναι σφάλμα της σύνδεσης ή της συσκευής μου; :worry:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που ξέουμε είναι ότι 30 Ιουνίου τελιώνει η τρέχουσα προσφορά .

Αν θα υπάρξει κάπια άλλη δεν το ξέρει κανένας.

Πάντως αν ανανεώσεις 30/06 θα έχεις τα 1500 μέχρι 30/07

Μέχρι τώτε κάπια προσφορά θα έχει βγεί , ή μπορείς τότε να μετακινηθείς σε καρτοσυμβόλαιο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει τύχει να σας βγάλει μήνυμα σφάλματος το κινητό «Έλεγχος ταυτότητας απέτυχε» στην προσπάθεια να συνδεθεί μέσω Cosmote internet (What's Up); Είναι σφάλμα της σύνδεσης ή της συσκευής μου; :worry:

 

νομίζω ότι είναι θέμα δικτύου και εμένα μου βγάζει στην συσκευή νοκια που εχω πολλές φορές ότι "η συνέδεση πακέτων δεδομένων διακόπτηκε από το δίκτυο" και ξανά πατάγα σύνδεση και έμπαινε κανονικά ή έμπαινε μετά από 3ή 4φορές. Είναι πολύ σπαστικο σήμερα με πείρανε μετά της 27/5 που το είχα καταχωρίσει σαν αίτημα( τόσο γρήγορα ενώ εάν το είχα καταχωρίσει στην βοντα θα με παίρνανε πολύ νωρίτερα ) και μου είπανε ότι δεν φαίνεται κάποιο πρόβλημα στην περιοχή τελικά φταει η υπέρφόρτωση δικτύου δεν εξηγείται αλλιώς και μου ξανά έτυχε εχτεσ στις 12 περίπου . Τι να πω την εχω μόνο για ίντερνετ την κότε αλλά από ότι φαίνεται βλέπω να την καταργώ ή να φεύγω με φορητοτητα εάν συνεχίζει να μου σπάει τα νεύρα όταν θέλω να μπω και δεν εχω ίντερνετ και υπολογιστή μπροστά μου.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS
Διόρθωση και προσθήκη λέξεων

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος αριθμος στο whatsup να στελνουμε sms και να μας λεει το υπολοιπο των sms και χρονου ομιλιας?και τι ακριβως πρεπει να γραψουμε στο sms?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος αριθμος στο whatsup να στελνουμε sms και να μας λεει το υπολοιπο των sms και χρονου ομιλιας?και τι ακριβως πρεπει να γραψουμε στο sms?

Πάρε το Link του whats up και κοίτα κάτω από κάθε προσφορά τα μικρά γράμματα. http://whatsup.gr/services/sms-choice

Για κάθε πακέτο έχει άλλο sms.

Αν έχεις android κινητό υπάρχει έτοιμο προγραμματάκι που σου λέει τα υπόλοιπα που έχεις. Θα το βρείς εδώ https://market.android.com/details?id=org.hypest.mywhatsup&feature=search_result

 

Και στα συγκεντρώνω:

Για υπόλοιπο προσφοράς ή τσάμπα λεπτών από πακέτα στέλνει υ ή y στο 1313

Για υπόλοιπο sms στέλνεις SMS YP ή ΣΜΣ ΥΠ στο 1313

Για υπόλοιπο Mbs στέλνεις info στο 1313

Για υπόλοιπο mms στέλνεις Mms yp στο 1313

Για υπόλοιπο μονάδων ευρώ στέλνεις ΥΠ στο 1314

Για να μάθεις ποίος αριθμός είναι Whats Up στέλνεις WU (κενό) τον αριθμό στο 1314 (ΠΧ: WU 6971234567) ή υπάρχει app σε android εδώ https://market.android.com/details?id=com.chris_economou.whats_up_finder&feature=search_result

Για κωδικούς reload που έχεις χάσει στέλνεις codes στο 1313

Για ανανέωση με sms στέλνεις ANA (κενο) κωδικό κάρτας στο 1314

Για αγορά sms στέλνεις sms100 (ή άλλο αριθμό sms που θες) στο 1313

Για αγορά Mbs στέλνεις 60 στο 1333

Για αγορά 600ων λεπτών στέλνεις 600 στο 1313

Για αγορά 1500 λεπτών και sms στέλνεις PLUS στο 1313

Τέλος απλά για αγορές μπορείς να καλέσεις απλά το 1330 από το κινητό σου και να ακούσεις τις εντολές.

 

Με κάθε νέο πακέτο βγαίνει και ένα νέο sms να στέλνεις, άρα πάρε αυτά που είναι τα βασικά.

Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

Πάρε το Link του whats up και κοίτα κάτω από κάθε προσφορά τα μικρά γράμματα. http://whatsup.gr/services/sms-choice

Για κάθε πακέτο έχει άλλο sms.

Αν έχεις android κινητό υπάρχει έτοιμο προγραμματάκι που σου λέει τα υπόλοιπα που έχεις. Θα το βρείς εδώ https://market.android.com/details?id=org.hypest.mywhatsup&feature=search_result

 

Και στα συγκεντρώνω:

Για υπόλοιπο προσφοράς ή τσάμπα λεπτών από πακέτα στέλνει υ ή y στο 1313

Για υπόλοιπο sms στέλνεις SMS YP ή ΣΜΣ ΥΠ στο 1313

Για υπόλοιπο Mbs στέλνεις info στο 1313

Για υπόλοιπο mms στέλνεις Mms yp στο 1313

Για υπόλοιπο μονάδων ευρώ στέλνεις ΥΠ στο 1314

Για να μάθεις ποίος αριθμός είναι Whats Up στέλνεις WU (κενό) τον αριθμό στο 1314 (ΠΧ: WU 6971234567) ή υπάρχει app σε android εδώ https://market.android.com/details?id=com.chris_economou.whats_up_finder&feature=search_result

Για κωδικούς reload που έχεις χάσει στέλνεις codes στο 1313

Για ανανέωση με sms στέλνεις ANA (κενο) κωδικό κάρτας στο 1314

Για αγορά sms στέλνεις sms100 (ή άλλο αριθμό sms που θες) στο 1313

Για αγορά Mbs στέλνεις 60 στο 1333

Για αγορά 600ων λεπτών στέλνεις 600 στο 1313

Για αγορά 1500 λεπτών και sms στέλνεις PLUS στο 1313

Τέλος απλά για αγορές μπορείς να καλέσεις απλά το 1330 από το κινητό σου και να ακούσεις τις εντολές.

 

Με κάθε νέο πακέτο βγαίνει και ένα νέο sms να στέλνεις, άρα πάρε αυτά που είναι τα βασικά.

 

σημείωση το πακέτο plus δίνει 1200 λεπτά και Sms και όχι 1500 με χρέωση 7€.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

σημείωση το πακέτο plus δίνει 1200 λεπτά και Sms και όχι 1500 με χρέωση 7€.

Εκ παραδρομής. Έχεις δίκιο! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..!!Δεν ξέρω αν έχει γίνει ξανά αναφορά αλλά έχω μπερδευτεί τελείως....Μου έχουν έρθει 2 μηνύματα ως τώρα και μου έχει χρεώσει 2Ε η υπηρεσία της cosmote με το 1Ε ιντερνετ την μέρα....επδ δεν πολυ ασχολούμε και δεν σκαμπάζω απο αυτά πήρα τηλέφωνο και ενώ αρχικά μου λέγανε για ρυθμίσεις κινητού (έχω iphone 2g και μ είπανε ότι τα iphone είναι ρυθμισμένα απο μόνα τους) μετά απο πίεση και λέγοντας τους οτι 3 χρόνια τώρα η ίδια sim στο ίδιο κινητό δεν με χρέωσε ποτέ για κάτι ανάλογο τελικά μου είπαν να στείλω end day και να απενεργοποιήσω την υπηρεσία...το μήνυμα μου ήρθε οτι απενεργοποιήθηκε....!!αυτό που θέλω να ρωτήσω σ'αυτους που το απενεργοποιήσαν....Σας ξαναχρέωσε με 1Ε μετά την απενεργοποίηση???? υπάρχει περίπτωση να ξαναενεργοποιηθεί διότι αυτοί μου είπαν οτι αν θέλω ξανα θα πρέπει να επικοινωνίσω μαζί τους για ενεργοποίηση....???
Link to comment
Share on other sites

Πριν βγει το day pass, υπήρχαν 2 ξεχωριστές υπηρεσίες, το wap ( που ήταν προενεργοποιημένο αν όχι σε όλους, στους περισσότερους συνδρομητές ) και το wireless internet. Το iphone δεν είναι συμβατό με το wap, άρα δεν έβλεπε σύνδεση για πρόσβαση στο Internet. Με το day pass τώρα, ενοποιήθηκαν οι υπηρεσίες ( για την ακρίβεια, ενεργοποιήθηκε η δεύτερη υπηρεσία σε όποιον είχε μια απο τις δύο ) και έτσι απέκτησε πρόσβαση το κινητό σου και άρχισαν οι χρεώσεις. Υποτίθεται πως αυτό έγινε για καλό ( υπάρχει μια κοινή χρέωση και σταθερή για όλη την ημέρα που ενεργοποιείται ), αλλά οδήγησε σε χρέωση πολλών συνδρομητών που δεν ήξεραν ότι το κινητό τους θα αποκτούσε πρόσβαση αν έβρισκε σύνδεση. Σε απάντηση του ερωτήματός σου τώρα, εφ'όσον έχει απενεργοποιηθεί η υπηρεσία και με τη προϋπόθεση ότι δεν θα γίνει κάποια κίνηση ενεργοποίησης ( π.χ. αποστολή του σχετικού μηνύματος στο 1333 ), δεν θα αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα ξανά.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ..!!!ναι δεν υπάρχει περίπτωση να το χρησιμοποιήσω..ελπίζω μόνο να μην ενεργοποιηθεί ξανα τπτ μόνο του και αρχίσουν οι χρεώσεις διότι το wu το έχω μόνο για να μην χρεώνονται οι άλλοι που έχουν wu..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...