Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, paraskevas013 said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, 17 στην κόκκινη δεν υπάρχει, πριν κάνα 2 εβδομάδες που είχα μιλήσει με το. Φιλαράκι μου είχε δώσει απεριόριστα 25.23 τώρα έχει ανέβει με ενημέρωσε! Biznest κάτι 15ε και 43gb είναι πολύ βαλιου! Από τότε που έχω κινητό και είμαι 35 πάντα cosmote είχα, εμπειρία με κόκκινη και ποιότητα μόνο οτι μαθαίνω αριστερά δεξιά! Αξίζει το 22 της κοσμοτε που μου δίνει? +3gb για μια εβδομάδα άρα 13 λόγω πληρωμής από το app! 

Εγώ έκλεισα συμβόλαιο στα 23€ με απεριόριστα όλα + επιδότηση πριν 1 εβδομάδα για την ξαδέλφη μου. Ψάξε καλύτερα μήπως υπάρχει κάποιο άλλο τηλέφωνο. Θεωρώ ότι και το πρόγραμμα με τα 43 GB είναι τρομερό. Αν η Vodafone είναι οκ στην περιοχή σου δεν χάνεις κάτι να καλέσεις για πληροφορίες 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική εμπειρία :

Μετά από πολλά χρόνια telestet - wind και αφότου μπήκαν στην καθημερινότητα μας τα δεδομένα, έκανα μια γύρα και τις 3 εταιρείες. 

Έφυγα από wind γιατί δεν είχα κλήσεις (η γύρα που έκανα έδειξε ότι υπήρχε πρόβλημα με τον αριθμό μου) πέρασα από vodafone που ήταν μέτρια η κατάσταση και έφτασα στην cosmote (φίλησα κατουριμενες ποδιές για να γίνω πελάτης) στην cosmote όλα ήταν πιο καλά. Ήταν όμως μέχρι την κατάργηση του 3g από εκεί και πέρα δεν υπάρχει κάλυψη ούτε για κλήσεις στο χώρο εργασίας μου, ούτε στις παραλίες που επισκέπτομαι όλη την διάρκεια του έτους ως ερασιτέχνης ψαράς. Στο εθνικό οδικό δίκτυο και μέχρι τους παραλιακούς δρόμους της Πιερίας υπάρχει κάλυψη, μόλις πατούσα αμμουδιά ξεχνούσα τα δεδομένα και σε αρκετές περιπτώσεις και τις κλήσεις. 

Οπότε η κάλυψη παντού, με μέτριες ταχύτητες, από την VODAFONE υπήρξε μονόδρομος. 

Προσωπικά για την δική μου περίπτωση, καλύτερα να κάνω παντού την "δουλειά" μου παρά να έχω τρελές ταχύτητες κάπου ενώ σε πολλά σημεία που επισκέπτομαι να μην έχω  (πολλές φορές) ούτε κλήσεις. 

Δοκιμάζεις και επιλέγεις. 

Δεν βασίζεσαι στην εμπειρία άλλων όταν μπορείς να έχεις άποψη ο ίδιος! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, _NikitaS_ said:

Επειδή τον τελευταίο καιρό έχει παίξει και με τις τρεις εταιρίες. 

Μη κλείσεις με καμία αν δε τσεκάρεις ότι εκεί που κίνησε σε εξυπηρετεί. Ανάλογα με τις ανάγκες σου 

Είτε σπίτι σου, αλλά υπολόγισε και εργασία (αν εργάζεσαι) ή σχολή, αλλά υπολόγισε και την διασκέδασή σου (πχ διακοπές αν πας συνέχεια κάπου) 

Εγώ μετά από 15 χρόνια πήγα vodafone, η αλήθεια πάμφθηνα, αλλά δεν έπιανε καν στο σπίτι μου ή αν έπιανε η ταχύτητα ήταν για γέλια. Μη μιλήσω για ηλεκτρικό / μετρό. Η νόβα με βόλεψε, αλλά σκ που πάω επαρχία δεν έπιανε καλά μες στο σπίτι (έξω ήταν μια χαρά), άρα ξαναγυρισα cosmote και ας πληρώνω περισσότερα. 

Σε συγγενή, η νόβα του έχει κάτσε τέλεια και πληρώνει πολύ λιγότερα από μένα. Άρα τσέκαρε τι θες. 

Σωστά μιλάς με τεκμήρια και σε ευχαριστώ!

Δουλειά σπίτι συνήθως είμαι με WiFi, μόνο εξω και εξορμήσεις ειδικά καλοκαίρι σε παραλίες που με cosmote με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο!

Δεν μπορώ όμως να ξέρω ότι σε εξωτερικούς χώρους, όπου τώρα με κοσμοτε πάει καλά, αν βάλω βονταφον θα είναι εξίσου καλά και λειτουργικά 🤔

Σκέφτηκα για κάρτα, αλλά λίγο κάτι λικουιντ κάτι να μην ξεχνάς την ημερομηνία για να μην τα χάσεις μέρα κάτι τοκεν να παλεύω να γεμίσω με mb και διάφορα τέτοια με κούρασαν! 

2 minutes ago, andreasomageiras said:

Προσωπική εμπειρία :

Μετά από πολλά χρόνια telestet - wind και αφότου μπήκαν στην καθημερινότητα μας τα δεδομένα, έκανα μια γύρα και τις 3 εταιρείες. 

Έφυγα από wind γιατί δεν είχα κλήσεις (η γύρα που έκανα έδειξε ότι υπήρχε πρόβλημα με τον αριθμό μου) πέρασα από vodafone που ήταν μέτρια η κατάσταση και έφτασα στην cosmote (φίλησα κατουριμενες ποδιές για να γίνω πελάτης) στην cosmote όλα ήταν πιο καλά. Ήταν όμως μέχρι την κατάργηση του 3g από εκεί και πέρα δεν υπάρχει κάλυψη ούτε για κλήσεις στο χώρο εργασίας μου, ούτε στις παραλίες που επισκέπτομαι όλη την διάρκεια του έτους ως ερασιτέχνης ψαράς. Στο εθνικό οδικό δίκτυο και μέχρι τους παραλιακούς δρόμους της Πιερίας υπάρχει κάλυψη, μόλις πατούσα αμμουδιά ξεχνούσα τα δεδομένα και σε αρκετές περιπτώσεις και τις κλήσεις. 

Οπότε η κάλυψη παντού, με μέτριες ταχύτητες, από την VODAFONE υπήρξε μονόδρομος. 

Προσωπικά για την δική μου περίπτωση, καλύτερα να κάνω παντού την "δουλειά" μου παρά να έχω τρελές ταχύτητες κάπου ενώ σε πολλά σημεία που επισκέπτομαι να μην έχω  (πολλές φορές) ούτε κλήσεις. 

Δοκιμάζεις και επιλέγεις. 

Δεν βασίζεσαι στην εμπειρία άλλων όταν μπορείς να έχεις άποψη ο ίδιος! 

Έτσι είναι δοκιμαζεις και ότι σε βολεύει το κλεινεις!

Θεσσαλονίκη που είμαι με κοσμοτε δεν είχα πρόβλημα ποτέ! Αλλά είναι και η πιο τσιμπημένη!

Αν είναι να πάρω με μισά χρήματα περισσότερες παροχές δηλ mb τότε ίσως το ρισκάρω και μεταφερθώ!

Θα κάνω αίτηση στην biz nest να μέ πάρουν να δω τι θα πουν! Σε ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, andreasomageiras said:

Προσωπική εμπειρία :

Μετά από πολλά χρόνια telestet - wind και αφότου μπήκαν στην καθημερινότητα μας τα δεδομένα, έκανα μια γύρα και τις 3 εταιρείες. 

Έφυγα από wind γιατί δεν είχα κλήσεις (η γύρα που έκανα έδειξε ότι υπήρχε πρόβλημα με τον αριθμό μου) πέρασα από vodafone που ήταν μέτρια η κατάσταση και έφτασα στην cosmote (φίλησα κατουριμενες ποδιές για να γίνω πελάτης) στην cosmote όλα ήταν πιο καλά. Ήταν όμως μέχρι την κατάργηση του 3g από εκεί και πέρα δεν υπάρχει κάλυψη ούτε για κλήσεις στο χώρο εργασίας μου, ούτε στις παραλίες που επισκέπτομαι όλη την διάρκεια του έτους ως ερασιτέχνης ψαράς. Στο εθνικό οδικό δίκτυο και μέχρι τους παραλιακούς δρόμους της Πιερίας υπάρχει κάλυψη, μόλις πατούσα αμμουδιά ξεχνούσα τα δεδομένα και σε αρκετές περιπτώσεις και τις κλήσεις. 

Οπότε η κάλυψη παντού, με μέτριες ταχύτητες, από την VODAFONE υπήρξε μονόδρομος. 

Προσωπικά για την δική μου περίπτωση, καλύτερα να κάνω παντού την "δουλειά" μου παρά να έχω τρελές ταχύτητες κάπου ενώ σε πολλά σημεία που επισκέπτομαι να μην έχω  (πολλές φορές) ούτε κλήσεις. 

Δοκιμάζεις και επιλέγεις. 

Δεν βασίζεσαι στην εμπειρία άλλων όταν μπορείς να έχεις άποψη ο ίδιος! 

Όταν λες ότι είχε πρόβλημα ο αριθμός σου στη Wind τι ακριβώς εννοείς φίλε μου;

Δεν το καταλαβαίνω. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p_k said:

Όταν λες ότι είχε πρόβλημα ο αριθμός σου στη Wind τι ακριβώς εννοείς φίλε μου;

Δεν το καταλαβαίνω. 

Έγραφα μια ώρα και μου εμφάνισε μήνυμα ότι "αποκλείστηκε το μήνυμα μου ως επικίνδυνο" δεν θα τα ξανά γράψω. 

Έχεις προσωπικό μήνυμα. 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μίλησα με biz nest, έστειλα στην φόρμα επικοινωνίας και μέσα σε 2 λεπτά με πήραν πίσω, μπράβο τους!

Μου είπαν από μόνη τους ότι τα δεδομένα και η ομιλία είναι από την Vodafone!

Αναφέρθηκα για το πρόγραμμα με τα 43gb και μου είπαν 1000' προς εθνικα κινητά, 1500' προς εθνικα σταθερά και 43 gb 16.99e!

Είπα θα το σκεφτώ και θα απαντήσω! Λογικά αύριο δίνω το οκ αφού μου δώσουν κάποιες απαντήσεις που τους έχω στείλει (αν είναι 2ετη η πληρωμή που γίνεται) και μετάπηδαω στην κόκκινη! 4 5 ημέρες μέχρι να ολοκληρωθεί η Φορητοτητα 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, paraskevas013 said:

Λοιπόν μίλησα με biz nest, έστειλα στην φόρμα επικοινωνίας και μέσα σε 2 λεπτά με πήραν πίσω, μπράβο τους!

Μου είπαν από μόνη τους ότι τα δεδομένα και η ομιλία είναι από την Vodafone!

Αναφέρθηκα για το πρόγραμμα με τα 43gb και μου είπαν 1000' προς εθνικα κινητά, 1500' προς εθνικα σταθερά και 43 gb 16.99e!

Είπα θα το σκεφτώ και θα απαντήσω! Λογικά αύριο δίνω το οκ αφού μου δώσουν κάποιες απαντήσεις που τους έχω στείλει (αν είναι 2ετη η πληρωμή που γίνεται) και μετάπηδαω στην κόκκινη! 4 5 ημέρες μέχρι να ολοκληρωθεί η Φορητοτητα 

Σου είπαν μήπως αν θα κάμεις στο 13830 ή σε αυτούς αν θέλεις εξυπηρέτηση, κάθε πότε πληρώνεις λογαριασμό, από ποιον εκδίδεται και κάθε πότε;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, paraskevas013 said:

Λοιπόν μίλησα με biz nest, έστειλα στην φόρμα επικοινωνίας και μέσα σε 2 λεπτά με πήραν πίσω, μπράβο τους!

Μου είπαν από μόνη τους ότι τα δεδομένα και η ομιλία είναι από την Vodafone!

Αναφέρθηκα για το πρόγραμμα με τα 43gb και μου είπαν 1000' προς εθνικα κινητά, 1500' προς εθνικα σταθερά και 43 gb 16.99e!

Είπα θα το σκεφτώ και θα απαντήσω! Λογικά αύριο δίνω το οκ αφού μου δώσουν κάποιες απαντήσεις που τους έχω στείλει (αν είναι 2ετη η πληρωμή που γίνεται) και μετάπηδαω στην κόκκινη! 4 5 ημέρες μέχρι να ολοκληρωθεί η Φορητοτητα 

Ρώτησε και αν μετά τους 12 μήνες  έχει πιθανή αύξηση 1,5€ όπως κάνει η Vodafone. 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, paraskevas013 said:

Λοιπόν μίλησα με biz nest, έστειλα στην φόρμα επικοινωνίας και μέσα σε 2 λεπτά με πήραν πίσω, μπράβο τους!

Μου είπαν από μόνη τους ότι τα δεδομένα και η ομιλία είναι από την Vodafone!

Αναφέρθηκα για το πρόγραμμα με τα 43gb και μου είπαν 1000' προς εθνικα κινητά, 1500' προς εθνικα σταθερά και 43 gb 16.99e!

Είπα θα το σκεφτώ και θα απαντήσω! Λογικά αύριο δίνω το οκ αφού μου δώσουν κάποιες απαντήσεις που τους έχω στείλει (αν είναι 2ετη η πληρωμή που γίνεται) και μετάπηδαω στην κόκκινη! 4 5 ημέρες μέχρι να ολοκληρωθεί η Φορητοτητα 

Θα σου πρότεινα εφόσον είσαι σε άλλον πάροχο να πάρεις το νούμερο που είναι στο αντίστοιχο θέμα της Vodafone να πάρεις τα πάντα απεριόριστα με 19 ευρώ/μήνα

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Gv2008 said:

Σου είπαν μήπως αν θα κάμεις στο 13830 ή σε αυτούς αν θέλεις εξυπηρέτηση, κάθε πότε πληρώνεις λογαριασμό, από ποιον εκδίδεται και κάθε πότε;

Όχι δεν μου είπαν κάτι, αυτά θα τα εξακριβωσω στο τηλ, λογικά θα τους πάρω σήμερα γιστι τρέχω με δουλειές από το πρωί! 

7 ώρες πριν, belial said:

Ρώτησε και αν μετά τους 12 μήνες  έχει πιθανή αύξηση 1,5€ όπως κάνει η Vodafone. 

Δεν γνωρίζα κάτι τέτοιο, σε ευχαριστώ για την διευκρίνηση, θα τκ ρωτήσω φυσικά 🙏

4 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Θα σου πρότεινα εφόσον είσαι σε άλλον πάροχο να πάρεις το νούμερο που είναι στο αντίστοιχο θέμα της Vodafone να πάρεις τα πάντα απεριόριστα με 19 ευρώ/μήνα

Αν είναι να μου τα δώσουν απεριόριστα με 19 τότε να τους πάρω τηλέφωνο, από τον γνωστό μου είχα ενημερωθεί ότι τα απεριόριστα ήταν 25 μισό και ανέβηκε τωρα! Αλλά θα κάνω τηλέφωνο να δω, γνωρίζεις το τηλέφωνο? Ξέρω είναι σε άλλο θέμα, αλλά λίγο που μπήκα και εκεί έχουν διαφορά τηλέφωνα 🤔

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, paraskevas013 said:

Αν είναι να μου τα δώσουν απεριόριστα με 19 τότε να τους πάρω τηλέφωνο, από τον γνωστό μου είχα ενημερωθεί ότι τα απεριόριστα ήταν 25 μισό και ανέβηκε τωρα! Αλλά θα κάνω τηλέφωνο να δω, γνωρίζεις το τηλέφωνο? Ξέρω είναι σε άλλο θέμα, αλλά λίγο που μπήκα και εκεί έχουν διαφορά τηλέφωνα 🤔

2106702267

Link to comment
Share on other sites

Από το θέμα της Vodafone. 

Εγώ κάλεσα στο 2106702267, Σήμερα έκλεισα και εγώ αυτήν την πρόσφορα από cu στα 17€.19,10€ το ίδιο για κάποιον που είναι σε άλλο δίκτυο μου είπαν τρέχει παράλληλα σαν προσφορά .

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, haki said:

Ελπίζω να έχεις αντιληφθεί ότι κάνοντας το πρόγραμμα στην Βiznest ΧΑΝΕΙΣ την απόλυτη κυριαρχία και τον έλεγχο του αριθμού σου. Τον κάνεις μέλος ενός business προγράμματος που διαχειριστές είναι η εταιρεία και ΜΟΝΟΝ ΑΥΤΟΙ μπορούν να κάνουν ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ τροποποίηση. 

Γιατί γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, haki said:

Ελπίζω να έχεις αντιληφθεί ότι κάνοντας το πρόγραμμα στην Βiznest ΧΑΝΕΙΣ την απόλυτη κυριαρχία και τον έλεγχο του αριθμού σου. Τον κάνεις μέλος ενός business προγράμματος που διαχειριστές είναι η εταιρεία και ΜΟΝΟΝ ΑΥΤΟΙ μπορούν να κάνουν ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ τροποποίηση. 

Για αυτό είπα και εγώ να πάρει στο παραπάνω νούμερο που έδωσα που τρέχει μια προσφορά με φορητότητα 19€ όλα απεριόριστα στην Vodafone. Αν το πας στην Biznest δεν μπορείς μετά να το κάνεις φορητότητα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Με ενημέρωσε για το 19αρι της βόνταφον ένα παλικάρι από εδώ μέσα και μετά μπήκα στο αντίστοιχο νήμα,,πήρα τηλέφωνο στο νούμερο προσφορών και με επιβεβαίωσαν για την προσφορά,,αν δεν αλλάξει κάτι αύριο δίνω το οκ και προχωράω στην κόκκινη! ευχαριστώ όλους που με βοήθησαν!

ΥΓ:έστειλα ένα μειλ στην κοσμοτέ με την προσφορά που τρέχει στην κόκκινη και αν μπορούν να μου τα δώσουν αυτοί και να μην αλλάξω εταιρεία,περιμένω και από αυτούς μια απάντηση🤣

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, paraskevas013 said:

Με ενημέρωσε για το 19αρι της βόνταφον ένα παλικάρι από εδώ μέσα και μετά μπήκα στο αντίστοιχο νήμα,,πήρα τηλέφωνο στο νούμερο προσφορών και με επιβεβαίωσαν για την προσφορά,,αν δεν αλλάξει κάτι αύριο δίνω το οκ και προχωράω στην κόκκινη! ευχαριστώ όλους που με βοήθησαν!

ΥΓ:έστειλα ένα μειλ στην κοσμοτέ με την προσφορά που τρέχει στην κόκκινη και αν μπορούν να μου τα δώσουν αυτοί και να μην αλλάξω εταιρεία,περιμένω και από αυτούς μια απάντηση🤣

19€ όλα απεριόριστα στην cosmote. Μακάρι να το δεχτουνε

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, haki said:

Στην Cosmote είναι 28.90 η χαμηλότερη τιμή που γίνεται γύρω στα 26 με Cosmote One. Πιό κάτω δεν πάει.

Πάει. Εγώ εχω όλα απεριόριστα με 22€/συνδεση για δυο νούμερα σε συνδυασμό με σταθερο.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, katsiletra said:

Χωρίς σταθερό.. 

IMG-b7dfa088bfe2722ad5190a55bf9785c3-V.jpg

Τον τρόπο θα ήθελα να μου πεις γιατί εννοείτε ότι με ενδιαφέρει. Προσωπικά μπορώ να τους πάω και το σταθερό αν θέλουν. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, haki said:

Πότε έγινε το συμβόλαιο;;;;

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ Τ-Ω-Ρ-Α!!!! Τι δεν καταλαβαίνετε;;;;;

ώρε νεύρα

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, _NikitaS_ said:

Τον τρόπο θα ήθελα να μου πεις γιατί εννοείτε ότι με ενδιαφέρει. Προσωπικά μπορώ να τους πάω και το σταθερό αν θέλουν. 

Δοκίμασε να μιλήσεις με εδώ

2106295102.

Screenshot_2023-11-10-16-59-22-96_965bbf4d18d205f782c6b8409c5773a4.jpg

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, haki said:

Πότε έγινε το συμβόλαιο;;;;

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ Τ-Ω-Ρ-Α!!!! Τι δεν καταλαβαίνετε;;;;;

Ιούλιο έγινε το συμβόλαιο, αφού είχε γίνει φορητότητα σε cu. Απλά πήραν για να γίνει cosmote πάλι. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, haki said:

Δεν πάει ΣΕ ΜΙΑ ΓΡΑΜΜΗ όπως θέλει ο ενδιαφερόμενος. Ήταν ΣΑΦΕΣ ότι ΔΕΝ αναφερόμασταν σε ΤΡΕΙΣ συνδέσεις.

Ναι το γνωρίζω.

Εμένα μου ειπαν 22€ είτε για μια γραμμή χωρίς τίποτα είτε σε συνδυασμό με σταθερο ή άλλες γραμμές. Δηλαδή δεν μου έριξαν την τιμή όταν το συνδύασα με το σταθερο. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. 

Ψάχνομαι για ένα συμβόλαιο που να συνδυάζει σταθερό και κινητό στην Cosmote. 

Γνωρίζετε τι παίζει αυτή την εποχή από προσφορές; 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, green dragon said:

Καλησπέρα παιδιά. 

Ψάχνομαι για ένα συμβόλαιο που να συνδυάζει σταθερό και κινητό στην Cosmote. 

Γνωρίζετε τι παίζει αυτή την εποχή από προσφορές; 

Με σταθερό γύρω στο 26αρι θα πάρεις το κινητό και το σταθερό εξαρτάται την ταχύτητα που θέλεις. Πριν λίγο καιρό έτρεχε η 100αρα στα 28€

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...