Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω παντως κλωνοποιησα τις καρτες μου και εχω στην ιδια sim 1 αριθμο cosmote συνδεση και 3 κοσμοκαρτες (και οι 3 με την προσφορα του 1 cent)

hihihihi:p

Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι και αυτή μια λύση. Αν και δυστυχώς δεν πιάνει στο κόκκινο δίκτυο...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Καθολου. Λες να εχουν τον ιδιο βεντορα?

Κοίτα να δεις συμπτώσεις...

 

maria μπορείς να μας πεις περισσότερα έστω και σε pm?

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Hθελα να ρωτησω αν γινεται σε μια sim της cosmote να ειναι ο ενας αριθμος whatsup και ο αλλος cosmocarta αφου υποστηριζει 2 γραμμες.ετσι μπορεις να εκμεταλλευτεις τα προνομια και των δυο πακετων!
Link to comment
Share on other sites

Hθελα να ρωτησω αν γινεται σε μια sim της cosmote να ειναι ο ενας αριθμος whatsup και ο αλλος cosmocarta αφου υποστηριζει 2 γραμμες.ετσι μπορεις να εκμεταλλευτεις τα προνομια και των δυο πακετων!

Βέβαίως.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Γεια!

 

Καινουριος στο forum και οχι πολυ σχετικος

με τα κινητα.

 

Θα ηθελα την βοηθεια σας στο εξης:

 

Xθες αγορασα το SAMSUNG X210

με Cosmocarta.

 

Σημερα προσπαθησα να ενεργοποιησω την

υπηρεσια WAP advanced /GPRS κανοντας

αυτο που λεει στο site της Cosmote:

 

Για τις συσκευές Siemens , Panasonic , Samsung , Alcatel και Motorola οι ρυθμίσεις είναι ήδη εγκατεστημένες . Έτσι θα πρέπει να στείλετε το γραπτό μήνυμα WAPA στο 1651 για να ενεργοποιήσετε το WAP advanced.

 

Eλαβε ενα μυνημα οτι η υπηρεσια WAP advanced εχει ενεργοποιηθει

αλλα οταν παω στον WAP browser μου λεει οτι η υπηρεσια

δεν ειναι διαθεσιμη.

 

Ξερει κανεις τι πρεπει να κανω;

 

Ευχαριστω

 

hioniam

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους:)

δεν ξερω αν εχει ξαναειπωθει αλλα κοιταξα και δεν το βρηκα!

μπορει καποιος να μου πει τι στελνουμε και σε ποιον αριθμο για να εχουμε το προνομιο της κοσμοκαρτας 1 λεπτο το λεπτο???:happy:

Link to comment
Share on other sites

εδω και μερικους μηνες δεν λαμβανω με μνμ τις κλησεις που μου εγιναν οσο ειχα κλειστο το κινητο.Ξερει κανεις τι μπορει ν παιζει?
Link to comment
Share on other sites

εδω και μερικους μηνες δεν λαμβανω με μνμ τις κλησεις που μου εγιναν οσο ειχα κλειστο το κινητο.Ξερει κανεις τι μπορει ν παιζει?

Δοκιμασε οταν το κινητο σου ειναι σε κατασταση αναμονης (να γραφει Cosmote δηλ) να γραψεις **62*+306975ΧΧΧΧΧΧΧ# και πατησε το πρασινο πληκτρο κλησης του κινητου σου.Οπου ΧΧΧ θα βαλεις τον αριθμο σου χωρις το 697...

 

Αν δεν αποδωσει αυτο τοτε παρε 1313 το τμημα εξυπηρετισης πελατων και με λιγη τυχη θα βγαλεις καποτε γραμμη :lol: (συνηθως οι γραμμες τους ειναι κατειλλημενες) οποτε θα τους πεις πως δεν εχεις "ειδοποιηση κλησεων".

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους:)

δεν ξερω αν εχει ξαναειπωθει αλλα κοιταξα και δεν το βρηκα!

μπορει καποιος να μου πει τι στελνουμε και σε ποιον αριθμο για να εχουμε το προνομιο της κοσμοκαρτας 1 λεπτο το λεπτο???:happy:

 

Στείλε 01 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ στο 1313

Link to comment
Share on other sites

Στείλε 01 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ στο 1313

Αν πάλι θέλεις να δηλώσεις έναν μόνο αριθμό τότε στείλε απλά μόνο τον έναν αριθμό και είσαι οκ. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

φίλοι/φίλες,

 

όσον αφορά τον κωδικό χρήστη (ανώνυμου) καρτοκινητού, η μόνη(?) περίπτωση που θα σας τον δώσουν από το 1313 είναι εάν έχετε ανώνυμο καρτοκινητό το οποίο προέκυψε από διακοπή συμβολαίου στην Cosmote. Με απλά λόγια, εάν είχατε ένα νούμε με συμβόλαιο στην Cosmote, και διακόψατε το συμβόλαιο ΑΛΛΑ "κρατήσατε" τον αριθμό που είχατε ως ανώνυμη COSMOKAPTA. Στην περίπτωση αυτή, καλούμε στο 1313 με το που ενεργοποιηθεί η COSMOKAPTA μας ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ (τουλάχιστον έτσι έκανα εγώ) και ζητάμε τον κωδικό χρήστη καρτοκινητής (διευκρινίζουμε βέβαια ότι πρόκειται για καρτοκινητό που προέκυψε από διακοπή συμβολαίου!).

 

Τώρα, σε κάθε περίπτωση, αν και έτσι ΔΕΝ θα μας ζητήσουν τα στοιχεία μας, ε..., για να κρατήσαμε το νούμερο πάει να πει ότι το χρειαζόμαστε, οπότε, καλού-κακού, γνώμη μου είναι ότι και τα στοιχεία καλό είναι να δηλωθούν. ;)

Link to comment
Share on other sites

φίλοι/φίλες,

 

όσον αφορά τον κωδικό χρήστη (ανώνυμου) καρτοκινητού, η μόνη(?) περίπτωση που θα σας τον δώσουν από το 1313 είναι εάν έχετε ανώνυμο καρτοκινητό το οποίο προέκυψε από διακοπή συμβολαίου στην Cosmote. Με απλά λόγια, εάν είχατε ένα νούμε με συμβόλαιο στην Cosmote, και διακόψατε το συμβόλαιο ΑΛΛΑ "κρατήσατε" τον αριθμό που είχατε ως ανώνυμη COSMOKAPTA. Στην περίπτωση αυτή, καλούμε στο 1313 με το που ενεργοποιηθεί η COSMOKAPTA μας ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ (τουλάχιστον έτσι έκανα εγώ) και ζητάμε τον κωδικό χρήστη καρτοκινητής (διευκρινίζουμε βέβαια ότι πρόκειται για καρτοκινητό που προέκυψε από διακοπή συμβολαίου!).

 

Τώρα, σε κάθε περίπτωση, αν και έτσι ΔΕΝ θα μας ζητήσουν τα στοιχεία μας, ε..., για να κρατήσαμε το νούμερο πάει να πει ότι το χρειαζόμαστε, οπότε, καλού-κακού, γνώμη μου είναι ότι και τα στοιχεία καλό είναι να δηλωθούν. ;)

Πώς είναι δυνατόν αφού είχε συμβόλαιο(δηλαδή υπήρχαν καταχωρημένα τα στοιχεία) να είναι ανώνυμος αριθμός έστω και μετά από διακοπή ??? :confused:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Πώς είναι δυνατόν αφού είχε συμβόλαιο(δηλαδή υπήρχαν καταχωρημένα τα στοιχεία) να είναι ανώνυμος αριθμός έστω και μετά από διακοπή ??? :confused:

 

κοίτα, φυσικά και ξέρουν ποιος/α ήταν ο/η κάτοχος του ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ! Αλλά το καρτοκινητό γίνεται ΑΝΩΝΥΜΟ ώστε (υποθέτω) να μπορείς να το δώσεις σε κάποιον/η άλλον/η και να δηλώσει αυτός/η τα στοιχεία του/της.

 

Δηλαδή, το καρτοκινητό είναι "ανώνυμο" για ευελιξία στον (τελικό) χρήστη.

 

Εγώ πάντως πήρα έτσι το νούμερο που όταν το χρησιμοποιούσα ως συμβόλαιο ήταν στο όνομα της μητέρας μου, και όταν έγινε κάρτα μου έδωσαν τον κωδικό χρήστη (ανώνυμο γαρ!) χωρίς να με ρωτήσουν ... γιατί η φωνή μου είναι αντρική! Και (φυσικά) χωρίς να μου ζητήσουν στοιχεία!

Link to comment
Share on other sites

Πώς είναι δυνατόν αφού είχε συμβόλαιο(δηλαδή υπήρχαν καταχωρημένα τα στοιχεία) να είναι ανώνυμος αριθμός έστω και μετά από διακοπή ??? :confused:
Ετσι κανουν Vodafone και Cosmote που ξερω.Εαν δηλαδη ζητησεις ο αριθμος που εχεις συνδεση να γινει καρτοκινητο,αυτο θα ειναι ανωνυμο.

Προφανως για τους λογους που ανεφερε ο greatst :happy:

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ερώτηση που πιθανότατα έχει ξαναγραφτεί ,αλλά δεν το έχω ψάξει. Μπορεί κανείς να βάλει μια καρτούλα λιγότερο των 10€ σε μια what's up sim; :confused:
http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ερώτηση που πιθανότατα έχει ξαναγραφτεί ,αλλά δεν το έχω ψάξει. Μπορεί κανείς να βάλει μια καρτούλα λιγότερο των 10€ σε μια what's up sim; :confused:

μονο στο frog ξερω.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ερώτηση που πιθανότατα έχει ξαναγραφτεί ,αλλά δεν το έχω ψάξει. Μπορεί κανείς να βάλει μια καρτούλα λιγότερο των 10€ σε μια what's up sim; :confused:

 

Των 9 ευρώ είναι η φθηνότερη... Εδώ η TIM με τη μεταφορά χρόνου ομιλίας π.χ. 1 ευρώ από καρτοκινητό σε καρτοκινητό και την αυτόματη ανανέωση λήξης έτσι για 1 χρόνο υπερτερεί των voda και cosmote... Μπορείς να έχεις πολλά simακια και να τα ανανεώνεις χωρίς να ρίχνεις 10ευρα...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα τηλεφωνάκι στον Γερμανό πάντως.Νομίζω πως αν θέλεις μπορείς να πας σε κάποιο κατάστημα και,πληρώνωντας φυσικά, να βάλεις το ποσό που θέλεις στο λογαριασμό σου...
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Οκ thanks! Στην κοσμοτέ μπορώ να κάνω ανανέωση από καρτοκινητό σε συμβόλαιο. Θέλω απλά να ανανεωθεί η ημερομηνία λήξης του γιατί θα χάσω το νουμεράκι μου..:(
http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Η cosmote αναφέρει οτι αν στείλεις sms sto 1313 με την λέξη 01 ΑΡΙΘΜΟΙ σου έρχεται μήνυμα που σου λέει ποιοί είναι οι αριθμοί που εχεις ενεργοποιείσει.Πάντως έγω όσες φορές και να το προσπάθησα μου έλεγε οτι δεν υπάρχει τέτοια υπηρεσία ,ξέρει κανείς τι συμβαίνει?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.

 

θελω να κανω μια σημαντικη για μενα ερωτηση και θα θελα καποιος να με ενημερωσει γιατι επειγομαι...

 

Εχω ενα νουμερο what's up που χρησιμοποιω για αποστολη μηνυματων... Επειδη ομως υπαρχει και ενα νουμερο Κοσμοτε που καλω συχνα και με ενδιαφερει η χρεωση του ενος λεπτου, σκεφτομαι το εξης.

 

Να βαλω μια 2win sim με 2 νουμερα καρτοκινητης. Το ενα το whatsup και το αλλο Κοσμοκαρτα.

 

Το ερωτημα ειναι το εξης. Υποστηριζει η πλατφορμα την προνομιακη χρεωση στην κοσμοκαρτα?

 

Γιατι στη Βονταφον αν εχεις σε 2gether αλακαρτ , δε σου αναγνωριζει τη χρεωση του ενος λεπτου οποτε ρωταω και αν υπαρχει κανεις που να δουλευει στην Κοσμοτε θα θελα να με ενημερωσει αμεσα, γρηγορα και εμπιστα.

 

Επισης στα καρτοκινητα υπαρχει κοστος ενεργοποιησης?

 

Ευχαριστω

:X
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όπως και στη vodafone, δεν μπορείς να έχεις την υπηρεσία χρεώσεων 0,01 σε συνδιασμό με 2in1.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, σημερα ενεργοποιησα το gprs και για 2 λεπτα που ημουν στο ιντερνετ, με χρεωσε 1,5 ευρω. Ειναι σοβαροι?? οι κλεφτες... στη vodafone ειναι πολυ πιο φτηνα

Band Of Brothers Fan!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...