Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από το διάστημα αυτό μου δούλευε άψογα. Κατά τις 11:30 έκανα ανανέωση μέσω της εφαρμογής (PayPal) και όλα πήγαν καλά. Τι να πω...

 

Sent from my XT1524

 

Edit : @Lek88 Την προηγούμενη Δευτέρα ήταν η ημέρα που έλεγε η ανακοίνωση που εννοείς, αν θυμάμαι καλά.

Θα σε γελάσω... Κάτι έλεγε αλλά δεν θυμάμαι καθόλου. Κ έλεγα να κρατήσω ένα στιγμιότυπο οθόνης αλλά ξέχασα.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελάσω... Κάτι έλεγε αλλά δεν θυμάμαι καθόλου. Κ έλεγα να κρατήσω ένα στιγμιότυπο οθόνης αλλά ξέχασα.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6807281#post6807281

 

"Ανακοινώνεται ότι λόγω εργασιών αναβάθμισης των συστημάτων της COSMOTE από την 01:00 π.μ έως και 06:00 π.μ της 18/7/2016, δεν θα είναι δυνατή η Ενεργοποίηση Υπηρεσιών και Πακέτων, η Ανανέωση Χρόνου Ομιλίας, η Ενημέρωση διαθέσιμου Χρηματικού Υπολοίπου και διαθέσιμου Υπολοίπου σε λεπτά ομιλίας, SMS και ΜΒ για τους συνδρομητές Καρτοκινητής & ΚαρτοΣυμβολαίου της COSMOTE."
Link to comment
Share on other sites

Οταν ζητάς twinsim, τι είδους κάρτες σου δίνουν? Μπορείς να ζητήσεις π.χ. 2 multisim? Ή δίνουν υποχρεωτικά π.χ. μια micro/nano και μια κανονική? Γίνεται αποκλειστικά σε κατάστημα η αλλαγή ή μπορώ να ζητήσω από το cc να μου τις στειλουν ταχυδρομικά?
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μπορείς να το κάνεις σε κατάστημα, αρκεί να έχει τον τύπο που θέλεις. Δεν ξέρω αν έχει και συνδυασμό mini/micro ή micro/nano κλπ. Από τα χέρια μου έχουν περάσει πάντως mini/mini, micro/micro και nano/nano. Μέχρι πριν λίγο καιρό δεν είχαν multi sim, δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι.

 

Συμπτωματικά πήγα εχθές στον τοπικό γερμανό για να αλλάξω το ζευγάρι που έχω, καθώς από βλακεία μου χάλασα την μία. Ζητάω twin sim nano και οι 2. Και αφού επικρατούσε ένα μπέρδεμα για λίγο, λέγοντας μου ότι twin εννοούν αυτήν που παίρνει 2 αριθμούς σε μία κάρτα, στο τέλος κατάλαβα πως είχαν μόνο ζευγάρι mini το οποίο ήθελαν να μου κόψουν σε nano. Επειδή χρησιμοιποιώ αντάπτορες που δεν τα πάνε καλά με τις κομμένες, ευχαρίστησα και έφυγα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα, ειμαι συνδρομής cosmote με συμβολαιο και ληγει σε λιγες μερες. Διαβασα αρκετες σελιδες του θεματος και ειδα οτι παιζουν καλες προσφορες με φορητοτητα. Ειδικα τα 400 λεπτα προς ολους & 400 mb με 6 ευρω εμενα μου αρκουν. Αν εχω καταλαβει σωστα η ελαχιστη χρεωση ειναι 3 λεπτα στην καροτκινητη σε αντιθεση με 1 λεπτο στα συμβολαια, σωστα? Οποτε εχουμε για 400 λεπτα 133 κλησεις των 3 λεπτων το μηνα, μια χαρα μου ακουγεται. Η χρεωση στα mb πως παει? 400 φτανουν για νορμαλ χρηση browsing, fb, viber? Δεν με νοιαζει να βαζω και αλλα 6 ευρω το μηνα επιπλεον. Απλα επειδη δεν ειχα ποτε καρτα, ρωταω για να μην αγχωθω. :lol:

Οποτε να κανω φορητοτητα σe vodafone cu με σκοπο να μου κανουν και μενα την προσφορα απο cosmote με 6 ευρω 400 λεπτα ομιλια σε ολους & 400 μβ?

Συμφερει καλυτερα κοσμοκαρτα η what's up σε προσφορες? Ευχαριστω για την βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα ξεθαψω την Whats Up μου απο το συρταρι λυστε μου τις αποριες.

Το 1GB με 10€ καρτα απο γερμανο το παιρνω κανονικα;

Τα 120MB με τον διπλασιασμο των MB γινονται 240 και μεταφερω το 1GB για 30 μερες;

Οσο για το datakalokairo με 5€ ειναι οπως στη κοκκινη; Για ολο το καλοκαιρι και κοφτη στο 1GB μεσα στο 8ωρο;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το 1ο ναι. Για το 2ο δεν αναφέρει κάτι στην εφαρμογή, σε αντίθεση με το πακέτο των 5,04€ που τονίζει ότι δίνει 1gb.

 

Για το datakalokairo είναι περίπου σαν της Vodafone. Δεν έχει στάνταρ ώρα, αλλά πρέπει να ενεργοποιείς καθημερινά το 8ωρο που θες. Λογικά δεν έχει κόφτη, αλλά αν φας το 1gb πρέπει να τρώει από τα υπόλοιπα mb που έχεις διαθέσιμα.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα, ειμαι συνδρομής cosmote με συμβολαιο και ληγει σε λιγες μερες. Διαβασα αρκετες σελιδες του θεματος και ειδα οτι παιζουν καλες προσφορες με φορητοτητα. Ειδικα τα 400 λεπτα προς ολους & 400 mb με 6 ευρω εμενα μου αρκουν. Αν εχω καταλαβει σωστα η ελαχιστη χρεωση ειναι 3 λεπτα στην καροτκινητη σε αντιθεση με 1 λεπτο στα συμβολαια, σωστα? Οποτε εχουμε για 400 λεπτα 133 κλησεις των 3 λεπτων το μηνα, μια χαρα μου ακουγεται. Η χρεωση στα mb πως παει? 400 φτανουν για νορμαλ χρηση browsing, fb, viber? Δεν με νοιαζει να βαζω και αλλα 6 ευρω το μηνα επιπλεον. Απλα επειδη δεν ειχα ποτε καρτα, ρωταω για να μην αγχωθω. :lol:

Οποτε να κανω φορητοτητα σe vodafone cu με σκοπο να μου κανουν και μενα την προσφορα απο cosmote με 6 ευρω 400 λεπτα ομιλια σε ολους & 400 μβ?

Συμφερει καλυτερα κοσμοκαρτα η what's up σε προσφορες? Ευχαριστω για την βοηθεια.

 

Πανε Whats Up κατα τη γνωμη μου.Πιο πολλες προσφορες και για οσους φιλους σου εχουν WU σε συμφερει.MB παει ανα 1MB με 1€

Απο πακετα μπορεις να κανεις το εξης,χωρις προσφορες,φορητοτητες.

200' προς ολους με 5€

600' προς Whats Up με 5€

1GB για 15 μερες με 10€ ανανεωση με χρεωστικη/πιστωτικη καρτα ή σε καταστημα γερμανος/κοσμοτε.

Και 120MB με 3€,ωστε να μεταφερεις το 1GB για ενα μηνα.

Συνολο 13€.Επισης υπολογισε οτι για να τα παρεις οκα αυτα θελει 15€ καρτα να βαλεις και να σου μεινουν 13€ μεσα(αφαιρειται φορος 12%).

Οσο για δεδομενα Viber(χωρις πολλες κλησεις,φβ και browsing(χωρις Youtube) σου φτανει 1GB χωρις να ανοιγεις 4G.

Εξαλλου με 3G θα εισαι καλυμενος.

Χωρια απ αυτο αμα λιωνεις το φβ,εχεις παντα το 0.facebook.com και αμα εχεις κατω απο 1€ δεν χρεωνεσαι καθολου.Οσο για το 0.facebook ειναι το φβ χωρις εικονες και emoji και βλεπεις μονο κειμενο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Κατέβασα την εφαρμογή what's up από το playstore στο κινητό αλλά μετά το άνοιγμα μου πετάει ένδειξη ''η εφαρμογή what's up θέλει να αποστείλει ένα μήνυμα στη διεύθυνση 12763'' , από κάτω ένα μεγάλο κείμενο/κώδικα με αριθμούς και σύμβολα ,έπειτα επιλογή για να τικάρεις κουτάκι για ''απομνημόνευση της επιλογής μου'' και στο τέλος αποστολή ή ακύρωση.

Επειδή την έχω πάθει παλιότερα όταν είχα δώσει τον αριθμό μου σε τέτοια 5φήφια και επειδή googlάροντας το 12763 διάβασα για κάποιες υπέρογκες χρεώσεις από μηνύματα από ή προς το 12763, εσείς έχετε κατεβάσει την εφαρμογή και αν ναι,πώς λειτουργεί απροβλημάτιστα χωρίς κίνδυνο για ανεξέλεγκτες χρεώσεις δίχως την έγκρισή μου;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, επίσης, με εγκατάσταση του app της whatsup στο BlueStacks στον υπολογιστή, δουλεύει;

Όλα τα άλλα app των καρτοκινητών δεν έχω πρόβλημα με BlueStacks.

Αυτή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Κατέβασα την εφαρμογή what's up από το playstore στο κινητό αλλά μετά το άνοιγμα μου πετάει ένδειξη ''η εφαρμογή what's up θέλει να αποστείλει ένα μήνυμα στη διεύθυνση 12763'' , από κάτω ένα μεγάλο κείμενο/κώδικα με αριθμούς και σύμβολα ,έπειτα επιλογή για να τικάρεις κουτάκι για ''απομνημόνευση της επιλογής μου'' και στο τέλος αποστολή ή ακύρωση.

Επειδή την έχω πάθει παλιότερα όταν είχα δώσει τον αριθμό μου σε τέτοια 5φήφια και επειδή googlάροντας το 12763 διάβασα για κάποιες υπέρογκες χρεώσεις από μηνύματα από ή προς το 12763, εσείς έχετε κατεβάσει την εφαρμογή και αν ναι,πώς λειτουργεί απροβλημάτιστα χωρίς κίνδυνο για ανεξέλεγκτες χρεώσεις δίχως την έγκρισή μου;

Εγώ την έχω και δεν είδα πουθενά χρεωση. Όταν λες όμως σύμβολα? Τι σου δείχνει δηλαδή? Στείλε μας να δούμε γιατί εμένα δεν μου έδειχνε σύμβολα

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Κατέβασα την εφαρμογή what's up από το playstore στο κινητό αλλά μετά το άνοιγμα μου πετάει ένδειξη ''η εφαρμογή what's up θέλει να αποστείλει ένα μήνυμα στη διεύθυνση 12763'' , από κάτω ένα μεγάλο κείμενο/κώδικα με αριθμούς και σύμβολα ,έπειτα επιλογή για να τικάρεις κουτάκι για ''απομνημόνευση της επιλογής μου'' και στο τέλος αποστολή ή ακύρωση.

Επειδή την έχω πάθει παλιότερα όταν είχα δώσει τον αριθμό μου σε τέτοια 5φήφια και επειδή googlάροντας το 12763 διάβασα για κάποιες υπέρογκες χρεώσεις από μηνύματα από ή προς το 12763, εσείς έχετε κατεβάσει την εφαρμογή και αν ναι,πώς λειτουργεί απροβλημάτιστα χωρίς κίνδυνο για ανεξέλεγκτες χρεώσεις δίχως την έγκρισή μου;

τη σχετική ένδειξη την λαμβάνεις όταν κάνεις χρήση της εφαρμογής μέσω Wi-Fi ενώ για την αποστολή του sms δεν υπάρχει χρέωση.

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,βρήκα αφορμή να επανενεργοποιήσω και το twitter μου μετά από πολυυ καιρό!

Άρα εγκαθιστώ άφοβα την εφαρμογή ελπίζοντας να μην έχω θέμα με extra χρεώσεις

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε αυτό το μήνυμα. Εχω κοσμοκαρτα. Μάλλον δεν θα εχει άλλο δώρα φέτος....

"EINAI ΩPAIO NA ΣE KATAΛABAINOYN KAI NA ΣOY ΔINOYN ΠEPIΣΣOTEPA TH ΣTIΓMH ΠOY TA XPEIAZEΣAI! AYTO TO KAΛOKAIPI H COSMOKAPTA ΣOY KANEI ΔΩPO ΔIΠΛAΣIA MB EΩΣ 31/8: 1GB ΓIA ENA MHNA, ANTI ΓIA 500 MB, MONO ME 5,04€! KAΛEΣE TΩPA 1330."

Edited by johnnis
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε αυτό το μήνυμα. Εχω κοσμοκαρτα. Μάλλον δεν θα εχει άλλο δώρα φέτος....

"EINAI ΩPAIO NA ΣE KATAΛABAINOYN KAI NA ΣOY ΔINOYN ΠEPIΣΣOTEPA TH ΣTIΓMH ΠOY TA XPEIAZEΣAI! AYTO TO KAΛOKAIPI H COSMOKAPTA ΣOY KANEI ΔΩPO ΔIΠΛAΣIA MB EΩΣ 31/8: 1GB ΓIA ENA MHNA, ANTI ΓIA 500 MB, MONO ME 5,04€! KAΛEΣE TΩPA 1330."

Μπα δε νομίζω να έχει κάτι άλλο φέτος.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Μπα δε νομίζω να έχει κάτι άλλο φέτος.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Ναι. Από C-Ote δε θα'χει κάτι άλλο για φέτος το καλοκαίρι.

Απολύτως σίγουρο, αφού είναι ως 31/8

 

http://i67.tinypic.com/zmgpsm.png

 

Όπως και από κόκκινη. Δεν περιμένουμε κάτι άλλο.

 

Μόνο στη μπλε περιμένουμε από Δευτέρα γιατί θα μείνει "ακάλυπτη" (καλοκαιρινά) μετά το διπλασιασμό στα 5GB για 10GB με 15€.

Όπως έχω πει από αρχές Ιούλη (άποψή μου) ΝΟΜΙΖΩ κάτι δυναμικό από τη μπλε:

Πχ 5GB με "κάρτα" >=10€ από κατάστημα, paypal ή χρεωστική.

Βέβαια, μπορεί το bonus εδώ να είναι για 15 μέρες (αντί για 30) κάνοντας την αρχή στη Wind στην πολιτική των bonus (μετά την C-Ote βεβαίως!)

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση στα γρήγορα : το μπόνους 1 gb το δίνει και με ανανέωση online από χρεωστικη (όχι PayPal);

Ναι από οπουδήποτε αν βάλεις 10αρα περνεις το 1gb

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν εγκρίθηκε το φοιτητικό καρτοσυμβολαιο.Μπορεί λενε να εχω περασμένα τα φοιτητικά πακέτα αλλα είναι λόγω της Ευρωπαϊκής κάρτας νέων που είχα βαλει και όχι λόγω φοιτητικής ιδιότητας.Καλύτερα νομίζω...θα πάω να βαλω ξανά την προσφορά της ευρωπαϊκής κάρτας στο Whats up όταν χρειαστεί και θα ειμαι ήσυχος.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε Cosmokarta,πάρτε το 1330 και πατήστε το 0 για να πάρετε 200' προς όλους για το Σαββατοκύριακο.Ήρθε μήνυμα πριν από λίγο στον πατέρα μου.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εάν πάρω σήμερα νέο νούμερο κόσμοκάρτα ή γουατσαπ, μπορώ την ιδια μερα να το μετατρεψω σε φρογκ; Μηπως πρεπει να μεινω λιγες ημερες πριν κανω αλπακ;
Link to comment
Share on other sites

μπορεις αμεσα με κόστος 3 ευρώ όμως.Αρα συμφέρει να πάρεις απευθείας νέο frog
Link to comment
Share on other sites

μπορεις αμεσα με κόστος 3 ευρώ όμως.Αρα συμφέρει να πάρεις απευθείας νέο frog

 

Ευχαριστω για την απαντηση, αλλά η πρωτη αλλαγη ειναι δωρεαν, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...