Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 minutes ago, p_k said:

Τελικά ακύρωσα την ανανέωση του συμβολαίου σταθερής. 

Έτσι κι αλλιώς λήγει 30/9, οπότε έχω τον χρόνο να σκεφτώ τι θα κάνω, δηλαδή αν θα παραμείνω στην κοσμοτε ή θα πάω NOVA, που δίνει τις ίδιες παροχές 10 ευρώ πιο κάτω. 

Έχουν γείτονες σου σταθερή νοβα; Ρώτησε τους πως λειτουργεί και αν είναι ικανοποιημένοι, για να μην μπεις σε περιπέτειες σε περίπτωση που δεν ειναι Καλή στην περιοχή σου. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Gv2008 said:

Εσύ είσαι υπερβολικός φίλε μου και όχι ο @cmvr. Στις περιοχές του Κερατσινίου και του Πειραιά Δραπετσώνας που κινούμαι και ειδικά στα ταμπούρια και από την πλευρά της Υπαπαντής και του Θεμιστοκλειου σταδίου το δίκτυο της cosmote είναι ΠΑΡΑΤΗΜΕΝΟ. Με μία λέξη παρατημένο. Και αυτό που λες 3/10 δεν ισχύει. Πριν 2 εβδομάδες μπήκα στη Vodafone από cosmote. Η cosmote ναι στα περισσότερα σημεία είχε καλύτερες ταχύτητες από τη Vodafone αλλά πολύ χειρότερο upload, κάτι που χρειάζομαι. Στις περιοχές που προανέφερα, η cosmote είναι κολλημένη σε B20, N28 μια μπάρα στ 122 dBm RSRP. Για να μη μιλήσω για το τι γίνεται στη μισή Νίκαια. 4G -30 dBm 0 μπάρες και EDGE. Στα Βόρεια προάστια που επίσης κινούμαι η cosmote είναι κλάσεις ανώτερη. Επειδή περισσότερο κινούμαι Πειραιά σε περιοχές που η vf είναι πολύ καλύτερη από την cosmote την προτίμησα. Και φυσικά και λόγω τιμής. Είναι καλύτερο το συμβόλαιο, η κάλυψη στα περισσότερα σημεία είναι πάνω από ικανοποιητική. Στην Πάρο είχα παντού 4G και στα περισσότερα σημεία 5G. Από Πειραιά μέχρι Κόρινθο μια φορά έπεσε σε EDGE για ένα λεπτό στον Ασπρόπυργο και μία μετά την Κινέτα για 3 λεπτά. Σε 4G έπεσε σε 2 τούνελ που οι κεραίες είναι καινούργιες σχετικά και δεν έχουν ακόμα 5G. Ακόμα και εκεί όμως με ταχύτητες 70mbps. Σίγουρα σε Βριλήσσια, Διόνυσο, Σταμάτα και Εκάλη όπως και στον Άγιο Στέφανο είναι απλά τραγική. Αλλά για τις περιοχές αυτές έχω και ένα καρτοκινητο στη nova. Στα βόρεια όπως στην Ξάνθη επίσης η cosmote και η nova είναι τραγικές. Στα νησιά του Αιγαίου καλύτερη είναι η cosmote όπως και στη Θεσσαλονίκη, εκεί που δεύτερη είναι η nova η οποία είναι αρκετά καλή και τρίτη η Vodafone η οποία έχει βελτιωθεί αισθητά και συνεχίζει τις αναβαθμίσεις. από τα 41€ που πλήρωνα στην cosmote τώρα δίνω 14,72€ με καλύτερο σήμα και ταχύτητες στις περιοχές που κινούμαι 

Δεν σου έδωσαν ήπιο καλή τιμή από τα 41€;

Το ένα συμβόλαιο unlimited της vodafone το έχω και εγώ στα 14€

Edited by Antonio21
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, p_k said:

Τελικά ακύρωσα την ανανέωση του συμβολαίου σταθερής. 

Έτσι κι αλλιώς λήγει 30/9, οπότε έχω τον χρόνο να σκεφτώ τι θα κάνω, δηλαδή αν θα παραμείνω στην κοσμοτε ή θα πάω NOVA, που δίνει τις ίδιες παροχές 10 ευρώ πιο κάτω. 

Καλή κίνηση, ίσως η κοσμοτέ σου κάνει καλύτερη τιμή για να ανανεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VIPdriver said:

Καλή κίνηση, ίσως η κοσμοτέ σου κάνει καλύτερη τιμή για να ανανεώσεις.

Για να δούμε... 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Antonio21 said:

Δεν σου έδωσαν ήπιο καλή τιμή από τα 41€;

Το ένα συμβόλαιο unlimited της vodafone το έχω και εγώ στα 14€

Μου έδωσαν στα 38€

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου το έδωσαν 31 χωρίς ιδιαίτερη διαδικασία, απλά φορητότητα είχα κάνει σε καρτοκινητο Nova. Ούτε σταθερα ούτε τίποτα. 

Τωρα που έφερα σταθερό, μου κόψανε 30% (όχι 10 μόνο) και πλέον το κινητό βγαίνει 21€ (μαζί με απαλλαγή τελών κινητής). Στο σταθερό δεν έλαβα κάτι ιδιαίτερο είναι η αλήθεια, μόνο δωρεάν τέλη ενεργοποίησης 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Το σήμα της κόκκινης απλά δεν περιγράφεται. Εχει προβλήματα. Αλλά για να μην ξεφεύγουμε από το θέμα έχω κάνει ταξίδια και προς τα νότια και προς τα βόρεια της χώρας και με την COSMOTE δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό θέμα. Στην Αττική μέσα δεν έχω  αντιμετωπίσει πρόβλημα παρά μόνο σε συνοικίες του Πειραιά. Και επειδή εγώ έχω και πράσινη και κόκκινη κάνω συγκρίσεις και όχι μόνο σε μια συσκευή,αλλά σε πολλές 

Από το σήμα δεν παίζεται η πράσινη,από τιμές όμως μπορεί και καλύτερα 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

Το σήμα της κόκκινης απλά δεν περιγράφεται. Εχει προβλήματα. Αλλά για να μην ξεφεύγουμε από το θέμα έχω κάνει ταξίδια και προς τα νότια και προς τα βόρεια της χώρας και με την COSMOTE δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό θέμα. Στην Αττική μέσα δεν έχω  αντιμετωπίσει πρόβλημα παρά μόνο σε συνοικίες του Πειραιά. Και επειδή εγώ έχω και πράσινη και κόκκινη κάνω συγκρίσεις και όχι μόνο σε μια συσκευή,αλλά σε πολλές 

Από το σήμα δεν παίζεται η πράσινη,από τιμές όμως μπορεί και καλύτερα 

Στον Πειραιά ποιά εταιρία βλέπεις να είναι η καλύτερη σε κάλυψη, ποιότητα κλήσης και ταχύτητα ίντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, VIPdriver said:

Στον Πειραιά ποιά εταιρία βλέπεις να είναι η καλύτερη σε κάλυψη, ποιότητα κλήσης και ταχύτητα ίντερνετ;

Κοίταξε γενικά όλες αντέχουν,αλλά σε ορισμένες συνοικίες η κόκκινη είναι μονόδρομος 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, aektzhs 1 said:

Κοίταξε γενικά όλες αντέχουν,αλλά σε ορισμένες συνοικίες η κόκκινη είναι μονόδρομος 

Συμφωνώ απόλυτα 

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει από 41€ στα 38€ δεν τον λες και σούπερ τιμή. 

Τιμές χωρίς σταθερό η άλλο νούμερο στην ίδια εταιρία. 

Cosmote unlimited 41€

Nova unlimited 33€

Vodafone unlimited 33,32€

Ίσως με ένα 35€ σταθερή τιμή θα ήταν καλύτερα. 

Η προσφορά με 2 συνδέσεις και σταθερό στα 29€ είναι πολύ καλή κατά την γνώμη μου. 

 

Edited by Antonio21
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Antonio21 said:

Εντάξει από 41€ στα 38€ δεν τον λες και σούπερ τιμή. 

Τιμές χωρίς σταθερό:

Cosmote unlimited 41€

Nova unlimited 33€

Vodafone unlimited 33,32€

Ίσως με ένα 35€ σταθερή τιμή θα ήταν καλύτερα. 

Η προσφορά με 2 συνδέσεις και σταθερό στα 29€ είναι πολύ καλή κατά την γνώμη μου. 

 

Σε μία από τις προαναφερομενες εταιρείες, το παίρνεις και χωρίς σταθερό στα 27, αν έχεις ήδη άλλο κινητό της ίδιας εταιρείας. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Το σήμα της κόκκινης απλά δεν περιγράφεται. Εχει προβλήματα. Αλλά για να μην ξεφεύγουμε από το θέμα έχω κάνει ταξίδια και προς τα νότια και προς τα βόρεια της χώρας και με την COSMOTE δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό θέμα. Στην Αττική μέσα δεν έχω  αντιμετωπίσει πρόβλημα παρά μόνο σε συνοικίες του Πειραιά. Και επειδή εγώ έχω και πράσινη και κόκκινη κάνω συγκρίσεις και όχι μόνο σε μια συσκευή,αλλά σε πολλές 

Από το σήμα δεν παίζεται η πράσινη,από τιμές όμως μπορεί και καλύτερα 

Ολόκληρος ο Πειραιάς είναι πρόβλημα για την Cosmote, κυρίως οι συνοικίες του 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Gv2008 said:

Ολόκληρος ο Πειραιάς είναι πρόβλημα για την Cosmote, κυρίως οι συνοικίες του 

Ολόκληρως Όχι,αλλά αρκετές συνοικίες του. Πάντως πέρα από την Πειραιά(υπάρχουν και οι εξαιρέσεις)η πράσινη πάει παρά πολύ καλά 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, aektzhs 1 said:

Ολόκληρως Όχι,αλλά αρκετές συνοικίες του. Πάντως πέρα από την Πειραιά(υπάρχουν και οι εξαιρέσεις)η πράσινη πάει παρά πολύ καλά 

Στο κέντρο του Πειραιά είναι πολύ καλή έως εξαιρετική με N78 ΠΑΝΤΟΥ. Παραέξω προς τις συνοικίες μένεις πρακτικά χωρίς δίκτυο 4G/5G ειδικά προς Νίκαια ταμπούρια και από την πλευρά του Κορυδαλλού αλλά και στο σημείο κοντά στην Υπαπαντή και το Θεμιστόκλειο 

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ να συνεχίσουμε στο θέμα μας. 

Αν και το θέμα της κάλυψης είναι σημαντικός παράγοντας στην επιλογή συμβολαίου , υπάρχει ειδικός χώρος στον οποίο συζητάμε για το  δίκτυο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω συμβολαιο με την cosmote μέχρι τα τέλη Νοέμβρη αλλά μου ήρθε ειδοποίηση για ανανέωση και θεωρώ πως οι προτάσεις είναι αρκετά καλές αλλά θα ήθελα και μια γνώμη. Η μία πρόταση είναι 16,70€ με 5gb, απεριόριστα λεπτά και 2000 SMS και 140€ επιδότηση συσκευής και η άλλη είναι στα 25€ όλα απεριόριστα. Προσωπικά, αν και δεν χρησιμοποιώ όλα τα gb του προγράμματος που έχω τώρα(12 συγκεκριμένα), θα με βόλευε να έχω και απεριόριστο internet προκειμένου να έχω συνέχεια ανοικτά τα mb χωρίς να αγχώνομαι μην τελειώσουν τα δεδομένα ή να μπορώ να κάνω Hotspot με άνεση για YouTube πχ κτλ. Τι θα προτείνατε, να δεχτώ κάποια από τις 2 προσφορές ή να περιμένω κι άλλο; (έχω και σταθερό στην cosmote)

Στάλθηκε από το SM-A336B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εσύ μπορείς να απαντήσεις 😉
Εγώ θα έλεγα εάν σου φτάνουν τα "λίγα", και αξιοποιήσεις και την επιδότηση, πάρε το μικρό πακέτο.
Με το μεγάλο θα κερδίσεις την ησυχία σου, εφόσον δεν χρειάζεται να προσέχεις/μετράς καταναλώσεις, αλλά η διαφορά στο κόστος (έαν βάλεις και την επιδότηση της 1ης περίπτωσης) είναι σχεδόν 350€ στη διετία...

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, theo4850 said:

Καλησπέρα! Έχω συμβολαιο με την cosmote μέχρι τα τέλη Νοέμβρη αλλά μου ήρθε ειδοποίηση για ανανέωση και θεωρώ πως οι προτάσεις είναι αρκετά καλές αλλά θα ήθελα και μια γνώμη. Η μία πρόταση είναι 16,70€ με 5gb, απεριόριστα λεπτά και 2000 SMS και 140€ επιδότηση συσκευής και η άλλη είναι στα 25€ όλα απεριόριστα. Προσωπικά, αν και δεν χρησιμοποιώ όλα τα gb του προγράμματος που έχω τώρα(12 συγκεκριμένα), θα με βόλευε να έχω και απεριόριστο internet προκειμένου να έχω συνέχεια ανοικτά τα mb χωρίς να αγχώνομαι μην τελειώσουν τα δεδομένα ή να μπορώ να κάνω Hotspot με άνεση για YouTube πχ κτλ. Τι θα προτείνατε, να δεχτώ κάποια από τις 2 προσφορές ή να περιμένω κι άλλο; (έχω και σταθερό στην cosmote)

Στάλθηκε από το SM-A336B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στα 25 η τιμή είναι σούπερ. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω κάτι 25,23,30+ για όλα απεριόριστα στην πράσινη και θεωρώ τον εαυτό μου πολύ τυχερή που πήρα με 6,51 όλα
Απεριόριστα στον νόβα. Βασικά πήρα τρεις αριθμούς απεριόριστους με 6,51+6,5+13,00 σύνολο και οι τρεις αριθμοί 26.02 όλα απεριόριστα και στα τρία νούμερα. Και από σήμα δεν έχω πουθενά θέμα και Ίντερνετ επίσης. Είμαι υπέρ ευχαριστημένη.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, looneygirl said:

Διαβάζω κάτι 25,23,30+ για όλα απεριόριστα στην πράσινη και θεωρώ τον εαυτό μου πολύ τυχερή που πήρα με 6,51 όλα
Απεριόριστα στον νόβα. Βασικά πήρα τρεις αριθμούς απεριόριστους με 6,51+6,5+13,00 σύνολο και οι τρεις αριθμοί 26.02 όλα απεριόριστα και στα τρία νούμερα. Και από σήμα δεν έχω πουθενά θέμα και Ίντερνετ επίσης. Είμαι υπέρ ευχαριστημένη.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Έχεις απόλυτο δίκιο, η τιμή που τα πήρες είναι απίστευτη. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

25€ για Unlimited cosmote είναι φοβερή τιμή. 

Κατά καιρούς έχει γραφτεί εδώ για ανανέωση Unlimited τιμές καταλόγου σχεδόν. 

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote κρατάει προς το παρόν την υπόσχεση της για ΑΠΕΡΙΌΡΙΣΤΑ DATA .

Οι άλλοι πάροχοι ΟΧΙ ΠΙΑ.

Screenshot_2023-06-04-21-03-08-00_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg.766f351660b26e6ad88b2c292db8b51b.thumb.jpg.473f601b0ee77c93eadea8a59c65f640.jpgScreenshot_2023-08-07-01-42-30-881_com.google.android_apps.docs-edit.thumb.jpg.3372ab8e2d8db2bf0173df6adf30782f.jpg.68a55f1cbca5affca13294d9cdd36ec4.jpgScreenshot_2023-06-04-21-06-50-37_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg.b0e861dde476f5f60e4fba4f5d8d6575.thumb.jpg.96293e7c9b97e9eb0c1a845dd9245a12.jpg

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Πήρα 5 ευρώ επιπλέον έκπτωση για 1 χρόνο στο κινητό λόγω κόσμοτε tv. 9294b5db282f775ae90fd8bf96a07de1.jpg





Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...