Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα παιδιά θέλω μια μικρή βοήθεια από κάποιον που κατέχει τα των επιδοτήσεων.

λοιπόν προ ημερών εγώ στη βοντα με πήρα 8 φορές το ποσό που τους δίνω το μήνα.

 

 

 

ομοίως τώρα προσπαθώ να ανεβάσω την επιδότηση μου στην κοσμοτέ.

δίνω 110 περίπου καθε μήνα στο κοσμοτε unlimited 45.

 

 

-μετά λοιπόν αίτηση φορητότητας μου πρότειναν,,τονίζω εδώ,μετά από δική μου επικοινωνία,δηλαδή εγώ τους πήρα τηλέφωνο..200κάτι για κινητό και 9% έκπτωση πάγιο.=280 ευρώ περιπου σύνολο.

 

 

προφανώς αφού δε με κάλεσαν αυτοί υποθέτω δεν μίλησα με το τμήμα επιδοτήσεων εξού και τα χαμηλά νούμερα που μου έδωσε θρασύς υπάλληλος,που μιλούσε σα να μου λεγε να πάτε εκεί αφού σας τα δίνουν..

τι λέτε κ εσείς??

τι κάνω για να με καλέσει το τμήμα επιδοτήσεων??απλά ξαναπεριμένω??τουλάχιστον έτσι έκανα στη βόντα..απλά αγχώνομαι μήπως είναι άλλο το σωστό εδώ στην κοσμοτέ:p

κάποιος γνώστης?

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι στο παλιό 35 εγώ δεν θα έφευγα.

 

ναι αλλά δεν θα πάρω καλή επιδότηση να δεν ανέβω πρόγραμμα? Λες να διαπραγματευτώ να πάρω την επιδότηση του 45 και να μείνω στο ίδιο πρόγραμμα? παίζει?

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

ναι θα πάρεις καλύτερη αλλά αν δε κάνω λάθος το παλιό 35 όλοι θα θέλαμε να υπάρχει ακόμα..

 

αξίζει για συσκευή να το χάσεις??:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

γιατί σιγά απλά έχει τα σταθερά μέσα στα 1500 έτσι δεν είναι? και δεν έχει ίντερνετ και έχει πιο πολύ χρόνο προς 3ους κάνω λάθος?
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχει όσο χρόνο ομιλίας έχει το καινούριο 45 και δεν έχει internet. Για μένα το internet είναι άχρηστο, για σένα μπορεί να είναι χρήσιμο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημ'ερα σε όλους σας και συγχαρητήρια για την προσπάθεια ενημέρωσης και την ανάπτυξη ιδεών στο forum.

 

Είμαι πελάτης της kote εδώ και 5 χρόνια στο απερ 35. Τον μήνα απρίλιο λήγει το συμβόλαιό μου. Πήρα να ρωτήσω για το ποσό επιδότησης μου και μου είπαν πως δε μπορούν να απαντήσουν μέχρι τις 6/4. Ρώτησα πως θα ήθελα να μάθω γτ είχα πάρει πέρυσι 250e και θέλω να εξετάσω αν θα κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα ή όχι και επειδή έχω προσδφορές από άλλες εταιρείες να εξετάσω τι με συμφέρει... Με συνέδεσαν με το τμήμα διακοπών όπου μια κυρία με τσαμπουκά αρχίζει να μου λέει λοτι επιδότησει δε σου λέμε αν δεν έρθει η 6/4 και αν θέλετε να φύγετε στο καλό..... Της απάντησα πως ήθελεα μόνο πληροφορίες και πως η συμπεριφορά της ήταν απαράδεκτη και εκβιαστική για έναν ΣΥΝΕΠΕΣΤΑΤΟ πελάτη και μάλιστα 5 χρόνων.

 

Ειλικρινά τα έχω πάρει άσχημα και δε ξέρω τι να κάνω.......

Πως να κινηθώ για να επιτύχω την κλαύτερη δυνατή επιδότηση...

Στο κάτω κάτω είμαι συνεπής πελάτης για 5 χρόνια και διακαιούμε ανταμοιβή για αυτό (εξάλλου πληρωμένα λεφτά είναι)

 

Θέλω να πάψει αυτός ο εμπαιγμός με χρήστες συνεπείς και ολιγοποωλιακές εταιρείες που σε αντιμετωπίζουν ως υπόχρεο συνείδησης.....

 

Ειδικά στην εποχή που ζούμε.

 

Αν μπορεί κανείς και γνωρίζει ας μου πεί την ορθότερη οδό να προχωρήσω....

δεν ξέρω τα μυστικά στης κοσμοτέ,

αλλά αυτά που θα σου πώ νομίζω πως ισχύουν.

 

τα χρόνια δεν τα κοιτούν πάρα πολύ που είσαι εκεί..

η επιδότηση από μέσο όρο 8 μηνών τελευταίων βγαίνει ή κάτι τέτοιο+άλλες παραμέτρους,πχ ποιοι σε παίρνουν τηλέφωνα,από τι εταιρείες εννοώ..

επιδότηση δίνουν σε iphone 4 18μηνη σύνδεση,ή γενικά μετά από αίτηση φορητότητας.

 

ομως να πάρεις προσφορές από αλλού ,γιατί καμμιά φορά βολεύουν περισσότερο και βλέποντας και κάνοντας,στην μάχη αντιπροσφορών των 2 εταιρειών που ίσως ανοίξεις..

 

θέλει χοντρή υπομονή αυτό και στο τέλος ίσως να μην αξίζει το βρίσιμο-ψάξιμο που θα ρίξεις.

αυτάαα....

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

γιατί σιγά απλά έχει τα σταθερά μέσα στα 1500 έτσι δεν είναι? και δεν έχει ίντερνετ και έχει πιο πολύ χρόνο προς 3ους κάνω λάθος?

'οπως είπε ο soublaki είναι καλή ομολογουμένως μεθόδευση των εταιρειών αυτή

για να ανεβ'ασουν τους λογαριασμούς σου..

διότι καλό το ιντερνετ αλλά η ομιλία χρειάζεται πιο πολύ..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά επειδή είμαι οικογενειακό πακέτο δεν θα πάρω και έκπτωση 6 ευρώ? http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=FAMILYPACK
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

υποννοείς δηλαδή πως ότι και να κάνω θα πρέπει να αποδεχτώ το γεγονός πως είμαι καταδικασμένος να δεχτώ μια προσφορά της τάξης των 50 ευρώ η οποία δεν θα αντιπροσοπεύει καν την παρούσα χρήση μου έως τώρα. Γιατί από την εμπειρία μου με τις ανανεώσεις σου λένα αν θές...

 

Και οι λοιπές εταιρείς θα δώσουν άντε μέχρι 100.... για παρόμοιο συμβόλαιο....

Το σώμα και το πνεύμα μου!
Link to comment
Share on other sites

πόσα δίνεις το μήνα φίλε ??μου και μην αγχώνεσαι.

 

αν ποτέ σε πάρει το τμήμα επιδοτήσεων της κοσμ.

θα καταλάβεις...σε έχουν απίστευτα ανάγκη..

να τους π...... εις κάθονται.

 

γενικά οι απλόι υπάλληλοι συχνά εκνευρίζονται,άλλωστε

ποιός ξέρει τι εκμετάλλευση εκεί μέσα τρώνε.

 

το τμήμα επιδ. είναι η ΄΄εταιρεία ΄΄..και αυτή θα σε ικανοποιήσει για να μη φύγεις..

αλλά μη σου λέω πράματα που συμβαίνουν στη βόντα και λόγω ανταγωνισμού πιστεύω-ελπίζω να γίνονται και εδώ,αλλά ας περιμένουμε τη γνώμη κ άλλων..

 

τελικά πόσα δίνεις το μήνα??αν και θα σου πω παλι τι θα περιμενες αν ήσουν βόντα..

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Πρόγραμμα Πάγιο 12μήνο 18μήνο

COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 15 € 15,00 € 659,00 € 659,00

COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 25 € 25,00 € 585,20 € 560,50

COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 35 € 35,00 € 566,75 € 480,50

COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 45 € 45,00 € 500,50 € 379,00

COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 55 € 55,00 € 450,50 € 335,00

COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 70 € 70,00 € 430,50 € 297,00

COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 85 € 85,00 € 370,00 € 247,00

COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 100 € 100,00 € 351,50 € 197,01

COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 150 € 150,00 € 290,00 € 135,51

 

τα παραπάνω αφορούν για την τιμή που βγαίνει το iphone4. Τι είναι προτιμότερο? εγώ είμαι στο απεριόριστο 35 το παλιό? τι με συμφέρει να κάνω? επίσης πιστεύετε ότι με τις παραπάνω τιμές εγώ μπορώ να πετύχω κάτι καλύτερο?

 

για μενα φιλε ουτε το τηλ αξιζει να δωσεις τοσα να το παρεισ καινουργιο ουτε η δεσμευση λεει να ναι 18μηνη ουτε να χασεις το προγραμματακι σου που σου δινει χρονο ομιλιας παραπανω.εγω θα το παιρνα η μεταχειρισμενο πολυ πιο κατω απο την τιμουλα του και οτι επιδοτηση μου διναν η εταιρια θα μειωνα το παγιο.και καλυτερα τηλ εχουν βγει πιο φτηνα και μεσω πιστωτικης στον γερμανο το παιρνεις με οσεσ δοσεισ θεσ!το παγιο ομωσ δεν το βρισκεις ξανα.

 

Αν είσαι στο παλιό 35 εγώ δεν θα έφευγα.

συμφωνω με τον συμφορουμητη:lol:ιδιαιτερα αν εχεις πολλες επαφες στην εταιρια αν εχει μεσα και τα σταθερα ουτε με σφαιρες!

Καλημ'ερα σε όλους σας και συγχαρητήρια για την προσπάθεια ενημέρωσης και την ανάπτυξη ιδεών στο forum.

 

Είμαι πελάτης της kote εδώ και 5 χρόνια στο απερ 35. Τον μήνα απρίλιο λήγει το συμβόλαιό μου. Πήρα να ρωτήσω για το ποσό επιδότησης μου και μου είπαν πως δε μπορούν να απαντήσουν μέχρι τις 6/4. Ρώτησα πως θα ήθελα να μάθω γτ είχα πάρει πέρυσι 250e και θέλω να εξετάσω αν θα κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα ή όχι και επειδή έχω προσδφορές από άλλες εταιρείες να εξετάσω τι με συμφέρει... Με συνέδεσαν με το τμήμα διακοπών όπου μια κυρία με τσαμπουκά αρχίζει να μου λέει λοτι επιδότησει δε σου λέμε αν δεν έρθει η 6/4 και αν θέλετε να φύγετε στο καλό..... Της απάντησα πως ήθελεα μόνο πληροφορίες και πως η συμπεριφορά της ήταν απαράδεκτη και εκβιαστική για έναν ΣΥΝΕΠΕΣΤΑΤΟ πελάτη και μάλιστα 5 χρόνων.

 

Ειλικρινά τα έχω πάρει άσχημα και δε ξέρω τι να κάνω.......

Πως να κινηθώ για να επιτύχω την κλαύτερη δυνατή επιδότηση...

Στο κάτω κάτω είμαι συνεπής πελάτης για 5 χρόνια και διακαιούμε ανταμοιβή για αυτό (εξάλλου πληρωμένα λεφτά είναι)

 

Θέλω να πάψει αυτός ο εμπαιγμός με χρήστες συνεπείς και ολιγοποωλιακές εταιρείες που σε αντιμετωπίζουν ως υπόχρεο συνείδησης.....

 

Ειδικά στην εποχή που ζούμε.

 

Αν μπορεί κανείς και γνωρίζει ας μου πεί την ορθότερη οδό να προχωρήσω....

 

ο μονοσ λογος που με κραταει στην εταιρια ειναι το παλιο παγιο μου.ετσι ημουν και γω και φετος πηρα το κερασακι της αχαριστιας τους.οσο για επιδοτηση κανε μια αιτηση να μαθεις προωρα που εχεισ το δικαιωμα και καλου κακου κρατα ονομα υπαλληλου να φαει μια αναφορα οχι μονο αυτη αλλα και οποιοσ αλλοσ υπαλληλος το παιζει κονιορδος και νταης γιατι εισαι πελατης αρα απαιτεις σεβασμο.οσο για επιδοτηση εγω πηρα 20 ευρω στο unlimited 45 παλαιο...θα παρω μια συσκευη 19 ευρω να την σκασω στο κεφαλι τους και δυο σοκοφρετες :lol::lol::lol:

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

για τι βλακεία μωρέ.... ξες iphone κτλ

 

Δηλαδή θα δίνεις παραπάνω λεφτά, και πόσα παραπάνω θα δώσεις από το ποσό της επιδότησης για να λες ότι έχεις iphone...Μάλιστα...

Link to comment
Share on other sites

Internet βρίσκεις και με WIFI, ομιλία όμως; Ασε που τι επείγον θα κάνεις με το Internet στο δρόμο;

φοβασαι να πεις οτι το ιντερνετ το βρισκεισ με 5 ευρω τα 500 μεγκαμπαιτ και μασ το δινουν στα προγραμματα λεσ και μας δινουν χρυσαφι!!!!οι πονηροι...ουστ ρε ολοι τους!!!

υποννοείς δηλαδή πως ότι και να κάνω θα πρέπει να αποδεχτώ το γεγονός πως είμαι καταδικασμένος να δεχτώ μια προσφορά της τάξης των 50 ευρώ η οποία δεν θα αντιπροσοπεύει καν την παρούσα χρήση μου έως τώρα. Γιατί από την εμπειρία μου με τις ανανεώσεις σου λένα αν θές...

 

Και οι λοιπές εταιρείς θα δώσουν άντε μέχρι 100.... για παρόμοιο συμβόλαιο....

 

χθεσ ρωτησα στην βοντα ιδιο παγιο με το δικο μου unlimited 45 επιδοτηση 60 ευρα...ουτε για φτυσιμο καλλια να μεινω αδεσμευτοσ μας εχουν περασει για ζητιανους ολοι!και αν πας να παρεισ συσκευη την εχουν και καμια 100 πανω...560 το γκαλαξυ κοσμοτε 430 σε μαγαζια!

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

και δυο σοκοφρετες :cry::wacko::lol::up:με πέθανες!!

 

 

χε έτσι ούτε λεπτό χαμένο

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

liontaris 540 το γκάλαξυ στο πλαίσιο.

 

βοντα,κοσμ με επιδότηση κ από πλάίσιο.

 

το πλαίσιο πρώτο ρίχνει τιμές καμμιά φορά..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

φοβασαι να πεις οτι το ιντερνετ το βρισκεισ με 5 ευρω τα 500 μεγκαμπαιτ και μασ το δινουν στα προγραμματα λεσ και μας δινουν χρυσαφι!!!!οι πονηροι...ουστ ρε ολοι τους!!!

 

Οχι, απλά δεν το χρειάστηκα ποτέ. Για να είμαι ειλικρινής, κάποιες φορές που χρειάστηκα internet, πήρα ένα τηλ., ρώτησα αν είναι σε υπολογιστή και μου απάντησε σε αυτό που ήθελα.

Link to comment
Share on other sites

χε φίλε σουβλα΄κι είσαι τυχερός.

εμείς εδω χρειαζόμαστε μείλ κ συχνά ιντερνετ μαζί κ γρήγορο..

από αυτή την ανάγκη πιανόμαστε κορόιδα..:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα!!! Καλό!

 

Αλλά σοβαρά τώρα τέτοιοσ εκβιασμός? Ήμαρτον

 

Όσον αφορά το αίτημα για την επιδότηση πως να το κάνω.. αφού στην εξηπηρέτηση πελατών δεν δέχονται να μου πουν αν δεν έλεθει η 6 Απρίλη?

 

Αγαπητέ δίνω περίπου 50-60 ευρώ τον μήνα( 37 πάγιο και τα υπόλοιπα κλήσεις).... Τι πιστεύεις, πόσο θα βγεί? Εγω ψηφίζω μέχρι 70 e το πολύ?:P

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Το σώμα και το πνεύμα μου!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα δίνεις παραπάνω λεφτά, και πόσα παραπάνω θα δώσεις από το ποσό της επιδότησης για να λες ότι έχεις iphone...Μάλιστα...

 

ρε φιλε δεν είναι αυτό το θέμα γουστάρω πολύ iphone... άλλοι γουστάρουν ακριβά αμάξια , άλλοι ρούχα... καταλαβαίνεις πιστεύω :)

Να σ πω την αλήθεια μετά το εξάμηνο θα το ρίξω το πάγιο

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα τα πράγματα με τις επιδοτήσεις. Ειδικά για όσους πήραν πέρισυ τη προσφορά με τα μεγάλα ποσά, τα οποία θα πρέπει να ξεχάσουν. 250€, ούτε με σφαίρες ( εκτώς απο άτομα που κάνουν...μεγάλες ζημιές και για αλλαγή σε απεριόριστα 100+ και με 18μηνο συμβόλαιο και για iPhone ). Τα έχουν κάνει πλακάκια οι εταιρείες και έχουν κλείσει τις στρόφυγγες.
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα τα πράγματα με τις επιδοτήσεις. Ειδικά για όσους πήραν πέρισυ τη προσφορά με τα μεγάλα ποσά, τα οποία θα πρέπει να ξεχάσουν. 250€, ούτε με σφαίρες ( εκτώς απο άτομα που κάνουν...μεγάλες ζημιές και για αλλαγή σε απεριόριστα 100+ και με 18μηνο συμβόλαιο και για iPhone ). Τα έχουν κάνει πλακάκια οι εταιρείες και έχουν κλείσει τις στρόφυγγες.

 

σιγα μην βγουμε και πεζοδρομιο για να δωσουν τηλεφωνα υποτιθεται τσαμπα...ασε τα παιδακια να κρατησουν στοκ κανε κρατει και μην παρεισ επιδοτηση να ξερουν οτι εισαι αδεσμευτοσ και μπορει να σε χασουν να τουσ πιεζουν εταιριες κινητων αγοραστε τηλ και μολισ τουσ κοψει λορδα για εσοδα μεχρι και call-girl θα στειλουνε να υπογραψεις....:lol::lol: να κλεισουν αυτοι τις στοφυγγες επιδοτησεων και μεις την στροφυγγα πληρωμων να δεισ γελια....;) εταιρια= πελατες αν δεν υπαρχει πελατης εταιρια=??? χαχαχαχαχα

 

φανταστειτε γελια που θα πεσουν τωρα που ερχονται galaxy s 2 lg optimus 3d kai iphone5 να κοστιζουν 600+ και να σου λεει η κοσμοτε εχεισ 40-50-60 ευρω να σου δωσω να τα παρεις και να λες σιγα μην σκασω 550....μπουχαχα θα πεσει γελιο γιατι θα φρεναρουν τις πωλησεις αγρια...οταν λες ζημιες συμφορουμητη τι εννοεισ γιατι δεν καταλαβαινω χαχαχαχαχα ;)

Edited by liontaris
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...