Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσυ επιβαρυνεσαι 0.20. Ο αλλος απλα παιρνει 10€ καθαρα και επεκτεινεται για 2 μηνες η ισχυ του συνολικου υπολοιπου του,τιποτε αλλο. Για να εχει χρονο ομιλιας πρεπει να ενεργοποιησει πακετο.

Τα πακετα ομιλιας ειναι αξιας ως 8.5€ και δινουν χρονο και προς wu & προς ολους πλεον. Υπάρχουν και πακετα αυτοματα,που ενεργοποιουνται με την ανανεωση.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Α, μαλιστα. Ετσι μου ειπαν, ετσι το εγραψα κι εγω.

Προφανως θα υπαρχει και πακετο 10ε που θα ειναι μονο για whats up, γι'αυτο μου το ειπαν ετσι;

Αν καταλαβαινω καλα λοιπον, θελουν απλα μια μεταφορα χρηματων 10ε.

 

Τι κερδιζει ο χρηστης whatsup με το που θα του στειλω τα 10ευρω;

Θα εχει καθολου δωρεαν λεπτα ομιλιας;

 

Εγω επιβαρυνομαι με ενα εξοδο εξτρα, 0,20 λεπτα;

 

 

Ναι,με παραταση των χρηματων για 2 μηνες.

Ομως μπορει και ηλεκτρονικα μεσω whats up app ή My Cosmote με username και password ειτε μεσω της καρτας σιμ που εχει να βλεπει οσα νουμερα ειναι στο ονομα του(μεχρι 5)

Ετσι βλεπω εμενα και ενα νουμερο ακομα που ειναι φρογκ.

Με φρογκ σε καταστημα βαζουν απο 6€ και πανω καρτα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εσυ επιβαρυνεσαι 0.20. Ο αλλος απλα παιρνει 10€ καθαρα και επεκτεινεται για 2 μηνες η ισχυ του συνολικου υπολοιπου του,τιποτε αλλο. Για να εχει χρονο ομιλιας πρεπει να ενεργοποιησει πακετο.

Τα πακετα ομιλιας ειναι αξιας ως 8.5€ και δινουν χρονο και προς wu & προς ολους πλεον. Υπάρχουν και πακετα αυτοματα,που ενεργοποιουνται με την ανανεωση.

 

παιρνει και παρε μοιρασε ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εχω 2 what's up σε μια σιμ. Η μία γραμμή μου είναι το παλιό μου νούμερο, δεν το πολυχρησιμοποιω, αλλά δεν θέλω να το καταργησω. Από Σεπτέμβρη πρέπει να βάζω 5 ευρώ ανά δίμηνο για να λειτουργεί η προώθηση στην 2 σε 1 σιμ. Έχετε καμία καλή ιδέα τι να κάνω με αυτά τα λεφτά ούτως ώστε να μου φαίνονται χρησιμα;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μεταφορά υπολοίπου από το ένα νούμερο ατο άλλο. Θα πρέπει όμως να έχεις βάλει τουλάχιστον 20 ευρώ μέσα στο τελευταίο τρίμηνο και μετά τα κάνεις μεταφορά.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν έχω ένα ποσό από μεταφορά στο νούμερο μου αυτό δε μεταφέρεται γιατί είναι από μεταφορά. Ξέρει κανεις αν κάνω ανανέωση 20 ευρω μετά την μεταφορά στο νούμερο μου θα μπορώ να μεταφέρω όλα τα χρήματα ή μόνο μέχρι 18 ευρώ που θα έχουν μείνει από την ανανέωση των 20 ευρώ; Ελπίζω να μην σας μπέρδεψα.

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αρα μαλλον αυτο που μου ζητησαν με τη μεταφορα χρηματων ή να παω στον Γερμανο, ειναι απλως να του βαλω χρηματα 10ε;

Αυτο που ειπε 'προς ολους', μηπως μπορει να καταλαβει τι ακριβως ειναι;

Μηπως καποιο πακετο του whatsup που αυτοματως του δινει χρονο προς ολους και megabytes?(μου ειπαν οτι παιρνει και mb)

Link to comment
Share on other sites

Α, μαλιστα. Ετσι μου ειπαν, ετσι το εγραψα κι εγω.

Προφανως θα υπαρχει και πακετο 10ε που θα ειναι μονο για whats up, γι'αυτο μου το ειπαν ετσι;

Αν καταλαβαινω καλα λοιπον, θελουν απλα μια μεταφορα χρηματων 10ε.

 

Τι κερδιζει ο χρηστης whatsup με το που θα του στειλω τα 10ευρω;

Θα εχει καθολου δωρεαν λεπτα ομιλιας;

 

Εγω επιβαρυνομαι με ενα εξοδο εξτρα, 0,20 λεπτα;

Στο wu πακέτο με 10€ δεν υπάρχει. Επίσης απο την στiγμή που πήγαινε στο κατάστημα πρέπει να διευκρινιστεί αν έδινε 10€ στο ταμείο ή 12€. Γιατι αν έδινε 10€ τοτε το υπόλοιπο αφαιρώντας τον φόρο κινητής θα είναι 8,93€. Αν θέλει 10€ καθαρά εσύ θα πρέπει στο λογαριασμό σου να φορτώνεις κάπου 12€ για να μπορεις να έχεις 10€ καθαρά να του στείλεις

Link to comment
Share on other sites

Αρα μαλλον αυτο που μου ζητησαν με τη μεταφορα χρηματων ή να παω στον Γερμανο, ειναι απλως να του βαλω χρηματα 10ε;

Αυτο που ειπε 'προς ολους', μηπως μπορει να καταλαβει τι ακριβως ειναι;

Μηπως καποιο πακετο του whatsup που αυτοματως του δινει χρονο προς ολους και megabytes?(μου ειπαν οτι παιρνει και mb)

 

Καλησπέρα,

 

Εμείς δεν μπορούμε να γνωρίζουμε τι εννοεί και τι σκέπτεται ο καθένας. Οι απαντήσεις που πήρες, είναι παραπάνω από ξεκάθαρες.

 

Ναι, τα πακέτα δίνουν και MB.

 

1.) https://www.whatsup.gr/el/services/combo-call-them-all-i

 

2.)

https://www.whatsup.gr/el/services/combo-call-them-all-plusi

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Στο wu πακέτο με 10€ δεν υπάρχει. Επίσης απο την στiγμή που πήγαινε στο κατάστημα πρέπει να διευκρινιστεί αν έδινε 10€ στο ταμείο ή 12€. Γιατι αν έδινε 10€ τοτε το υπόλοιπο αφαιρώντας τον φόρο κινητής θα είναι 8,93€. Αν θέλει 10€ καθαρά εσύ θα πρέπει στο λογαριασμό σου να φορτώνεις κάπου 12€ για να μπορεις να έχεις 10€ καθαρά να του στείλεις

 

Οχι, αυτο το ξερω, εδινε 10ε κι οχι 12.

Και επαιρνε σιγουρα και mb.

Και αυτο θεωρειται κανονικα 10ευρη ανανεωση, οπως οταν εγω βαζω 10ε καρτα απο περιπτερο, σωστα;

Οντως, μετα τον φορο κινητης μενει 8,93.

Αρα, τι ειναι το 'προς ολους' και οτι 'παιρνει και megabytes';

Link to comment
Share on other sites

Οχι, αυτο το ξερω, εδινε 10ε κι οχι 12.

Και επαιρνε σιγουρα και mb.

Και αυτο θεωρειται κανονικα 10ευρη ανανεωση, οπως οταν εγω βαζω 10ε καρτα απο περιπτερο, σωστα;

Οντως, μετα τον φορο κινητης μενει 8,93.

Αρα, τι ειναι το 'προς ολους' και οτι 'παιρνει και megabytes';

 

Σωστά. Για τη δεύτερη ερώτησή σου, διάβασε πιο πάνω το post μου.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μεταφορά υπολοίπου από το ένα νούμερο ατο άλλο. Θα πρέπει όμως να έχεις βάλει τουλάχιστον 20 ευρώ μέσα στο τελευταίο τρίμηνο και μετά τα κάνεις μεταφορά.

Τελευταίο τετράμηνο είναι εκτός αν άλλαξε.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να έρθω στο whats'up με το ίδιο αριθμο .. έχω Q

πριν κανένα μήνα μου είχαν πει οτι κοστίζει γύρω στα 30ευρω...

λέω οκ ... εντάξει ... θα πάω στην vodafone

προβλήμα με το δίκτυο λένε οτι έχει ... τωρα κοστίζει μονο 5 ευρω ή κάρτα και σε κανένα κατάστημα δεν έχει κάρτες sim αλλά θα έρθουν σε 3 μέρες ... τι στον γίνετε;;;

Edited by jemadux

Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue

COSMOTE WHATS UP

Link to comment
Share on other sites

θέλω να έρθω στο whats'up με το ίδιο αριθμο ..

πριν κανένα μήνα μου είχαν πει οτι κοστίζει γύρω στα 30ευρω...

λέω οκ ... εντάξει ... θα πάω στην vodafone

προβλήμα με το δίκτυο λένε οτι έχει ... τωρα κοστίζει μονο 5 ευρω ή κάρτα και σε κανένα κατάστημα δεν έχει κάρτες sim αλλά θα έρθουν σε 3 μέρες ... τι στον γίνετε;;;

 

 

Πανε σε αλλο καταστημα,και οποιο δεχθει να στην κανει καλως.

Απλα αν το κανεις Whats Up,ανα πασα στιγμη με 3€ κανεις μεταφορα σε φρογκ

Edited by Vasileios
σύγκριση δικτύων.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Οχι, αυτο το ξερω, εδινε 10ε κι οχι 12.

Και επαιρνε σιγουρα και mb.

Και αυτο θεωρειται κανονικα 10ευρη ανανεωση, οπως οταν εγω βαζω 10ε καρτα απο περιπτερο, σωστα;

Οντως, μετα τον φορο κινητης μενει 8,93.

Αρα, τι ειναι το 'προς ολους' και οτι 'παιρνει και megabytes';

Είσαι βέβαιος ότι δεν έχει cosmokarta;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Είσαι βέβαιος ότι δεν έχει cosmokarta;

 

Ετσι μου ειπαν...

Εκανα μεταφορα, αλλα θελω οταν ...'πιασω γραμμη', να δω τι πηρε τελικα απο τη μεταφορα του 10ευρου που εκανα, και εννοω απο πλευρας παροχων.

 

Με το λινκ που εδωσε συμφορουμιτης πιο πανω, σε σχεση με τις προυποθεσεις + τιμες κλπ, μπερδευτηκα λιγο.

Λεει σε ενα σημειο:

"• Η μεταφορά χρηματικού ποσού από συνδρομητή Συμβολαίου COSMOTE λογίζεται σαν τυπική ανανέωση χρόνου ομιλίας ενώ η μεταφορά χρηματικού ποσού από συνδρομητή καρτοκινητής COSMOTE ή Καρτοσυμβολαιου θεωρείται μεταφορά χρηματικού υπολοίπου και όχι ανανέωση χρόνου ομιλίας και συνεπώς δεν αποδίδονται τα όποια προνόμια συνδέονται με την ανανέωση χρόνου ομιλίας."

 

Δηλαδη, εγω που δινω χρηματα για μεταφορα, εχω cosmokarta,

αυτος που τα λαμβανει, δεν θα παρει οτι παροχη παιρνει οπως οταν βαζει ο ιδιος μια 10ευρη καρτα;

Πως τα γραφουν ετσι ρε παιδια. Σαν γριφοι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι μου ειπαν...

Εκανα μεταφορα, αλλα θελω οταν ...'πιασω γραμμη', να δω τι πηρε τελικα απο τη μεταφορα του 10ευρου που εκανα, και εννοω απο πλευρας παροχων.

 

Με το λινκ που εδωσε συμφορουμιτης πιο πανω, σε σχεση με τις προυποθεσεις + τιμες κλπ, μπερδευτηκα λιγο.

Λεει σε ενα σημειο:

"•Η μεταφορά χρηματικού ποσού από συνδρομητή Συμβολαίου COSMOTE λογίζεται σαν τυπική ανανέωση χρόνου ομιλίας ενώ η μεταφορά χρηματικού ποσού από συνδρομητή καρτοκινητής COSMOTE ή Καρτοσυμβολαιου θεωρείται μεταφορά χρηματικού υπολοίπου και όχι ανανέωση χρόνου ομιλίας και συνεπώς δεν αποδίδονται τα όποια προνόμια συνδέονται με την ανανέωση χρόνου ομιλίας."

 

Δηλαδη, εγω που δινω χρηματα για μεταφορα, εχω cosmokarta,

αυτος που τα λαμβανει, δεν θα παρει οτι παροχη παιρνει οπως οταν βαζει ο ιδιος μια 10ευρη καρτα;

Πως τα γραφουν ετσι ρε παιδια. Σαν γριφοι ειναι.

Όταν θα του στείλεις εσύ 10 ευρώ δεν θεωρείτε ανάνέωση αλλά μεταφορά αφού δεν έχεις συμβόλαιο αλλά κάρτα. Άρα δεν παίρνει κανένα δώρο αλλά δεν αφαιρείται και φόρος κινητής. Άρα αν του στείλεις 10 θα πάρει 10. Εσύ βέβαια χρεώνεσαι 0.20 για τη μεταφορά κι έχεις ήδη πληρώσει τον φόρο όταν έκανες ανανέωση στο νούμερο σου. Άρα χοντρικά για κάθε 10 ευρώ που στέλνεις εσύ πληρώνεις 1.30. Παλιά αυτός όταν έβαζε καρτα αν ήταν από κατάστημα υπήρχε νομίζω και δώρο 500 mb για 15 μέρες ή μπορεί να του ενεργοποίησαν αυτοί το reloadit που δίνει 600mb. Τώρα στον λογαριασμό του θα έμεναν 8.89 που σημαίνει μάλλον του ενεργοποιουσαν κάποιο combo πακέτο. Μάλλον αυτό με τα 8.5 ευρώ που δίνει και λεπτά προς όλους και sms προς όλους. Εκτός χν είχε προνομιακό με τα 1500 λεπτά και 1500mb. Άρα ουσιαστικά αφού του έμεναν 0.40 μόνο στην κάρτα του στοίχιζε 10 ευρώ στο τέλος. Αν χρησιμοποιεί τα mb δεν τον συμφέρει γιατί χάνει mb δώρο αλλιώς ναι γιατί με κάθε ανανέωση μπαίνουν καθαρά τα λεφτά μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι μου ειπαν...

Εκανα μεταφορα, αλλα θελω οταν ...'πιασω γραμμη', να δω τι πηρε τελικα απο τη μεταφορα του 10ευρου που εκανα, και εννοω απο πλευρας παροχων.

 

Με το λινκ που εδωσε συμφορουμιτης πιο πανω, σε σχεση με τις προυποθεσεις + τιμες κλπ, μπερδευτηκα λιγο.

Λεει σε ενα σημειο:

"• Η μεταφορά χρηματικού ποσού από συνδρομητή Συμβολαίου COSMOTE λογίζεται σαν τυπική ανανέωση χρόνου ομιλίας ενώ η μεταφορά χρηματικού ποσού από συνδρομητή καρτοκινητής COSMOTE ή Καρτοσυμβολαιου θεωρείται μεταφορά χρηματικού υπολοίπου και όχι ανανέωση χρόνου ομιλίας και συνεπώς δεν αποδίδονται τα όποια προνόμια συνδέονται με την ανανέωση χρόνου ομιλίας."

 

Δηλαδη, εγω που δινω χρηματα για μεταφορα, εχω cosmokarta,

αυτος που τα λαμβανει, δεν θα παρει οτι παροχη παιρνει οπως οταν βαζει ο ιδιος μια 10ευρη καρτα;

Πως τα γραφουν ετσι ρε παιδια. Σαν γριφοι ειναι.

 

έχεις εμπλακεί σε μια οδύσσεια χωρίς λόγο

έγραψες πως θέλεις να προσθέσεις χρηματικό υπόλοιπο σε τηλέφωνο άλλου χωρίς να επισκεφτείς κατάστημα Cosmote-Γερμανός

  1. αγοράζεις μια κάρτα ανανέωσης χρόνου ομιλίας 10€
  2. καλείς το 6971001314 από σταθερό ή κινητό τηλέφωνο οποιουδήποτε παρόχου (χρεώνεται ως κλήση προς κινητό), το ηχογραφημένο μήνυμα που θα ακούσεις σε προτρέπει πρώτα να πληκτρολογήσεις τον αριθμό τηλεφώνου στον οποίο θα προστεθεί το χρηματικό υπόλοιπο και στη συνέχεια ζητά το PIN που αναγράφεται στην κάρτα ανανέωσης

 

Για περισσότερες πληροφορίες δες στο site του whatsup (διαδικασία ανανέωσης με κάρτα)

Link to comment
Share on other sites

Κατά την μετατροπή what's up σε frog, μεταφέρεται και το τυχόν χρηματικό υπόλοιπο; Χρόνος ομιλίας και δεδομένα φαντάζομαι χάνονται.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρονται τα δεδομένα , αλλά μόνο όσα είναι συμβατά .

Δηλαδή αν έχεις 300 λεπτά και 200 ΜΒ πακέτο αυτά τα ΜΒ δεν μεταφέρονται.

Η αλλαγή κοστίζει 3 ευρώ τα υπόλοιπα χρήματα παραμένουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρα, ειναι αλλο πραγμα η 'μεταφορα' που εκανα,

και αλλο να παω στο καταστημα και να πω, βαλε 10 ευρω χρονο 'προς ολους'.

Δεν θεωρειτε το ιδιο, σωστα;

 

Αρα, αυτο που γινεται στο καταστημα, εγω σαν τριτος δεν μπορω να το κανω απο το κινητο μου, αν δεν παω εγω προσωπικα στο καταστημα.

Αν ειναι ετσι, δεν ειχε νοημα καν η αναφορα περι easy transfer.

Χρησιμο μεν, δεν το ειχα ξανακανει, αλλα οχι αυτο που μου ζητησαν/ηθελαν.

 

Απο καταστημα, θα θεωρουνταν ανανεωση;

Δηλαδη, μονοδρομος το να πας σε καταστημα; Καμια παρομοια - εναλλακτικη επιλογη;

Link to comment
Share on other sites

Αρα, ειναι αλλο πραγμα η 'μεταφορα' που εκανα,

και αλλο να παω στο καταστημα και να πω, βαλε 10 ευρω χρονο 'προς ολους'.

Δεν θεωρειτε το ιδιο, σωστα;

 

Αρα, αυτο που γινεται στο καταστημα, εγω σαν τριτος δεν μπορω να το κανω απο το κινητο μου, αν δεν παω εγω προσωπικα στο καταστημα.

Αν ειναι ετσι, δεν ειχε νοημα καν η αναφορα περι easy transfer.

Χρησιμο μεν, δεν το ειχα ξανακανει, αλλα οχι αυτο που μου ζητησαν/ηθελαν.

 

Απο καταστημα, θα θεωρουνταν ανανεωση;

Δηλαδη, μονοδρομος το να πας σε καταστημα; Καμια παρομοια - εναλλακτικη επιλογη;

Μπορείς δια μέσω του cosmote app να κάνεις ανανέωση 10 ευρώ σε όποιο νούμερο cosmote κάρτα θες. Με χρήση χρεωστική ,πιστωτικής, PayPal ή κάρτα ανανέωσης από περίπτερο. Αν πατήσεις πάνω στο χρηματικό σου υπόλοιπο επιλέγεις έναν τρόπο απλώς μετά στο πάνω μέρος αντί για το δικό σου νούμερο που γράφει από προεπιλογή βάζεις ότι νούμερο θες. Ψαχτο λίγο. Κάνε και κάνα πειραματισμό. Μια άλλη λύση είναι αυτή που σου πρότεινε ο χρήστης arjuna ποιο πάνω. Όλα αυτά θεωρούνται κανονικές ανανεώσεις και ο χρήστης λαμβάνει όλα τα προνόμια της ανανέωσης. Μάλιστα αν κάνεις ανανέωση online με χρεωστική, πιστωτική τα bonus διπλασιάζονται. Το θέμα είναι αυτός ξέρει μετά να ενεργοποιήσει τo reloadit και το πακέτο που θέλει; Γιατί στο κατάστημα αν θυμάμαι καλά σε ρωτάνε αν θέλεις να σου ενεργοποιήσουν κάποιο πακέτο. Εκτός αν του βάλεις σε αυτόματη ενεργοποιηση το πακετο compo ή compo plus που σημαίνει αν έχει χρήματα θα ενεργοποιείτε μόνο του κάθε μήνα. Το reloadit όμως με τα 600mb bonus μόνο από μόνος του
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς δια μέσω του cosmote app να κάνεις ανανέωση 10 ευρώ σε όποιο νούμερο cosmote κάρτα θες. Με χρήση χρεωστική ,πιστωτικής, PayPal ή κάρτα ανανέωσης από περίπτερο. Αν πατήσεις πάνω στο χρηματικό σου υπόλοιπο επιλέγεις έναν τρόπο απλώς μετά στο πάνω μέρος αντί για το δικό σου νούμερο που γράφει από προεπιλογή βάζεις ότι νούμερο θες. Ψαχτο λίγο. Κάνε και κάνα πειραματισμό. Μια άλλη λύση είναι αυτή που σου πρότεινε ο χρήστης arjuna ποιο πάνω. Όλα αυτά θεωρούνται κανονικές ανανεώσεις και ο χρήστης λαμβάνει όλα τα προνόμια της ανανέωσης. Μάλιστα αν κάνεις ανανέωση online με χρεωστική, πιστωτική τα bonus διπλασιάζονται. Το θέμα είναι αυτός ξέρει μετά να ενεργοποιήσει τo reloadit και το πακέτο που θέλει; Γιατί στο κατάστημα αν θυμάμαι καλά σε ρωτάνε αν θέλεις να σου ενεργοποιήσουν κάποιο πακέτο. Εκτός αν του βάλεις σε αυτόματη ενεργοποιηση το πακετο compo ή compo plus που σημαίνει αν έχει χρήματα θα ενεργοποιείτε μόνο του κάθε μήνα. Το reloadit όμως με τα 600mb bonus μόνο από μόνος του

 

 

Καταλαβα τι ειπε ο arjuna.

Εγω ομως καλεσα το 1350. Εγινε 'μεταφορα'. Αρα δεν θεωρειται 'ανανεωση'.

Δεν επρεπε να τεθει το θεμα της μεταφορας μαλλον, γιατι περιεπλεξε τα πραγματα.

Επρεπε να εχω καλεσει το 1314. Σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εχω 2 what's up σε μια σιμ. Η μία γραμμή μου είναι το παλιό μου νούμερο, δεν το πολυχρησιμοποιω, αλλά δεν θέλω να το καταργησω. Από Σεπτέμβρη πρέπει να βάζω 5 ευρώ ανά δίμηνο για να λειτουργεί η προώθηση στην 2 σε 1 σιμ. Έχετε καμία καλή ιδέα τι να κάνω με αυτά τα λεφτά ούτως ώστε να μου φαίνονται χρησιμα;

Ευχαριστώ

 

 

 

Είμαι ακριβώς στην ίδια φάση.

Πηρα ένα προνομιακό για κύριο και έχω το παλιό μου σαν 2ο.

Μέχρι χθες με 20€ τον χρόνο κρατούσαμε νούμερο τώρα θέλουν 30€.

Για ρίξτε καμμία ιδέα ....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ακριβώς στην ίδια φάση.

Πηρα ένα προνομιακό για κύριο και έχω το παλιό μου σαν 2ο.

Μέχρι χθες με 20€ τον χρόνο κρατούσαμε νούμερο τώρα θέλουν 30€.

Για ρίξτε καμμία ιδέα ....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Καλησπέρα.

Εχω 2 what's up σε μια σιμ. Η μία γραμμή μου είναι το παλιό μου νούμερο, δεν το πολυχρησιμοποιω, αλλά δεν θέλω να το καταργησω. Από Σεπτέμβρη πρέπει να βάζω 5 ευρώ ανά δίμηνο για να λειτουργεί η προώθηση στην 2 σε 1 σιμ. Έχετε καμία καλή ιδέα τι να κάνω με αυτά τα λεφτά ούτως ώστε να μου φαίνονται χρησιμα;

Ευχαριστώ

 

 

 

Μάλλον είμαστε αρκετοί που εχουμε το ίδιο θέμα.

Και εγώ έγινα κάτοχος προνομιακού και τον αριθμό που είχα σαν συμβόλαιο τον έκανα What’s Up και το εχω σαν δεύτερο για όσους δεν έχουν μάθει ακόμη το καινούριο.

 

Δεν εχω ιδέα για το πως θα το κρατήσω ενεργό και το τι πρέπει να κανω για να μην χαθεί ο αριθμός μου.

 

Ισχύει ότι μπορείς να πηγαίνεις σε ένα κατάστημα ανα 3 μήνες και να κες πως θέλω απλά να συντηρήσω το νούμερο και σου βάζουν 1€ για υπόλοιπο ετσι ώστε να μένει ενεργός ο αριθμός;

 

Οποία άλλη ιδέα παρακαλώ ας ειπωθεί για να δούμε όλοι μας τι καλύτερο μπορούμε να κάνουμε. Ευχαριστω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...