Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://techmaniacs.gr/des-tin-eyryzoniki-kalypsi-olis-tis-choras-meso-gov-gr/

"Μέσω του gov.gr μπορείς να δεις τις περιοχές με ευρυζωνική κάλυψη όλης της χώρας. Ο λόγος για την υπηρεσία broadband-assist.gov.gr. Συγκεκριμένα, μπορούμε να δούμε την κάλυψη των ήδη ενεργοποιημένων ή προς ενεργοποίηση περιοχών FTTH και αποτελεί μια προσπάθεια του Ελληνικού Κράτους να συγκεντρώσει σε έναν χάρτη την σχετική πληροφορία."

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς προσφορά τελευταία για φορητότητα από άλλη εταιρία απεριόριστο κινητό +100αρα σταθερό να μας πει τι τιμές παίζουν ;

Edited by Nrg
Link to comment
Share on other sites

Δεν έλεγα τίποτε άλλο?!? Με πήραν χθες από cosmote 2106269188 unlimited κινητό και 100αρα fiber σταθερό σύνολο €54 . 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έλεγα τίποτε άλλο?!? Με πήραν χθες από cosmote 2106269188 unlimited κινητό και 100αρα fiber σταθερό σύνολο €54 . 

Fair!


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω προς ποια εταιρεία είναι καλύτερα να κάνω αίτηση φορητότητας για να πάρω καλύτερη προσφορά από την cosmote?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dalton114 said:

Θα ήθελα να ρωτήσω προς ποια εταιρεία είναι καλύτερα να κάνω αίτηση φορητότητας για να πάρω καλύτερη προσφορά από την cosmote?

Σε αυτήν που δεν σε πειράζει να μείνεις, εάν ολοκληρωθεί η φορητότητα 😉

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή σκέφτομαι να κόψω το σταθερό σπίτι και δεν θα έχω ίντερνετ λέω να κάνω και φορητότητα το vodafone cu που έχω σε cosmote unlimited. Έχουμε κάποια τηλέφωνα για καλή πρόσφορα και τι τιμές παίζουν για το πακέτο με απεριόριστα data?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kostas123464 said:

Καλησπέρα. Επειδή σκέφτομαι να κόψω το σταθερό σπίτι και δεν θα έχω ίντερνετ λέω να κάνω και φορητότητα το vodafone cu που έχω σε cosmote unlimited. Έχουμε κάποια τηλέφωνα για καλή πρόσφορα και τι τιμές παίζουν για το πακέτο με απεριόριστα data?

Δίνει έξτρα σιμ όπως η βόνταφον;

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα μαζι τους και μου είπανε συνδυαστικό με σταθερό έχει 29€ χωρίς σταθερό 41€. Δεν έχουμε κανένα τηλέφωνο να πάρουμε καλή πρόσφορα?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, kostas123464 said:

Μίλησα μαζι τους και μου είπανε συνδυαστικό με σταθερό έχει 29€ χωρίς σταθερό 41€. Δεν έχουμε κανένα τηλέφωνο να πάρουμε καλή πρόσφορα?

Μαζί με έξτρα κάρτα σου δίνουν αυτή την τιμή;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sot-1988 said:

Μαζί με έξτρα κάρτα σου δίνουν αυτή την τιμή;

Δεν ρώτησα για έξτρα καρτα

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kostas123464 said:

Μίλησα μαζι τους και μου είπανε συνδυαστικό με σταθερό έχει 29€ χωρίς σταθερό 41€. Δεν έχουμε κανένα τηλέφωνο να πάρουμε καλή πρόσφορα?

1. Έχουν διατεθεί στο forum αριθμοί, κατά καιρούς

 

2106295102

2103507842

2106295102

2106269162 Ψύχα Κωνσταντίνα

2. Σήμερα με κάλεσαν κι εμένα, καθώς έκανα αίτηση φορητότητας στη nova και μου πρότειναν να μου μετατρέψουν το συμβόλαιό μου σε coamokarta με τις παρακάτω επιλογές, δωρεάν, κάθε μήνα, για 1 χρόνο:

Α. 1000 λεπτά και 3gb
Β. 1000 λεπτά και 10€
Γ. 3gb και 10€

 

Μπορώ να το μετατρέψω μετέπειτα σε what's up ή frog, χωρίς να χάσω τις παροχές. Μια χαρά, νομίζω

(Επέλεξα το γ, τελικά)

 

Update... Φοβερό ντιλ έκανα τελικά, έγινε κανονικά η φορητότητα στη nova 😂😂😂

Ωστόσο, μου είπαν πως αν θέλω, μπορώ να επιστρέψω με τις υπόψη παροχές, απλώς θα πάρει κάποιες μέρες για να γίνει

 

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να διακόψω το συμβόλαιο μου γιατί με συμφέρει καλύτερα να κάνω καινούργιο με νέο νούμερο. Σε ένα μήνα περίπου λήγει. Ξέρει Πότε πρέπει να τους ενημερώσω για να γίνει εγκαίρως η διακοπή; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pn1fon1 said:

Καλησπέρα. Θέλω να διακόψω το συμβόλαιο μου γιατί με συμφέρει καλύτερα να κάνω καινούργιο με νέο νούμερο. Σε ένα μήνα περίπου λήγει. Ξέρει Πότε πρέπει να τους ενημερώσω για να γίνει εγκαίρως η διακοπή; Ευχαριστώ

Εάν δεν θέλεις να κρατήσεις το νούμερο, εντός του τελευταίου μήνα, κατά προτίμηση κοντά στο μισό του.
Συνήθως σου δίνουν εκτιμώμενο χρόνο υλοποίησης "έως 30 μέρες", αλλά στην πράξη γίνεται πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, pn1fon1 said:

Καλησπέρα. Θέλω να διακόψω το συμβόλαιο μου γιατί με συμφέρει καλύτερα να κάνω καινούργιο με νέο νούμερο. Σε ένα μήνα περίπου λήγει. Ξέρει Πότε πρέπει να τους ενημερώσω για να γίνει εγκαίρως η διακοπή; Ευχαριστώ

Μπορείς να το κάνεις καρτοκινητό άλλης εταιρίας 1 εβδομάδα πριν τη λήξη. 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ηλεκτρονικά αίτηση φορητότητας σε Free2Go πριν 2 ημέρες και σήμερα παρέλαβα κάρτα SIM κλπ. Κάλεσα στο 13888 απλά για επιβεβαίωση (ΞΑΝΑ) ότι μπορώ να φύγω αζημίως λόγω του ebill κλπ.

Μου είπε ναι οκ η κοπέλα και μετα απο λίγο με καλεί ξανά και μου λέει ότι μπορώ να το μετατρέψω σε καρτοκινητό ή να καταργηθεί το νούμερο αζημίως. Η φορητότητα σε άλλη εταιρία δεν δικαιολογείται και θα έχω τέλος πρόωρης αποδέσμευσης.

Γέλασα, την ευχαρίστησα για την ενημέρωση και καληνυχτιστήκαμε. Μετά απο μερικά λεπτά λαμβάνω SMS ότι το αίτημα ακύρωσης καταχωρήθηκε και μέσα σε 3 ημέρες θα επικοινωνήσει υπάλληλος μαζί μου.

Τι φάση?

Edited by petpapoy
Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, της φάνηκε ότι δεν ήσουν σίγουρος για τη φορητότητα κ το πήρε πάνω της. 😄

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, της φάνηκε ότι δεν ήσουν σίγουρος για τη φορητότητα κ το πήρε πάνω της. 

Χαιρετίσματα πες της μα ετσι που πάει θα μαζέψει μπινελίκια απο πελάτες θα ακούσει και τις παπ@ριες τις κανας supervisor και θα την βάλουν στην εξυπηρέτηση πελατών της ΜΕΒΓΑΛ


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Με πήρανε τηλέφωνο από value deals και μου κάνανε προσφορά το πρόγραμμα όλα unlimited με συνδυαστικό με σταθερό στα 29,5€ για δύο χρόνια. Καλή τιμή για cosmote. Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kostas123464 said:

Καλημέρα. Με πήρανε τηλέφωνο από value deals και μου κάνανε προσφορά το πρόγραμμα όλα unlimited με συνδυαστικό με σταθερό στα 29,5€ για δύο χρόνια. Καλή τιμή για cosmote. Τι λέτε;

Ε, καλά είναι... το συζητάς; 😉

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kostas123464 said:

Καλημέρα. Με πήρανε τηλέφωνο από value deals και μου κάνανε προσφορά το πρόγραμμα όλα unlimited με συνδυαστικό με σταθερό στα 29,5€ για δύο χρόνια. Καλή τιμή για cosmote. Τι λέτε;

Η τιμή είναι σούπερ, εαν κάνεις μεγάλη κατανάλωση. Εαν δεν κάνεις μεγάλη κατανάλωση και δίνεις λιγότερα κάθε μήνα, μείνε εκεί που είσαι. 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε αναμονή για sim... Family unlimited 72,29 (4 νούμερα). 

Ξέρουμε το όριο των gb? 

100tb ή πηγε 200tb?

(οχι ότι θα τα φτάσουμε 😆

Edited by Panos1987
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Με πήρανε τηλέφωνο από value deals και μου κάνανε προσφορά το πρόγραμμα όλα unlimited με συνδυαστικό με σταθερό στα 29,5€ για δύο χρόνια. Καλή τιμή για cosmote. Τι λέτε;
από ποιο νούμερο σε πήραν;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...