Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ χρησιμοποιώ αυτή. Δεν έχω κάνει εγγραφή, αλλά μπορώ να βλέπω το υπόλοιπο σε χρόνο ομιλίας που έχω. Μάλιστα, αν και είχα κάποιους ενδοιασμούς σαν πρώτη φορά που επιχείρησα, έκανα και ανανέωση χρόνου, χρησιμοποιώντας οποιαδήποτε πιστωτική/χρεωστική κάρτα. Βέβαια, επειδή σαν κύριο νούμερο χρησιμοποιώ F2G, η αντίστοιχη εφαρμογή που έχει η Wind, είναι τέλεια. Σε αυτή της cosmokartas δεν ξέρω εάν μπορείς να κάνεις και αγορά κάποιου πακέτου.

 

Να ρωτήσω και εγώ κάτι, μου ήρθε αυτό το μήνυμα από cosmote όπως λέει, έχει έρθει και σε κάποιον άλλο; EYXAPIΣTA NEA ΓIA TO 698.......

 

H COSMOTE EΠEΛEΞE ΣHMEPA TETAPTH NA ΔΩΣEI 1.000, 500, 300, 200 KAI 6 x 100 EYPΩ ANTIΣTOIXA ΣE 10 NIKHTEΣ!

 

KAI ΔΩPO EKΠΛHΞH: 1 ALCATEL SMARTPHONE!

 

ΣTEIΛE KENO SMS ΣTO 54155

 

0,19E/SMS, OPOI:1222 & COSMOTEQUIZGAME.GR

AΠANTHΣE EPΩTHΣEIΣ KAI MΠEΣ ΣTOYΣ 10 NIKHTEΣ ΣHMEPA

 

Θα σε ρωτανε κατι με sms ,θα απαντάς και θα τρεχεις να κανεις ανανεωση γιατι θα σου τρωει την καρτα.

Γνωμη μου,μακρυά.Εκτός αν εχεις € και ορεξη :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θα σε ρωτανε κατι με sms ,θα απαντάς και θα τρεχεις να κανεις ανανεωση γιατι θα σου τρωει την καρτα.

Γνωμη μου,μακρυά.Εκτός αν εχεις € και ορεξη :p:lol:

 

Το διέγραψα ήδη. Ούτε ευρώ μου περισσεύουν, αλλά ούτε ορεξη/χρόνο έχω.:)

Link to comment
Share on other sites

Παλιά κατηγορούσαμε τις εταιρίες που μας ενοχλούσαν με 5ψηφια και όποτε απευθυνόμασταν στην κοσμοτε, μας έλεγε ότι η ίδια δεν μπορεί να κάνει κάτι και μάλλον εμείς εχουμε εγγραφεί σε διαγωνισμό. Ποιός θα το φανταζόταν ότι και οι ίδιες οι εταιρίες κινητής θα μας ενοχλούσαν με 5ψηφια το 2015!! Σημάδι της κρίσης που έχει αρχίσει και τις ακουμπάει. Καιρός ήταν να συμβεί. Αλλά έχουν πάρει λάθος δρόμο για κέρδος. Προσφορές είναι η μαγική λέξη.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω mycosmote σε Cosmokarta η οποία είχε myaccount τα παλιά χρόνια που τα καρτοκινητά της Cosmote είχαν myaccount. Έχω επιβεβαιώσει ότι δεν γίνεται να μπω ή να ξαναγραφτώ με το νούμερο αυτό και ότι πρέπει να πάω σε κατάστημα και να κάνω έγγραφη αίτηση διαγραφής και να ξαναγραφτώ. Το ίδιο πρέπει να κάνω για να βάλω τον αριθμό αυτόν "κάτω" από το mycosmote που έχω στο What's Up μου;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω mycosmote σε Cosmokarta η οποία είχε myaccount τα παλιά χρόνια που τα καρτοκινητά της Cosmote είχαν myaccount. Έχω επιβεβαιώσει ότι δεν γίνεται να μπω ή να ξαναγραφτώ με το νούμερο αυτό και ότι πρέπει να πάω σε κατάστημα και να κάνω έγγραφη αίτηση διαγραφής και να ξαναγραφτώ. Το ίδιο πρέπει να κάνω για να βάλω τον αριθμό αυτόν "κάτω" από το mycosmote που έχω στο What's Up μου;

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα περίπου με σένα. Παλαιότερα ήμουν συνδρομητής cosmote και είχα ενεργοποιήσει το my bill μέσω του my account. Μετά από χρόνια που είχα φύγει από cosmote, γύρισα και δεν με άφηνε να κάνω ούτε νέα εγγραφή επειδή το email μου, μου έλεγε ότι χρησιμοποιείται από άλλον χρήστη. Πήρα τηλ και ενημέρωσα για το πρόβλημα και έγινε ένα αίτημα για διαγραφή των παλαιών στοιχείων μου (ebill, mail κλπ). Σε μία μέρα με πήραν τηλέφωνο ότι έγινε το αίτημα και έκανα ανάκτηση κωδικού πρόσβασης με το ίδιο username (ίδιο με το παλαιό που χρησιμοποιούσα).Αν ήθελα να χρησιμοποιήσω νέο mail μου είπαν τότε θα μπορούσα να κάνω νέα εγγραφή.

Έτσι τώρα φαίνεται η CosmoKarta μου στο my account. Βέβαια δεν λέει και πολλά σαν εφαρμογή για cosmokarta.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα καρτοκινητο cosmote και κάθε φορά που το ενεργοποιώ με χρεώνει 1 ευρώ .μου έρχεται μήνυμα ότι μπορώ να το απενεργοποιησω στέλνοντας END DAY στο 1333.το θέμα είναι ότι δεν με αφήνει να το στείλω μου βγάζει αποτυχία .είναι θέμα συσκευής η θέμα cosmote ?
Link to comment
Share on other sites

θεμα συσκευης φανταζομαι

 

κλεισε τα δεδομενα ή αλλαξε τις ρυθμισεις στο APN ωστε να μη συνδεεται στο νετ

Link to comment
Share on other sites

θεμα συσκευης φανταζομαι

 

κλεισε τα δεδομενα ή αλλαξε τις ρυθμισεις στο APN ωστε να μη συνδεεται στο νετ

Το ιντερνετ το θελω γι αυτο και δεν το κλεινω.Απλος θελω να μην με χρεωνει οταν δεν το θελω εγω.Δηλαδη η cosmote θες δεν θες θα σου φαει το 1 ευρω.Ειναι το δευτερο νουμερο και το εχω για ιντερνετ και πολυ σπανια για ομιλια εκει οπου δεν πιανει η Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνεις FROG . Δωρεάν internet ακόμα και με ανανέωση 5 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! ! Έχω φοιτητικό what's up . το πρόγραμμα με τα 600 λεπτά προς όλους που κάνει δώρο είναι και 4g? Και επίσης τα 1000 λεπτά προς όλους με 4 ευρώ είναι κ για βίντεο κλήσεις?
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τα mb που σου δίνει αν έχεις κάνει ανανέωση 10€ τον προηγούμενο μήνα, τότε όχι δεν είναι 4G. Όσο και να σε διαβεβαιώσουν περί του αντιθέτου αν τυχόν μιλήσεις με υπάλληλο που δεν το γνωρίζει στην εξυπηρέτηση. Μπορεί να πιάνει σήμα 4G η συκευή σου, ωστόσο θα έχει περιορισμό στην ταχύτητα και πρακτικά δε θα διαφέρει πολύ από απλό 3G. Για τα λεπτά για βίντεο κλήση δεν ξέρω, δεν διευκρινίζει με μια πρώτη ματιά που έριξα. Κάνε μια βίντεοκλήση για λίγα δευτερόλεπτα και δες από που σου αφαιρεί.
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τα mb που σου δίνει αν έχεις κάνει ανανέωση 10€ τον προηγούμενο μήνα, τότε όχι δεν είναι 4G. Όσο και να σε διαβεβαιώσουν περί του αντιθέτου αν τυχόν μιλήσεις με υπάλληλο που δεν το γνωρίζει στην εξυπηρέτηση. Μπορεί να πιάνει σήμα 4G η συκευή σου, ωστόσο θα έχει περιορισμό στην ταχύτητα και πρακτικά δε θα διαφέρει πολύ από απλό 3G. Για τα λεπτά για βίντεο κλήση δεν ξέρω, δεν διευκρινίζει με μια πρώτη ματιά που έριξα. Κάνε μια βίντεοκλήση για λίγα δευτερόλεπτα και δες από που σου αφαιρεί.

 

Καταρχάς ευχαριστώ για την απάντηση σου. Υπάρχει περίπτωση να πιάσει κανονικό 4g το what's up? Με το πρόγραμμα 5 ευρώ 500 mb ίσως ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αν αγοράσεις το πακέτο αυτό θα πιάνεις κανονικά 4G. To είχα κάνει πριν λίγους μήνες για δοκιμή. Ενώ είχα αρκετά MB διαθέσιμα και φυσικά είχα ενεργοποιήσει το 4G στη γραμμή, δεν πήγαινε πάνω από 15-16mbps σε speedtest(παρά του ότι έγραφε LTE στο τηλέφωνο). Και μόλις αγόρασα το πακετάκι, και με το σήμα στη μέσημάλιστα, είδα με το καλημέρα 60mbps. Λογικά θα σου μετατρέπει το σύνολο των MB που έχεις σε "4G", αλλά δεν κάθησα να τα φάω πέρα των 500 για να το δοκιμάσω...
Link to comment
Share on other sites

Ενώ είχα ενεργοποιήσει τα πάντα δεν είχα με τίποτα 4g. Και σήμερα άλλαξα και την σιμ που ήταν καμιά 5 ετια. Αλλά πρέπει να βάλω τα 500 για να τσεκάρω αν πιάνει τώρα. .
Link to comment
Share on other sites

Εχει πολυ πλακα η Κοσμοτε, την προηγουμενη Δευτερα ζητησα μεταφορα σε Κιου, και ενω με πηραν στο καπακι (τριτη πρωι) γιατι φευγω, τι μπορουμε να κανουμε για εσας κτλ, και τους ειπα να προχωρησουν κανονικα την φορητοτητα απο τοτε ειμαι ακομα Κοσμοτε, οταν ειχα ζητησει να ερθω Κοσμοτε το εκαναν σε δυο μερες! Απεναντιας μου ερχεται απο τοτε το συσκεγριμενο σπαμ sms που ειναι παραπανω...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ξερεις κανεις πως μπορούμε να απενεργοποίσουμε το παρακατω πακετο μπορω να στείλω κάπου sms
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μια φιλη εχει Κοσμοκαρτα.Αμα εχει 0,99€ υπολοιπο και κατω μπορει να μπαινει 0.facebook χωρις χρεωση;

Στο What's Up που εχω,μπαινει κανονικα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα κ εγω αυτο το προηγ σαββατο γιατι ειδα κατι πιτσιρικαδες που το χρησιμοποιουσαν, νομιζω πως πρεπει να εχεις ανοικτα τα mobile data για να δουλεψει (αρα να εχεις αγορασμενο πακετο), σ αυτη την περιπτωση εμενα μου επαιξε, αν κ εχω υπολοιπο 0,40, αλλα σου ειπα, εχω πακετο, υποτιθεται οτι δεν χρεωνει το υπολοιπο στο πακετο σου παντως
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ξερεις κανεις πως μπορούμε να απενεργοποίσουμε το παρακατω πακετο μπορω να στείλω κάπου sms

 

Καλεις 1330 και ακολουθεις το Menu

Αν δεν έχει αλλαξει : πατάς 1 και μετά 2.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποιος είναι ο ασφαλέστερος τρόπος να απενεργοποιήσουμε το download/upload των εφαρμογών όταν είμαστε σε περιαγωγή (εξωτερικό ) και να χρησιμοποιούμε τα data (0,234 ευρω/mb με χρέωση/kb) μόνο για τις εφαρμογές που θέλουμε ;;; Ο περιορισμός δεδομένων παρασκηνίου πόσο θα βοηθήσει ;; Είναι μονόδρομος το greenify για πάγωμα των εφαρμογών ή έχουμε κάποιον καλύτερο τρόπο ;;;
Link to comment
Share on other sites

Με περιορισμό δεδομένων παρασκηνίου θα είσαι εντάξει σε γενικές γραμμές.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι έφταιξε αλλά δεν μου επέτρεψε η cosmote να συνδεθω στο ίντερνετ αν πρώτα δεν είχα ενεργοποιήσει κάποιο απο τα πάσο ίντερνετ που διαθέτει η cosmote των 2 ή 5 ευρώ νομίζω. Αντιμετώπιζω ενα άλλο πρόβλημα τώρα, όλες τις εισερχόμενες κλήσεις ανεξαρτήτως προέλευσης μου τις εμφανίζει με απόκρυψη, ξέρετε αν υπάρχει δυνατότητα να φαίνεται ποιος με καλεί ?? Ευχαριστώ !!! Σύντομα θα πάρω και κάρτα της χώρας όπου βρίσκομαι και όλα αυτά θα αποτελέσουν παρελθόν αλλά λόγω της δουλειάς μου δεν μπορώ να κλείσω το τηλέφωνο της cosmote γιατί το χρησιμοποιώ για να με καλούν οι πελάτες μου απο Ελλάδα .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...