Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σιγά το γεγονός. Ένα ακόμα πρόθεμα! Αφού κάθε Ελληνάρας έχει από 1 συμβόλαιο και 2-3 καρτοκινητά... Τα μισά νούμερα της Ελλάδας πρέπει να είναι δεύτερα/αδρανή...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Σιγά το γεγονός. Ένα ακόμα πρόθεμα! Αφού κάθε Ελληνάρας έχει από 1 συμβόλαιο και 2-3 καρτοκινητά... Τα μισά νούμερα της Ελλάδας πρέπει να είναι δεύτερα/αδρανή...

 

Ότι έχουμε από 2+ καρτοκινητά είναι όντως πραγματικότητα...

Προσωπικά έχω τη σύνδεσή μου για τη δουλειά μου. Από εκεί και πέρα έχω ένα f2g για το νονστοπ500 και πλέον και ένα alacarte για τη φθηνή χρέωσή του και αυτό προς 2 αριθμούς... Τα καρτοκινητά μου μπορώ να πω ότι φτάνουν από 500 λεπτά εξερχόμενες κλήσεις ανά μήνα το καθένα, ίσως και λίγο παραπάνω... οπότε...

Δεύτερα και τρίτα πράγματι είναι, αλλά σε καμμία περίπτωση δεν θα τα χαρακτήριζα και αδρανή... Πολύ πιο "δραστήρια" από τη σύνδεση είναι !!! :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στη βδομάδα, μου έρχεται η επιδότηση Cosmote (δεν ξέρω πόσο θα είναι, είμαι περίεργος). :confused:

Σκέφτομαι να πάρω το Nokia 6233...6230i έχω προς το παρόν. :happy:

Θα χρειαστεί ν' αλλάξω SIM κάρτα για να λειτουργήσει ως 3G??:confused:

 

Ευχαριστώ

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στη βδομάδα, μου έρχεται η επιδότηση Cosmote (δεν ξέρω πόσο θα είναι, είμαι περίεργος). :confused:

Σκέφτομαι να πάρω το Nokia 6233...6230i έχω προς το παρόν. :happy:

Θα χρειαστεί ν' αλλάξω SIM κάρτα για να λειτουργήσει ως 3G??:confused:

 

Ευχαριστώ

Πλέον δεν είναι απαραίτητο. Μπορείς να έχεις 3G και με απλή σιμ.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Kalispera sas exo sindesi Cosmote 360 pano apo ena xrono..kai thelo na kano periagogi(roaming) sto eksoteriko pou tha leipo ena mina ton ioulio-augousto...alitheuei oti osoi siblirosoun pano apo ena xrono sindesi cosmote..i energopoiisi periagogis(roaming) einai dorean???
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πολυ περιεργος να δω ποσο ακομα η κοσμοτε θα κυκλοφορει με ελαχιστο παγιο 9 ευρώ την στιγμή που οι αλλοι δυο δινουν συνδεσεις με επιδοτηση χωρις παγιο κλπ κλπ.

 

Αν δεν γινει σε ενα διμηνο τοτε θα σκεφτω να φυγω και να παω vodafone ή tim flexy zero.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν γινει σε ενα διμηνο τοτε θα σκεφτω να φυγω και να παω vodafone ή tim flexy zero.

Σκέψου το καλίτερα. Οσο πέφτουν οι τιμές τόσο πιο πολύ πέφτει και η ποιοτητα εξυπηρετησης. Ειδικά στην ΤΙΜ έχουν πιάσει Π Α Τ Ο.

 

Είναι καλίτερα να πας μια βόλτα στον Γερμανό, dimitris_MANH-7-

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σκέψου το καλίτερα. Οσο πέφτουν οι τιμές τόσο πιο πολύ πέφτει και η ποιοτητα εξυπηρετησης. Ειδικά στην ΤΙΜ έχουν πιάσει Π Α Τ Ο.

 

 

Εκτος του οτι δεν ειμαι ενθουσιασμενος με την ποιοτητα εξυπηρετησης της κοσμοτε (κατω του μετριου και λιγο πιο πανω απο τον πατο), αυτη την στιγμή μιλαμε με αριθμιτικά δεδομένα και οχι με μη χειροπιαστα στοιχεια. Και το αδιαπραγματευτο γεγονος ειναι οτι στην κοσμοτε αν θες να εχεις συνδεση, πλερωνεις 9 ευρώ κερατιατικα αφου δεν εισαι υποχρεωμενος στους αλλους δυο. και Β) ο φορος απο τα 2 στα 5 ευρώ πηγαινει στην κοσμοτε με + 51 € και στις αλλες 2 με + 60 αφου ξεκινανε απο 0 ενω η κοσμοτε ξεκινα απο +9,00 €.

 

Εδω που εχουν φτασει και οι τρεις, με τις σχετικά μικρες διαφορες σε θεματα δικτυου, εξυπηρετησης, υπηρεσιων, μετρα πλεον το οικονομικο... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μάιο 2006 έκανα σύνδεση στο cosmote 120 (22,015 €/μήνα). O τιμοκατάλογος 6/2006 περιείχε και τα προνομιακά πάγια μετά την 12μηνη παραμονή.

Κάπου μέσα στο καλοκαίρι του 2006 καταργήθηκαν τα προνομιακά.

 

Λογικά τώρα που έχω κλείσει 12μηνο, θα μεταβώ στο προνομιακό 120 (20,23 €/μήνα), αφού θεωρούμαι παλιός συνδρομητής, σωστά; Η μετάβαση θα γίνει αυτόματα ή πρέπει να πάρω τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών;

Επίσης, εφόσον όντως δικαιούμαι μετάβαση σε προνομιακό, μπορώ να ζητήσω αναβάθμιση στο προνομιακό 180 (27,965 €/μήνα) ή θα μεταβώ στο νέο 180 (30,94 €/μήνα);

Link to comment
Share on other sites

παιδια ζητω συγνωμη αν εχει ξαναναφερθει στο φορουμ το ερωτημα που θα κανω απλα δεν υπαρχει αρκετος χρονος για ψαξιμο δυστυχως.

 

ειμαι στο cosmote 120 σε αοριστου χρονου(εχω τον αριθμο 5 χρονια τωρα) κ εχω επιδοτηση των 135ευρω. Θελω να τσιμπησω ενα νεο κινητο (se w850) ενω σκεφτομαι παραλληλα ναλλαξω κ προγραμμα(στο 240)..οποτε ρωταω τα εξης:

 

1)αν κανω νεο 12μηνο συμβολαιο στο cosmote 240 κρατωντας τον ιδιο αριθμο με ταυτοχρονη αγορα του w850 μειωνεται το κοστος του σαν να κανω νεα συνδεση ετσι?

2)η επιδοτηση θα ισχυει κανονικα σαυτην την περιπτωση οποτε θαφαιρεθει κιαυτη απτην τελικη τιμη του κινητου?

 

Ευχαριστω εκ των προταιρων..;)

Link to comment
Share on other sites

Cosmote χωρίς πάγιο πότε?

Ξέρει κανείς αν και η cosmote βγάλει κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα σαν και αυτό που έβγαλαν οι άλλες δυο εταιρείες?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Cosmote χωρίς πάγιο πότε?

Ξέρει κανείς αν και η cosmote βγάλει κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα σαν και αυτό που έβγαλαν οι άλλες δυο εταιρείες?

 

Με βαση το μαρκετινγκ που ακολουθουν, (τριμηνα χωρις παγιο σε dsl και απεριοριστα) φωτογραφιζεται οτι μαλλον δεν θα υπαρξει. Ή κοιτουν να δουν τους ρυθμους που θα εχουν οι συνδεσεις τους σε σχεση με την βονταφον και θα πραξουν αναλογα. Σε καθε περιπτωση καθε μηνας που περνα ειναι και κατι εκατομυρια ευρώ στην τσεπη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά η COSMOTE για κάθε νέα σύνδεση στα προγράμματά της δίνει απεριόριστο χρόνο ομιλίας σε 3 αριθμούς για 3 μήνες χωρίς καμία χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω να κάνουμε λίγο ακόμη υπομονή μέχρι να αλλάξει επωνυμία η ΤΙΜ.

Σίγουρα θα ακολουθήσουν νέα πακέτα Wind Mobile που θα παρασύρει και τις άλλες 2 εταιρίες.

http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/702461_s.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο πάντως είναι πως η COSMOTE θα ανακοινώσει νέα προγράμματα όπου να 'ναι οπότε το λογικότερο είναι να δώσει και πρόγραμμα χωρίς πάγιο (ή τέλος πάντων να αλλάξει το COSMOTE Βασικό σε Βασικό χωρίς πάγιο).

Όπως επίσης το πιθανότερο είναι με την αλλαγή να δώσει και την υπηρεσία ενημέρωσης υπολοίπου όπως άλλωστε έκανε και η ΤΙΜ.

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχην καλησπερα. Συγνωμη αν θα σας βαλω να ξαναλετε τα ιδια και τα ιδια, αλλα επειδη ειμαι ασχετη απο κινητα και εταιριες πειτε μου : Εχω (απο το φεβρουαριο 2006 ) ενεργοποιησει το οικογενειακο προγραμμα της cosmote με 2 συνδεσεις ( 120 λεπτα) και μια καρτοκινητη( με αυτοματη ανανεωση). το ερωτημα μου ειναι, θα μου γινει αναβαθμιση (ξεπερναω κατα πολυ μερικες φορες το φραγμα των 120 λεπτων, αλλα μονο εγω!!!). Πως θα γινει η αναβαθμιση ? θα μου ερθει χαρτι , και αν ναι δεν θα επρεπε να εχει ερθει??

Ευχαριστω εκ των πρωτερων.

[sIGPIC]Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΘΛΙΒΕΡΗ,

Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΜΗΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ!!![/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1) τις επιδοτησεις των προγραμματων πως τις βλεπουμε? δεν υπαρχουν καπου?

 

πχ με Κοσμοκαρτα 20 - 35 και 120 ποσο μας ερχονται κανα 2 συσκευες που μπορω να μαθω?

 

 

επισης.

 

2) Η Κοσμοτε δινει η δε δινει 3μηνα σταθερα οπως οι αλλες 2 σε νεες συνδεσεις? Γενικως δινει κατι ?

 

3) Ποτε μπορεις να κανεις ενα καρτοκινητο συνδεση στην Κοσμοτε?

Το ενεργοποιεις και μετα ποτε γινεται ? Γιατι πχ στη Βοντα θελει ενα μηνα ακριβως για να γινει

:X
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς ποιά είναι τα πάγια του Business Value Απεριόριστα και αν έχουν μεταβληθεί τα πάγια στα προγράμματα Business Value 45, 90, 120 στα νέα εταιρικά της COSMOTE;

Έχω στείλει mail στην COSMOTE να ανανεώσουν τους τιμοκαταλόγους τους αλλά... ζαααααρττττττ :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω συμβόλαιο στη Cosmote που μόλις τελείωσε ,υπογεγγραμμένο σε κατάστημα του ΟΤΕ.Θέλω να κάνω συμβόλαιο στο eshop, ανανέωση του παλιού για να κρατήσω το νούμερο, γίνεται?

Αν όχι, επειδή μάλλον μου είπαν ότι δε γίνεται, μπορώ να κάνω συμβόλαιο καινούργιο στο eshop και με τη φορητότητα των αριθμών να κρατήσω το νούμερο του παλιού συμβολαίου?Τι διαδικασία χρειάζεται αν γίνεται αυτό?Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

exo ena noumero cosmote me sundesi.

to sumvolaio ananeothike genari.thelo na metafero si sundesi mou se ena allo noumero cosmote pou exo.

kai to noumero tis torinis sundesis na to katargiso.

ginetai auto? kai poso grigora? ti tha mou kostisei?

tha prpei na ginei ananeosi sumvolaiou apo tin arxi?

episis to noumero pou tha katargiso mporo na to kavatzaro na to kano pali kartokinito meta apo kana trimino? ti kone xreiazetai mesa stin cosmote an xreiazetai?thanx

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑ 120 Κ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΜΟΝΟ ΤΑ 60 ΛΕΠΤΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΜΕΤΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ?ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς γιατι η Cosmote είναι η μόνη εταιρεία στην ελλάδα που δεν υποστηρίζει ακόμα υπηρεσία ενημέρωσης υπολοίπου χρόνου. Στον επόμενο λογαριασμό που θα σου έρθει λογικά θα το δεις να εμφανίζεται είτε ως μεταφερόμενος χρόνος (όπως στη ΤΙΜ) είτε ως έκπτωση (όπως στη Vodafone).
Link to comment
Share on other sites

exo ena noumero cosmote me sundesi.

to sumvolaio ananeothike genari.thelo na metafero si sundesi mou se ena allo noumero cosmote pou exo.

kai to noumero tis torinis sundesis na to katargiso.

ginetai auto? kai poso grigora? ti tha mou kostisei?

tha prpei na ginei ananeosi sumvolaiou apo tin arxi?

episis to noumero pou tha katargiso mporo na to kavatzaro na to kano pali kartokinito meta apo kana trimino? ti kone xreiazetai mesa stin cosmote an xreiazetai?thanx

H Αλλαγή αριθμού κινητού cosmote προσφέρεται πλέον δωρεάν .Αρα μπορείς να αλλάξεις το νούμερο σου . Τώρα αν μπορεί να γίνει συγκεκριμένη αμποβαία αλλαγή δεν το γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Την βοήθειά σας παρακαλώ. Πριν απο 1 & 1/2 χρόνο 2 καρτοκινητά τα έκανα συμβόλαιο σε ενα οικογενειακό τρόγραμμα. ( cosmote) Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει δυνατότητα να γίνουν και τα δυο η το ένα πάλι καρτοκινητά.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, οποτεδήποτε μπορούν να γίνουν πάλι καρτοκινητά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...