Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μενα που μου εδωσε τον διπλασιασμο χωρις να το επιλεξω εγω, ηρθαν αμεσως τα μηνυματα επιβεβαιωσης στο κινητο οτι κερδισα το δωρο, μεσα σε ενα δευτερολεπτο απο την στιγμη που πληκτρολογησα τον κωδικο. Δεν ειχε περιθωριο καν να κανεις refresh την σελιδα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε μενα που μου εδωσε τον διπλασιασμο χωρις να το επιλεξω εγω, ηρθαν αμεσως τα μηνυματα επιβεβαιωσης στο κινητο οτι κερδισα το δωρο, μεσα σε ενα δευτερολεπτο απο την στιγμη που πληκτρολογησα τον κωδικο. Δεν ειχε περιθωριο καν να κανεις refresh την σελιδα.

 

μάλλον έτσι θα είναι, γιατί εγώ όπως ξανάγραψα έχω να κάνω ανανέωση καμιά 40αρια μέρες και τότε δεν υπήρχε μικρό και μεγάλο δώρο και διπλασιασμός.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη με καρτα 20ευρω σου δινει ΠΑΝΤΑ διπλασιασμο στην επομενη καρτα ; και το δινει παντα;. και μετα απο 7ημερες πρεπει να βαλεις καρτα για να αξιοποιησεις τον διπλασιασμο;. π.χ. μια καρτα των 10ευρω ή των 5 ευρω;

 

O διπλασιασμος ειναι δωρο κατηγοριας gold(10ευρη και πανω).βαζω κανονικα 10ευρη,κι αν μου βγαλει διπλασιασμο,βαζω των 20 και παει 40(ναι μεν κραταει τους φορους απο την καρτα που πληρωσα,αλλα το δωρο ειναι η κανονικη αξια[20ευρω]).H ανανεωση πρεπει να γινει μεσα σε 7 μερες,αλλιως χανεις το δωρο.μπορεις να βαλεις ο,τι ποσο θες....απλα εγω βαζω 20 ευρη γιατι με βολευει....

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

O διπλασιασμος ειναι δωρο κατηγοριας gold(10ευρη και πανω).βαζω κανονικα 10ευρη,κι αν μου βγαλει διπλασιασμο,βαζω των 20 και παει 40(ναι μεν κραταει τους φορους απο την καρτα που πληρωσα,αλλα το δωρο ειναι η κανονικη αξια[20ευρω]).H ανανεωση πρεπει να γινει μεσα σε 7 μερες,αλλιως χανεις το δωρο.μπορεις να βαλεις ο,τι ποσο θες....απλα εγω βαζω 20 ευρη γιατι με βολευει....

 

λαθος ειναι και silver δες λιγο τα δωρα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

λαθος ειναι και silver δες λιγο τα δωρα...

 

Σε silver δεν μου εδωσε ποτε διπλασιασμο....και αν ειναι δυσκολο στην Gold,φανταζομαι στην silver ποσο ειναι....

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

O διπλασιασμος ειναι δωρο κατηγοριας gold(10ευρη και πανω).βαζω κανονικα 10ευρη,κι αν μου βγαλει διπλασιασμο,βαζω των 20 και παει 40(ναι μεν κραταει τους φορους απο την καρτα που πληρωσα,αλλα το δωρο ειναι η κανονικη αξια[20ευρω]).H ανανεωση πρεπει να γινει μεσα σε 7 μερες,αλλιως χανεις το δωρο.μπορεις να βαλεις ο,τι ποσο θες....απλα εγω βαζω 20 ευρη γιατι με βολευει....

 

αρα δεν ειναι σιγουρο . οποτε αστο θα το κανω φρογκ καλυτερα αφου εχει σιγουρο διπλασιασμο καρτας.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 2 κινητά what's up. Στο ένα μου ήρθε μήνυμα για 100 δωρεάν sms όλο το σαββατοκύριακο και στο άλλο όχι... Τι συμβαίνει; Επιλεκτικά το πάνε;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 2 κινητά what's up. Στο ένα μου ήρθε μήνυμα για 100 δωρεάν sms όλο το σαββατοκύριακο και στο άλλο όχι... Τι συμβαίνει; Επιλεκτικά το πάνε;

 

ναι επιλεκτικα πανε εγω το ειχα λαβει το παπανω μυνημα την προηγουμενη εβδομαδα.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Guest fourdim
Παιδιά μια βοήθεια σας παρακαλώ αν μπορείτε.Η κόρη μου θα λείψει στο εξωτερικό με το what's up της για λίγο καιρό.Υπάρχει η δυνατότητα να ενημερώνομαι μεσω web για το υπόλοιπό της και να της κάνω ανανεώσεις κάρτας από εδώ; Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια σας παρακαλώ αν μπορείτε.Η κόρη μου θα λείψει στο εξωτερικό με το what's up της για λίγο καιρό.Υπάρχει η δυνατότητα να ενημερώνομαι μεσω web για το υπόλοιπό της και να της κάνω ανανεώσεις κάρτας από εδώ; Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

η υπηρεσια του my account στα καρτοκινητα δεν ισχυει πια δεν νομιζω να υπαρχεις αλλος τροπος, εκτος και αν στελνει η ιδια μυνημα απο εκει που χρεωνεται .

οσο για την ανανεωση υπολοιπου γινεται ειτε μεσω καταστηματος να βαλεις οσο ποσο θελεις απο 5ευρω και πανω . ή αμα εχεις καρτα και θελεις να την περασεις καλεις το 6971001314 και την περνας απο το κινητο σου το ελληνικο χωρις καμια χρεωση. πιστευω οτι θα την βολευε στο εξωτερικο να εχει καλυτερα βονταφον διοτι εχει και το passport που στις εισερχομενες κλησεις χρεωνεται 0,80ευρω για την ληψη κλησης μεχρι μια ωρα ειναι δωρεαν . ενω στις υπολοιπες ειναι γυρω στα 2,50ευρω η ληψη κλησης μεχρι μια ωρα. κατι που δεν εχει η κοσμοτε νομιζω το εχει μονο στα συμβολαια . τσεκαρε το πριν φυγει πιστευω οτι θα την εξυπηρετησει η βονταφον.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια σας παρακαλώ αν μπορείτε.Η κόρη μου θα λείψει στο εξωτερικό με το what's up της για λίγο καιρό.Υπάρχει η δυνατότητα να ενημερώνομαι μεσω web για το υπόλοιπό της και να της κάνω ανανεώσεις κάρτας από εδώ; Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

της ανανεωνεις μεσω καταστηματων, και ελεγχεις το υπολοιπο μεσω 13838 αν εχεις και εσυ κινητο κοσμοτε.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω το εξης θεμα : Κατοχος κοσμοκαρτας και what's up. Δινω 20 ευρω για κοσμοκαρτα κι εχω 2.5 ωρες για ολους με 3λπετη χρεωση ομως και μου μενουν 20 ευρω στην καρτα να τα κανω ο,τι θελω. Βαζω 100 μηνυματα με 4 ευρω και τον επομενο μηνα δεν βαζω καρτα αλλα παιρνω με 7 ευρω 80 λεπτα προς ολους. Και στο what's up 7 ευρω το μηνα για 1200 μηνυματα κ λεπτα. Σκεφτομαι να παω σε προγραμμα απεριοριστα αλλα ποιο; Το 15; το 25; Αλλα εκει δεν εχεις και πολυ χρονο για αλλους και ενω εσυ μπορεις να παρεις τα what's up με τα 1500 λεπτα σου εκεινα δεν μπορουν να σε παρουν, τα 1200 ειναι ΜΟΝΟ για what's up. Ειχε κανεις το ιδιο προβλημα;:blink:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω το εξης θεμα : Κατοχος κοσμοκαρτας και what's up. Δινω 20 ευρω για κοσμοκαρτα κι εχω 2.5 ωρες για ολους με 3λπετη χρεωση ομως και μου μενουν 20 ευρω στην καρτα να τα κανω ο,τι θελω. Βαζω 100 μηνυματα με 4 ευρω και τον επομενο μηνα δεν βαζω καρτα αλλα παιρνω με 7 ευρω 80 λεπτα προς ολους. Και στο what's up 7 ευρω το μηνα για 1200 μηνυματα κ λεπτα. Σκεφτομαι να παω σε προγραμμα απεριοριστα αλλα ποιο; Το 15; το 25; Αλλα εκει δεν εχεις και πολυ χρονο για αλλους και ενω εσυ μπορεις να παρεις τα what's up με τα 1500 λεπτα σου εκεινα δεν μπορουν να σε παρουν, τα 1200 ειναι ΜΟΝΟ για what's up. Ειχε κανεις το ιδιο προβλημα;:blink:

 

οντως τα 1200λεπτα εινα μονο προς what's up κατι που δεν ειχε δωσει ποτε η κοσμοτε ητανε προς ολη την κοσμοτε και δεν νομιζω ποτε να δωσει διοτι προωθει τα συμβολαια της για αυτo και επισης επειδη κατεχει ενα μεγαλο μερος τις αγορας.

εγω πιστευω οτι μια λυση ειναι να κρατησεις μονο τον what's up αριθμο και να βαλεις και ιντερτελεκομ στο what's up και μυνηματα προς ολα τα δικτυα . και ετσι τα 20ευρω θα τα βαζεις στην ιντερτελεκομ και θα καλεις ενα αριθμο what;s up και μετα θα πληκτρολογεις τον αριθμο που θελεις να καλεισεις και μετα # και θα χρεωνεσαι με 0,10ευρω το λεπτο προς ολα τα δικτυα και 0,02ευρω το λεπτο προς σταθερο. επισης η ιντερτελεκομ δεν εχει ημερομηνια ληξης ισχυει κανονικα το υπολοιπο μεσα μπορεις να το καταναλωσεις οποτε θελεις εσυ. επισης εαν υπολογισεις 20ευρω στην ιντερτελεκομ /0,10ευρω το λεπτο η ομιλια συνολο 200λεπτα προς ολα τα δικτυα κινητης τηλεφωνιας που μπορουνε να καταναλωθουνε οποτε θελησεις εσυ και με χρεωση ανα δευτερολεπτο . πιστευω οτι σε βολευει καλυτερα ετσι. ή να βαζεις καρτα στην κοσμοκαρτα και να μεταφερεις το υπολοιπο στο αλλο νουμερο ετσι ωστε να μειωνεις τα εξοδα σου τον μηνα και στα δυο κινητα. πιστευω οτι η ιντερτελεκομ συμφερει παρα πολυ! τετοιες χρεωσεις δεν τις βρισκεις πουθενα. οσο για το απεριοριστα 15 παρεχει τα εξης: 1500

Δωρεάν λεπτά προς COSMOTE

15

Δωρεάν λεπτά προς υπόλοιπα Εθνικά Δίκτυα

1500

Δωρεάν SMS προς COSMOTE

100

Δωρεάν SMS προς υπόλοιπα Εθνικά Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας

50

Δωρεάν MB που δεν νομιζω οτι σε συμφερει διοτι η ιντερτελεκομ δεν εχει μηναιο παγιο αλλα οποτε θελεις περνας απο μια τραπεζα και βαζεις χρηματα και τα καταναλωνεις οποτε θελεις εσυ!.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παω σε προγραμμα απεριοριστα αλλα ποιο; Το 15; το 25; Αλλα εκει δεν εχεις και πολυ χρονο για αλλους και ενω εσυ μπορεις να παρεις τα what's up με τα 1500 λεπτα σου εκεινα δεν μπορουν να σε παρουν, τα 1200 ειναι ΜΟΝΟ για what's up. Ειχε κανεις το ιδιο προβλημα;:blink:

 

Λύσεις:

Πάρε μια σύνδεση απεριόριστα 15, και ζήτησε να σου περάσουν το νούμερο του what's up στη Sim του απεριόριστα 2 in 1 Sim λέγεται. Έτσι θα μπορούν να σε παίρνουν όσοι έχουν what's up δωρεάν αλλά δε θα βλέπεις τα μηνύματα που θα σου στέλνουν στο what's up νούμερο. Εσύ θα μπορείς να καλείς όλη την κοσμοτέ επίσης δωρεάν.

Πάρε κι ένα βάτραχο για να μιλάς με τις άλλες εταιρίες, βάλε τις 2 sim σε dual sim κινητό και είσαι πρώτος. Αν δε θες βάτραχο και dual sim κινητό τότε σου μένει η λύση της intertelecom αλλά μόνο για τις άλλες εταιρίες.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σταματησε η προνομιακη χρεωση της προνομιακης 20αρας καρτας;

 

Γιατι το λες αυτο; Εγω που πηρα μια 20αρα προχθες γραφει απ εξω ΠΡΟΝΟΜΙΑΚΗ για χρηστες COSMOΚΑΡΤΑ!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν ειναι τι λεει η προνομιακη, το θεμα ειναι τι χρεωνει!

Γιατι στην ελλαδα ως γνωστον, αλλα λενε, κι αλλα κανουνε!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν ειναι τι λεει η προνομιακη, το θεμα ειναι τι χρεωνει!

Γιατι στην ελλαδα ως γνωστον, αλλα λενε, κι αλλα κανουνε!

 

Καλα ο,τι θελουν μπορει να χρεωνουν και δεν το παιρνουμε και χαμπαρι. Σιγα μην κατσεις μετα απο ΚΑΘΕ κληση να δεις τι χρεωσανε. Και καλα τους εμπιστευεσαι θες δε θες. Παντως το ποσο μου τη σπαει που σου λεει πχ η προσφορα με τα 20 ευρω και τις 2.5 ωρες ειναι μεχρι 30/9. Και μετα κλασσικα θα σου πουνε για αλλον ενα μηνα και καποια στιγμη θα το κοψουν. Ειναι σοβαρη πολιτικη αυτη μεγαλης εταιρειας; Να μην ξερεις τα δεδομενα να επιλεξεις και να αλλαζεις καθε τρεις και λιγο αναλογα με το τι σε συμφερει;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.ακουσα οτι θα κλεισουν τα καρτοκινητα (whatsup).δηλαδη αναγκαστικα θα εχουμε συμβολαιο?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

εαν ισχυει..

αναγκαστικα μονο αν το απαιτεί η δουλεια σου...

εαν το εχεις μονο για παρλαρε,τοτε αναγκαστικα θα πρεπει να το κοψουμε να δουμε τι θα κοψουν μετα αυτοι....

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

πλακά κάνετε

 

Εγώ έχω έναν αριθμό what's up τον οποίο θα ανανέωνα τώρα με μία κάρτα των 5€ ευρώ για να πάρω τα 600 λεπτα προς what's up κλπ. Πήγα όμως στο πλαίσιο το πρωί για μία άλλη δουλειά και το παιδί που δούλευε στην κινητή τηλεφωνία μου είπε ότι όλα τα what's up και όλα τα καρτοκινητά από όλες τις εταιρείες γενικότερα θα πάψουν να ισχύουν με την ανανέωση των 5 ευρώ και θα γίνουν όλα καρτοσυμβόλαια. Θα μπορείς δηλαδή να έχεις δωρεάν χρόνο ομιλίας 1500' και κάποια άλλα προνόμια (δε θυμάμαι ακριβώς) αλλά με μικρότερο κόστος τα 15€ από όπου θα ξεκινάνε τα καρτοσυμβόλαια.

Το what's up λοιπόν ΤΕΛΟΣ από Σεπτέμβριο μου είπε. Έτσι λέει τους έχουν ενημερώσει από τις εταιρείες.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...