Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, DjTony said:

Πήρα στη Cosmote και για να κόψω το σταθερό που λήγει σε ένα χρόνο θέλω 94€ και 45€ για τα κινητά. 140€ σύνολο.. Αν η Vodafone μου δώσει 22 τη 50αρα και 14 το κάθε κινητό μετά θα πάω συνολικά για 3 αριθμούς και σταθερό 64€ δηλαδή γλιτώνω 40 το μήνα σε σχέση με όπως είμαι τώρα στη Cosmote. Οπότε σε 3μιση μήνες κάνω απόσβεση το τέλος αποδέσμευσης. Μιλάω με vodafone σε λίγο και επανέρχομαι

Edit: μου έδωσαν 22 το 50αρι 14 τη πρώτη γραμμή και 23 οι υπόλοιπες δύο. 23+23 δηλαδή. Νομίζω καλή τιμή είναι. Απεριόριστα όλα.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


 

Πολύ καλή τιμή. Εγώ έφερα ένα σταθερό 24 στα 18€ και ένα κινητό στα 14,73€ όλα απεριόριστα και τώρα σε άλλο όνομα θα φέρω 1 σταθερό 30αρι στα 22,10€ και τρία κινητά όλα απεριόριστα ένα στα 14,73, το δεύτερο στα 21€ και το 3ο στα 24

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, paanos said:

Αν φύγεις τώρα το πρόστιμο είναι μισό πάγιο (1/4 των 2 παγίων)

Στη διαδρομή ναι. Το ίντερνετ δεεεεν. Η Αλεξανδρούπολη παίζει καλύτερα με πράσινη και μαύρη 

Κάνεις μεγάλο λάθος εκεί ήμουν προ ημερών για τρεις ημέρες που πήγα αεροπορικώς για δουλειά. Αλλά δεν είναι του παρόντος θέματος τα συγκριτικά. Η Cosmote και ανατολικά έχει θέματα στη μισή πόλη σε εσωτερικούς χώρου και στις παραλίες που είναι για μπάνιο ήταν η πιο αργή και πιο γεμάτη. Είχα ανεβάσει τεστ.  Μόνο στο σημείο στην πιάτσα που είναι το κτήριο του ΟΤΕ έσπερνε.

2 ώρες πριν, DjTony said:

Πήρα στη Cosmote και για να κόψω το σταθερό που λήγει σε ένα χρόνο θέλω 94€ και 45€ για τα κινητά. 140€ σύνολο.. Αν η Vodafone μου δώσει 22 τη 50αρα και 14 το κάθε κινητό μετά θα πάω συνολικά για 3 αριθμούς και σταθερό 64€ δηλαδή γλιτώνω 40 το μήνα σε σχέση με όπως είμαι τώρα στη Cosmote. Οπότε σε 3μιση μήνες κάνω απόσβεση το τέλος αποδέσμευσης. Μιλάω με vodafone σε λίγο και επανέρχομαι

Edit: μου έδωσαν 22 το 50αρι 14 τη πρώτη γραμμή και 23 οι υπόλοιπες δύο. 23+23 δηλαδή. Νομίζω καλή τιμή είναι. Απεριόριστα όλα.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


 

Καλή τιμή και στα 24 έχουν τη 100αρα τη vdsl.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, cmvr said:

Κάνεις μεγάλο λάθος εκεί ήμουν προ ημερών για τρεις ημέρες που πήγα αεροπορικώς για δουλειά.

Ως κάτοικος μιλάω. Οι κάτοικοι πλέον έχουν εγκαταλείψει την κόκκινη γιατί έχει την μικρότερη κάλυψη σε 4G στα μέρη εκείνα. 

Η Cosmote όντως στις παραλίες είναι μπουκωμένη αλλά είδα ότι πήρε κάποιες ακόμα άδειες από την ΕΕΤΤ για αναβαθμίσεις και Ν78 και προς τις παραλίες (Δικελλα πχ). Εκεί θα είμαι πάλι, θα προσπαθήσω να τα καταγραψω

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, paanos said:

Ως κάτοικος μιλάω. Οι κάτοικοι πλέον έχουν εγκαταλείψει την κόκκινη γιατί έχει την μικρότερη κάλυψη σε 4G στα μέρη εκείνα. 

Η Cosmote όντως στις παραλίες είναι μπουκωμένη αλλά είδα ότι πήρε κάποιες ακόμα άδειες από την ΕΕΤΤ για αναβαθμίσεις και Ν78 και προς τις παραλίες (Δικελλα πχ). Εκεί θα είμαι πάλι, θα προσπαθήσω να τα καταγραψω

Έχουν αναβαθμιστεί και στη μάκρη οι σταθμοί και σε αλλά σημεία από Victus. Δες το Cellmapper.  Δεν μπορεί να ήταν τυχαίο αυτό που είδα το διάστημα που βρισκόμουν εκεί. Μην τα κάνουμε όλα τα θέματα συγκριτικά αν θέλεις να συζητάμε στο αντίστοιχο θέμα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν κάνω αίτηση για Voda τηλεφωνικά, ισχύει το 14ημερο για να με καλέσει η Cosmote?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DjTony said:

Αν κάνω αίτηση για Voda τηλεφωνικά, ισχύει το 14ημερο για να με καλέσει η Cosmote?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Η τηλεφωνική αίτηση είναι επιλέξιμη για αναίτια υπαναχώρηση εντός 14 ημερών.
Συνήθως όμως η διεκπεραίωση της αίτησης (άρα και η ενημέρωση του τρέχοντος παρόχου) γίνεται με την ολοκλήρωση των 14 ημερών.

Link to comment
Share on other sites

Η τηλεφωνική αίτηση είναι επιλέξιμη για αναίτια υπαναχώρηση εντός 14 ημερών.
Συνήθως όμως η διεκπεραίωση της αίτησης (άρα και η ενημέρωση του τρέχοντος παρόχου) γίνεται με την ολοκλήρωση των 14 ημερών.
Αν πάω σε κατάστημα όμως γίνεται μέσα σε δύο τρεις ημέρες η διεκπεραίωση σωστά; δε μας τα λέει καλά η Cosmote και θα την κάνω μάλλον

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Μου έδωσαν 23 το κάθε νούμερο η Voda απεριόριστα όλα οπότε χαιρετώ την Cosmote που μου δίνει για 3 νούμερα 90+ ευρώ τo medium family

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DjTony said:

Αν πάω σε κατάστημα όμως γίνεται μέσα σε δύο τρεις ημέρες η διεκπεραίωση σωστά; δε μας τα λέει καλά η Cosmote και θα την κάνω μάλλον

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Μου έδωσαν 23 το κάθε νούμερο η Voda απεριόριστα όλα οπότε χαιρετώ την Cosmote που μου δίνει για 3 νούμερα 90+ ευρώ τo medium family

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Εάν θέλεις να την κάνεις εξ' αποστάσεως αλλά και να διεκπεραιωθεί νωρίτερα, τότε μπορείς να απεμπολήσεις το δικαίωμα αναίτιας υπαναχώρησης, οπότε ξεκινάει άμεσα.

Και στις δύο περιπτώσεις (αυτοπροσώπως ή εξ' αποστάσεως) υπάρχει ένα μικρό χρονικό παράθυρο που ενδέχεται να πάρεις αντισπροσφορά από τον πάροχο που είσαι ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Είναι καθυστερημένοι εκεί στην Cosmote. Έπρεπε να φύγω για να κάνουν μια σωστή προσφορά. Με παίρνει μια κυρία, είδαμε την αίτηση φορητοτητας λέει, γιατί θέλετε να διακόψετε; επειδή της λέω μου δίνετε από 65 το family medium στα 90€ για αυτό. Είναι δυνατόν; μου δίνει η κόκκινη όλα απεριόριστα όλοι οι αριθμοί στα 69€. Και μου λέει οικονομικοί είναι οι λόγοι; θα το φτιάξουμε αυτό. 69€ όλα απεριόριστα και οι 3 αριθμοί. Δηλαδή γιατί πρέπει να κάνω μεταφορά για να ενδιαφερθούν; εντωμεταξύ επειδή είχα νευριάσει έκανα από κατάστημα τη μεταφορά και δεν ακυρώνεται και θα με τραβήξουν αύριο και δε ξέρω αν θέλω να μπω στη διαδικασία να γυρνάω ξανά με πρόστιματα κλπ.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δύσκολα να σώζεται. Προσπάθησε να πας σε κατάστημα τώρα (αν έχει ανοιχτό στην περιοχή σου) 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δύσκολα να σώζεται. Προσπάθησε να πας σε κατάστημα τώρα (αν έχει ανοιχτό στην περιοχή σου) 
Θα με αλλάξουν αύριο, δεν υπάρχει σωτηρία. Θα τους πω στην κοσμοτε να μου πληρώσουν το πέναλτι για να γυρίσω ξανά πίσω. Εντωμεταξύ μου δίνουν 69€ τρεις αριθμούς απεριόριστα και 3 μήνες δώρο πάγιο και των τριών αριθμών. Δηλαδή 210€. Πολύ καλή προσφορά μου έδωσαν. Και προτιμώ να μείνω στη Cosmote λόγω σήματος ταχυτήτων κλπ. Όμως δε θέλω να πληρώσω εγώ το προτιμώ. Αλλάζω αύριο σε κόκκινη και βλέπουμε τι θα μου πουν μετά από κοσμοτε. Όμως έχω νευριάσει πολύ και σκέφτομαι να κρατήσω τη Vodafone επειδή παρακαλάω τη κοσμοτε για καλή τιμή ένα μήνα τώρα. Και μου την έδωσαν αφού έφυγα.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ουσιαστικά οι 3 μήνες δώρο είναι 1 μήνας συν το πέναλτυ του νέου παρόχου 

Link to comment
Share on other sites

ουσιαστικά οι 3 μήνες δώρο είναι 1 μήνας συν το πέναλτυ του νέου παρόχου 
Πριν το πέναλτι μου πρότειναν τα 3 πάγια δώρο. Εγώ για να γυρίσω πίσω θέλω τα 3 που μου είπαν + το πέναλτι. Η κυρία στο τηλέφωνο πίστευε ότι θα διακόψει τη μεταφορά η vodafone έτσι απλά. Αύριο αλλάζω και θα δω τι θα μου προτείνουν αφού έχω αλλάξει.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο ακούγεται να σου κάνουν τρία πάγια δώρο και να σου πιστωσουν και 140 ευρω ακόμα, άρα να μην πληρώσεις για 5 μήνες. Μικρότερο κόστος έχει να φέρει έναν άλλο πελάτη με την ίδια τιμή που θα πληρώσει 24 πάγια αντί για 19. Και εγώ δεν καταλαβαίνω καθόλου τη λογικη να ανεβάζουν τόσο πολύ την τιμή σε κάποιον με αποτέλεσμα να τον κάνουν να φύγει αλλά από την άλλη αν στον καθένα που απειλούσε να φύγει του έκαναν μείωση πώς θα αύξανε τα έσοδα που αυτός είναι και ο στόχος?

Υ.γ ακόμα και στην άμεση ενεργοποίηση που δεν υπάρχει δυνατότητα υπαναχώρησης δεν λένε ότι υπάρχει ένα παράθυρο 6 ωρών μέχρι να σε τραβήξει ο νέος πάροχος όπου προλαβαίνει να ακυρωθεί η φορητότητα?

Link to comment
Share on other sites

Στην κυρια ειπες οτι τελικα θα μείνεις ή όχι;
Άλλαξε σε Voda σήμερα. Αν με καλέσουν ξανά θα ζητήσω και τη ποινή για να γυρίσω πίσω.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα 3 πάγια συν 1 ακόμα για το μισό πρόστιμο που έχω στη βονταφον. Οπότε ξανά αίτηση για επιστροφή στην κοσμοτε. Είναι τυχεροί που έχω θέμα στο σπίτι με το σήμα. Αλλιώς δε θα γυρνούσα.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, DjTony said:

Πήρα 3 πάγια συν 1 ακόμα για το μισό πρόστιμο που έχω στη βονταφον. Οπότε ξανά αίτηση για επιστροφή στην κοσμοτε. Είναι τυχεροί που έχω θέμα στο σπίτι με το σήμα. Αλλιώς δε θα γυρνούσα.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Καλό ντιλ

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα γίνετε ξανά φορητότητα; 
Νέες κάρτες sim κτλ; 
Ακριβώς. Από την αρχή όλα. Σπαστικό αλλά δεν υπάρχει το σήμα της βονταφον. Είναι απλά άθλιο.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Από την αρχή όλα. Σπαστικό αλλά δεν υπάρχει το σήμα της βονταφον. Είναι απλά άθλιο.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Συνήθως αν έχεις την παλιά Sim σε ενεργοποιούν εκεί και γίνεται πιο γρήγορα η διαδικασία εσύ τις πέταξες;

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, DjTony said:

Ακριβώς. Από την αρχή όλα. Σπαστικό αλλά δεν υπάρχει το σήμα της βονταφον. Είναι απλά άθλιο.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Ότι είναι καλύτερο για εσάς. 

Δύο φορές προσπάθησα να τα κάνω όλα cosmote αλλά οι τιμές τους ήταν πολύ πιο πάνω από αυτά που μου πρόσφεραν Vodafone και Nova. 

Ίσως και καλυτερά γιατί μπορεί να μου έβγαινε κάποια εγγύηση να δώσω είχαμε μια διαμάχη με την εταιρία από το 2009.

Αλλά και πάλι προσωπική μου άποψη πάντα εκεί που κινούμαι η Cosmote είναι νούμερο ένα. 

Edited by Antonio21
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως αν έχεις την παλιά Sim σε ενεργοποιούν εκεί και γίνεται πιο γρήγορα η διαδικασία εσύ τις πέταξες;

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι έκανα βλακεια και πέταξα τις σιμ. Δευτέρα θα έρθουν σιμ και συμβόλαια. Πότε θα με ενεργοποιήσουν άραγε; απλά τραγικό το σήμα της Vodafone. Όσο και να μην ήθελα να επιστρέψω στη κοσμοτε με την ταλαιπωρία που μου έκανε, δε γίνεται λόγω σήματος.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχή μένετε και έχει τραγικό σήμα; 

Η διαφορά στις ταχύτητες είναι μέγαλη; 

Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2023 at 6:42 ΜΜ, DjTony said:

Ακριβώς. Από την αρχή όλα. Σπαστικό αλλά δεν υπάρχει το σήμα της βονταφον. Είναι απλά άθλιο.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Ήταν ενεργό το 4G στη γραμμή ε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...