Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η άλλη είναι Wind. ....

άρα σαν κι εμένα! βάλε wind δεύτερη αφού ακόμα και σε άλλο κινητό να είναι το νούμερο δουλεύει! και κοσμοτε πρώτη για να δουλεύει τουλάχιστον με Wi-Fi η εφαρμογή!

Link to comment
Share on other sites

άρα σαν κι εμένα! βάλε wind δεύτερη αφού ακόμα και σε άλλο κινητό να είναι το νούμερο δουλεύει! και κοσμοτε πρώτη για να δουλεύει τουλάχιστον με Wi-Fi η εφαρμογή!

Σε ευχαριστώ πολύ, άλλαξα τη θέση των ΣΙΜ και δούλεψε όπως είπες!

Δεν με πειράζει που δεν θα έχει 3G η κυρια κάρτα μου πλέον στην 2η θέση που την έβαλα (WIND), καθόσον και στην πρώτη θέση που την είχα πριν, είχα ρυθμίσει να δουλεύει σε GSM για οικονομία μπαταρίας, αφού για το ίντερνετ χρησιμοποιώ αποκλειστικά Wi-Fi.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, άλλαξα τη θέση των ΣΙΜ και δούλεψε όπως είπες!

Δεν με πειράζει που δεν θα έχει 3G η κυρια κάρτα μου πλέον στην 2η θέση που την έβαλα (WIND), καθόσον και στην πρώτη θέση που την είχα πριν, είχα ρυθμίσει να δουλεύει σε GSM για οικονομία μπαταρίας, αφού για το ίντερνετ χρησιμοποιώ αποκλειστικά Wi-Fi.....

α ξέχασα να σου πω ότι το κινητό μου υποστηριζει 3g και στις δύο σιμ αλλιώς θα είχα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω πρόγραμμα συμβολαίου στην Κοσμοτέ και θέλω να διαπραγματευτώ νέο συμβόλαιο. Ουσιαστικά αυτό που μου λένε από την Κοσμοτέ είναι πως θα πρέπει να αποδεχτώ την προσφορά ανταγωνιστικής εταιρείας, ώστε να προχωρήσουν σε αντιπρόταση μετά! Ποιο ηλίθιο σύστημα παίζει να μην υπάρχει; Τι να κάνω λοιπόν από τη στιγμή που μου δίνεται καλύτερο πρόγραμμα από Vodafone? Να αποδεχτώ και να περιμένω τηλέφωνο ή να πάω Vodafone και να πάρω και την οικογένεια μαζί μου (3 συμβόλαια); Αυτό που με κρατάει όπως καταλάβατε είναι η ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ, ότι θα αλλάξουμε όλοι δλδ. Αλλιώς θα έφευγα, αφού δε με θέλουν έτσι κι αλλιώς.

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έτσι είναι. Μάλιστα πρέπει να κάνεις αίτηση φορητότητας, οπότε θα σε πάρουν από την εταιρία που είσαι για καλύτερη αντιπρόταση. Η διαδικασία προβλέπει να στέλνεις fax και να παίρνεις τηλ για ακύρωση της φορητότητας αφού δεχτείς και φυσικά να υπογράψεις το καινούργιο συμβόλαιο με τον υπάρχοντα πάροχο. Ταλαιπωρία μεν, οικονομία δε :) .
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Και αίτηση φορητότητας γίνεται μόνο αν αποδεχτώ πρόταση ή αν κάνω αίτηση σε κάποιο συμβόλαιο σε άλλη εταιρεία που με συμφέρει καλύτερα; σε περίπτωση που δε με ξαναπάρουν για προσφορά.
N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Και αίτηση φορητότητας γίνεται μόνο αν αποδεχτώ πρόταση ή αν κάνω αίτηση σε κάποιο συμβόλαιο σε άλλη εταιρεία που με συμφέρει καλύτερα; σε περίπτωση που δε με ξαναπάρουν για προσφορά.

Έχουν αναφερθεί όλα και σε προηγούμενες σελίδες.

 

Λοιπόν, ναι, το σύστημα είναι γελοίο αλλά αυτό είναι. Κι εγώ ζήτησα δύο φορές προσφορά από την Κόσμο πριν ξεκινήσω τη φορητότητα και μου έδιναν προσβλητικά χαμηλές επιδοτήσεις. Οι υπάλληλοι με νόημα μου έλεγαν "εγώ, από εδώ, δεν μπορώ να κάνω κάτι καλύτερο"...

Άρα:

1. Πας σε ανταγωνιστική εταιρία, στην οποία αν στραβώσει κάτι, θα σε συμφέρει να μείνεις.

2. Εφόσον σε καλύπτει η προσφορά της, κάνεις αίτηση φορητότητας και συμβόλαιο, ενώ παραλαμβάνεις και νέα κάρτα SIM. "Σε δυο μέρες θα συνδεθείτε" θα σου πουν "και τότε πρέπει να βγάλετε τη κάρτα σας και να βάλετε την καινούρια, καθώς αυτή που έχετε τώρα δε θα λειτουργεί..."

3. Δεν αγχώνεσαι. Μέχρι συνδεθείς έχεις το δικαίωμα να κάνεις αίτηση ακύρωσης φορητότητας. Βάσει νόμου. Ο ΟΤΕ θα σε πάρει την ίδια μέρα να σου κάνει καλύτερη προσφορά. Θα σου δώσουν και οδηγίες για την ακύρωση φορητότητας.

4. Η προσφορά που θα σου κάνουν τηλεφωνικά, θα εμφανίζεται στο σύστημα, αντί για τη γελοία επιδότηση που σου πρότειναν στην αρχή. Από το μαγαζί του κυρ-Μήτσου μέχρι το τηλεφωνικό κέντρο του ΟΤΕ, όπου κι αν πας, κάνουν βλέπουν ότι προσφορά τους δίνει το σύστημα.

5. Πριν την πάρεις πρέπει να ακυρώσεις το αίτημα φορητότητας που έχεις κάνει. Δύο είναι τα βήματα. Πρώτα καλείς ένα 5ψήφιο και πατάς το 2. Καταχωρείται έτσι το αίτημα ακύρωσης. Θα σου στείλουν μήνυμα να πας στο κατάστημα που έκανες το συμβόλαιο. Δε πας. Αυτό ήταν το πρώτο βήμα. Μετά, πας σε ένα βιβλιοπωλείο με τη ταυτότητά σου. Βγάζεις μια φωτοτυπία μπρος-πίσω και γράφεις επάνω της ότι, θέλεις άμεση ακύρωση του αιτήματος φορητότητας. Καθαρά και όμορφα γράμματα. Γράφεις και το νούμερο του κινητού σου και τη στέλνεις με FAX σε κάποιο 10ψήφιο που επίσης θα σου δοθεί από την κοπέλα του ΟΤΕ που σου έκανε και τη προσφορά.

 

Αυτά καλό είναι να γίνουν σε 24 ώρες. Από την υπογραφή του συμβολαίου, μέχρι την αποστολή του φαξ. Το πολύ 48, αν και δε θα το συστήνω να αργήσεις τόσο.

 

6. Χτυπάς ένα τηλέφωνο μια μέρα μετά το FAX, στον ΟΤΕ να μάθεις αν ακυρώθηκε η φορητότητα και αν ναι κάνεις ανανέωση με την προσφορά που σου έχουν ανοίξει.

 

 

 

Σε εμένα αυτά συνέβησαν.

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναφερθεί όλα και σε προηγούμενες σελίδες.

 

Λοιπόν, ναι, το σύστημα είναι γελοίο αλλά αυτό είναι. Κι εγώ ζήτησα δύο φορές προσφορά από την Κόσμο πριν ξεκινήσω τη φορητότητα και μου έδιναν προσβλητικά χαμηλές επιδοτήσεις. Οι υπάλληλοι με νόημα μου έλεγαν "εγώ, από εδώ, δεν μπορώ να κάνω κάτι καλύτερο"...

Άρα:

1. Πας σε ανταγωνιστική εταιρία, στην οποία αν στραβώσει κάτι, θα σε συμφέρει να μείνεις.

2. Εφόσον σε καλύπτει η προσφορά της, κάνεις αίτηση φορητότητας και συμβόλαιο, ενώ παραλαμβάνεις και νέα κάρτα SIM. "Σε δυο μέρες θα συνδεθείτε" θα σου πουν "και τότε πρέπει να βγάλετε τη κάρτα σας και να βάλετε την καινούρια, καθώς αυτή που έχετε τώρα δε θα λειτουργεί..."

3. Δεν αγχώνεσαι. Μέχρι συνδεθείς έχεις το δικαίωμα να κάνεις αίτηση ακύρωσης φορητότητας. Βάσει νόμου. Ο ΟΤΕ θα σε πάρει την ίδια μέρα να σου κάνει καλύτερη προσφορά. Θα σου δώσουν και οδηγίες για την ακύρωση φορητότητας.

4. Η προσφορά που θα σου κάνουν τηλεφωνικά, θα εμφανίζεται στο σύστημα, αντί για τη γελοία επιδότηση που σου πρότειναν στην αρχή. Από το μαγαζί του κυρ-Μήτσου μέχρι το τηλεφωνικό κέντρο του ΟΤΕ, όπου κι αν πας, κάνουν βλέπουν ότι προσφορά τους δίνει το σύστημα.

5. Πριν την πάρεις πρέπει να ακυρώσεις το αίτημα φορητότητας που έχεις κάνει. Δύο είναι τα βήματα. Πρώτα καλείς ένα 5ψήφιο και πατάς το 2. Καταχωρείται έτσι το αίτημα ακύρωσης. Θα σου στείλουν μήνυμα να πας στο κατάστημα που έκανες το συμβόλαιο. Δε πας. Αυτό ήταν το πρώτο βήμα. Μετά, πας σε ένα βιβλιοπωλείο με τη ταυτότητά σου. Βγάζεις μια φωτοτυπία μπρος-πίσω και γράφεις επάνω της ότι, θέλεις άμεση ακύρωση του αιτήματος φορητότητας. Καθαρά και όμορφα γράμματα. Γράφεις και το νούμερο του κινητού σου και τη στέλνεις με FAX σε κάποιο 10ψήφιο που επίσης θα σου δοθεί από την κοπέλα του ΟΤΕ που σου έκανε και τη προσφορά.

 

Αυτά καλό είναι να γίνουν σε 24 ώρες. Από την υπογραφή του συμβολαίου, μέχρι την αποστολή του φαξ. Το πολύ 48, αν και δε θα το συστήνω να αργήσεις τόσο.

 

6. Χτυπάς ένα τηλέφωνο μια μέρα μετά το FAX, στον ΟΤΕ να μάθεις αν ακυρώθηκε η φορητότητα και αν ναι κάνεις ανανέωση με την προσφορά που σου έχουν ανοίξει.

 

 

 

Σε εμένα αυτά συνέβησαν.

βάσει νόμου, αν παραλάβεις sim, το δίκτυο δεν ειναι υποχρεωμένο να σου ακυρώσει τη φορητότητα.

Επίσης δεν υπαρχει νομός που να υποχρεώνει το δίκτυο σε καλύτερη προσφορά μετά την ακύρωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Εγώ που είμαι σε καρτοκινητό vodafone πως μπορώ να κερδίσω καλή προσφορά στο plus65;

 

Γνωρίζει μήπως κάποιος να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

βάσει νόμου, αν παραλάβεις sim, το δίκτυο δεν ειναι υποχρεωμένο να σου ακυρώσει τη φορητότητα.

Επίσης δεν υπαρχει νομός που να υποχρεώνει το δίκτυο σε καλύτερη προσφορά μετά την ακύρωση.

Φυσικά δεν υπάρχει νόμος για το δεύτερο!

Για το πρώτο είσαι σίγουρος; Διάβαζα ένα ΦΕΚ τις προάλλες και δε πρόσεξα τέτοια προϋπόθεση...

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

βάσει νόμου, αν παραλάβεις sim, το δίκτυο δεν ειναι υποχρεωμένο να σου ακυρώσει τη φορητότητα.

Επίσης δεν υπαρχει νομός που να υποχρεώνει το δίκτυο σε καλύτερη προσφορά μετά την ακύρωση.

 

Αν έχεις συμφωνήσει σε συμβόλαιο με την νεα εταιρεία τηλεφωνικά, τότε βάση νόμου έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης εντός 14 ημερών απ την ενεργοποίηση σου στη νέα εταιρεία. Αυτό ισύει όμως μόνο αν την αίτση φορητότητας την έκανες απ το τηλέφωνο. Αυτό ισχύει 100%.

Link to comment
Share on other sites

βάσει νόμου, αν παραλάβεις sim, το δίκτυο δεν ειναι υποχρεωμένο να σου ακυρώσει τη φορητότητα.

Επίσης δεν υπαρχει νομός που να υποχρεώνει το δίκτυο σε καλύτερη προσφορά μετά την ακύρωση.

 

Βασει νομου παραλαμβανεις τη sim μετα την ολοκληρωση της φορητοτητας ομως...Οποτε ολη η διαδικασια ειναι ακυρη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έγιναν τα εξής: Χθες το πρωί μπήκα στο site της wind και έκανα αίτηση για ένα συμβόλαιο w. Παράλληλα, χθες βράδυ είχα μπει και στο site της Vodafone. Τώρα πείτε μου είναι τυχαίο ότι με πήραν χθες πρωι από Vodafone??? Χωρίς να τους πάρω εγώ..!

 

Έκανα και στην Vodafone η οποία μου έδινε μια καλή προσφορά. Και μετά από 1 ώρα που χα κανει αίτηση στη wind ήρθε τηλέφωνο από κοσμοτε με πολύ καλή προσφορά νομίζω.. Έστειλα fax στην wind ακυρώθηκε.. Αλλά στη Vodafone δεν εχουν στείλει ακόμα την αίτηση φορητότητας.. Η κοσμοτε δλδ ακόμα δε τη βλέπει!

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Έγιναν τα εξής: Χθες το πρωί μπήκα στο site της wind και έκανα αίτηση για ένα συμβόλαιο w. Παράλληλα, χθες βράδυ είχα μπει και στο site της Vodafone. Τώρα πείτε μου είναι τυχαίο ότι με πήραν χθες πρωι από Vodafone??? Χωρίς να τους πάρω εγώ..!

 

Έκανα και στην Vodafone η οποία μου έδινε μια καλή προσφορά. Και μετά από 1 ώρα που χα κανει αίτηση στη wind ήρθε τηλέφωνο από κοσμοτε με πολύ καλή προσφορά νομίζω.. Έστειλα fax στην wind ακυρώθηκε.. Αλλά στη Vodafone δεν εχουν στείλει ακόμα την αίτηση φορητότητας.. Η κοσμοτε δλδ ακόμα δε τη βλέπει!

Δοκίμασε αύριο. Λογικά θα είσαι εντάξει...

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια... Εκανα σημερα αιτηση φορητοτητας σε καταστημα wind μπας και φιλοτημηθουν στην cosmote να μου δωσουν καμια καλυτερη τιμη στο παγιο μου. Στο καταστημα υπεγραψα και παρελαβα sim και περιμενω αντιπροσφορα απο cosmote.Σε περιπτωση που μου κανουν καλυτερη προσφορα απο την εταιρια μου,υπαρχει περιπτωση να γινει καμια στραβη και να μη μπορω να κανω ακυρωση φορητοτητας ?
Link to comment
Share on other sites

Βασει νομου παραλαμβανεις τη sim μετα την ολοκληρωση της φορητοτητας ομως...Οποτε ολη η διαδικασια ειναι ακυρη!

 

όχι ακριβως

δ. Στην περίπτωση φορητότητας αριθμών κινητής τη− λεφωνίας, η παράδοση της κάρτας SIM από τον πάροχο− δέκτη στο συνδρομητή πραγματοποιείται υποχρεωτικά μετά την αποδοχή της αίτησης φορητότητας.

 

Οσο για την ακυρωση

 

11. α. Ο συνδρομητής διατηρεί το δικαίωμα να υποβάλ− λει αίτημα ακύρωσης της αίτησης φορητότητας εντός των ακόλουθων κατά περίπτωση προθεσμιών :

i. τουλάχιστον μέχρι τρεις ημέρες πριν την ημερομηνία αποδεσμοποίησης του τοπικού βρόχου ή κατασκευής νέου βρόχου, στην περίπτωση της συνυποβολής αιτή− σεων φορητότητας και πλήρους αποδεσμοποίησης του τοπικού βρόχου που ορίζει η παρ. 4 εδάφιο β,

ii. μέχρι την παραλαβή της νέας κάρτας SIM του πα− ρόχου−δέκτη από το συνδρομητή, στην περίπτωση φορητότητας αριθμών κινητής τηλεφωνίας.

iii. εντός μίας (1) εργάσιμης ημέρας από την ενημέρω− ση, σύμφωνα με την παράγραφο 7β, του συνδρομητή από τον πάροχο−δέκτη ότι η αίτηση φορητότητας έγινε αποδεκτή, στην περίπτωση φορητότητας γεωγραφικού αριθμού χωρίς αποδεσμοποίηση ή κατασκευή τοπικού βρόχου ή φορητότητας μη γεωγραφικού αριθμού (εκτός των αριθμών κινητής τηλεφωνίας).

Σε περίπτωση μη υποβολής αιτήματος ακύρωσης εντός των ανωτέρω κατά περίπτωση προθεσμιών το αίτημα ακύρωσης απορρίπτεται και η αίτηση φορητό− τητας υλοποιείται.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα SIM και μια χαρά έγινε η ακύρωση φορητότητας... Ακόμα την έχω κι ας ανανέωσα με τον ΟΤΕ.

Ίσως μου χρεώσουν την αξία της (1 λεπτό) στον επόμενο λογαριασμό...

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα SIM και μια χαρά έγινε η ακύρωση φορητότητας... Ακόμα την έχω κι ας ανανέωσα με τον ΟΤΕ.

Ίσως μου χρεώσουν την αξία της (1 λεπτό) στον επόμενο λογαριασμό...

 

Δεν σημαινει οτι δεν μπορει να γινει ακυρωση. Απλα το δικτυο δεν ειναι υποχρεωμενο να κανει την ακυρωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορεί να με ενημερώσει κάποιος ποιες είναι οι χρεώσεις της εταιρείας στα προγράμματα συμβολαίου; Κάνει χρέωση ανά λεπτό; Μετά το λεπτό ανά δευτερόλεπτο ή πάλι ανά λεπτό ; Άμα μιλήσω πχ 1 λεπτό και 20 δευτερόλεπτα πόσο χρόνο θα με χρεώσει; Έχω το Plus65 με τα 1500 λεπτά προς όλους. Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν επικοινωνία και σερφάρισμα για όλα τα σαββατοκύριακα του Νοέμβρη! Και φέτος η Cosmote σας κάνει δώρο για κάθε σαββατοκύριακο του Νοέμβρη, 1.500 λεπτά και 1.500 SMS προς όλους και 1,5 GB Internet. Απλά στείλτε ΔΩΡΑ στο 1256 Δωρεάν

 

Μου ήρθε τώρα απο Cosmote , βάλτε το όσοι θέλετε !!!

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Αν ξέπερασω τα mb του anyway που χρησιμοποιώ στο κινητό χρεώνομαι με 0.10 ή με 0.03;

 

Γιατί μου πε ένας υπάλληλος της κοσμοτέ ότι θα χρεωθώ με 0.10/mb επειδή χρησιμοποιώ το anyway από το κινητό κι όχι από κάποιο tablet πχ.. με άλλη sim.

 

(έχω πρόγραμμα cosmote κι όταν τελειώνουν τα mb του προγράμματος, αυτομάτως χρησιμοποιώ τα mb του κοσμοτε anyway).

 

Επίσης, αν ένα συμβόλαιο το διακόψω και αφήσω χρέος θα με κυνηγάνε μέχρι να το πληρώσω με δικηγόρους κτλ;

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Τον άλλο μήνα λήγει το συμβόλαιο που έχω με κοσμοτέ για 2 νούμερα. Το συμβόλαιο το ανανεώνω εδώ και αρκετά χρόνια. Τώρα θα κάνω αίτηση (φορητότητα λέγεται; ) για να γυρίσω σε κάρτα what's up και τα 2 νούμερα.

 

Η απορία μου είναι: με τη λήξη του συμβολαίου και αφού πλέον αλλάζω καθεστώς παίρνω πίσω κάποιο πόσο που νομίζω πώς έδωσα όταν έκανα 1η φορά συμβόλαιο;(προπληρωμή νομίζω λέγεται). Αν ναι, μπορώ να μην πληρώσω το τελευταίο λογαριασμό και να συμψηφιστεί το πόσο;

 

Edit: αν μπορείτε να μου πείτε και πώς κάνω αίτημα από συμβόλαιο να πάω σε κάρτα; Τηλεφωνικώς η μειλ;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Edited by geotaras
Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή από συμβόλαιο σε κάρτα (δεν λέγεται φορητότητα αλλά διακοπή συμβολαίου), θέλει 30 ημέρες.

Άρα δεν θα πάρεις τίποτα πίσω. Απλά δεν θα πληρώσεις τον τελευταίο λογαριασμό.

Θα ζητήσεις από τώρα την διακοπή ( για την ακρίβεια 30 ημέρες πριν την διακοπή) ,

Θα το κάνεις σε κατάστημα cosmote ή Γερμανός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...