Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σχετικα με την αυτόματη χρέωση 3€ που εβλαλε η cosmote.

<<Τώρα ο χρόνος ομιλίας με ανανεώσεις από 10€ αυξάνεται :από 300' σε 400' προς όλους με αυτόματη χρέωση 3€ στο υπόλοιπο σου.>>

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_freetalktime_allnetworks/section/COSMOKARTA_Services

μπορω να κανω κατι ετσι ωστε οταν βαλω 10 ευρω καρτα να μην μου φαει τα 3 ευρω;Να στειλω καποιο μηνυμα για να μην ενεργοποιειται αυτοματα αυτο το κλεψιμο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και τόσο κλέψιμο από τη στιγμή που με 3 ευρώ δίνει 400 λεπτά όταν οι άλλοι πληρώνουν 5 ευρώ για 200 (ακόμα και το πακέτο της cosmoκάρτας), αλλά από τη στιγμή που με 10 ευρώ δεν μπορείς να βάλεις δύο πακέτα των 5 ευρώ, μπορείς να ανανεώσεις με 9 ευρώ από κατάστημα και να μην σου ενεργοποιήσουν το συγκεκριμένο bonus.
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την αυτόματη χρέωση 3€ που εβλαλε η cosmote.

<<Τώρα ο χρόνος ομιλίας με ανανεώσεις από 10€ αυξάνεται :από 300' σε 400' προς όλους με αυτόματη χρέωση 3€ στο υπόλοιπο σου.>>

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_freetalktime_allnetworks/section/COSMOKARTA_Services

μπορω να κανω κατι ετσι ωστε οταν βαλω 10 ευρω καρτα να μην μου φαει τα 3 ευρω;Να στειλω καποιο μηνυμα για να μην ενεργοποιειται αυτοματα αυτο το κλεψιμο;

 

Γίνεται. Κάλεσε το 1330 και ακολουθώντας τις επιλογές που λέει διαγραφεσαι οριστικά σπο την προσφορα.

Link to comment
Share on other sites

ναι,αλλα αν βαλεις 9 ευρω χανεις και τα 300 δωρεαν λεπτα.

 

-

 

Αν κανεις αυτο απο το 1330,νομιζω οτι διαγραφεσαι και απο τα 300 δωρεαν λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν υπάρχουν πια 300 λεπτά. Ή με ανανέωση 10€ σου παίρνουν 3 και έχεις 400' ή διαγράφεσαι και με την ανανέωση σου μένουν 8.80€ στην κάρτα και αγοράζεις πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

ναι,αλλα αν βαλεις 9 ευρω χανεις και τα 300 δωρεαν λεπτα.

 

-

 

Αν κανεις αυτο απο το 1330,νομιζω οτι διαγραφεσαι και απο τα 300 δωρεαν λεπτα.

 

Είναι ξεκάθαρο ότι δεν μπορούμε να έχουμε και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο σε αυτή την ιστορία. Τι δεν κατάλαβες; Σε όποιον δεν αρέσει αυτή η τροποποίηση ή κλέψιμο για σενα, διαγράφεσαι και πας σφαίρα στα 200' με 5Ε. Εναλλακτικά πας σε άλλο δίκτυο. Μπορεί να βρεις και καλύτερες προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια : Αν δεν σου αρέσουν τα 400 λεπτά με 3 ευρώ και το θεωρείς "κλέψιμο" πας στα 300 λεπτά με 5 ευρώ που δεν είναι "κλέψιμο"
Link to comment
Share on other sites

Στειλτε reload στο 1313,ηδη ενεργοποιησα 5 πακετα τζαμπα.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Στειλτε reload στο 1313,ηδη ενεργοποιησα 5 πακετα τζαμπα.

 

τι ακριβως σου προσφερει αυτο; .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως σου προσφερει αυτο; .

 

Αφορά χρήστες whatsup, σου στέλνει κωδικούς για ενεργοποίηση πακέτων.

https://el-gr.facebook.com/takaluterabeststatus/posts/917106868300316

Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον...

Είχα πάρει μερικούς κωδικούς νωρίτερα και τώρα μου βγάζει το ίδιο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω και εγω κατι. Εαν εχεις απενεργοποιησει το Internet Day Pass (1€/μερα) και δεν εχεις καποιο πακετο για data (Internet Monthly Pass 200) εαν ενοίξεις τα δεδομενα, χρεωνέσαι (και τι) ? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

ενα tip για οσους θα ηθελαν να το ακολουθησουν:

καρτα cosmote αγορασα, just in case, και την εχω στο πορτοφολι μου.

Ομως, δεν την βάζω. Μπορει να μεινει στο πορτοφολι και κανα μηνα! (δηλαδη αν μεινει 1 μηνα, σημαινει οτι εγω θα εχω βαλει 1 καρτα στους δυο μηνες).

Φροντιζω να εξυπηρετω τις τηλεφωνικες μου αναγκες με διαφορους τροπους (παλια περνουσα καρτα, δεν το σκεφτομουν καν).

Αν ομως προκυψει κατι εκτακτο, κατι που δεν το ειχα υπολογισει και επειγομαι να μιλησω πολυ και αμεσα, τοτε θα την καταχωρησω.

Υπο φυσιολογικες συνθηκες ομως, εκτακτα δεν συμβαινουν συχνα, οποτε την καρτα θα την περάσω όποτε κρινω εγώ σκόπιμο.

 

σωστοστ, αυτο κανω κι εγω με την διαφορα οτι αγοραζω την καρτα online απ την viva & εχω ετοιμο το sms στο κιν "ΑΝΑ + τον κωδικο ανανεωσης" κι οποτε χρειαστω να μιλησω το στελνω, διαφορετικα εχουμε κ εταιρικο κιν καβαντζα ;)

Link to comment
Share on other sites

Στειλτε reload στο 1313,ηδη ενεργοποιησα 5 πακετα τζαμπα.

 

Να είσαι καλά που μας το είπες, πρώτη επιλογή ήταν δυπλασιασμός της επόμενης ανανέωσης, έβαλα ένα 50ρικο και έγινε 100ρικο, τα υπόλοιπα τα έκανα ίντερνετ καμία 250 MB, ε μετά το πήραμε μυρωδιά και το κόψανε.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά τα δωράκια από το 1313. Αποδίδεται σε λάθος συστήματος και πλέον δεν λειτουργεί. Όσοι πρόλαβαν και πήραν τα δώρα τους, πολύ τυχεροί. Και του χρόνου!
Link to comment
Share on other sites

Λάθος του συστήματος? Και πως το πήρε χαμπάρι αυτος που το ποσταρεστο fb? Περίεργο μου φαίνεται...
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορω να βρω νουμερο cosmote whats up δωρεαν ?
Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να βαλω 10 ευρω καρτα στον προηγουμενο μηνα και ετσιντωρα δεν μου μπηκαν τα 600 mb δωρεαν.. Εχω 4.5 ευρω τωρα μεσα.. Πιο πακετο αξιζει να βαλω για ιντερνετ? Εχω φοιτητικο καρρτοκινητο
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορω να βρω νουμερο cosmote whats up δωρεαν ?

 

σιγουρα στο σταθμο εξω απο το μετρο/ηλεκτρικο της ομονοιας .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτα τα κουιζ που διοργανωνει η cosmote και δινει 1000€ για ψωνια και κατι τετοια, εχει συμμετασχει κανεις;

0,19€ το sms και κατι τετοια...

Αν εχει κερδισει κανεις, να μην ρωτησω, μαλλον η μονη κερδισμενη ειναι η cosmote...

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να βαλω 10 ευρω καρτα στον προηγουμενο μηνα και ετσιντωρα δεν μου μπηκαν τα 600 mb δωρεαν.. Εχω 4.5 ευρω τωρα μεσα.. Πιο πακετο αξιζει να βαλω για ιντερνετ? Εχω φοιτητικο καρρτοκινητο

 

Μόλις βάλεις 10 ευρώ θα σου δώσει αμέσως τα 600 ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...