Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

100€ παραπάνω

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

1.Στο COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 45 τα 1.500’ προς COSMOTE και σταθερά εννοούν και τα whatsup μέσα έτσι !?

2. Επίσης οι αλλοι που έχουν whatsup θα μπορούν να στέλνουν τσαμπα τα free μηνυματά τους προς το COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 45?!

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα αυτο 184 του ΙΚΑ ποσο κοστιζει τελικα γιατι δεν το βρισκω πουθενα στου τιμοκαταλογους!!!!
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση και η ελάχιστη διάρκεια κλήσης προς τους σύντομους κωδικούς των σειρών 10xx, 11xx (πλην των σειρών 116xx & 118xx), 181xx, 182xx, 183xx, 70xxxxxxxx και 801xxxxxxx είναι ίδιες με αυτές των κλήσεων προς εθνικά δίκτυα σταθερής τηλεφωνίας του εκάστοτε προγράμματος. Επιπλέον, κλήσεις προς τους σύντομους κωδικούς 100, 112, 108, 109, 166, 199, 1056, 1014, 10400, 1154, 1170, 1057, 1010, 11555, 1077 , 1158, 11556, 11591, 116xx, 116000, 116111 και 800xxxxxxx είναι δωρεάν.

Φαντάζομαι ότι το 184 την ίδια χρέωση πρέπει να έχει .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! θελω να μεταφερω 2 γραμμες που ειναι σε οικογενειακο πακετο στη vodafone στο comoste απεριοριστα 25 και τις 2 και να ειναι παλι σε οικογενειακό πακετο. μπορειτε να μου πως υπολογιζω την τιμη μαζι με το φπα (δηλαδη την τελικη τιμη που θα πληρωνω εγω) για καθε γραμμη? στο site αν παω να κανω νεα συνδεση μου βγαζει για το απεριοριστα 25 εκπτωση 4.5€ δηλαδη με παγιο 20.5€ αλλα δεν εχει μεσα την εκπτωση οικογενειακου πακετου.
Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση και η ελάχιστη διάρκεια κλήσης προς τους σύντομους κωδικούς των σειρών 10xx, 11xx (πλην των σειρών 116xx & 118xx), 181xx, 182xx, 183xx, 70xxxxxxxx και 801xxxxxxx είναι ίδιες με αυτές των κλήσεων προς εθνικά δίκτυα σταθερής τηλεφωνίας του εκάστοτε προγράμματος. Επιπλέον, κλήσεις προς τους σύντομους κωδικούς 100, 112, 108, 109, 166, 199, 1056, 1014, 10400, 1154, 1170, 1057, 1010, 11555, 1077 , 1158, 11556, 11591, 116xx, 116000, 116111 και 800xxxxxxx είναι δωρεάν.

Φαντάζομαι ότι το 184 την ίδια χρέωση πρέπει να έχει .

Οχι το υπολογισα και δεν βγαινει με το 0,0055 € / sec εστειλα μηνυμα και θα περιμενω απαντηση.

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους!Εχω εχω το cosmote i20 ενα μη εμπορικα διαθέσιμο προγραμμα,και περιλαμβανει 50 λεπτα ομιλιας προς ολους,50 μυνηματα προς όλους,250 mb internet,και κοστιζει 20 ευρω.Οπως καταλαβαινεται ειναι πολυ καλο το προγραμμα για αυτο και το κραταω,Πλεον με 20 ευρω δεν παιρνεις 250 μβ ιντερνετ.το θεμα όμως ειναι οτι ξεπερναω σχεδον παντα το παγιο και φτανω τον λογαριασμο στα 30-35 ευρω καμια φορα.Τωρα ομως αν βαλω πχ το Cosmote απεριοριτα 20 πχ θα με συμφερει γιατι ολοι οι φιλοι μου εχουν cosmote,ομως χανω το ιντερνετ το οποιο ειναι μονο 60 Mb στα απεριοριστα 20.Σκεφτηκα αν το κανω καρτοκινητο θα με συμφερει καλυτερα?θα θελα 250 Mb internet,απεριοροστα cosmote,και μυνηματα και κλισεις σε αλλους,ας μην εχω,δεν με νοιζει και τοσο.Αρα αυτα που ζητησα ποσα λεφτα βγαινουν σε καρτα?
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Πολλά. Αυτό που μπορείς να κάνεις, είναι να πάρεις το απεριόριστα25 με 100 ή 300 Mb επιπλέον ( συνολικά 200 ή 400 ) και με τα ίδια λεφτά περίπου ( 5 ή 10 € επιπλέον του παγίου ), να έχεις ό,τι και τώρα μαζί με τα 1500' προς Cosmote και τα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Πολλά. Αυτό που μπορείς να κάνεις, είναι να πάρεις το απεριόριστα25 με 100 ή 300 Mb επιπλέον ( συνολικά 200 ή 400 ) και με τα ίδια λεφτά περίπου ( 5 ή 10 € επιπλέον του παγίου ), να έχεις ό,τι και τώρα μαζί με τα 1500' προς Cosmote και τα μηνύματα.

 

Mισο ρε συ.αν βαλω με 300 mb μου βγαινει 40 ευρω το μηνα.παρα πολυ.

Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Πριν ειδα μια διαφήμιση της cosmote για τα απεριοριστα.Ελεγε οτι οποτε θες βαζεις εξτρα ιντερνετ με 5 ευρω.Οταν λεμε να βαλω ιντερνετ εξτρα τι ενοει,οτι θα το χω καθε μηνα στο παγιο και θα πληρωνω κερατιατικα; ή αν χρειαστω ιντερνετ να το ενεργοποιω μονο για εναν μηνα.Απο τη διαδημιση φαινεται σαν να σου λεεν οτι βαζεις οποτε θες ιντερνετ.Στο σαιτ της cosmote ομως δεν υπαρχει ενημερωση
Aντώνης
Link to comment
Share on other sites

Όταν καταναλώσεις τα δεδομένα σου μπορείς να πληρώσεις άλλα 5 ευρώ και να πάρεις 100ΜΒ αν δεν κάνω λάθος, δεν θυμάμαι σε τί χρονικό διάστημα όμως. Το έχω κάνει μια φορά πρόσφατα...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Mισο ρε συ.αν βαλω με 300 mb μου βγαινει 40 ευρω το μηνα.παρα πολυ.

 

Ναι, αλλά θα είναι ουσιαστική αναβάθμιση του προγράμματος που έχεις τώρα. Σχεδόν ίδιος όγκος δεδομένων, με ίδιο χρόνο ομιλίας προς τα άλλα δίκτυα ( που εσύ τώρα τον έχεις προς όλα τα δίκτυα, με πολύ χρόνο ομιλίας προς Cosmote και τη μάνα του και το πατέρα του απο μηνύματα. :p

 

Πριν ειδα μια διαφήμιση της cosmote για τα απεριοριστα.Ελεγε οτι οποτε θες βαζεις εξτρα ιντερνετ με 5 ευρω.Οταν λεμε να βαλω ιντερνετ εξτρα τι ενοει,οτι θα το χω καθε μηνα στο παγιο και θα πληρωνω κερατιατικα; ή αν χρειαστω ιντερνετ να το ενεργοποιω μονο για εναν μηνα.Απο τη διαδημιση φαινεται σαν να σου λεεν οτι βαζεις οποτε θες ιντερνετ.Στο σαιτ της cosmote ομως δεν υπαρχει ενημερωση

 

Μπορείς να ενεργοποιείς το πακέτο των επιπλέον 100Mb όποτε εσύ θελήσεις για 10 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! θελω να μεταφερω 2 γραμμες που ειναι σε οικογενειακο πακετο στη vodafone στο comoste απεριοριστα 25 και τις 2 και να ειναι παλι σε οικογενειακό πακετο. μπορειτε να μου πως υπολογιζω την τιμη μαζι με το φπα (δηλαδη την τελικη τιμη που θα πληρωνω εγω) για καθε γραμμη? στο site αν παω να κανω νεα συνδεση μου βγαζει για το απεριοριστα 25 εκπτωση 4.5€ δηλαδη με παγιο 20.5€ αλλα δεν εχει μεσα την εκπτωση οικογενειακου πακετου.

Ειναι 20,50 + 20,50 (με την λογικη οτι θα τα κανεις μεσω internet) και εκπτωση στο παγιο αντι για επιδοτηση = 41 - 3 στην καθε συνδεση απο το οικογενοιακο = 41 - 6 = 35 + 4,2 (12% φορος κινητης) θα σου βγαινει νταν 39,2 ευρω και για τα 2. Αν υπαρχει και μια καρτα ανεργιας μπορεις να βαλεις και πανω σε αυτα εκτπωση 15% που δινει για ανεργους.

 

Ελπιζω να σε καλυψα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να επαληθεύσω κάτι σχετικά με τις επιδοτήσεις... Είμαι συνδρομητής στην cosmote και από πέρσυ κάναμε τέσσερα νούμερα τα οποία είναι στο ίδιο όνομα από οικογενειακό πακέτο σε καρτοσυμβόλαια(25ευρώ το καθένα) για πιο οικονομικά! Κανονικά τέτοιο καιρό είχαμε αναβάθμιση και περίμενα πως και πως το ποσό της επιδότησης!! Πήγε η μητέρα μου στο κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ της πόλης μου και της είπαν ότι το ποσό που δικαιούμαστε είναι 30 ευρώ για το κάθε νούμερο ξεχωριστά, δηλαδή το ποσό της επιδότησης ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ στο ίδιο όνομα δε μπορεί να συμψηφιστεί και για τα 4 νούμερα μαζί (4χ30=120 ευρώ σύνολο). Ξέρετε αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο ή απλά μας "έπιασαν" κοτσο;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να επαληθεύσω κάτι σχετικά με τις επιδοτήσεις... Είμαι συνδρομητής στην cosmote και από πέρσυ κάναμε τέσσερα νούμερα τα οποία είναι στο ίδιο όνομα από οικογενειακό πακέτο σε καρτοσυμβόλαια(25ευρώ το καθένα) για πιο οικονομικά! Κανονικά τέτοιο καιρό είχαμε αναβάθμιση και περίμενα πως και πως το ποσό της επιδότησης!! Πήγε η μητέρα μου στο κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ της πόλης μου και της είπαν ότι το ποσό που δικαιούμαστε είναι 30 ευρώ για το κάθε νούμερο ξεχωριστά, δηλαδή το ποσό της επιδότησης ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ στο ίδιο όνομα δε μπορεί να συμψηφιστεί και για τα 4 νούμερα μαζί (4χ30=120 ευρώ σύνολο). Ξέρετε αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο ή απλά μας "έπιασαν" κοτσο;;;

 

Οχι δε σε πιασαν κοτσο...τα καρτοσυμβολαια δεν ειναι οικογενειακο πακετο ωστε να συμψηφιστουν και ας ειναι στο ιδιο αφμ...χρειαζονται γραμμες απο τα απεριοριστα προγραμματα για οικογενειακο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θα ήθελα να σας ρωτήσω ένα θέμα επειδή με απασχολεί και θέλω σας παρακαλώ να μου απαντήσετε. έχω μια σύνδεση συμβολαίου κινητής τηλεφωνίας και λόγω ληξιπροθέσμων οφειλών ο παροχος μου έχει διακόψει τις εξερχόμενες κλήσεις και γενικότερα βρίσκομαι σε καθεστώς προσωρινής διακοπής. μπορείτε να μου απαντήσετε αν πρέπει να πληρώσω ολόκληρο το ποσό του παγίου η ένα μέρος αυτού εφόσον δεν δύναται να το χρησιμοποιήσω? και κάτι ακόμη μπορώ να κάνω διακοπή του συμβολαίου αυτού ενώ έχω οφειλές ακόμη?

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Τα 50 δωρεάν λεπτά προς τα υπόλοιπα Εθνικά Δίκτυα του προγράμματος Απεριόριστα 25 ή όσα περισσέψουν, αν δεν καταναλωθούν στον μήνα μεταφέρονται στον επόμενο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θα ήθελα να σας ρωτήσω ένα θέμα επειδή με απασχολεί και θέλω σας παρακαλώ να μου απαντήσετε. έχω μια σύνδεση συμβολαίου κινητής τηλεφωνίας και λόγω ληξιπροθέσμων οφειλών ο παροχος μου έχει διακόψει τις εξερχόμενες κλήσεις και γενικότερα βρίσκομαι σε καθεστώς προσωρινής διακοπής. μπορείτε να μου απαντήσετε αν πρέπει να πληρώσω ολόκληρο το ποσό του παγίου η ένα μέρος αυτού εφόσον δεν δύναται να το χρησιμοποιήσω? και κάτι ακόμη μπορώ να κάνω διακοπή του συμβολαίου αυτού ενώ έχω οφειλές ακόμη?

Σας ευχαριστώ πολύ!

Το μόνο ποσό που μπορείς να γλιτώσεις είναι το τελευταίο πάγιο. Μέχρι το μήνα που σου έκανα φραγή πρέπει να τον πληρώσεις νομίζω.

Αφού κάθε φορά που πληρώνεις, πληρώνεις ένα πάγιο προκαταβολικά.

Διακόπτοντας το συμβόλαιο έχεις το δικαίωμα να ζητήσεις το ποσό πίσω.

 

Καλημέρα,

Τα 50 δωρεάν λεπτά προς τα υπόλοιπα Εθνικά Δίκτυα του προγράμματος Απεριόριστα 25 ή όσα περισσέψουν, αν δεν καταναλωθούν στον μήνα μεταφέρονται στον επόμενο;

Όχι, δε μεταφέρονται.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Η εκδοση πιστωτικης κοσμοτε δινει 50€ εξτρα επιδοτηση και οχι 100€ που ηταν παλια
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Να σας ρωτησω. Περυσι τον απριλη ειχα κανει συνδεση στο cosmote 25 και δεν χρησημοποιησα την επιδοτηση, την εβαλα στο παγιο.

 

Φετος ομως επειγει να αλλαξω συσκευή και θελω να παρω μια καλη να την κρατησω 3-4 χρονια σαν το Ν78 μου που το εχω υπερευχαριστηθει. Φετος θελω να το αλλαξω με το samsung to galaxy S II. Ποσο επιδοτηση θα μου δωσει η cosmote... εγω χοντρικα παιρναω τον λογαριασμο μου καθε μηνα καπου στα 2-3 ευρω.

 

Υ.Γ υπαρχει περιπτωση να παμε σε διακανονισμο και να κανω την συνδεση μου αντι για 12μηνη π.χ 18μηνη και να παρω πιο πολυ επιδοτηση.?? ή κανα αλλο τετοιο <<κολπο>> ωστε να βγω οσο το δυνατον κερδισμενος γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Να σας ρωτησω. Περυσι τον απριλη ειχα κανει συνδεση στο cosmote 25 και δεν χρησημοποιησα την επιδοτηση, την εβαλα στο παγιο.

 

Φετος ομως επειγει να αλλαξω συσκευή και θελω να παρω μια καλη να την κρατησω 3-4 χρονια σαν το Ν78 μου που το εχω υπερευχαριστηθει. Φετος θελω να το αλλαξω με το samsung to galaxy S II. Ποσο επιδοτηση θα μου δωσει η cosmote... εγω χοντρικα παιρναω τον λογαριασμο μου καθε μηνα καπου στα 2-3 ευρω.

 

Υ.Γ υπαρχει περιπτωση να παμε σε διακανονισμο και να κανω την συνδεση μου αντι για 12μηνη π.χ 18μηνη και να παρω πιο πολυ επιδοτηση.?? ή κανα αλλο τετοιο <<κολπο>> ωστε να βγω οσο το δυνατον κερδισμενος γινεται?

Ρώτησε τους για προσφορές που βγάζει για το Galaxy S II.

Εάν δε μείνεις ικανοποιημένος, δοκίμασε την "εικονική" λύση της φορήτοτητας;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...