Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. To ότι υπάρχει κατηγοριοποίηση του πελάτη στο cc απέχει παααααααάρα πολύ από το να μην μπορούν τα καρτοκινητά να βγάλουν κλήση μέρα μεσημέρι ακόμα και στο κέντρο της Αθήνας. Μιλάμε για προβληματικές υπηρεσίες οι οποίες σηκώνουν καταγγελία. Εγώ προσωπικά δεν είδα ούτε στη Vodafone ούτε στη Wind τέτοιου είδους διαφορετική μεταχείρηση που να αγγίζει τα όρια του αν θα λειτουργεί το κινητό ή όχι. Δεν δικαιολογείται η Cosmote σε καμία περίπτωση.

 

Δεν απέχει καθόλου. Γι' αυτό άλλωστε υπάρχει και το δικαίωμα επιλογής! Ότι γουστάρει ο καθένας!

 

2.Από το 2001 και οι τρεις εταιρείες είναι dual band (900/1800). Kαι δεν υπάρχει καμία ένδειξη και πόσο μάλλον απόδειξη ότι τα 900άρια κανάλια επηρεάζουν αρνητικά την υγεία. Και όχι δεν έχουν μόνο στην Αλβανία 900, χρησιμοποιούν ακόμα παράλληλα με το 1800 σε όλη την Ευρώπη για λόγους χωρητικότητας (όπως γίνεται και εδώ) ενώ μελετάται η μελλοντική χρήση του 900 σε όλη την Ευρώπη και για 3G.

 

Αυτό που είπες το διάβασες κάπου ή είναι βγαλμένο από το μυαλό σου; Αφού οι εταιρίες είναι dual band (θα πέσει ο server με αυτά τα τούβλα!!), πάρε ένα Nokia 5130 (το παλιό), κι αν δουλέψει σε Vodafone/Wind, εγώ θα ανέβω στο Λευκό Πύργο με τηλεβόα και θα φωνάξω "είμαι ηλίθιος"!

 

Όσο για την απόδειξη που λες ότι "δεν υπάρχει", μάθε ότι έχουν γίνει διατριβές και διδακτορικά πάνω στην επίδραση των 900 Mhz στα μόρια της ανθρώπινης επιδερμίδας! Διάβασε λίγο πριν γράψεις ημιμάθειες:

 

http://www.emf-portal.de/viewer.php?aid=14342&l=e

 

 

Eπίσης από που και ως που σου 'ρθε το "αναγκαστικό half rate"? Γιατι κάτι τέτοιο δεν ισχύει, η Vodafone στο GSM λειτουργεί σε EFR, η Wind επίσης και σε ορισμένες περιοχές σε AMR ενώ και οι τρεις στο 3G παίζουν σε AMR. Αυτή που προσωπικά έχω δει να πέφτει συχνά σε HR λόγω περιορισμένης χωρητικότητας είναι η Cosmote, και πάλι όμως έχει φτιάξει πολύ στο τομέα αυτό.

 

Και δεν σχολιάζω για τη κάλυψη 3G, αν ήταν έτσι, τα αντίστοιχα threads των άλλων δύο θα είχαν γεμίσει παράπονα. Ευτυχώς όμως δεν είναι έτσι.

 

Μη μου κάνεις μάθημα! Η Cosmote από τη γέννησή της είχε ανώτερη ποιότητα μετάδοσης από τις άλλες κι αυτό οφείλεται στα 1800 Mhz (δεν ακούγεται το ίδιο ένα mp3 στα 22Khz με ένα στα 44.1 Khz)! Αυτό πρακτικά μπορεί να το καταλάβει και η γιαγιά μου αφού θα ακούει τη φωνή μου καθαρότερη και αναγνωρίσιμη (θα καταλάβει ότι είμαι εγώ κι όχι κάποιος άλλος όπως συχνά συμβαίνει με τις άλλες 2). Και μη μου πεις πάλι για "εταιρίες dual band" γιατί αυτό μόνο στο μυαλό σου υπάρχει! Υπάρχουν συσκευές dual band, όχι εταιρίες! Δε μπορεί μια εταιρία να αλλάξει σύστημα κυψέλης μετά το "χτίσιμό" της, είναι δυσβάσταχτο το κόστος! Αυτό αποφασίζεται στην αρχή. Ο κύβος ερρίφθη!

 

 

Αν έχεις διαφωνίες πάνω στα τεχνικά θέματα, μπορεί να μας δώσει τα φώτα του κάποιος διαχειριστής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν απέχει καθόλου. Γι' αυτό άλλωστε υπάρχει και το δικαίωμα επιλογής! Ότι γουστάρει ο καθένας!

 

 

 

Αυτό που είπες το διάβασες κάπου ή είναι βγαλμένο από το μυαλό σου; Αφού οι εταιρίες είναι dual band (θα πέσει ο server με αυτά τα τούβλα!!), πάρε ένα Nokia 5130 (το παλιό), κι αν δουλέψει σε Vodafone/Wind, εγώ θα ανέβω στο Λευκό Πύργο με τηλεβόα και θα φωνάξω "είμαι ηλίθιος"!

 

Όσο για την απόδειξη που λες ότι "δεν υπάρχει", μάθε ότι έχουν γίνει διατριβές και διδακτορικά πάνω στην επίδραση των 900 Mhz στα μόρια της ανθρώπινης επιδερμίδας! Διάβασε λίγο πριν γράψεις ημιμάθειες:

 

http://www.emf-portal.de/viewer.php?aid=14342&l=e

 

 

 

 

Μη μου κάνεις μάθημα! Η Cosmote από τη γέννησή της είχε ανώτερη ποιότητα μετάδοσης από τις άλλες κι αυτό οφείλεται στα 1800 Mhz (δεν ακούγεται το ίδιο ένα mp3 στα 22Khz με ένα στα 44.1 Khz)! Αυτό πρακτικά μπορεί να το καταλάβει και η γιαγιά μου αφού θα ακούει τη φωνή μου καθαρότερη και αναγνωρίσιμη (θα καταλάβει ότι είμαι εγώ κι όχι κάποιος άλλος όπως συχνά συμβαίνει με τις άλλες 2). Και μη μου πεις πάλι για "εταιρίες dual band" γιατί αυτό μόνο στο μυαλό σου υπάρχει! Υπάρχουν συσκευές dual band, όχι εταιρίες! Δε μπορεί μια εταιρία να αλλάξει σύστημα κυψέλης μετά το "χτίσιμό" της, είναι δυσβάσταχτο το κόστος! Αυτό αποφασίζεται στην αρχή. Ο κύβος ερρίφθη!

 

 

Αν έχεις διαφωνίες πάνω στα τεχνικά θέματα, μπορεί να μας δώσει τα φώτα του κάποιος διαχειριστής.

 

Σε ότι αφορά τα 1800, ξανελάεω ότι το 2001 που έγινε η δημοπράτηση των αδειών 3G για τα 2100, δόθηκε και επιπλέον φάσμα ραδιοσυχνοτήτων, 1800 σε Vodafone και Wind, 900 σε Cosmote. Oρίστε π.χ το δελτίο τύπου της Vodafone http://www.vodafone.gr/portal/client/news/pressReleaseClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=653&dateFrom=&dateUntil=

 

Mπορείς να ψάξεις και να βρεις και το αντίστοιχο της Wind. Αν είχες netmonitor θα έβλεπες πως πράγματι και οι τρεις εταιρείες είναι πλέον dual band. Δεν γνωρίζω τη συσκευή που μου αναφέρεις, πάντως σε παλιό motorola που είχε τη δυνατότητα να επιλέξεις αν θα είσαι σε 900 ή 1800, ότι και να επέλεγα έπαιζαν όλα τα δίκτυα. Πες μου λοιπόν πότε θα ανέβεις στο Λευκό Πύργο να έχω μαζί βιντεοκάμερα.

 

Όσο για τη "διατριβή" που μου παρουσιάζεις, ψάχνοντας στο google μπορείς να βρεις άπειρες παρόμοιες ή αντίθετες. Πράγματα που ο WHO δεν αποδέχεται είναι μόνο μελέτες και ενδείξεις, όχι αποδείξεις.

 

Επίσης, ποιός ακριβώς είσαι και δεν δέχεσαι παρατηρήσεις? Αφού είσαι τόσο σχετικός όσο υποστηρίζεις θα ήξερες πως η ποιότητα της συνομιλίας επηρεάζεται ελάχιστα από τη συχνότητα και έχει κυρίως να κάνει με τη κωδικοποίηση από το κινητό προς τη κεραία και από τη μετάδοση εντός του δικτύου κορμού (τη πιθανή συμπίεση μέσα στα κέντρα κ.τ.λ). Αν δεχτούμε ότι στο core οι εταιρείες δεν παρουσιάζουν διαφορές τότε κάτι παίζει με τη κωδικοποίηση.

 

Η Vodafone και η Wind έπαιζαν ανέκαθεν σε EFR τη στιγμή που η Cosmote χρησιμοποιούσε FR. Mόνο η γιαγιά σου θα μπορούσε να ακούει καλύτερα με FR. Τα τελευταία χρόνια έχουν αναβαθμιστεί η Wind και η Cosmote σε ΑΜR (κωδικοποίηση που χρησιμοποιήται και από τις τρεις στο 3G), αλλά στη Cosmote λόγω των προβλημάτων χωρητικότητας που έχει πολλές φορές παρατηρείται να πέφτει σε HR η κλήση, όπου εκεί η ποιότητα είναι τραγική... Όλα αυτά μπορείς να τα διαπιστώσεις με netmonitor.

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία εταιρία δεν έχουν ίδια σημασία καρτοκινητά και συμβόλαια είτε σου αρέσει είτε όχι. Το κατάλαβα πριν από 5 χρόνια γιατί δούλεψα 3 μήνες με σύμβαση στην εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone και όταν χτυπούσε μια γραμμή, στην οθόνη του Η/Υ εμφανιζόταν η ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΗΤΑ του πελάτη παρακαλώ (Silver, Gold, Diamond)!! Πράγμα που σημαίνει ότι εξυπηρετούν τον πελάτη ανάλογα με το ύψος του λογαριασμού του! Όταν δε γνωρίζεις κάτι, άστο να πάει στο διάολο αδερφέ! Τα καρτοκινητά είναι η τελευταία τρύπα του ζουρνά για τις εταιρίες και αυτό το ξέρουν και οι πέτρες! Όλα αυτά τα προγράμματα που βγάζουν, τα βγάζουν για να κρατάνε επαφή με τους πιτσιρικάδες οι οποίοι είναι τα αυριανά τους συμβόλαια!

 

 

Αυτο που περιγραφεις ειναι η κατηγορια συνδρομητη στο cc, ωστε να εχει και την αναλογη προτεραιοτητα στο call center.Εκει εχει και μια λογικη, οτι η εταιρεια προτιμα να μην περιμενει ο εταιρικος πελατης αλλα ο καρτοκινητος κοκ..Αυτο το πραττουν και οι τρεις εταιρειες. Δεν εχει ομως ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ σχεση με αυτο που αναφερομαι, δηλαδη την προσβαση σε πορους δικτυου. Οτι δηλαδη δεν εχουν μεγαλυτερη προτεραιοτητα η ποιοτητα τα συμβολαια εναντι των καρτοκινητων στην Wind πχ...

Επειδη το θεμα το γνωριζω παρα μα παρα πολυ καλα, Μονο στην κοσμοτε τα καρτοκινητα ειναι σε δευτερη μοιρα οσον αφορα την προτεραιοτητα στο δικτυο η την ποιοτητα της υπηρεσιας. Μπορει να αφηνουν λιγοτερα λεφτα τα καρτοκινητα, αλλα αφηνουν λεφτα. Το οτι αφηνουν λιγοτερα λεφτα, τουλαχιστον σε vodafone κα wind δεν σημαινει οτι ειναι δευτερης διαλογης οσον αφορα την δυνατοτητα πραγματοποιησης κλησεων

 

Δεν απέχει καθόλου. Γι' αυτό άλλωστε υπάρχει και το δικαίωμα επιλογής! Ότι γουστάρει ο καθένας!

 

 

 

Αυτό που είπες το διάβασες κάπου ή είναι βγαλμένο από το μυαλό σου; Αφού οι εταιρίες είναι dual band (θα πέσει ο server με αυτά τα τούβλα!!), πάρε ένα Nokia 5130 (το παλιό), κι αν δουλέψει σε Vodafone/Wind, εγώ θα ανέβω στο Λευκό Πύργο με τηλεβόα και θα φωνάξω "είμαι ηλίθιος"!

 

Όσο για την απόδειξη που λες ότι "δεν υπάρχει", μάθε ότι έχουν γίνει διατριβές και διδακτορικά πάνω στην επίδραση των 900 Mhz στα μόρια της ανθρώπινης επιδερμίδας! Διάβασε λίγο πριν γράψεις ημιμάθειες:

 

http://www.emf-portal.de/viewer.php?aid=14342&l=e

 

Μη μου κάνεις μάθημα! Η Cosmote από τη γέννησή της είχε ανώτερη ποιότητα μετάδοσης από τις άλλες κι αυτό οφείλεται στα 1800 Mhz (δεν ακούγεται το ίδιο ένα mp3 στα 22Khz με ένα στα 44.1 Khz)! Αυτό πρακτικά μπορεί να το καταλάβει και η γιαγιά μου αφού θα ακούει τη φωνή μου καθαρότερη και αναγνωρίσιμη (θα καταλάβει ότι είμαι εγώ κι όχι κάποιος άλλος όπως συχνά συμβαίνει με τις άλλες 2). Και μη μου πεις πάλι για "εταιρίες dual band" γιατί αυτό μόνο στο μυαλό σου υπάρχει! Υπάρχουν συσκευές dual band, όχι εταιρίες! Δε μπορεί μια εταιρία να αλλάξει σύστημα κυψέλης μετά το "χτίσιμό" της, είναι δυσβάσταχτο το κόστος! Αυτό αποφασίζεται στην αρχή. Ο κύβος ερρίφθη!

 

 

Αν έχεις διαφωνίες πάνω στα τεχνικά θέματα, μπορεί να μας δώσει τα φώτα του κάποιος διαχειριστής.

:lol::lol::lol::lol: οκ λοιπον...

 

Επειδη οπως σου ειπα, γνωριζω το θεμα πολυ καλα, ΠΛΕΟΝ και οι τρεις εταιρειες παιζουν και στις τρεις συχνοτητες, 900,1800 και 2100 .

με το να ισχυριζεσαι το αντιθετο, εκτιθεσαι...

 

Παραλληλα, εαν ηξερες εστω και λιγα πραγματα, θα ηξερες οτι η συχνοτητα εκπομπης δεν εχει καμια σχεση με την ποιοτητα ομιλιας. Το παραδειγμα που δινεις με το Mp3 ειναι αστειο, κυριολεκτικα. Συγκρινεις δειγματολειψια με συχνοτητα. Ελεος απλα.

Αυτο που παιζει ρολο ειναι η κωδικοποιηση ... πολυ ευκολα μπορει ενα καναλι στα 1800 να ειναι HR και να μην ακουγεται τιποτα, και ενα 900αρι να παιζει σε AMR και να ειναι καλυτερο απο το σταθερο σου. Παραλληλα, η εταιρεια με το μεγαλυτερο προβλημα χωρητικοτητας, ειναι η κοσμοτε, που συχνα πυκνα γυρναει σε HR, για να μπορει να εξυπηρετει κλησεις.

 

Και δεν χρειαζεται να παρεμβει διαχειριστης να μας διαφωτισει για τεχνικα θεματα,

μπορεις πολυ ευκολα να ενημερωθεις καταλληλα διαβαζοντας αυτα που πρεπει ωστε να διωξεις απο πανω σου την ημιμαθεια που κατηγορεις αλλους οτι εχουν...

Link to comment
Share on other sites

ιδου και η αποδειξη http://www.gsmworld.com/roaming/gsminfo/cou_gr.shtml

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάμποσες μέρες βλέπω συγκεκριμένα άτομα να κατηγορούν την ποιότητα υπηρεσιών της κοσμοτε. Τις μέρες αυτές προσπαθώ να δω κατά πόσο ισχύουν τα όσα λένε. Τι με καρτοκινητό τι με σύνδεση δεν εχω κάποιο πρόβλημα τόσο στην ποιότητα κλήσεων όσο και στην διαθεσιμότητα. Δεν ξέρω τι συμβαίνει. Η στραβά πάει ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε.
Link to comment
Share on other sites

*η ποιοτητα κλησεων και η διαθεσιμοτητα διαφερει αναλογα με την περιοχη κιολας. εισαι τυχερος. προσωπικα καρτοκινητο/καρτοσυμβολαια δεν παιρνει με τιποτα τηλ. ενω η συνδεση μια χαρα!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάμποσες μέρες βλέπω συγκεκριμένα άτομα να κατηγορούν την ποιότητα υπηρεσιών της κοσμοτε. Τις μέρες αυτές προσπαθώ να δω κατά πόσο ισχύουν τα όσα λένε. Τι με καρτοκινητό τι με σύνδεση δεν εχω κάποιο πρόβλημα τόσο στην ποιότητα κλήσεων όσο και στην διαθεσιμότητα. Δεν ξέρω τι συμβαίνει. Η στραβά πάει ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε.

 

Εγω παντως συμφωνω μαζι τους, ειναι αδυνατον να βγαλεις γραμμη με whats up.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάμποσες μέρες βλέπω συγκεκριμένα άτομα να κατηγορούν την ποιότητα υπηρεσιών της κοσμοτε. Τις μέρες αυτές προσπαθώ να δω κατά πόσο ισχύουν τα όσα λένε. Τι με καρτοκινητό τι με σύνδεση δεν εχω κάποιο πρόβλημα τόσο στην ποιότητα κλήσεων όσο και στην διαθεσιμότητα. Δεν ξέρω τι συμβαίνει. Η στραβά πάει ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε.

 

Ουτε κι εγω εχω καποια εμπειρια με το θεμα. Ουτε φιλους με καρτοκινητο κοσμοτε εχω ωστε να ρωτησω. Βασιζομαι στις πολλαπλες αναφορες αλλων μελων εδω που λενε τα ιδια πραγματα. Γενικα, οπου υπαρχει καπνος, υπαρχει και φωτια.

 

Τωρα , αν παει στραβα ο γιαλος, η στραβα αρμενιζεις, δεν ξερω :p

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάμποσες μέρες βλέπω συγκεκριμένα άτομα να κατηγορούν την ποιότητα υπηρεσιών της κοσμοτε. Τις μέρες αυτές προσπαθώ να δω κατά πόσο ισχύουν τα όσα λένε. Τι με καρτοκινητό τι με σύνδεση δεν εχω κάποιο πρόβλημα τόσο στην ποιότητα κλήσεων όσο και στην διαθεσιμότητα. Δεν ξέρω τι συμβαίνει. Η στραβά πάει ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε.

 

Στη συνδεση δεν εχω ιδεα να σου πω γιατι δεν εχει κανεις μας.Εκει μπορει να δουλευουν ολα καλα!

Στα καρτοκινητα,μεσα και το φρογκ, μερικες μερες ειναι ανεκτα,αλλες παλι απαραδεκτα τουλαχιστον.Ποτε δεν εχεις πατησει κληση και να σε πεταει στην αρχικη οθονη του κινητου κανοντας σημα κατειλειμενου?Αν δεν σου εχει συμβει ποτε αυτο εισαι εξαιρετικη περιπτωση!!

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι... Και αν θες να διαπιστώσεις το μέγεθος του προβλήματος, έλα όποια μέρα θέλεις με ένα what's up στην Άνω κυψέλη γύρω στις 9:30 το βράδυ, και αν βγάλεις κλήση με λιγότερες από 5 προσπάθειες, εγώ κερνάω καφέ!!
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Σα να έχεις δίκιο... Αλλά το θέμα είναι αυτό το ριμάδι το what's up που το έχουν όλοι!! Δεν μπορείς να φύγεις μόνος σου... Πρέπει να ακολουθήσει και η παρέα σου! Κι αυτό είναι δύσκολο..

Μια λύση είναι να προσπαθήσουμε να πείσουμε την παρέα μας να έχει 2 simcards, μια WU και μια F2G πχ οπότε ανα πάσα στιγμή και όποτε η μια εταιρεία είναι σαφώς καλύτερη από την άλλη για διάφορους λόγους, να μετακομίζουμε ομαδικώς!

Αν και το WU αυτή την στιγμή, μετά την "πατάτα" της Wind προς σταθερά, φαίνεται να αποκτά το μονοπώλιο στην καρτοκινητή.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε κι εγω εχω καποια εμπειρια με το θεμα. Ουτε φιλους με καρτοκινητο κοσμοτε εχω ωστε να ρωτησω. Βασιζομαι στις πολλαπλες αναφορες αλλων μελων εδω που λενε τα ιδια πραγματα. Γενικα, οπου υπαρχει καπνος, υπαρχει και φωτια.

 

Τωρα , αν παει στραβα ο γιαλος, η στραβα αρμενιζεις, δεν ξερω :p

 

Μην ασχολείσαι, έχουμε πέσει όλοι οι κακοί και λέμε ψέματα αδικώντας τη καημένη Cosmote.

 

Aυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι προβλήματα έχουν αναφερθεί από πολλά μέλη (και όχι συγκεκριμένα) ενώ αντίστοιχο θέμα άνοιξε και στο adslgr.com

 

Τι να πω ίσως κάποιες λίγες περιοχές να μην έχουν προβλήματα...:worry:

Link to comment
Share on other sites

νομίζω όμως πως έχει βγει και πακέτο 1000λεπτά και 1000 sms πρός what's up με 7,5 ευρώ...

Δυστυχώς όμως δεν ξέρω τι στέλνεις και που για ενεργοποίηση!

 

1000 στο 1313

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες τι πραγμα ειναι αυτο με το δικτυο της πλακας της cosmote?να πρεπει να παρω ενα επειγον τηλεφωνο και να κανω 2 ωρες????

 

που μπορω να παρω τηλεφωνο για να ΚΡΑΞΩ????

 

linkin παρε τηλεφωνο στη βονταφον να στα λυσει

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι στην Ανάσταση να μπορούμε να στείλουμε sms και να μην βγάζει σφάλματα.Όχι τίποτε άλλο αλλά όταν πετάξουν το πρώτο πυροτέχνημα να στείλω κατ'ευθείαν sms.:p:O
Link to comment
Share on other sites

off topic αλλά:

 

... στην εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone και όταν χτυπούσε μια γραμμή, στην οθόνη του Η/Υ εμφανιζόταν η ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΗΤΑ του πελάτη παρακαλώ (Silver, Gold, Diamond)!! Πράγμα που σημαίνει ότι εξυπηρετούν τον πελάτη ανάλογα με το ύψος του λογαριασμού του! ....

 

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία, δεν το γνώριζα αυτό!

Πλέον, όποτε θέλω πληροφορίες από το CC της Vodafone, θα παίρνω από το συμβόλαιο!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι στην Ανάσταση να μπορούμε να στείλουμε sms και να μην βγάζει σφάλματα.Όχι τίποτε άλλο αλλά όταν πετάξουν το πρώτο πυροτέχνημα να στείλω κατ'ευθείαν sms.:p:O

Θα κερδίσεις κανένα βραβείο; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

linkin παρε τηλεφωνο στη βονταφον να στα λυσει

 

αυτο δλδ ειναι απαντηση???? ΟΛΗ Η ΠΑΤΡΑ ΜΕ WHAT'S UP την τελευταια βδομαδα καθε μερα απο 19:00 μεχρι 23:00 δεν μπορει να βγαλει γραμμη,μηπως αυτο ειναι της φαντασιας μου???ε ασε μας ρε φιλαρα και πες τιποτα το ουσιαστικο.

 

 

και btw,εβαλα την παλια μου καρτα,wind και δεν εχω το παραμικρο προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

αυτο δλδ ειναι απαντηση???? ΟΛΗ Η ΠΑΤΡΑ ΜΕ WHAT'S UP την τελευταια βδομαδα καθε μερα απο 19:00 μεχρι 23:00 δεν μπορει να βγαλει γραμμη,μηπως αυτο ειναι της φαντασιας μου???ε ασε μας ρε φιλαρα και πες τιποτα το ουσιαστικο.

 

 

και btw,εβαλα την παλια μου καρτα,wind και δεν εχω το παραμικρο προβλημα!

 

Μαλλον θα εννοει να παρεις την vodafone να κανεις φορητοτητα εκει επειδη ακριβως δεν εχει κανενα προβλημα οπως το whats up...υποθέτω.

Link to comment
Share on other sites

Θα κερδίσεις κανένα βραβείο; :rolleyes:

 

υπάρχουν κ άλλοι λόγοι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω έναν αριθμό WHAT'S UP και σκεφτόμουν να κάνω αλλαγή πακέτου σε COSMOKAPTA. Επειδή τον αριθμό αυτόν τον χρησιμοποιώ ελάχιστα και δεν το έχω ψάξει αρκετά το θέμα, ποια θα είναι τα πλεονεκτήματα και ποια τα μειονεκτήματα μιας τέτοιας αλλαγής;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί υπάρχει πρόβλημα με την ανανέωση.Αν προσπαθήσετε να ανανεώσετε το υπόλοιπο σας θα σας πει ότι δεν μπορεί να γίνει η ανανέωση και να προσπαθήσετε αργότερα.Και αργότερα να προσπαθήσετε πάλι δεν θα μπορείτε.Σύμφωνα με κατάστημα "Γερμανός" (δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει) υπάρχει πρόβλημα στο δίκτυο και θα διορθωθεί στην Παρασκευή ή το Σάββατο.Όμως μπορείτε να ανανεώσετε το υπόλοιπο από κάποιο κατάστημα "Γερμανός" ή Cosmote χωρίς πρόβλημα.:)

 

Παιδιά,το δίκτυο τά'χει "παίξει" για τα καλά.:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί υπάρχει πρόβλημα με την ανανέωση.Αν προσπαθήσετε να ανανεώσετε το υπόλοιπο σας θα σας πει ότι δεν μπορεί να γίνει η ανανέωση και να προσπαθήσετε αργότερα.Και αργότερα να προσπαθήσετε πάλι δεν θα μπορείτε.Σύμφωνα με κατάστημα "Γερμανός" (δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει) υπάρχει πρόβλημα στο δίκτυο και θα διορθωθεί στην Παρασκευή ή το Σάββατο.Όμως μπορείτε να ανανεώσετε το υπόλοιπο από κάποιο κατάστημα "Γερμανός" ή Cosmote χωρίς πρόβλημα.:)

 

Παιδιά,το δίκτυο τά'χει "παίξει" για τα καλά.:mad::mad:

 

ούτε με μήνυμα μπορείς?

και καλά το δίκτυο έχει πρόβλημα και θα το διορθώσουν 2 μέρες μετά?μα σοβαρολογούν????

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

ούτε με μήνυμα μπορείς?

και καλά το δίκτυο έχει πρόβλημα και θα το διορθώσουν 2 μέρες μετά?μα σοβαρολογούν????

Αν προσπαθήσεις να κάνεις ανανέωση μέσω sms θα σου στείλει "κενό" sms η Cosmote χωρίς να ανανεωθεί το υπόλοιπο σου.Πάντως το "έχει πρόβλημα το δίκτυο" το έχουν κάνει πιπίλα και το πιπιλίζουν όλη την ώρα.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Αν προσπαθήσεις να κάνεις ανανέωση μέσω sms θα σου στείλει "κενό" sms η Cosmote χωρίς να ανανεωθεί το υπόλοιπο σου.Πάντως το "έχει πρόβλημα το δίκτυο" το έχουν κάνει πιπίλα και το πιπιλίζουν όλη την ώρα.:mad:

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ προσπάθησα να κάνω σημέρα ανανέωση κ ήρθε κενό sms, κ ούτε κ με κλήση στο 1314 μπορώ να ανανεώσω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...