Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ιδιο συνεβη και με μενα .. την Πεμπτη ολα καλα 230 ευρω επιδοτηση επιβεβαιωμενη στο 1212 και κατπιν στο γερμανο με την επισημανση οτι η προσφορα δεν προκειται να αλλαξει τις επομενες 20 μερες, την Τριτη το πρωι 155 χωρις καμια ενημερωση λογω αλλαγης κριτηριων!! οταν ρωτησα ποια ειναι τα κριτηρια αυτα στο 1212 η "ευγενεστατη" υπαλληλος δεν τα γνωριζε .. ποτε θα αποφανθει το αρμοδιο τμημα δεν το γνωριζε , τι γινεται συνιθως σ αυτες τις περιπτωσεις ουτε αυτο το γνωριζε!! τωρα ποιος ο λογος που την εχουν εκει και τι γνωριζε ενας θεος ξερει.. το πιο εκνευριστικο ηταν οτι ενω η πρωτη υπαλληλος που μιλησα στο 1212 παραδεχθηκε οτι υπηρχε προσφορα στα 230 ευρω η αμεσως επομενη με εβγαλε τρελο οτι ουδεποτε εγινε κατι τετοιο και οτι ως προηγουμενη επιδοτηση ειχα 90 ευρω !! οταν δε ζητησα ενα αντιγραφο της συνομιλιας μου που ειχε γινει την πεμπτη (μιας και ολα καταγραφονται ) με παρεπεμψε στο αρμοδιο γραφειο (παλι) κ μου ειπε να περιμενω

 

Θα περιμενω ως αυριο και μετα φορητοτητα σε αλλη εταιρια κανονικα ας ειναι και με λιγοτερα για να δω ποιος θα μενει στο τελος να πληρωνει την καθε αχρηστη καρεκλοκενταυρη

 

Με πήραν τελικά το πρωί τηλέφωνο και μού παν οτι ικανοποιήθηκε το αίτημα και οτι μπορώ να πάω σε κάποιο κατάστημα cosmote να διαλλέξω συσκευή. Όλα μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τελικά το πρωί τηλέφωνο και μού παν οτι ικανοποιήθηκε το αίτημα και οτι μπορώ να πάω σε κάποιο κατάστημα cosmote να διαλλέξω συσκευή. Όλα μια χαρά.

Mόνο κατάστημα Cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τελικά το πρωί τηλέφωνο και μού παν οτι ικανοποιήθηκε το αίτημα και οτι μπορώ να πάω σε κάποιο κατάστημα cosmote να διαλλέξω συσκευή. Όλα μια χαρά.

 

Τέλος καλό όλα καλά, νίκησε για μία φορά και η λογική.

 

Έκανες παράπονα μόνο από τηλέφωνο ή έστειλες και mail?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ τηλέφ για επιδότηση στα 2 νούμερα που έχω, μου είπανε για 70ευρώ έκαστο για λογαριασμούς 40 ευρώ έκαστο!Και είμαι συνδρομητής 8 χρόνια και στα 2, μήπως να την κοπανήσω σιγά σιγά?
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ τηλέφ για επιδότηση στα 2 νούμερα που έχω, μου είπανε για 70ευρώ έκαστο για λογαριασμούς 40 ευρώ έκαστο!Και είμαι συνδρομητής 8 χρόνια και στα 2, μήπως να την κοπανήσω σιγά σιγά?

 

Ακριβός το ίδιο έπαθα και εγώ στον αριθμό που έχει ο πατέρας μου εδώ και 10 χρόνια του έδωσαν 50 ευρώ και στους άλλους 2 που έχουμε εδώ και 3 χρόνια από 65 ευρώ στο καθένα φυσικά πηρά τηλέφωνο στο 1212 τους είπα για τις επιδότησης και πώς αν δεν ικανοποιη8ει το έτυμα μου θα κάνω φορητοτητα

ΕΛΛΑΣ
Link to comment
Share on other sites

εμενα απο το κατασημα οτε μου παν οτι εχω επιδοτηση 100 ευρω περιπου...με πηραν απο cosmote και μου παν οτι αν παρω συσκευη μεσω του ηλεκτρονικου καταστηματος,η επιδοτηση ειναι 215 ευρω...χωρις να εχω κανει αιτηση για φορητοτητα...
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να ζητησω εκπτωση στα παγια μου , αντι για επιδοτηση συσκευης ?

 

Φυσικά και γίνεται :)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και γίνεται :)

Κάποιες φορές όμως είναι λιγότερα αυτά που σε πιστώνουνε, επομένως πρέπει να δεις αν σε συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω να ρωτήσω εάν έπραξα σωστά με βάση την εμπειρία σας στην εταιρία να "μετακομίσω" με τον αριθμό μου από την Wind στην Cosmote

στο πρόγραμμα "Απεριόριστα i-60" με μείωση 20€ στο πάγιο λόγω της προσφοράς και στα 161€ το iPhone 3GS; :)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές όμως είναι λιγότερα αυτά που σε πιστώνουνε, επομένως πρέπει να δεις αν σε συμφέρει.

 

Ε,αυτο εξυπακουεται.Εκτος κι αν για να σε κρατησουν σου κανουν εκπτωση παγιου σχεδον ιση με την επιδοτηση-τουλαχιστον η μια ανταγωνιστρια το κανει,επομενως δε βρισκω λογο να μην το κανει και η Κοσμοτε σε καποιους,εστω,πελατες.;)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν σου αφερουν απο τα παγια τη τιμη της επιδοτησης ?

Εστω οτι η επιδοτηση στο cosmote 240 ειναι 110-120 euro , δεν θα ειναι 120/12= μειον δεκα ευρο σε καθε λογαριασμο ???

 

Υπαρχει καποιος αλλος τροπος που υπολογιζουν το ποσο της εκπτωσης ?

Πωλειται lg gt505...Pm me....
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν σου αφερουν απο τα παγια τη τιμη της επιδοτησης ?

Εστω οτι η επιδοτηση στο cosmote 240 ειναι 110-120 euro , δεν θα ειναι 120/12= μειον δεκα ευρο σε καθε λογαριασμο ???

 

Υπαρχει καποιος αλλος τροπος που υπολογιζουν το ποσο της εκπτωσης ?

 

Όχι δεν παίρνεις όλο το ποσό στην κοσμοτε και τη βονταφον. Υπάρχει πλαφόν ανάλογα με το οικονομικό πρόγραμμα. Για τη γουιντ δεν ξέρω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις ...

Λοιπον , και αυτο με την μειωση στα παγια (Αντι επιδοτησης ) ισχυει παντα ε ? Δηλαδη δεν ειναι καποιου ειδους προσφορα ...(?)

 

Α και κατι αλλο , εγω εχω το cosmote 240 , λετε να μου κοψουν κανα δεκαρικο απο καθε λογαριασμο ???Ή εστω κανα ταληρο ?

 

Ευχαριστω .

Πωλειται lg gt505...Pm me....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις ...

Λοιπον , και αυτο με την μειωση στα παγια (Αντι επιδοτησης ) ισχυει παντα ε ? Δηλαδη δεν ειναι καποιου ειδους προσφορα ...(?)

 

Α και κατι αλλο , εγω εχω το cosmote 240 , λετε να μου κοψουν κανα δεκαρικο απο καθε λογαριασμο ???Ή εστω κανα ταληρο ?

 

Ευχαριστω .

 

δες και τα νέα προγράμματα ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ

 

Όχι δεν παίρνεις όλο το ποσό στην κοσμοτε και τη βονταφον. Υπάρχει πλαφόν ανάλογα με το οικονομικό πρόγραμμα. Για τη γουιντ δεν ξέρω

 

ανάλογα με την ισχύουσα πολιτική

πρόσφατα υπήρξε ενίσχυση 150% στην επιδότηση για πίστωση στον λογαριασμό

μέσα σε 10 μέρες αυτό άλλαξε και συνέβη ακριβώς το αντίθετο

 

οπότε μην διαμορφώνουμε εικόνες πάγιων τακτικών και πολιτικών από την στιγμή που η ίδια η εταιρεία και η κάθε εταιρεία τις διαμορφώνει και τις τροποποιεί πολύ συχνά διαφορετικά

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!
Link to comment
Share on other sites

Όλα ανάλογα με την ισχύουσα πολιτική πάνε. Απ όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω σύμφωνα με την ισχύουσα πολιτική αυτό το διάστημα υπάρχει πλαφόν στο ποσό επιδότησης που μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως πίστωση για την έκπτωση παγίων στις εταιρείες βόνταφον και κοσμοτέ. Προφανώς και η κάθε εταιρεία μπορεί να αντιμετωπίζει μεμονωμένους συνδρομητές διαφορετικά κατά περίπτωση, προφανώς έχει και την ευχέρεια να τροποποιήσει την πολιτική αυτή, όπως και να την καταργήσει εντελώς, αφού δεν απορρέει σχετική υποχρέωσή της από πουθενά. Με τα δεδομένα που έχουμε όμως, ισχύει αυτό που είπαμε.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο προόγραμμα της Cosmote Καρτοσυμβόλαιο 25 η προσφορά των 1500 λεπτών δωρεάν ομιλίας προς Cosmote ισχύει και προς Frog (δεδομένου ότι είναι ίδια εταιρία)????? Ξέρει κανείς να απαντήσει... help
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο προόγραμμα της Cosmote Καρτοσυμβόλαιο 25 η προσφορά των 1500 λεπτών δωρεάν ομιλίας προς Cosmote ισχύει και προς Frog (δεδομένου ότι είναι ίδια εταιρία)????? Ξέρει κανείς να απαντήσει... help

Είχα κάνει κι εγώ την ίδια ερώτηση και δεν είχα λάβει κάποια απάντηση. :O

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει κι εγώ την ίδια ερώτηση και δεν είχα λάβει κάποια απάντηση. :O

 

Μόλις κάλεσα στην εξυπηρέτηση πελατών της Cosmote και μου είπαν ότι δεν ισχύει.Όταν τους ρώτησα γιατί εφ'όσον είναι ίδια η εταιρία, μου είπαν ότι η frog είναι προιόν της Cosmote και ότι εκείνοι εξυπηρετούν μόνο αριθμούς Cosmote και αν θέλω να ρωτήσω για frog να καλέσω στην frog.Μάλιστα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο προόγραμμα της Cosmote Καρτοσυμβόλαιο 25 η προσφορά των 1500 λεπτών δωρεάν ομιλίας προς Cosmote ισχύει και προς Frog (δεδομένου ότι είναι ίδια εταιρία)????? Ξέρει κανείς να απαντήσει... help

 

 

ισχύει και προς Frog

Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχεις δοκιμάσει κ το έχεις διαπιστώσει εσυ ο ίδιος αλλά μόλις πριν λίγο πήρα στην Cosmote και έλαβα αρνητική απάντηση...
Link to comment
Share on other sites

οταν κανεις φορητοτητα απο ενα δικτυο σε αλλο πληρωνεις εξοδα(καπου 20ε ανα νουμερο) στο δικτυο που πας η απο το δικτυο που φευγεις, και για τι ποσο μιλαμε;Μπορεις τα εξοδα αυτα να ζητησεις απο την εταιρεια που θα πας να τα καλυψουνε αυτοι;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...