Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έπρεπε και τα 2 να μεταφερθούν, δεν έχει αλλάξει κάτι. Μίλα μαζί τους για να το δουν.
Προσπαθούσα... Μην νομίζεις.

Αλλά μετά από κανένα 3ωρο προσπαθειών έχασα την υπομονή μου.

Ή μια φορά ήταν περιμένοντας 45 λεπτά στη γραμμή και τελικά έπεσε.

Οι επόμενες 2 φορές ήταν να επιλέξω το call back , όπου και τις 2 φορές κτυπησε στο σπίτι η γραμμή είπε το χαρακτηριστικό "για να αποδεχτείτε την κλήση πατήστε το 1" και καπάκι έκλεισε η γραμμή βουηζοντας.....

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εμένα καταναλώνει από το δώρο πάντως, το οποίο λήγει τελευταίο. Πρώτο λήγει το bonus από το box και δεύτερο το bonus πληρωμής του λογαριασμού σταθερής, αλλά μένουν άθικτα.
Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσα εχθές (μετά από πολύ κόπο) τον χρόνο ομιλίας σε 2 what's up και στο ένα δεν έγιναν rollover τα mb του reload, ενώ στο άλλο δεν έγιναν τα mb του παρε-μοιρασε .

Είχε κανένας άλλος πρόβλημα με κάτι??

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σήμερα που ανανέωσα προστέθηκαν κανονικά
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα περίπου 20 ΜΒ από το πακέτο call them all που λήγει στις 4/4 αλλά καταναλώνει από το πακέτο της προσφοράς. Τουλάχιστον όταν λήξει δεν θα χάσω πολλά ΜΒ.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε και τα 2 να μεταφερθούν, δεν έχει αλλάξει κάτι. Μίλα μαζί τους για να το δουν.
Τελικά κατάφερα και μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών.

Η κοπελίτσα που μιλούσα προσπαθουσε για ένα μισάωρο περίπου να με πείσει ότι τα υπόλοιπα προηγούμενων μηνών δεν αθροίζονται ξεχωριστά (reload - pare moirase - πακέτου) αλλά αθροίζονται όλα μαζί (αφού και αυτή έχει what's up και ξέρει) αλλά αφού τελικά δεν με έπεισε συμπλήρωσε αίτημα για το τεχνικό τμήμα.

Σε 48 ώρες το λιγότερο θα επικοινωνήσουν και θα δούμε τι θα γίνει.

Επίσης ήταν αγενεστατη (προφανώς νόμιζε ότι μίλαγε σε 15χρονο ) αλλά αυτό το προσπέρασα για να κάνω τη δουλειά μου.

 

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα επισημάνω και εγώ για τα 15GB δώρο, η κατανάλωση των δεδομένων χρεώνονται αναλόγως την ημερομηνία που λήγουν. Πρώτα καταναλώνονται αυτά που λήγουν νωρίτερα.

 

Στην ουσία αυτοί που έχουν μαζέψει πολλά GB από ανανεώσεις πρέπει να κάνουν μια ανανέωση χρόνου με ενεργοποίηση πακέτου μετά την ενεργοποίηση του δώρου ώστε να επωφεληθούν τα 15GB

Εχεις απόλυτο δίκιο. Αναγκάστηκα και έκανα ανανέωση αλλιώς θα πήγαιναν χαμένα τα 15 GB. Αλλωστε το διευκρινίζει στους όρους της προσφοράς ότι καταναλώνονται τα mb που λήγουν πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει είπαμε ότι δεν ισχύει! Ξοδεύει από τα 15gb ανεξάρτητα αν άλλα μαζεμένα λήγουν νωρίτερα.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το γράψω κι εγώ για άλλη μια φορά μιας και το έχω διασταυρώσει και σε whatsup και σε frog.

Τα 15 gb της προσφοράς παρότι στους όρους αναφέρεται ότι προτεραιότητα έχουν αυτά που λήγουν πρώτα ΑΥΤΌ ΔΕΝ ΙΣΧΎΕΙ.

Προς το παρών έχουν απόλυτη προτεραιότητα απέναντι σε όλα τα άλλα πακέτα mb ανεξαρτήτου ημερομηνίας λήξης. Όπως ακριβώς ίσχυε και με τις προσφορές με τα απεριόριστα. Κρατάω μόνο μια επιφύλαξη μήπως είναι κάποια δυσλειτουργια των συστημάτων τους και το διορθώσουν τις επόμενες μέρες. Προς το παρών τα 15 καταναλώνονται πρωτα

Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει είπαμε ότι δεν ισχύει! Ξοδεύει από τα 15gb ανεξάρτητα αν άλλα μαζεμένα λήγουν νωρίτερα.

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα πάντως και σε κάποιους φίλους κατανάλωνε απ' αυτά που λήγουν πρώτα και δεν έχω λόγο να πω ψέματα, οπότε αναγκάστηκα και έκανα ανανέωση. Ισως φταίει το σύστημα, δεν ξέρω τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα, στον αδερφό μου και σε τρεις φίλους λήγουν πρώτα τα ηδη υπάρχοντα mb. Δεν ξέρω αν φταίει το σύστημα αλλά καλό θα ηταν ο καθένας να μιλά προσωπικά για τον εαυτό του και να μην λέμε ισχύει για όλους και μπερδεύουμε τον κόσμο.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα, στον αδερφό μου και σε τρεις φίλους λήγουν πρώτα τα ηδη υπάρχοντα mb. Δεν ξέρω αν φταίει το σύστημα αλλά καλό θα ηταν ο καθένας να μιλά προσωπικά για τον εαυτό του και να μην λέμε ισχύει για όλους και μπερδεύουμε τον κόσμο.

 

και σε μενα ετσι ειναι

Και επειδη εχω 4 Giga που ληγουν στις 14/04 θα εχω μονο δυο μερες για να φαω τα 15 Gb που ληγουν στις 16. Αρα δεν τα χρειαζομαι

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τα ενεργοποιήσεις στις 31/3 και να τα έχεις μέχρι 30/4.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τα ενεργοποιήσεις στις 31/3 και να τα έχεις μέχρι 30/4.

 

Αφου τα ενεργοποιησα στις 16 Μαρτη λεμε .....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ok, δεν ήταν σαφώς διατυπωμένο (αν και λίγη ευγένεια δε θα έβλαπτε). Edited by seranata

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα, στον αδερφό μου και σε τρεις φίλους λήγουν πρώτα τα ηδη υπάρχοντα mb. Δεν ξέρω αν φταίει το σύστημα αλλά καλό θα ηταν ο καθένας να μιλά προσωπικά για τον εαυτό του και να μην λέμε ισχύει για όλους και μπερδεύουμε τον κόσμο.

 

Σε εμένα, καταναλώνει από τα 15 της προσφοράς. Τα άλλα παραμένουν απείραχτα.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα τα 15 γιγα έχοντας δικά μου 12. Και μαντεψτε τρώει από τα δικά μου. Τώρα πως σε εσάς τρώει από τα 15 ένας θεός ξέρει.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα σήμερα τα 15 γιγα έχοντας δικά μου 12. Και μαντεψτε τρώει από τα δικά μου. Τώρα πως σε εσάς τρώει από τα 15 ένας θεός ξέρει.
Τι να σου πω φίλε μου. Εγώ το έβαλα χθες βράδυ, whatsup έχω, Τα 15 λήγουν στις 17/04. Έχω και κάνα 2 γιγα που λήγουν νωρίτερα. Από αυτά 4 mb λήγουν στις 09/04. Από χθες έχει φτάσει στα 14334 από τα 15 υπόλοιπο και τα 4 mb είναι άθικτα. Δοκίμασε να κάνεις καμιά επανεκκίνηση μήπως κόλλησε. Βάζω και ένα screenshot να δεις.b01fff759306c40382e13c448294eb2e.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά άρχισε να τρώει από τα 15!

 

Ότι να ναι.

Από εμπειρία σου είπα κάνε μια επανεκκίνηση γιατί μου έχει ξαναγίνει σε παρόμοια πακέτα που έχουν προτεραιότητα σε σχέση με άλλα. Όπως το play now unlimited. Με χρεωνε κανονικά στα video στην αρχή και όταν πήρα την εξυπηρέτηση μου είπε να το κλείσω και να το αφήσω 10 λεπτά κλειστό. Όντως διορθώθηκε μετά.
Link to comment
Share on other sites

Στην cosmote δεν υπάρχει πρόβλημα ούτε με αρνητικό υπόλοιπο.

Μόνο τα SMS δεν παιζουν με αρνητικό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...