Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, kalitexnis_g said:

Θες να βάλεις και τα δικά μου νούμερα στο app σου; 😂😂😂

Ειλικρινά δεν έχω θέμα. Θα σου βάζω και gb όταν παίρνω από box 😀

Για την ιστορία, σήμερα διορθώθηκε το πρόβλημα του σταθερού.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, sou_d said:

Όχι μόνο στο one. Για αυτό έγραψα "σε όσα νούμερα έχω στο app". Ένα από αυτά δεν είναι σε δικό μου αφμ, αλλά το διαχειρίζομαι εγώ.

Εγώ εχω 4 καρτοκινητά όλα στο One και 3 σταθερά μαζί με τον πατέρα μου. Φαίνονται όμως όλα και στους δυο λόγω ότι έχουμε ίδια διεύθυνση κατοικίας.

Σε δίκη μου βλάβη μπηκε 500’ και 5GB σε όλα τα κινητά και 30GB σε εμένα έξτρα. 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κατι εχουν κανει εκει στην cosmote στις extra sim και απο χθες το απογευμα βλεπω cap στα 100mb δεν παει παραπανω με τιποτα. Εκανα και restart το ρουτερ τιποτα. Πανε να τις καταστρεψουν τις extra sim δεν καταλαβαινω.

Screenshot-2.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ωχχχ... Το καλό έγινε καλύτερο.

Μήπως συμβαίνει μόνο στην περιοχή σου, πχ λόγω υπερφόρτωσης;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, p_k said:

Ωχχχ... Το καλό έγινε καλύτερο.

Μήπως συμβαίνει μόνο στην περιοχή σου, πχ λόγω υπερφόρτωσης;

Δεν υπαρχει υπερφορτωση αδειο ειναι το δικτυο ως συνηθως χωριο 2500 κατοικων οι μισοι δεν ξερουν τι ειναι το 5G σχεδον ολη μερα πηγαινε πανω απο 300mb σταθερα. Δεν καταλαβαινω τι μπορει να φταιει. Το wifi ειναι σταθερο στα 270mb δεν αλλαξα κατι. Αν εβαλαν κοφτη κατεστρεψαν ακομα μια καλη υπηρεσια. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, king2009 said:

Κατι εχουν κανει εκει στην cosmote στις extra sim και απο χθες το απογευμα βλεπω cap στα 100mb δεν παει παραπανω με τιποτα. Εκανα και restart το ρουτερ τιποτα. Πανε να τις καταστρεψουν τις extra sim δεν καταλαβαινω.

Screenshot-2.png

 

 

Πριν πόσο σου έδινε; 

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MIKU said:

Πριν πόσο σου έδινε; 

250-300 σταθερα. Τωρα εκει κολλημενο 9.9 με 10. Δηλαδη cap στα 100. Μεχρι χθες πρωι πηγαινε κανονικα και σε speedtest επιανε και πανω απο 300mb.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, king2009 said:

Δεν υπαρχει υπερφορτωση αδειο ειναι το δικτυο ως συνηθως χωριο 2500 κατοικων οι μισοι δεν ξερουν τι ειναι το 5G σχεδον ολη μερα πηγαινε πανω απο 300mb σταθερα. Δεν καταλαβαινω τι μπορει να φταιει. Το wifi ειναι σταθερο στα 270mb δεν αλλαξα κατι. Αν εβαλαν κοφτη κατεστρεψαν ακομα μια καλη υπηρεσια. 

Καλά, οι extra SIM είναι μακροπρόθεσμα καμμένο χαρτί.
Είσαι σίγουρος όμως ότι δεν φταίει κάτι από την πλευρά σου, με τι εξοπλισμό είσαι;

Επειδή λες ότι από WiFi έχεις 270 (φαντάζομαι Mbps), μήπως έχεις κάποιο καλωδιακό θέμα από Ethernet και πέφτει σε 100 Mbps;

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έγινε γνωστό ότι η Νοβα πωλείται, οι κοσμοτέ και βόνταφον ξεκίνησαν τις περικοπες και αυξήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, minast said:

Καλά, οι extra SIM είναι μακροπρόθεσμα καμμένο χαρτί.
Είσαι σίγουρος όμως ότι δεν φταίει κάτι από την πλευρά σου, με τι εξοπλισμό είσαι;

Επειδή λες ότι από WiFi έχεις 270 (φαντάζομαι Mbps), μήπως έχεις κάποιο καλωδιακό θέμα από Ethernet και πέφτει σε 100 Mbps;

Το ZTE 5001 εχω εδω και 1+ χρονο ποτε δεν ειχα τετοιο θεμα με cap. Οχι με wifi ειμαι κανονικα τωρα και μεχρι χθες πρωι επιανα κανονικα κοντα τριπλασιες ταχυτητες. Να ηταν η διακυμανση της ταχυτητας διαφορετικη θα ελεγα οτι φταιει κατι αλλο αλλα εκει σταθερη γραμμη στα 9.9mb κατεβασμα σιγουρα δεν ειναι τυχαιο. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, king2009 said:

Το ZTE 5001 εχω εδω και 1+ χρονο ποτε δεν ειχα τετοιο θεμα με cap. Οχι με wifi ειμαι κανονικα τωρα και μεχρι χθες πρωι επιανα κανονικα κοντα τριπλασιες ταχυτητες. Να ηταν η διακυμανση της ταχυτητας διαφορετικη θα ελεγα οτι φταιει κατι αλλο αλλα εκει σταθερη γραμμη στα 9.9mb κατεβασμα σιγουρα δεν ειναι τυχαιο. 

Τότε είναι ολοφάνερο πλέον.

Κρίμα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, king2009 said:

Το ZTE 5001 εχω εδω και 1+ χρονο ποτε δεν ειχα τετοιο θεμα με cap. Οχι με wifi ειμαι κανονικα τωρα και μεχρι χθες πρωι επιανα κανονικα κοντα τριπλασιες ταχυτητες. Να ηταν η διακυμανση της ταχυτητας διαφορετικη θα ελεγα οτι φταιει κατι αλλο αλλα εκει σταθερη γραμμη στα 9.9mb κατεβασμα σιγουρα δεν ειναι τυχαιο. 

Κάτι άλλο φταίει... μόλις κατέβασα ένα αρχείο με 30mb/s.

Μην το γενικεύουμε... επειδή συμβαίνει κατι σε μας...

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, p_k said:

Τότε είναι ολοφάνερο πλέον.

Κρίμα.

 

9 minutes ago, fotisk13 said:

Κάτι άλλο φταίει... μόλις κατέβασα ένα αρχείο με 30mb/s.

Μην το γενικεύουμε... επειδή συμβαίνει κατι σε μας...

Δεν ξερω τι φταιει παιδια και εγω για αυτο εγραψα εδω να δω τι γινεται. Ισως μπαινει cap μετα απο πολυωρο κατεβασμα? Εχω 900gb στις 4 μερες αυτο το μηνα ισως καποιο ρολο επαιξε αυτο. 

Δεν υπαρχει γενικευση απλα να δουμε τι συμβαινει γιατι απο χθες βραδυ μου φανηκε περιεργο και ειδα οτι και σημερα συνεχιστηκε. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, king2009 said:

 

Δεν ξερω τι φταιει παιδια και εγω για αυτο εγραψα εδω να δω τι γινεται. Ισως μπαινει cap μετα απο πολυωρο κατεβασμα? Εχω 900gb στις 4 μερες αυτο το μηνα ισως καποιο ρολο επαιξε αυτο. 

Δεν υπαρχει γενικευση απλα να δουμε τι συμβαινει γιατι απο χθες βραδυ μου φανηκε περιεργο και ειδα οτι και σημερα συνεχιστηκε. 

Ίσως παίζει ρόλο η χρηση που κάνεις... επίσης παίζει ρόλο από που κατεβάζεις...

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, king2009 said:

 

Δεν ξερω τι φταιει παιδια και εγω για αυτο εγραψα εδω να δω τι γινεται. Ισως μπαινει cap μετα απο πολυωρο κατεβασμα? Εχω 900gb στις 4 μερες αυτο το μηνα ισως καποιο ρολο επαιξε αυτο. 

Δεν υπαρχει γενικευση απλα να δουμε τι συμβαινει γιατι απο χθες βραδυ μου φανηκε περιεργο και ειδα οτι και σημερα συνεχιστηκε. 

Πάντως αυτού του είδους η χρήση που περιγράψεις ήταν προφανώς ο λόγος που κόψανε τις extra sim. Εσύ προφανώς καλά κάνεις.. απλώς μία διαπίστωση κάνω.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kalitexnis_g said:

Πάντως αυτού του είδους η χρήση που περιγράψεις ήταν προφανώς ο λόγος που κόψανε τις extra sim. Εσύ προφανώς καλά κάνεις.. απλώς μία διαπίστωση κάνω.

Τωρα χρειαζομαι τα δεδομενα για αυτο πηρα τετοιο ρουτερ και εβγαλα καρτα για να τα αξιοποιησω. Τον προηγουμενο μηνα καταναλωσα 3tb ολο και ολο. Δηλαδη βαζουν οριο 100TB ενω δεν μπορουν να καλυψουν ουτε 4-5tb το μηνα ανα χρηστη? Και ας φερουν οπτικη αν ειναι δεν εχω θεμα να πληρωσω για να εχω 1gb download και 100mb upload αλλα με την τραγικη 50αρα και το φτωχο upload των 5.5mb απλα δεν γινεται. 2024 εχουμε και η cosmote νομιζει οτι ειμαστε στο 2005. 

6 minutes ago, fotisk13 said:

Ίσως παίζει ρόλο η χρηση που κάνεις... επίσης παίζει ρόλο από που κατεβάζεις...

Την ιδια χρηση κανω εδω και 1 χρονο χωρις προβλημα. Ειναι αδειο το δικτυο εδω που ειμαι παντα λιγοι κατοικοι και δεν υπηρχε τετοιο cap μεχρι χθες. Θα κανω και κανα reset το router και θα στειλω και στην cosmote να δω τι γινεται. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, king2009 said:

Τωρα χρειαζομαι τα δεδομενα για αυτο πηρα τετοιο ρουτερ και εβγαλα καρτα για να τα αξιοποιησω.

Παρεμπιπτόντως.. ποιο ρούτερ πήρες; Το ψήνω αντί για σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, king2009 said:

. 2024 εχουμε και η cosmote νομιζει οτι ειμαστε στο 2005. 

Fun fact: Όρκο δεν παίρνω, αλλά το 2005 πρέπει να είχα 512kbps, από vivodi

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, kalitexnis_g said:

Παρεμπιπτόντως.. ποιο ρούτερ πήρες; Το ψήνω αντί για σταθερό.

zte 5001 το εχω απο περσι το Δεκεμβριο. 2 μηνες ημουν με 2 καρτες whats up εβαζα το πακετο με τα 6.5 τη βδομαδα απεριοριστα και απο μαρτιο με extra sim. Να δω τι θα γινει με το cap βεβαια γιατι 100mb ειναι πολυ λιγα. Τουλαχιστον στο upload maxarei κανονικα κοντα στα 100mb που το θελω περισσοτερο. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Από τότε που έγινε γνωστό ότι η Νοβα πωλείται, οι κοσμοτέ και βόνταφον ξεκίνησαν τις περικοπες και αυξήσεις. 

Το λάθος είναι ότι η νέα εταιρεία που συγχωνεύθηκε δεν επέμεινε πολύ στην νέα,ανανεωμένη πολιτική και σε συνδυασμό με την αδράνεια της ΕΕΤΤ οι δύο ισχυροί(Cosmote και Vodafone)κερδισμένοι από το χάος(δεν έχασαν ποσοστό από την πίτα)βρήκαν την κατάλληλη ευκαιρία να βγάλουν στην φορά τον παλιό καλό εαυτό τους. Βέβαια οι πρόσφατες αυξήσεις στην τιμή καταλόγου(και μόνο στην τιμή καταλόγου που είναι σπάνιο να κλείσει κάνεις)που έκανε η Vodafone μάλλον δεν θα συνοδευτούν από τους άλλους,αν και κρατάω μικρό καλάθι

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, king2009 said:

Να δω τι θα γινει με το cap βεβαια γιατι 100mb ειναι πολυ λιγα.

Πολύ λίγα σίγουρα δεν είναι, αν σου δίνει όλες τις ώρες αυτή την ταχύτητα είναι μια χαρά εφ' όσον μιλάμε για extra sim. Προφανώς και δεν είναι 300 αλλά το καλύτερο θα ήταν να βρεθεί μια μέση λύση ώστε να είναι ευχαριστημένη και η εταιρεία αλλά και οι πελάτες.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, VIPdriver said:

Από τότε που έγινε γνωστό ότι η Νοβα πωλείται, οι κοσμοτέ και βόνταφον ξεκίνησαν τις περικοπες και αυξήσεις. 

Μέχρι να ολοκληρωθεί η πώληση και να την ξεκινήσει ο νέος ιδιοκτήτης πάει το 2024...

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Μέχρι να ολοκληρωθεί η πώληση και να την ξεκινήσει ο νέος ιδιοκτήτης πάει το 2024...

Δυστυχώς οι επενδύσεις της nova θα πάνε πίσω. Και μην το αρνηθείτε, αυτό θα συμβεί 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Gv2008 said:

Δυστυχώς οι επενδύσεις της nova θα πάνε πίσω. Και μην το αρνηθείτε, αυτό θα συμβεί 

Δεν είναι μόνο αυτό, είναι ότι θα πέσει και ο ανταγωνισμός.

Γιατί, κακά τα ψέματα, ο λόγος που οι άλλες 2 φέρανε, για πρώτη φορά, συμβόλαια με λογικές τιμές, ήταν ο πόλεμος που κήρυξε η Nova το Γενάρη του 2023.

Τώρα...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...