Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άσχετο αλλά η εφαρμογή what's up το λέει πάντα όταν δίνει η κοσμοτε οποιοδήποτε δώρο?? Να την βάλω αν είναι και δείχνει πάντα, γιατί αν περιμένω ενημερωση μέσω SMS....

 

Και κάτι ακόμα σχετικά με την εφαρμογή what's up. Την κατεβασα τώρα και βλέπω ότι μπορώ μέσω αυτής να ανανεωσω τα πακέτα μου (λεπτά, mb, μηνύματα...). Λειτουργεί κανονικά?? Ρωτώ γιατί έχω και την εφαρμογή my cosmote που υποτίθεται έχει επιλογή να ανανεώσεις πακέτα αλλά πατάω και δεν μπορώ.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Από την τετάρτη δεν μπορώ να δεχτώ SMS ενώ στέλνω κανονικά. Άλλαξα και κάρτα σιμ αλλά πάλι τίποτα. Τι μπορεί να φταίει;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από την τετάρτη δεν μπορώ να δεχτώ SMS ενώ στέλνω κανονικά. Άλλαξα και κάρτα σιμ αλλά πάλι τίποτα. Τι μπορεί να φταίει;

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλεσες στην εξ. Πελατών να ελένξουν την γραμμή σου?

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Καλεσες στην εξ. Πελατών να ελένξουν την γραμμή σου?

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Ναι και δοκίμασαν να μου στείλουν αυτοί μήνυμα και ήρθε κανονικά. Από όλους τους άλλους δεν έρχεται όμως.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά η εφαρμογή what's up το λέει πάντα όταν δίνει η κοσμοτε οποιοδήποτε δώρο?? Να την βάλω αν είναι και δείχνει πάντα, γιατί αν περιμένω ενημερωση μέσω SMS....

 

Και κάτι ακόμα σχετικά με την εφαρμογή what's up. Την κατεβασα τώρα και βλέπω ότι μπορώ μέσω αυτής να ανανεωσω τα πακέτα μου (λεπτά, mb, μηνύματα...). Λειτουργεί κανονικά?? Ρωτώ γιατί έχω και την εφαρμογή my cosmote που υποτίθεται έχει επιλογή να ανανεώσεις πακέτα αλλά πατάω και δεν μπορώ.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Εγω απο εκει κανω ανανεωση χρονου(τωρα πια μεσω paypal αλλα και παλι απο την εφαρμογη του what's up το κανω),βαζωτα πακετα,βλεπω το υπολοιπο κτλ.

Ουτε στελνω μηνυματα ,ουτε παιρνω τηλεφωνα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

δωρεάν ένα gb internet για 7 ημέρες κάλεσε, 1330 επιλογή 0 . μου είπανε ότι στο what's up ότι δουλεύει μέχρι πότε μπορείτε να το ενεργοποιήσετε ? . πάντως και ένας γνωστός μου με κοσμοκαρτα το ενεργοποίησε τώρα δεν ξέρω θέλω να μάθω εάν όντως είναι το ίδιο το δώρο.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Είναι η ίδια προσφορά,μπορεί να ενεργοποιηθεί ως την Κυριακή του Πάσχα.

Ερώτηση: ποιο ειναι το ελάχιστο υπόλοιπο που πρέπει να έχεις για να χρησιμοποιείς το ενεργοποιημένο πακέτο με χρόνο ομιλίας προς όλους? (σε κοσμοκάρτα)

Link to comment
Share on other sites

Είναι η ίδια προσφορά,μπορεί να ενεργοποιηθεί ως την Κυριακή του Πάσχα.

Ερώτηση: ποιο ειναι το ελάχιστο υπόλοιπο που πρέπει να έχεις για να χρησιμοποιείς το ενεργοποιημένο πακέτο με χρόνο ομιλίας προς όλους? (σε κοσμοκάρτα)

 

κανονικά πρέπει να είναι μηδενικό και πάνω όχι μείον. ευχαριστώ στα συμβόλαια δεν δουλεύει αυτό έτσι δεν είναι? αφορά μόνο καρτοκινητα ?

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενεργοποίησαν την 3ήμερη προσφορά του WhatsUp με τα 600Mb και θέλουν την πασχαλινή, ενεργοποιήστε την αφ'ότου λήξει αυτή του WhatsUp. Έκανα το λάθος να ενεργοποιήσω την πασχαλινή ενώ είχα την προσφορά του ΣΚ, έκανα tethering και το αποτέλεσμα είναι να έχω 400Mb που λήγουν σε 3 ώρες και 200Mb που λήγουν σε μια βδομάδα.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενεργοποίησαν την 3ήμερη προσφορά του WhatsUp με τα 600Mb και θέλουν την πασχαλινή, ενεργοποιήστε την αφ'ότου λήξει αυτή του WhatsUp. Έκανα το λάθος να ενεργοποιήσω την πασχαλινή ενώ είχα την προσφορά του ΣΚ, έκανα tethering και το αποτέλεσμα είναι να έχω 400Mb που λήγουν σε 3 ώρες και 200Mb που λήγουν σε μια βδομάδα.

 

ούτε καν για 7 ημέρες? μόνο για 3 ? πολύ γελοία προσφορά !!

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

ούτε καν για 7 ημέρες? μόνο για 3 ? πολύ γελοία προσφορά !!

 

Για 3 ημέρες ήταν η προσφορά του Whats Up "Pare SouKou", η πασχαλινή είναι κανονικά για 7 μέρες. ;)

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις καποιος τον κωδικο προωθησης για ενημερωση χαμενων κλησεων WhatsUp χωρις ενημερωση του καλουντα;
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις καποιος τον κωδικο προωθησης για ενημερωση χαμενων κλησεων WhatsUp χωρις ενημερωση του καλουντα;

 

καλησπερα δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=143595 παντως θυμαμαι παλια οτι εαν ενα νουμερο ητανε απο φορητοτητα επρεπε να δωσεις αλλη εντολη για να δουλεψει .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=143595 παντως θυμαμαι παλια οτι εαν ενα νουμερο ητανε απο φορητοτητα επρεπε να δωσεις αλλη εντολη για να δουλεψει .

 

Δε δουλευει. Στη Voda και Wind ειναι πανευκολο. Τι στο καλο κουφα εχει η κοσμοτε

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος από το κινητό σου πληκτρολογησε **62*+3069754xxxxxxxx# όπου xxxxxxxx ο αριθμός τηλέφωνο σου χωρίς το 69.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κάνει κάποιος ανανέωση μέσω paypal με επιτυχία;

Προσπαθώ από την εφαρμογή του what's up, κάνει login κανονικά στο paypal account μου, αλλά η συναλλαγή δεν ολοκληρώνεται και βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

 

«Η συναλλαγή δεν πραγματοποιήθηκε λόγω προβλήματος του λογαριασμού paypal. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με την paypal.»

 

Στο paypal έχω συνδεδεμένη τη revolut και έχει χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Διάρκεια Χρήσης

 

Μη φοβάσαι! Έχεις χρόνο... Συγκεκριμένα, 12 μήνες από τη στιγμή που θα ενεργοποιήσεις το WHAT’S UP. Αν ο χρόνος ομιλίας σου τελειώσει πριν από τους 12 μήνες, τότε μπορείς ακόμα να δέχεσαι τηλεφωνήματα, μέχρι να συμπληρωθεί το διάστημα των 12 μηνών. Μπορείς να ανανεώσεις το χρόνο ομιλίας σου, οποιαδήποτε στιγμή, αγοράζοντας μία Κάρτα Ανανέωσης Χρόνου. Κάθε φορά που ανανεώνεις το χρόνο ομιλίας σου, ανανεώνεται και ο χρόνος χρήσης του WHAT'S UP για 12 επιπλέον μήνες από την τελευταία ανανέωση χρόνου ομιλίας.

 

Η διάρκεια ισχύος του χρηματικού υπολοίπου είναι 3 μήνες (90 ημέρες) από την τελευταία ανανέωση χρόνου ομιλίας. Αν περάσουν 3 μήνες (90 ημέρες) χωρίς να κάνεις ανανέωση χρόνου ομιλίας, χάνεις τυχόν χρηματικό υπόλοιπο που έχει μείνει στον λογαριασμό σου.

Η διάρκεια ισχύος της σύνδεσης σου είναι 12 μήνες από την τελευταία ανανέωση ή από την ημερομηνία ενεργοποίησης της σύνδεσης. Αν περάσουν 12 μήνες χωρίς να ανανεώσεις το χρόνο σου, δεν μπορείς να πραγματοποιείς και να δέχεσαι κλήσεις. Ωστόσο, η COSMOTE σου δίνει περιθώριο 1 επιπλέον μήνα μέσα στον οποίο έχεις τη δυνατότητα να ανανεώσεις το χρόνο ομιλίας σου και να ανανεώσεις την διάρκεια ισχύος της σύνδεσης σου για 12 μήνες. Αν όμως περάσουν 13 μήνες χωρίς να ανανεώσεις τον χρόνο ομιλίας σου, ο αριθμός κλήσης σου διαγράφεται αυτόματα και κατά συνέπεια σταματάει η σύνδεσή σου με το δίκτυο της COSMOTE.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να το παρεις και δωρεαν

μοιραζουν σε κεντρικα σημεια

Πως θα μαθω που και ποτε? Η ειναι τυχη? :ρ

 

Είναι σε κεντρικά σημεία πόλεων (πχ Ομόνοια στην Αθήνα ή πλ. Αριστοτέλους στη Θεσσαλονίκη), όπου "τα παιδιά της Cosmote" με το χαρακτηριστικό πράσινο χρώμα στα μπλουζάκια τους

μοιράζουν κάρτες sim όπου διαλέγεις αριθμό ανάμεσα σε πολλούς

με κόστος 6€ με ενεργοποιημένα κάποια πακέτα για τον 1ο μήνα.

 

Αντί για 5€ στα καταστήματα (Cosmote ή Γερμανός) όπου παίρνεις μόνο τη sim χωρίς κάποια ενεργοποιημένα πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σε κεντρικά σημεία πόλεων (πχ Ομόνοια στην Αθήνα ή πλ. Αριστοτέλους στη Θεσσαλονίκη), όπου "τα παιδιά της Cosmote" με το χαρακτηριστικό πράσινο χρώμα στα μπλουζάκια τους

 

 

μοιράζουν κάρτες sim όπου διαλέγεις αριθμό ανάμεσα σε πολλούς

 

 

με κόστος 6€ με ενεργοποιημένα κάποια πακέτα για τον 1ο μήνα.

 

 

 

 

 

Αντί για 5€ στα καταστήματα (Cosmote ή Γερμανός) όπου παίρνεις μόνο τη sim χωρίς κάποια ενεργοποιημένα πακέτα.

 

 

 

Αριστοτελους ναι,δινουν κανονικα πακετακια.Οπως και στο σταθμο του μετρο στην Ομονοια.Cosmote και Vodafone μοιραζουν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Είναι σε κεντρικά σημεία πόλεων (πχ Ομόνοια στην Αθήνα ή πλ. Αριστοτέλους στη Θεσσαλονίκη), όπου "τα παιδιά της Cosmote" με το χαρακτηριστικό πράσινο χρώμα στα μπλουζάκια τους

μοιράζουν κάρτες sim όπου διαλέγεις αριθμό ανάμεσα σε πολλούς

με κόστος 6€ με ενεργοποιημένα κάποια πακέτα για τον 1ο μήνα.

 

Αντί για 5€ στα καταστήματα (Cosmote ή Γερμανός) όπου παίρνεις μόνο τη sim χωρίς κάποια ενεργοποιημένα πακέτα.

Ασχετο αλλα δεν πρεπει να καταχωρισουν τα στοιχεια σου? Τα παιδια της κοσμοτε στον δρομο πως θα το κανουν αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...