Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ήταν καθόλου άσχετος. Δεν μπορείς να το κάνεις αυτό που λες. Ή θα αλλάξεις νούμερο ή στο νούμερο που έχεις θα πάρεις επιδότηση ή θα κάνεις φορητότητα το νούμερο που έχεις σε άλλο δίκτυο για να πάρεις την επιδότηση έτσι.

 

poseidon2004 εσύ ξέρεις κάτι διαφορετικό;;; Αν ναι πες μας και μας να μάθουμε πως γίνεται...

 

Σωστος αυτο ξερω και γω οτι ισχυει αλλα μπορουσε ο φιλος να δει αν εχει βγει επιδοτηση στον αριθμο του και αν ναι ποσο ειναι το ποσο αυτο και μετα αναλογως πρατει!! Απο οτι διαβασα πιο πανω τα κανανε στο Γερμανο αντε μην πω πως.. Εγω φιλε μου θα τους εκραζα παντως στην θεση σου..

Link to comment
Share on other sites

kalimera pedia

exo sindesi afti ti stigmi sto cosmote 120 kai mou irthe epidotisi 80 e gia aplo kinito kai 104 gia imode.

ego skeftomai na kano kati allo kai thelo na mou pite an ginete??????

na katargiso ti sindesi kai na ti metatrepso se cosmokarta etsi oste na krathso ton arithmo meta mporo na kano mia sindesi nea as poume sto cosmote 240 (telika mou einai xrisimes oi 4 ores) me ton arithmo tis cosmocartas.

diladi na metatrepso ti kosmokarta se sindesi.

ginete ??????/

makari na kserei kapios

http://www.galaxy92.gr/photos/funtaksidia/cfiles/plastira1.jpg

Λίμνη Πλαστήρα (Ν. Καρδίτσας)

Link to comment
Share on other sites

Εχεις εναν αριθμο φιλε μου συμβολαιο cosmote και δεν θες αλλο να χεις συνδεση τι μπορεις να κανεις.. Να το κανεις cosmokarta με τον ιδιο αριθμο και μετα απο 3 μηνες μπορεις να το κανεις παλι συνδεση.. Αλλα σκεψου και εναν μηνα που χρειαζετε για να γινει διακοπη πας στους 4 μηνες... Αλλα 3 μηνες θα εισαι με καρτα!! Η αλλη λυση που μπορεις να κανεις ειναι η φορητοτητα δηλ με τον ιδιο αριθμο να πας σε αλλο δικτυο κινητης χωρις να περιμενεις 3 μηνες... Σκεψου το!!
Link to comment
Share on other sites

Εχεις εναν αριθμο φιλε μου συμβολαιο cosmote και δεν θες αλλο να χεις συνδεση τι μπορεις να κανεις.. Να το κανεις cosmokarta με τον ιδιο αριθμο και μετα απο 3 μηνες μπορεις να το κανεις παλι συνδεση.. Αλλα σκεψου και εναν μηνα που χρειαζετε για να γινει διακοπη πας στους 4 μηνες... Αλλα 3 μηνες θα εισαι με καρτα!! Η αλλη λυση που μπορεις να κανεις ειναι η φορητοτητα δηλ με τον ιδιο αριθμο να πας σε αλλο δικτυο κινητης χωρις να περιμενεις 3 μηνες... Σκεψου το!!

 

στον γερμανό μου είπαν ότι μπορεί και να γίνει σε 1 μηνα απο κάρτα σε νέα σύνδεση

http://www.galaxy92.gr/photos/funtaksidia/cfiles/plastira1.jpg

Λίμνη Πλαστήρα (Ν. Καρδίτσας)

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ετσι τοσο καλυτερα για σενα.. (Αν και μου φαινετε πολυ συντομο το διαστημα αυτο θα το ψαξω και θα σου πω συντομα...)

 

 

ΥΓ εχεις δικιο φιλε μου ενα μηνα θελει.. Μια χαρα βρισκω το οριο αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγο έκανα μεταβίβαση από άλλο όνομα στο δικό μου.

Μου είπε οτι κοστίζει η μεταβίβαση στοιχείων 15-20 ευρώ. Και μου έδωσε καινούργια κάρτα USIM. :confused:

 

Και σε άλλες εταιρίες έτσι γίνεται;

ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ ΛΕΥΤΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ! :mad:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγο έκανα μεταβίβαση από άλλο όνομα στο δικό μου.

Μου είπε οτι κοστίζει η μεταβίβαση στοιχείων 15-20 ευρώ. Και μου έδωσε καινούργια κάρτα USIM. :confused:

 

Και σε άλλες εταιρίες έτσι γίνεται;

ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ ΛΕΥΤΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ! :mad:

 

Όχι, σε ΤΙΜ και vodafone δεν χρεώνεται η μεταβίβαση.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει οτι μετα απο καποιο χρονικο διαστημα δεν δικαιουσαι κανονικα αναβαθμιση.Εγω ειχα απο τις 15Ζεπστεμβριου νομιζω.Υπαρχει περιπτωση να ισχυει ακομη?Και κατι αλλο.Εχω το Cosmote 120 με 30 δωρεαν SMS.Μπορω να αλλαξω το απακετο των μηνυματων σε 60 με καποιο μηνυμα ή πρεπει να παρω τηλ στο τμημα εξυπηρετησης πελατων?:)
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να πάρεις επιδότηση πλέον πρέπει να περάσει το 12 μηνο. Ετσι μου είπε ενας πωλητής της cosmote.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Όχι, σε ΤΙΜ και vodafone δεν χρεώνεται η μεταβίβαση.

 

Συγνώμη λάθος μου. Και η ΤΙΜ χρεώνει τη μεταβίβαση 21 ευρώ.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Που θα βρω τις τιμες των προνομιακων παγιων της κοσμοτε?Στην ιστοσελιδα της δεν βρηκα καμια αναφορα
Link to comment
Share on other sites

mporo na kopso thn cosmo 1 mina prin liksei i sindromi mou?

 

Ναι φιλε μου μπορεις αλλα θα πρεπει να γυρισεις χρηματα πισω στην cosmote για την επιδωτηση της συσκευης σου!! Δεν συμφερει κανε υπομονη ενα μηνα ακομα!!

Link to comment
Share on other sites

Που θα βρω τις τιμες των προνομιακων παγιων της κοσμοτε?Στην ιστοσελιδα της δεν βρηκα καμια αναφορα

 

ΝΟΜΙΖΩ ότι ΔΕΝ υπάρχουν πια τα "προνομιακά" :( (αλλά ας το επαληθεύσει και κάποιος/α που ξέρει πιο σίγουρα). Αν δεν κάνω λάθος, εγώ πχ σε ένα νούμερο που ήταν ήδη σε προνομιακό πριν καταργηθεί, παραμένει ως έχει. Αλλά εάν ήταν να πας τώρα ... φοβάμαι πως την πάτησες :confused:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν πια τα προνομιακά, αυτό είναι βέβαιο. Κάπου το καλοκαίρι τα σταμάτησαν.. Με διαφορά λίγων μηνών από τη βόδιφον, αλλά αυτό για την ΕΕΤΤ δεν συνιστά συντονισμένη συμπεριφορά...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν προνομιακα για τα συμβολαια που εγιναν απο αρχες Αυγουστου εως και τωρα.Εγω κλεινω σε ενα μηνα ενα χρονο στο κοσμοτε 120 και θα ηθελα να μαθω ποσο μειωνεται το παγιο στο προγραμμα που εχω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν πια τα προνομιακά, αυτό είναι βέβαιο. Κάπου το καλοκαίρι τα σταμάτησαν.. Με διαφορά λίγων μηνών από τη βόδιφον, αλλά αυτό για την ΕΕΤΤ δεν συνιστά συντονισμένη συμπεριφορά...

 

Καταργηθηκαν τα προνομιακα.. Ειχαμε και μεις μια εκπτωση εστω και ελαχιστη και παει και αυτη.. και περα απο αυτο θα πληρωνουμε και ακριβοτερα τελη!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν προνομιακα για τα συμβολαια που εγιναν απο αρχες Αυγουστου εως και τωρα.Εγω κλεινω σε ενα μηνα ενα χρονο στο κοσμοτε 120 και θα ηθελα να μαθω ποσο μειωνεται το παγιο στο προγραμμα που εχω.

 

Φιλε μου το παγιο που θα πληρωνεις ειναι 20,23 €..Στις τιμές συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α. 19%.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν προνομιακα για τα συμβολαια που εγιναν απο αρχες Αυγουστου εως και τωρα.Εγω κλεινω σε ενα μηνα ενα χρονο στο κοσμοτε 120 και θα ηθελα να μαθω ποσο μειωνεται το παγιο στο προγραμμα που εχω.

Πρεπει να ξερεις οτι αν κανεις ανανεωση του συμβολαιου για να παρεις επιδοτηση, θα μεταφερθεις αυτοματα στα νεα προγραμματα που δεν υπαρχει εκπτωση

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω, πως όσοι είχαν κλείσει ήδη ένα χρόνο συμβολαίου πριν από τις αρχές Αυγούστου, έχουν προνομιακό πάγιο και στις επόμενες ανανεώσεις συμβολαίου, καθώς θεωρούνται "παλιοί" συνδρομητές.
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει οτι μετα απο καποιο χρονικο διαστημα δεν δικαιουσαι κανονικα αναβαθμιση.Εγω ειχα απο τις 15Ζεπστεμβριου νομιζω.Υπαρχει περιπτωση να ισχυει ακομη?Και κατι αλλο.Εχω το Cosmote 120 με 30 δωρεαν SMS.Μπορω να αλλαξω το απακετο των μηνυματων σε 60 με καποιο μηνυμα ή πρεπει να παρω τηλ στο τμημα εξυπηρετησης πελατων?:)

 

Ξερει κανεις κατι?Σορρυ που το ξαναγραφω αλλα επειδη ηταν τελευταιο στην προιγουμενη σελιδα μαλλον δεν το ειδε κανεις:)

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonP990i/R100 Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; 306) Opera 8.60 [el])

 

Εχω ακουσει οτι μετα απο καποιο χρονικο διαστημα δεν δικαιουσαι κανονικα αναβαθμιση.Εγω ειχα απο τις 15Ζεπστεμβριου νομιζω.Υπαρχει περιπτωση να ισχυει ακομη?Και κατι αλλο.Εχω το Cosmote 120 με 30 δωρεαν SMS.Μπορω να αλλαξω το απακετο των μηνυματων σε 60 με καποιο μηνυμα ή πρεπει να παρω τηλ στο τμημα εξυπηρετησης πελατων?:)

 

Ξερει κανεις κατι?Σορρυ που το ξαναγραφω αλλα επειδη ηταν τελευταιο στην προιγουμενη σελιδα μαλλον δεν το ειδε κανεις:)

 

Και φυσικά ισχύει η επιδότηση που έχεις. Τώρα για την αλλαγή του πακέτου μυνημάτων δεν θυμάμαι τώρα ποιό μύνημα στέλνεις. Μπές στο www.cosmote.gr και δές.

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα στο site αλλα δεν εβγαλα ακρη.Μαλλον θα τους παρω τηλ.Αληθεια ξερει κανεις το τηλ στο τμημα εξυπηρετησης πελατων?:O
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...